AGENDA TEXELSE 7<5cOURANT Oldtimers nemen bezit van haven Cinemö Texel TAXI TEyLEL Goede resultaten voor ruiters Provincie onderzoekt problemen Zouteland ntouchabes Texel 2010 op de bres voor Drijverschool Zo'n vijftig leden van de Vereniging van Interessante Motorfietsen maak ten zondag een rondrit over het eiland. Er werd onder meer een stop gemaakt bij De Kombuis, waar elke rijder een gratis kop koffie kreeg en de koek werd gesponsord door Bak ker Timmer. (Foto's Motoren van het merk Triumph, Norton, Enfield en BSA waren te bewonderen. Meest bijzondere motorfiets was een Wan derer K50 uit 1928. Een Oost-Duitse machine, door Ton Jonk uit Barsin- gerhorn in drie jaar tijd eigenhandig gerestaureerd. 'Ik ben met een blok en een cardan begonnen.' Motoren van respectabele leeftijd, maar niet zelden gaan de bestuurders al lan ger mee. Zoals Texelaar André Ran en Roel Oost, met 83 jaar de nestor van het gezelschap. Beiden rijden op een Moto Guzzi Falcone uit 1972. Het college moet 'alle zeilen bijzetten' om de Jan Drijver- school voor Den Hoorn te behouden. Dat schrijft Gerbrand Poster namens de raadsfractie van Texel 2010 in een open brief aan burgemeester en wethou ders. Poster verwijst in de brief naar uitspraken van wethouder Frans Visman, die vindt dat de leefbaar heid van Den Hoorn niet in gevaar komt. Volgens Visman heeft Den Hoorn een actieve dorpscommis sie en een bloeiend verenigingsle ven, dat ervoor zorgt dat onder meer kan worden gevoetbald (bij ZDH) en gemusiceerd (bij DEK). Volgens Texel 2010 is dat niet genoeg. 'Wij vinden een school de meest essentiële factor in een dorp.' Mocht het toch niet lukken de school open te houden, dan moet het college in overleg met Con- nexxion en de provincie Noord- Holland tot een goede busverbin ding zien te komen, zoals ook in het raadsprogramma staat. Volgens Poster valt daarbij te den ken aan een 'soort Amerikaanse bus, waarin fietsen zo nodig mee genomen kunnen worden'. PROGRAMMA PER DAG: PROGRAMMA PER FILM: MEN IN BLACK 3 3D (B5SS6 ZATERDAG THE HUNGER GAMES O® 20.00 JACKIE WMO/ziekenvervoer Rolstoelvervoer Programma 17 t/m 23 mei 0222 Korting met onze voordeelpas 315555 www.taxitexel.nl Zowel de wedstrijdruiters als de niet-wedstrijdruiters behaalden goede resultaten bij de dresuur- en springwedstrijden die dit weekend in manege Akenburg werden gehouden. de niet-wedstrijdruiters beten de spits af met het springen. In de categorie A/B-pony's won Roos Kikkert tweemaal de eerste prijs. Sanne Graaf en Zoë Grisnigt wis selden de eerste en tweede plaats af in de categorie C. Ava Krause won in de D-categorie en Desirée Boon en Sabine van der Wal wer den beide eenmaal eerste in de categorie E. Bij de wedstrijdruiters werd ook goed gepresteerd. Bo Krause werd tweemaal eerste in de klasse B met Golden Legend in de categorie D-pony's. In de klasse M-pony's behaalden Manon List en Mirjam Hin beide eenmaal een eerste prijs. Bij de paarden waren er twee eerste prijzen voor Leonie van Schaik met Tristan. Eenmaal in de klasse B en eenmaal in de klasse L. Kim van der Werve werd eenmaal eerste in de klasse B. De niet-wedstrijdruiters reden ook een dressuurproef bij jurylid Marloes van der Vis. Imme Schraag reed in de categorie A/B met Tara twee nette proefjes en behaalde tweemaal een eerste prijs (187 en 188). Sanne Zandstra deed het zelfde met Banjer in de categorie C en werd eveneens tweemaal eerste (185 en 188). Sabine van der Wal werd met Maxima tweemaal eerste in de categorie E (183 en 181). Ondertussen reden de wedstrijd ruiters hun proeven op het gras. Bij de B-pony's was er een eerste prijs voor Ava Krause met Shayen. Zij behaalde een winstpunt (184). Anna van der Sluis behaalde met Be Delicious eveneens een eerste prijs en behaalde twee winstpun ten (180 en 184). Bo Krause behaalde met Golden Legend in de klasse L1 tweemaal een eerste prijs en twee winstpunten (181 en 184). Bij de L1/L2-paarden behaal de Laura Westerlaken een eerste en een tweede prijs met Corieta II Texel. Westerlaken behaalde twee winstpunten (185 en 185). Priscilla Noorlander behaalde met Cordoba een eerste prijs en twee winstpun ten (183 en 188). Jorieke Meijer behaalde een tweede prijs en twee winstpunten (184 en 184). Winst punten waren er voor Lisette Bödicker (183), Merel van der Lin de (181) en Marylin Brouwer (181). In de klasse M1-paarden was er tweemaal winst voor Caroline Wetenkamp met Cylithya Z Texel. Zij behaalde twee winstpunten (188 en 187). In de klasse Z1-pony's won Desirée Boon met Schadrutka tweemaal. Boon behaalde twee winstpunten (206 en 205). Evalien Weterings werd met haar fjord Svenna tweemaal eerste bij de Z1 - paarden. Weterings behaalde eveneens twee winstpunten (209 en 205). Mandy Bosma behaalde een winstpunt (208). Tessa van Daalen ging met Socrates twee maal van start in de klasse ZZ- licht. Zij werd tweemaal eerste met twee winstpunten (64,57 en 63,71 procent) Leenhouts illustreert Texelpuzzel Illustrator Jolet Leenhouts maakte het ontwerp voor de Texelpuzzel van kantoorvakhandel L&R. De door Jumbo gemaakt puzzel waar op op cartoonachtige wijze Texel wordt uitgebeeld bestaat uit 500 Op de foto krijgt ze het eerste exemplaar uitgereikt door Rein Stam van L&R. Telstar kampioen Telstar, één van de teams van Texel'94, is kampioen geworden bij de F-pupillen. Dat ging niet zonder slag of stoot, want ook Volendam, Sparta en Emmen waren lang in de race voor de titel. Uiteindelijk ver zamelde Telstar net iets meer pun ten dan de concurrentie. Samen met coach Ron Blanke voort poseerden de spelers trots met de trofee. Staand: Robin Was senaar, Jorden Boogaard, Hesther Marseille en Luc Reijnders. Hur kend: Jelle de Porto, Nino Blanke voort, Mees 'Messi' den Boer, Sem Ris, Jari Zijm en Sylvia de Lange. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland bekijken welke effecten de aanleg van warmtepompsystemen op een aardkundig monument hebben. Dat liet gedeputeerde Jaap Bond vrijdag weten tijdens een bezoek aan Texel. Wethouder Eric Hercules greep het bezoek van diverse provinciale bestuurders aan om een lans te bre ken voor 't Zouteland in Den Hoorn. Het bouwproject ligt stil, omdat de onderliggende grond een aardkundig monument is en volgens de provincie daarom niet mag worden aangetast om pijpen in de grond aan te bren gen. Gedeputeerde Bond erkende dat de provincie in een bijzondere spagaat terecht is gekomen. De pro vincie beoogt aan de ene kant ver duurzaming en dat wordt aan de andere kant door het aardkundig monument dat bescherming van de bodem beoogt tegengehouden. 'Dit is een situatie waar we niet eerder mee te maken hebben gehad. Er wordt een beleidsnota gemaakt om de effecten op een rij te zetten.' Ook gedeputeerde Tjeerd Talsma merkte op dat er sprake is van 'botsende belangen.' Bond verwacht dat de nota binnenkort klaar is, waarna er besluiten over de verdere voortgang van 't Zouteland genomen kunnen worden. Hercules hield ten overstaan van de Statenleden en de gedepu teerden Bond en Tjeerd Talsma een pleidooi om vrijstelling te krijgen voor de installatie van bodemenergiesy stemen. 'Dat is voor een groot maat schappelijk belang en dat is de ambi tie om Texel in 2020 energieneutraal te laten zijn.' Bedoeling is dat de 19 woningen op 't Zouteland (waarvan 12 levensloopbestendige huurhuizen) evenveel energie gaan opleveren als er wordt verbruikt, zodat ze als ener gieneutraal kunnen worden aange merkt. De wethouder vroeg de pro vincie ook om bestaande bebouwde gebieden uit te zonderen van de sta tus aardkundig monument om ande re belemmeringen in de toekomst te voorkomen. 'Binnen bestaand bebouwd gebied zijn al verstoringen door bijvoorbeeld heien of de aanleg van kelders en het is moeilijk uit te leggen dat een enkel gebouw nu niet meer zou kunnen.' Zowel Den Hoorn, Den Burg, De Waal, Oosterend en Oost bevinden zich in het gebied dat tot aardkundig monument is uitge roepen. De gedeputeerden gingen nog niet in op het laatste pleidooi van Hercules. De provincie blijft vasthou den aan het begrip aardkundig monu ment. Vrouwenkoor in Hoornder kerk Het Texels Vrouwenkoor wijkt voor het jaarlijkse zomerconcert uit naar het Hoomder kerkje. Het optreden vindt plaats op vrijdag 22 juni en begint om 20.00 uur. De entree bedraagt €8,-. Op het programma voor de pauze staan stukken van onder anderen Mozart, Brahms en Saint-Saëns. Na de pauze wordt een lichter repertoi re ten gehore gebracht, waaronder enkele bekende stukken uit de jaren veertig en vijftig. Het koor staat onder leiding van Arie Groen en wordt op de piano begeleid door Annemiek Jasper. Een gastoptreden is er van Trio Vasara, bestaand uit Elisabeth Waverijn (piano), Lindy Karreman (hoorn) en Katinka van Diezum (hobo). Kinderen zetten zeehonden uit Kinderen van groep 1 tot en met 4 van basisschool Durperhonk in De Cocksdorp hebben maandagmid dag twee zeehonden van Ecomare uitgezet. De robben Bots en René werden bij het strandje langs de Volharding uit hun transportkisten losgelaten, waarna de dieren het ruime sop kozen. (Foto Karen Hoedjesl Donderdag 17 mei - 20.30 uur Muziektheater Vreeswijk t De Andersons V "- r/ Warm, persoonlijken geestig programma geïnspireerd op deze onvergetelijke m Entree f11,00 (try-out)- Vrijdag 18 mei - van 17.00 tot 20.00 uur Kindertheater Feestrestaurant Qrie uur theater, pret, spanning en lekker eten. Entree 18,00alt-in, reserveren gewenst Zat 1 Dil Zaterdag ig mei -19.00 uur Diner Cabaret nieuwe show! 4-gangendinerincL show €43,50 (evt. kindermenu a4,75) Ook voor lunch en la carte! TEXEL500' BHRVI TEXEL5?

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 16