TEXELSE 7 COURANT Zwaluwen promoveren naar vierde klasse Trefzeker G-team verliest toch Van Rijsselberghe leidt op NK Derby tegen S V De Koog beslissend in titelstrijd? Oosterend dwarsboomt titelkandidaat Sanne Brand wint dubbel in Hoorn spannend. Vlak voor rust kwam DWB op gelijke hoogte, maar de treffer werd afgekeurd, omdat de scorende speler hard 'los maar' had geroepen, wat volgens de regels niet is toegestaan. Maar liefst vijf doelpunten scoor de het G-team van Texel'94 zaterdag op eigen veld. Genoeg voor de overwinning was het echter niet, want KGB uit Boven- karspel was nog één keer vaker trefzeker, waardoor de eindstand in de slotwedstrijd van het sei zoen 5-6 werd. Texel'94 kwam al vrij snel op voor sprong. Na een corner van Paul Bakker loste Jeffrey Stendert een mislukt schot, dat, omdat de kee per op het verkeerde been stond, toch doel trof. KGB kwam al snel weer op gelijke hoogte, maar Sten dert zette zijn team met een effect vol in de linkerhoek op 2-1. Daarna was het de beurt aan KGB, dat bin nen enkele minuten twee keer scoorde. Nog voor rust kwam Texel'94 op 3-3. Na goed voorbe reidend werk van Eric Jonker en Paul Bakker rondde Martijn Ver- beeke doeltreffend af. Paul Bakker leek zijn team na een prima pass van Jan Frans Haveman op voor sprong te zetten, maar hij faalde in de afwerking. Ook pogingen van Kees van der Vis hadden niet het gewenste resultaat. Aan de andere kant trad keeper Peter Breuer meermalen handelend op. Na rust gingen beide ploeg vrolijk verder met doelpunten maken. KGB scoorde 3-4, waarna Mitchell Kampstra na een fraaie solo de gelijkmaker liet noteren. Stendert zorgde met zijn derde en Texels vijf treffer voor 5-4 en leek de overwin ning binnen. Momenten van ver slapping stelden KGB echter in staat twee keer te scoren, waar door het 5-6 werd. Leonie van Schaik behaalde met Texel Consensus een eerste plaats in een samengestelde wedstrijd in Castenray. (FoioEveniingphoto.com) Leonie van Schaik wint in Castenray Leonie van Schaik won zater dag bij een samengestelde wed strijd in Castenray de eerste prijs van ring 3 en de eerste prijs overall. Van Schaik kwam met haar paard Texel Consensus (vader: Candy Surprise) uit in de klasse B. Bij het eerste onderdeel, de dressuur- proef, behaalde zij de monster score van 234 punten en een eer ste plaats. Bij het springparcours viel er op de laatste hindernis een balk naar beneden, waardoor de teller op vier strafpunten kwam te staan. Als laatste onderdeel volgde de cross-country, die alleen gestart mag worden als de voorgaande twee onderdelen met goed gevolg zijn afgesloten. Een cross-country is een parcours van ongeveer 2000 meter, met vijftien tot twintig natuurlijke hindernissen, dat in vier tot vijf minuten moet worden afge legd. Van Schaik stuurde Texel Consensus foutloos over het par cours in een tijd van 4.40 min. Bestuursleden Yvonne Vittali en Martin Baptist verwelkomen Mathijs Duin. AV Texel verwelkomt 200ste lid Met het lidmaatschap van Mathijs Duin heeft de groeiende Atletiek vereniging Texel de grens van tweehonderd leden bereikt. Op de eerste baanwedstrijd van het zomerseizoen, die vorige week werd gehouden, kreeg de 16-jarige nieuwkomer uit handen van voor zitter Martin Baptist een AVT-wed- strijdshirt cadeau. Duin deed in het verleden al mee aan crosslopen en bleek een getalenteerd loper. Adriaan van Rijsselberghe heeft zijn eerste plaats in het klasse ment van het NK windsurfen ver sterkt. Van Rijsselberghe werd afgelopen weekend tweede in de finale van wedstrijden die bij de Brouwers- dam in Zeeland werden gehouden. Er was een tekort aan wind, maar de deelnemers konden toch een eliminatieronde varen, waarna de besten doorgingen naar de finale. De Brouwersdam was de tweede in een reeks van vijf zogeheten stops die voor het Nederlands kampioenschap surfen worden gehouden. De eerste was in Lely stad en de volgende is op zaterdag 30 juni en zondag 1 juli op de Gre- velingen. Van Rijsselberghe doet mee in de klasse slalom voor heren. De uit slagen van de stops worden opge teld in een overall-klassement om tot de eindwinnaars te komen. 'ZDH in de 4e klasse' staat er op de shirts van de feestvierende Hoomder selectie. Staand vlnr: trainer Gerard Boogaard, Daan Wessels, grensrechter Ton Arnout, Pieter-Jan Eelman, Gijs de Graaf, Jelmer Bomas, Daniël Bakker, Mike de Bruijn, Sjoerd Oosterhof, Jonas Leenhouts en Peter Zijm. Zittend: Bart Boogaard, Bas Bakker, Remco Boogaard, verzorgster Caroline Veeger, Guido Boogaard, Marcel Boone, Hidde Struick en Hans Berbée. ZDH heeft zich zondag in De Weere dankzij een zege (1-3) op DWB verzekerd van promotie naar de vierde klasse. Omdat ook concurrent Geel Zwart'30 won, blijft de strijd om het kam pioenschap onverminderd span nend. Wellicht valt komend weekeinde de beslissing, wan neer in Den Hoorn de derby tegen De Koog op het program ma staat. Om de druk wat van de ketel te halen, probeerde ZDH tegen DWB met gedreven spel zo snel moge lijk op voorsprong te komen. Dit resulteerde in goede kansen voor spitsen Jelmer Bomas en Pieter- Jan Eelman. Eenmaal stond de paal succes in de weg. Al na een kwartier was er reden voor jui- in de duels te vaak afbluffen. Bij een serie vrije trappen en hoek schoppen ontsnapte telkens een speler van DWB aan de aandacht. De meeste kopballen misten ech- chen, toen Daan Wessels in een ter hun doel, terwijl ook keeper mêlee van spelers de bal langs de Daniël Bakker bij de les was. Pas keeper schoot. De voorsprong in de loop van de eerste helft had echter niet het gewenste kwam ZDH weer aan voetballen effect op de Zwaluwen. In plaats toe, maar omdat de tweede van door te drukken, liet ZDH zich Hoornder treffer uitbleef, bleef het Na de thee was ZDH duidelijk beter, maar het tweede doelpunt liet lang op zich wachten. Dat kwam na een uur op naam van spits Eelman, met splijtende pass in stelling gebracht door Remco Boogaard. De topscorer schoof de bal beheerst langs de doelman: 0-2. Met Peter Zijm en Gijs de Graaf als vervangers voor Jonas Leenhouts en Mike de Bruijn ging ZDH daarna goed door. Eelman bezorgde de bal bij Bas Bakker, die de keeper met een hard en geplaatst schot kansloos liet. De schutter werd direct daarop ver vangen door de 37-jarige Marcel Boone, die als centrale midden velder liet zien het voetballen nog niet te zijn verleerd. Fraai was zijn pass op Bomas, die net te veel tijd nodig had om te scoren. Vlak voor het einde scoorde DWB tegen, maar het doelpunt viel te laat om de spanning terug te brengen. Na 23 wedstrijden heeft zowel ZDH als Geel Zwart'30 55 punten en delen ze de koppositie. In de slotronde speelt ZDH zondag thuis tegen De Koog en gaat Geel Zwart'30 op bezoek bij Succes. Eindigen beide teams op gelijke hoogte, dan beslist niet het doel saldo, zoals steeds gedacht, maar volgt een beslissingswedstrijd op neutraal terrein. Dames golfers spelen gelijk Het eerste damesteam van de Texelse golfclub is er zondag niet in geslaagd het kampioen schap voor zich op te eisen. In Dirkshorn werd gelijk gespeeld tegen Liemeer. Bij de koppelwedstrijden wisten 's morgens alleen Marijke de Beer en Lot van Schelt hun partij in winst om te zetten en het team ging met een achterstand de singlepartijen in. Deze werden gewonnen door Lise van Zuilekom, Thea Bakker en Lot van Schelt. Maeike van der Schaaf wist er nog een gelijkspel uit te halen, maar Marijke de Beer en Carla Kager verloren. Met een eindstand van 9-9 behielden de Texelse dames hun tweede plaats in de competi tie. Ledentoernooi Het eerste ledentoernooi van jeu de boulesclub Den Burg werd zaterdag gewonnen door Piet en Louis van der Vis. Het toernooi zou eigenlijk een week eerder gespeeld worden, maar werd toen afgelast in verband met het weer. Ditmaal was het alleen maar fris en 's morgens om 10.00 uur stonden 24 leden in de start blokken om hun vier partijen te spelen. Om 15.00 uur, na een hef tige vierde partij, waren de win naars bekend. Piet en Louis van der Vis wonnen met een totaal van 105 punten. De tweede plaats werd ingenomen door Diny en Nico Vos, die 86 punten behaalden. Cees Wonder en Peter Dernison werden derde met 78 punten. Foto's wegens buitenspel. Tegen de ver houdingen in kwam De Flamin go's uit het niets op 2-2. Dat gebeurde opnieuw na een slecht verwerkte vrije trap. Dave Witte stelde met zijn tweede doelpunt orde op zaken, waarna De Flamingo's besloten risico te nemen en een verdediger naar het middenveld door te schuiven. Gevolg was echter niet dat SVO onder druk kwam te staan, maar juist veel ruimte kreeg voor de tegenaanval. De 2-4 was dan ook een logisch gevolg. De snelle Chris Ellen ging goed door en stelde Ben Daalder in staat zijn debuutwedstrijd te bekronen met een doelpunt. De score had nog hoger uit kunnen vallen als de Oosterenders iets zorgvuldiger met de kansen waren omgespron gen. De zege was desondanks zeer verdiend. Het publiek van Stormvogels toonde zich een sportieve verliezer en beloonde de Oosterenders met applaus en drie kratten bier in de kleedka mer. Trainer/coach Kremer toonde zich na afloop dik tevreden. 'Ik was er op gebrand hier te winnen, ook al wisten we van tevoren dat we de periodetitel al binnen hadden. Ik heb de jongens gezegd dat we tegen De Flamingo's in de nacom- petitie meer kans maken dan tegen het in mijn ogen veel ster kere Stormvogels. Ze pikten dit goed op en hebben uiteraard door de goede reeks van de aflo pen weken ook het nodige ver trouwen opgedaan. We hebben op eigen kracht de periodetitel gepakt en dat vind ik een presta tie op zich.' Komende week speelt SVO voor de nacompetitie opnieuw in Alk maar tegen De Flamingo's. 'Dat zal een heel andere wedstrijd worden. Zij misten vandaag hun topscorer. Maar als we die weten uit te schakelen, dan geef ik ons een goede kans aldus Kremer. SVO heeft zaterdag in Alkmaar een verdiende overwinning (2- 4) op De Flamingo's' 64, de nummer twee van de ranglijst, behaald. Daardoor ging de titel niet naar de thuisploeg, die had moeten winnen om een beslis singswedstrijd af te dwingen, maar naar Stormvogels, dat wel won. De overwinning op de titelkandi daat was een knappe prestatie van de Oosterenders, die nota bene aantraden zonder basisspe lers Gaime Vlaming, Wilco Keijzer en routinier Edgar Klippel. Zij werden vervangen door Sijb Vla ming, Jan Willem Ellen en debu tant Ben Daalder. SVO was eigenlijk de gehele wed strijd heer en meester, maar kwam na vijf minuten op achterstand. Na een vrije trap kregen de Oos terenders de bal niet goed weg, waarna deze vanaf de rand van het strafschopgebied in de verre hoek werd geschoten. De gasten reageerden adequaat, raakten niet in paniek en speelden de bal goed rond. Dat resulteerde al snel in de gelijkmaker. Dennis Daalder gaf voor op de lange Ed de Vries, die alle tijd had om de bal in de linkerhoek te koppen. Vlak voor rust kwam SVO op 1-2. Martijn Drijver passte op Klaas Zuide- wind, die de bal knap meenam en Dave Witte in staat stelde - fraai - te scoren. Na de thee ging SVO rustig ver der met combineren. De ploeg van trainer/coach Nico Kremer leek al snel 1-3 te scoren, maar het doelpunt werd afgekeurd De uitgebreide fotoreportage over de Duitse bezetters, op meerdere pagi na's van de Texelse Courant van 4 mei, heb ik met zeer gemengde gevoelens bekeken. De reportage is natuurlijk bijzonder voor de vele men sen- daar hoor ik ook bij- die belang stelling hebben voor geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog. Maar moest die reportage nou uitgerekend op 4 mei in de krant worden opgeno men? Op de dag dat we de oorlogs slachtoffers (en hun nabestaanden) herdenken? En had het, als het dan toch om voor mij onbegrijpelijke rede nen per se op die datum moest, dan niet wat minder uitbundig gekund? Nu ontstaat de indruk dat die Duitse bezetters het toch maar goed voor elkaar hadden op Texel. Een enkel bericht, eventueel met een foto erbij en met verwijzing naar de komende expositie in Den Helder was vol doende geweest om de belangstel lenden hierop te wijzen, zonder op 4 mei waarschijnlijk veel mensen onno dig te kwetsen die op die dag wel wat anders aan hun hoofd hebben. Jam mer en triest! Hans Cornelissen, Leiden. Tennisser Sanne Brand heeft met maatje Joëlla van Vliet uit Heerhu- gowaard de finale dubbelspel gewonnen op het driesterren jeugdranglijsttoernooi Flexicomfort in Hoorn. Ze mag deze zomer meedoen aan het NK. Het natio nale toernooi was sterk bezet. Sanne behaalde door goed spel in meerdere partijen twee finaleplaat sen in haar categorie, meisjes tot en met 16 jaar. De finale enkelspel verloor de als vierde geplaatste Texelse van de als derde geplaats te Limburgse Floor Boesten. Dat gebeurde in een spannende twee uur durende partij. De finale dub belspel meisjes won ze met haar maatje van het als tweede geplaats te koppel Boesten en van Leeu wen. De Texelse kijkt met tevre denheid terug op het toernooi. Ze kreeg van de wedstrijdleiding het compliment dat ze de Noordhol landse eer hoog heeft gehouden. Door dit succes stijgt ze op de ranglijst en is ze verzekerd van deelname aan de Nederlandse Kampioenschappen in Hillegom deze zomer. (Foto Leen PtohXaar)

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7