Omdat ze het verdient TEXELSE 4 COURANT Zaalvoetballers in halve finale In aanwezigheid van enkele vrijwilligers overhandigen Monique de Boer en Dirk Vinke van het Texelfonds een cheque van €10.000,- aan voorzitter Subhan Koning van de stichting Behoud Loodsvaartuig Texelstroom. foto jsb bo&) Geld Texelfonds voor Texelstroom Aan boord van de loodsbotter Texelstroom, liggend in de haven van Oudeschild, overhandigde het Texelfonds woensdagmor gen een cheque van €10.000,- aan de stichting Behoud Loods vaartuig Texelstroom. De Texelstroom werd de afgelopen jaren grondig gerenoveerd. Nadat in 2009 reeds een donatie was toegezegd voor het vernieuwen van de motor en de aggregaat, is de nu gedoneerde €10.000,- een bijdrage in de kosten van het ver nieuwen van de mast. De renovatie Waddentoernooi zoekt golfspelers De organisatie van het jaarlijkse Waddentoernooi is op zoek naar golfspelers, die zaterdag 2 juni willen meespelen in het toer nooi op Terschelling. Golf is dit jaar een nieuwe sport, naast het al gebruikelijke volleybal, tennis, badminton, voetbal, hardlo pen, surfen, biljarten, klaverjassen en darten. Terschelling heeft wel een golfclub maar nog geen offici ële 16-holesbaan. De golfclub wil speciaal voor het waddentoernooi een baan uitzetten in de duinen en op het strand. Naast een sportief festijn is het Waddentoernooi ook van het in 1906 gebouwde schip is hiermee vrijwel afgerond. De loods botter verzorgt vaartochten voor groepen en biedt daarnaast de mogelijkheid aan om op vaste tij den op te stappen voor zogenaam de Kadevaarten, waarbij het schip volledig door vrijwilligers wordt bemand. Deze mensen besteden naast het varen, ook vele uren aan het onderhoud van het schip. De gift werd mogelijk gemaakt door geld dat door TESO aan het Texel fonds is toevertrouwd ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan in 2007. vooral een gezellig samenzijn waar bij afvaardigingen van de verschil lende eilanden strijden om de Wad denbokaal. Mensen die mee willen doen, kunnen contact opnemen met Connie Joling, tel. 317425 of e-mailadres sportservicetexel@texel .com Salsa In De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg wordt zaterdag 12 mei een salsa-avond gehouden. Deze begint om 21.00 uur met een work shop merengue, om 21.30 uur gevolgd door een workshop salsa. Beide workshops zijn zowel voor beginners als voor gevorderden. Om 22.00 uur begint een salsapar ty. De toegang is gratis. Tijdens de activiteiten op de Croeneplaai worden beklommen. Bike Team Texel haalt €4000,- op De festiviteiten die Bike Team Texel zaterdag op de Groene- plaats in Den Burg hield, hebben zo'n €4000,- euro opgebracht voor de Alpe d'HuZes-actie ten bate van de kankerbestrijding. In totaal heeft het Bike Team nu al ruim €10.000,- opgehaald. Op het plein waren verschillende activiteiten. Zo stond er een klim wand, was er een podium waar onder meer het Oudeschilder Vis serskoor en de band Intrude optra den en kon men virtueel de Alpe d'Huez beklimmen. Dit werd gedaan met een computerscherm en een hometrainer racefiets. Niels Kossen trapte als snelste de berg omhoog in een tijd van 1 uur en 4 minuten over een afstand van 13,8 kilometer, waarbij 1061 hoogteme ters werden overbrugd (een stij gingspercentage van 7,9 procent). Ondanks het koude weer kwam er 's avonds zo'n zestig man af op het kon onder meer virtueel de Alpe d'Huez verrassingsoptreden van Intrude. Naast de optredens kon er mee gedaan worden aan een fietstocht en werd er een veiling gehouden. Radio Texel deed de hele dag ver slag van de activiteiten. Op woensdag 6 juni neemt Bike Team Texel, bestaand uit Erwin van der Linde, Frank van der Linde, Hans Bergamin, Arie de Ridder, John van Dompselaar, Roel Bak ker, Joost van Heerwaarden en Rob de Jong van de overkant, deel aan Alpe d'HuZes. De deelnemers beklimmen op één dag meerdere keren de Alpe d'Huez. Beachvolleybai op Groeneplaats Op de Groeneplaats in Den Burg wordt zaterdag 16 juni voor de vijfde keer het In-dorp Beachvol leybai Toernooi gehouden. Teams van vier personen spelen vanaf 12.00 uur wedstrijden tegen elkaar. Voor de gelegenheid wordt zand op de bult gelegd. Belangstellen den kunnen zich aanmelden via www.indorpbeachvolleybal.nl. Het zaalvoetbalteam van Texel'94 treedt vrijdag 11 mei aan in de halve finale van het bekertoernooi. Tegenstander is HZV/Vennewater uit Heiloo. Van de vier halve-finalisten komen er drie uit in de landelijke eerste divisie, terwijl Texel'94 dit seizoen uitkwam in de tweede klasse, waar het overigens wel overtuigend kampioen werd. Volgend seizoen promoveert het team naar de eer ste klasse. Tussen de eerste klasse en de eerste divisie zit nog de hoofdklasse. Texel'94 heeft in de poulefase en in de knock-outron- des laten zien niet onder te doen voor tegenstanders uit de hogere klassen, maar dit betroffen alle maal uitwedstrijden. De wedstrijd tegen HZV/Vennewater is het eer ste knock-outduel dat in sporthal Ons Genoegen wordt gespeeld. Nog niet eerder bereikte een Texels team de halve finale en met de finale in zicht is er voor Texel'94 niets te verliezen. De spelers hopen dan ook op een goed gevulde sporthal. Het is tegenstander HZV niet ontgaan dat Texel'94 dit sei zoen uitstekend presteert. Buiten de prestaties in het bekertoernooi viel ook het kampioenschap in de tweede klasse op, met twintig pun ten voorsprong op de nummer twee. HZV komt daarom met een complete selectie naar het eiland. Ook dit team kan voor het eerst in het bestaan de finale bereiken, die vrijdag 25 mei wordt gespeeld in sporthallen Zuid in Amsterdam. De andere halve finale wordt gespeeld in Amersfoort, waar Annour, de kampioen van de eer ste divisie, het opneemt tegen Kondo Budjang, de nummer twee. Texel'94 is volop in training om zo goed mogelijk tegenstand te kun nen bieden aan deze lastige oppo nent en hoopt vrijdag geschiedenis te kunnen schrijven. De wedstrijd in Ons Genoegen begint vrijdag om 19.20 uur en staat onder lei ding van scheidsrechter Duine- veld. Hartstichting De collecte voor de Hartstichting heeft op Texel €4194,19 opge bracht. Wie de collectant heeft gemist, kan nog geld overmaken op giro 300. Het eerste damesteam van de Beer, Lot van Schelt, Carla Kager Texelse golfclub, bestaand uit en Helene van Wijhe, kwam zon- bestaat uit Annabel Groothuis, Lise dag in actie tegen Dirkshorn. van Zuilekom, Maeike van der Schaaf, Thea Bakker, Marijke de Zie voor het verslag pagina 7. Voor uw dagverse boodschappen hoeft u uw dorp of buurt niet uit. Bij Spar kunt u dagelijks terecht voor kwaliteit, gemak en service. En we hebben een aantal mooie aanbiedingen voor het weekend. Deze zijn geldig van donderdag t/m zondag: Roomboter croissants Spar verse worst of saucijzen voordeel verpakking 1 kilo Hertog Jan krat (24 x 30 cl) of blik 6-pack (6 x 33 cl) 4^8/2rt6 Smiths Hamka's, Wokkels of Bugles alle varianten zak 100/120 gram Bolletje luxe beschuit alle varianten rol 10/13 stuks

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 4