TEXELSE^COURANT Bosma, Ouders moeten weg naar CJG vinden Cjrotn 2wartr jëxelx in het harL, 'Geen tijdelijke koeling voor OSG in de zomer' Tegenslag bij boren persleiding OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12673 DINSDAG 8 MEI 2012 Xander (9) en Michel (8) van Boven organi seerden zater dag met 198,5 meter de lang ste picknick ZDH heeft zich zondag in De Weere dankzij a j een 1-3 zege op DWB verze Avjj m AfiHiSkTJ kerd van pro motie naar de vierde klasse. Fleur Souverein (23) doet in het Zuid-Afrikaanse Kaapstad onderzoek naar de ontwikkeling van criminali teit. Jan Kuipers trad in 1972 in dienst bij hore- cagroothandel Spanjer, nu Hanos. Na 40 jaar zit hij er nog steeds. TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): EP: Voordeelland Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. De OSG moet het deze zomer waarschijnlijk zonder tijdelijke koeling stellen. Het college stelt de gemeenteraad voor géén tij delijke koeling aan te leggen in afwachting van een definitieve oplossing van de problemen met de WKO-installatie die het gemeentehuis en de OSG moet verwarmen en koelen. Volgens het college kost een tijde lijke koeling voor OSG tussen de €70.000,- en €100.000,- en wegen die kosten niet op tegen de korte periode dat zo'n koeling gebruikt zal worden. De bedragen zijn geba seerd op een al eens gemaakte offerte. Het college verwacht dat een tijdelijke koeling nodig is tot 14 juli. Daarna wordt tot en met 2 september de grote vakantie gehouden en na die tijd lijkt koe ling het college minder urgent. Het vernieuwde schoolgebouw aan de Haffelderweg in Den Burg is sinds 2010 in gebruik en kampt sindsdien met problemen met het binnenklimaat. In lokalen aan de kant van het Hogeberggebied kan de tempeatuur behoorlijk oplopen en er waren ook plekken in de school waar maatregelen tegen de kou moesten worden genomen. De problemen komen voort uit de problematieken rond de warmte- en koude opslag voor de school en het gemeentehuis. Doordat die WKO-installatie nog niet werkt, wordt de buitenlucht die via de ventilatie in school wordt rondge blazen nog niet verwarmd of gekoeld. In de commissievergadering die vanavond in het gemeentehuis wordt gehouden, komt het voorstel van het college ter sprake. Burge meester en wethouders wijzen de raadsleden erop dat er sinds 2011 al diverse maatregelen zijn geno men om de school te koelen. Er is zonwering aangebracht, een aan tal ramen kan alsnog open en deskundigen hebben naar de ven tilatie gekeken. Pagina 5: 'Hopen op een kleine ijstijd' De liberalen zeggen alleen nog te willen werken met ronde bedragen die eindigen op een 0 of 5. Het tarief enkel aanpassen op basis van de inflatie zoals vorig jaar gebeurde, leidt volgens de WD tot onmogelijke bedragen. Toen steeg de toeristenbelasting voor dit jaar trendmatig van €1,50 naar €1,53 per persoon per nacht met een maximum van zeven aangesloten nachten. Voorgesteld wordt daar om de belasting nu te verhogen naar €1,60. Het initiatiefvoorstel komt van avond (dinsdag 8 mei) aan de orde in de commissievergadering. Bedoeling is dat er op woensdag 23 mei in de raadsvergadering een besluit over wordt genomen. ZATERDAG 19 MEI OPEN DAG MARICOWEG TOEGANG WD: belasting toerist naar €1,60 Geen broers, tóch kregen ze vlak na hun geboorte in 1944 melk van dezelfde vrouw: Frans Pieterse (rechts) en Ewout de Vries. De moeder van de één was van Joodse afkomst, de vader van de ander NSB'er en in de oorlog burgemees ter van Texel. Naderhand leidden ze totaal verschillende levens, waarin ze elkaar nooit ontmoetten. De dodenher denking van dit jaar bracht hen samen. Vrijdag 4 mei zagen ze elkaar voor het eerst en spraken ze over hun bijzondere band. Meer hierover op pagina 10. De WD wil de toeristenbelasting voor 2013 en 2014 al deze maand vaststellen. Wat de liberalen Het Centrum voor Jeugd en Gezin Texel staat goed op de kaart, maar moet meer naams bekendheid onder ouders krij gen. Dat blijkt uit de eerste eva luatie van het centrum dat sinds juni 2011 bestaat. Het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) werd opgericht om zorg op het gebied van jeugd en opvoe ding te verbeteren. Elke gemeente in Nederland heeft er één. Op Texel is het een netwerk van orga nisaties die al hulp verleenden op het eiland en 25 inlooppunten bij scholen, voorschoolse voorzienin gen (peuterspeelzalen en kinder opvang), het consultatiebureau, de Zandkoog en het gemeente huis. Volgens de evaluatie worden de inlooppunten nog onvoldoende door ouders benaderd, al zit er groei in. Op verzoek van scholen en ouders bieden Cecil van Tiel en Saskia van Baal, de coördinatoren van het Centrum voor Jeugd, inmiddels vaste inloopspreekuren aan en die worden steeds beter bezocht. Mensen kunnen er terecht voor problemen, maar ook voor alledaagse vragen over opvoeding en zorg. Het centrum voorziet in een behoefte. Volgens de evaluatie is het aantal gevallen dat in aanmer king komt voor hulpverlening of zorgcoördinatie in het eerste half jaar dat het CJG bestaat vervier voudigd ten opzichte van de tijd dat er nog geen CJG was. Op gebied van kinderen tot twaalf jaar kende het CJG in het eerste half jaar van zijn bestaan 50 casussen en vanaf twaalf jaar waren er 44 zogeheten klantcontacten. De twee websites van het centrum (www.cjgtexel.nl en www.onder- tussenoptexel.nl) kennen volgens de evaluatie hoge bezoekcijfers. Informatie over pesten, angst, puberteit, alcohol, seks en geld wordt veelvuldig geraadpleegd. Voor het bijhouden van de sites is weinig tijd. De site voor jongeren (www.ondertussenoptexel.nl) komt er nog het beste vanaf omdat twee leerlingen van de OSG die bijhouden. De zogeheten Verwijsindex Risico- jeugd werkt regionaal gezien nog onvoldoende, al is het aantal mel dingen vanaf Texel hoger dan elders in de regio. In de verwijsin dex wordt bijgehouden welke hulpverleners met een kind bezig zijn. Dat moet voorkomen dat instanties langs elkaar heen wer ken. Het CJG liet eerder weten dat er geen inhoudelijke patiënten dossiers in zijn opgenomen. Op Texel hebben vorig jaar 47 profes sionals toegang gekregen tot de index. De evaluatie wordt vanavond (dinsdag) in de raadscommissie besproken. D66, GroenLinks en PvdA willen er bij het college op aandringen dat er ook dit jaar in 2013 wordt gewerkt aan verbete ring van de samenwerking en onderlinge afstemming tussen betrokken instanties. betreft, stijgt het tarief naar €1,60 per persoon per nacht met een maximum van zeven aaneenge sloten dagen. De WD zegt het tarief tijdig te wil len vaststellen, zodat ondernemers het kunnen meenemen in hun bro chures. De toeristenbelasting wordt normaliter door de gemeen teraad vastgesteld tijdens de begrotingsraad in november en dat is voor ondernemers vaak te laat om nog in brochures voor het komend jaar te verwerken. Garage Dros ;^jj| www.texelseautopagina.nl Er lijkt geen zegen te rusten op werkzaamheden voor de aanleg van een persleiding bij Ooste rend. Nadat de grondboring eerst opnieuw moest worden gedaan, werd donderdagmiddag een gasleiding geraakt en vrij dag sneuvelde ook een elektrici teitsleiding. Het fietspad bij de ingang van de Oosterend wordt al een paar weken geblokkeerd door zwaar materieel. Er staat onder meer een grote machine waarmee een persleiding over een lengte van 550 op een diepte van vijf meter horizontaal door de grond wordt geboord, in de richting van de Koningsweg. De leiding is nodig om de riolering van Oosterend en omstreken aan te sluiten op rioolzuivering Everstek- oog. Bij dit project in opdracht van Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier worden ook De Cocksdorp, Oudeschild en Den Hoorn aangesloten. Een omvang rijke klus, waarvoor volgens een woordvoerder onder meer 28 kilo meter persleiding de grond in gaat en zes nieuwe gemalen zijn geïn stalleerd. Op de plek waar de lei ding onder de Oosterenderweg door gaat, werd een boormachine ingezet. Daarbij werd donderdag kort na de middag een gasleiding geraakt, waarbij haarscheurtjes ontstonden. Volgens een mede werkster van het hoogheemraad schap is vooraf goed gekeken waar leidingen en kabels liggen en wordt nog onderzocht waarom het mis is gegaan. Medewerkers van Liander waren snel ter plekke om het lek te repareren en via een omleiding (bypass) werd de distri butie van gas veilig gesteld, zodat niemand zonder gas kwam te zit ten. Vrijdagmiddag werd de kapotte leiding gerepareerd. Maar toen een medewerker van rioleringsbedrijf VBK maandagmorgen zijn schop in de grond zette, leidde hij uit de luchtbelletjes die naar boven bor relden af dat de reparateurs nog een keertje terug moesten komen. Werkzaamheden langs de Oosterenderweg.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1