Slechte start SVO in nacompetitie TEXELSE 7 COURANT Texel'94 na sensationele zege naar finale Kleinschalig Familietoernooi kampioen jeu de boules Twee turnsters regiokampioen Terpstra en Verpaalen ma conditie. Maar ook hij zal de moed hebben opgegeven, toen aanvoerder Duinker binnen twee minuten na hervatting zijn prima wedstrijd bekroonde met een doel punt: 5-1. Texel'94 domineerde op alle fron ten, zowel conditioneel als voetbal lend. Toen halverwege de tweede helft Dennis Daalder uitviel met een enkelblessure vond Eelman het tijd om de wedstrijd maar eens 'in het slot' te gooien. De topscorer scoor de bijna achteloos zijn vierde en vijfde doelpunt en bracht zijn ploeg hiermee op een veilige 7-1 voor sprong. Tot enthousiasme van het publiek, dat 'tien, tien, tien' begon te scanderen. Nadat alleskunner Pim de Lugt de achtste treffer had gemaakt, ging de ploeg serieus op jacht naar de dubbele cijfers. Vijf minuten voor het einde werd het 9-1De uitstekend spelende Lesley Koning had al diverse keren paal en lat geraakt, voordat hij de bal hard onder de doelman schoot. Fanatiek opgejaagd door het publiek kreeg Texel'94 in de laatste minuut waar het op had gehoopt. Pim de Lugt maakte zijn derde van de avond en de tiende van Texel en zorgde daarmee voor een uitgela ten sfeer op de tribunes. HZV droop af en Texel'94 maakte zich op voor een heerlijk begin van het 100-jarig bestaan van de club. De finale van de beker is een mooi besluit van deze competitie, die voor de Texelaars zo succesvol is verlopen. Nadat de ploeg alle peri- odetitels heeft binnengehaald en met een straatlengte voorsprong kampioen werd, staat nu het hoogst haalbare op het program ma: de bekerfinale tegen Annour uit Amersfoort. Annour won in de andere halve finale met 7-1 van Kondo Budjang en is bovendien kampioen van de eerste divisie. Een mooi toetje voor de Texelse ploeg, die echter alles op alles zal moeten zetten om een goed resul taat te boeken. Voordeel voor Texel'94 is dat de tegenstander huizenhoog favoriet is en zelf dus niets te verliezen heeft. Voor supporters die vrijdag 25 mei de finale willen bijwonen, wordt een bus ingezet. Informatie en opgave bij Martijn de Veij. Hij is bij voorkeurpere-mail(info@texelwool. nl) bereikbaar en anders via tel. 06- 53218584. Pieter-Jan Eelman, met rugnummer negen, had met vijf doelpunten een groot aandeel in de overwinning. (Foto Joop Rommets) De zaalvoetballers van Texel'94 hebben vrijdagavond voor een daverende verrassing gezorgd door eerstedivisieclub HZV/Ven- newater op hardhandige wijze uit het bekertoernooi te knikke ren. In een bomvolle sporthal Ons Genoegen werd de tegen stander op alle fronten afge troefd. Na 50 minuten voetbal stond een 10-1 uitslag op het bord. belde. De in een blakende vorm verkerende Eelman was een plaag voor de verdediging, maar omdat de doelman en de paal in de weg stonden, bleef het lang 2-0. Ook Lesley Koning was dicht bij de derde treffer, maar zijn inzet, uit een prachtige pass van Jesper Arkenbout, werd vakkundig Alexander Smit. De bezoekers wer den echter geholpen door een foutje in de Texelse verdediging, waardoor zelfs Smit kansloos was. De bezoekers uit Heiloo probeer den daarna nog voor de rust de aansluitingstreffer te maken, maar konden geen potten breken. Texel'94 speelde in een hoog tem- De inzet van het duel was het Finals Event in Amsterdam, waar vrijdag 25 mei alle finales worden afgewerkt. Voor zowel Texel'94 als HZV zou het de eerste keer zijn dat de ploeg zich plaatste, dus de spanning was op voorhand goed voelbaar. Texel'94 kon over een vrijwel volledig fitte selectie beschikken. Buiten de langdurig geblesseerde Matthijs de Lugt was iedereen present. De Texelaars kenden een droom- start. Vanaf de aftrap speelde Ruben Duinker direct Pieter Jan Eelman aan, die knap van zijn tegenstander wegdraaide en ver woestend uithaalde. Dat ging zo snel, dat de tijdwaarnemers achter de wedstrijdtafel de klok nog niet eens hadden aangezet. De bezoe kers wisten even niet goed waar zij het moesten zoeken en waren totaal overrompeld toen drie minu ten later Eelman de score verdub- Spe/ers van Texel'94 bouwen feestje nadat de tiende treffer is gescoord. gekeerd. Na een kwartier schoot Eelman zijn ploeg naar een 3-0 voorsprong en leek de wedstrijd al beslist. HZV/ Vennewater had nog niet één uit gespeelde kans gehad en de scho ten van afstand waren allemaal een prooi voor de uitstekende doelman po, creëerde kans op kans en werd daar enkele minuten voor de pauze voor beloond, toen Pim de Lugt de marge weer op drie bracht. Op dat moment dichtte de coach van HZV zijn team nog kansen toe. Net als de Texelaars staan de spe lers uit Heiloo bekend om hun pri- SVO is de nacompetitie slecht begonnen. De Oosterenders verloren zaterdag in Bergen met 3-1 van Berdos en zullen nu op Hemelvaartdag van De Flamingo's moeten winnen om nog uitzicht te houden op pro motie naar de 4de klasse. SVO begon de wedstrijd op het kunstgras van Berdos zonder Kevin Betsema en de gebles seerde spits Ed de Vries. Vooral het gemis van De Vries deed zich gelden. Het aanspeelpunt in de voorhoede dat hij de laatste wed strijden was, werd node gemist, waardoor de ploeg de stootkracht miste om echt gevaarlijk te wor den. Berdos opende sterk en slaagde er binnen vijf minuten in twee grote kansen te creëren. Bij de eerste ging de bal nog tegen de paal, maar bij de tweede was het raak. Uit een hoekschop werd de bal op de rand van het straf schopgebied gelegd, waarna één van de gastheren snoeihard raak schoot. De Oosterenders hadden het moeilijk, maar counterden toch een paar keer gevaarlijk. Dennis Daalder kreeg zelfs twee goede kansen, maar had weinig geluk. Veruit de meeste kansen waren echter voor Berdos, dat vooral in de omschakeling van verdediging naar aanval en andersom een uitstekend indruk maakte. Dat resulteerde na een half uur in de tweede treffer. Na de rust kreeg SVO iets meer grip op de wedstrijd. De snelle tegentreffer, door Chris Ellen gescoord na goed doorzetten op een terugspeelbal, deed de hoop bij de Oosterenders herleven. In het vervolg kregen ze enkele aar dige mogelijkheden de gelijkma ker te scoren. Ruud Hof had zelfs een uitgelezen kans, maar na een counter van Berdos, waaruit de 3-1 viel, was het pleit beslecht. 'We begonnen niet scherp aan de wedstrijd en konden de vorm van de afgelopen weken niet laten zien en dan ben je kansloos tegen een goed georganiseerd spelend Berdos. Donderdag gaan we ons best doen om De Flamingo's te verslaan en hopen dan op een vervolg in de nacompetitie', ver telde trainer/coach Nico Kremer na afloop. De wedstrijd op Hemel vaartdag wordt in Oosterend gespeeld en begint om 14.30 De twintigste editie van het Fami lietoernooi, die donderdag 17 mei (Hemelvaartdag) wordt gespeeld, kent dit jaar een kleinschalige opzet. Alleen de families Boog aard, Van Heerwaarden, Terpstra en Witte zijn er in geslaagd een voetbalteam op de been te bren gen. De familie Maas, die vorig jaar nog wel meedeed, heeft afgezegd. De teams treffen elkaar in een hal ve competitie allemaal één keer, in wedstrijden die 25 minuten duren. Het evenement vindt plaats op het Zevende plaats voor Noëlle Saul Noëlle Saul heeft vorige week in Stuttgart een zevende plaats behaald op de Spieth Cup, een internationaal turntoernooi. De elfjarige Saul kwam uit voor de eliteploeg van turnvereniging BATO uit Haarlem. Net als Hannah Ipenburg meldde ze zich voor deze vereniging omdat het eiland niet voldoende groeimogelijkheden biedt. Ipenburg was herstellende van een blessure en kon niet mee reizen naar Stuttgart. Saul pres teerde goed op alle vier de onder delen, brug, evenwichtsbalk, sprong en vloer. BATO eindigde als tweede, achter de organise rende vereniging uit Esslingen/ Berkheim. De dag begon druilerig, maar het enthousiasme bij jeu de boulesclub Den Burg was er niet minder om. Verdeeld over veertien vaste doublettes, gin gen 28 spelers de strijd met elkaar aan. gewaagd. De eerste twee wedstrij den ging de score gelijk op en ook in de derde wedstrijd was nog geen duidelijke favoriet aan te wij- Toernooi bij SV De Koog Zes teams doen mee aan het tradi tionele Koog 2-toernooi, dat zon dag 20 mei op het terrein aan de Boodtlaan in De Koog wordt gehouden. Naast het tweede team van de organiserende vereniging zijn dat Oosterend, JVC, Swift'64, Heukelum en A-team. Zij spelen een halve competitie, waarin ze elkaar dus allemaal één keer tref fen. Het toernooi begint om 10.00 uur en duurt tot circa 16.15 uur. Klaverjassen voor het goede doel De klaverjassers van De Witte Burcht hebben €1640,- kunnen verdelen over zeven goede doe len. De acht speelavonden voor het goede doel brachten €1548,- op, wat met het restant van het vorig jaar werd aangevuld. De spelers zelf mochten uit twaalf goede doe len kiezen. De organisatie koos voor doelen die met het eiland te maken hebben. Een gift werd overgemaakt naar De Bridge Zonnebloem, de Reumapatiënten- vereniging, stichting Samen Lap pen, stichting De Opkikker, stich ting Familiehuis MCA en het Ronald McDonaldhuis in Amsterdam. Zij kregen alle €225,-. De stichting Paardrijden gehandicapten Texel en zwemmen voor gehandicapten Texel kreeg €290,-. Voetbaluitslagen Oosterend D1-HCSC D2 Oosterend D1-Callantsoog D1 Zondag 13 mei: ZDH-De Koog Voetbalprogramma Donderdag 17 mei: Oosterend-De Flamingo's'64 14.30 Training AVTexel begint vroeger De training die Atletiekvereniging Texel elke zondag bij Het Turfveld verzorgt, begint tot nader order om 10.00 uur in plaats van 10.30 uur. Bij deze duurlooptraining wordt een uur lang in een rustig tempo door bos, duin en langs het strand gelo pen. Voor meer informatie: Piet Bakelaar, tel. 313843. In grandcafé De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg vindt maan dag 21 mei een open bridgedrive plaats. Deze begint om 19.30 uur, inschrijven kan tot uiterlijk 19.15 uur. Dat kan aan de zaal, via tel. 313914 of via e-mailadres info@bridgeclubgrootslem.nl. Jonkergouw en Hoogerheide clubkampioen bridgeclub Alert terrein van Texel'94, tegelijk met een toernooi voor meidenteams, en duurt van 11.40 tot circa 15.30 uur. Scheidsrechters zijn Hans Broess en Tom Bakker. Programma: Boogaard-Van Heerwaarden 11.40 Terpstra-Witte 12.05 Boogaard-Terpstra 12.55 Van Heerwaarden-Terpstra 12.55 Boogaard-Witte 14.35 Witte-Van Heerwaarden 15.00 Met een hoogste gemiddelde score over de vier speelrondes hebben Jan Jonkergouw en Jan Hoogerheide het kampioen schap van bridgeclub Alert weten te behalen. Dit werd woensdag bekend gemaakt tijdens de jaarvergadering, die gehouden werd na de laatste speel ronde. Deze werd gewonnen door Jan Bloem en Frida Timmer, die een gemiddelde van 55,68 procent behaalden in de A-lijn. Tweede wer den Thea ten Hoeve en Peter Ruig- rok met 55,26 procent, Jan Hooger heide en Jan Jonkergouw derde met 53,91 procent. In de B-lijn wer den Coby Bakelaar en Elzelien Schenk eerste met een gemiddelde van 57,48 procent. Renske van IJs- seldijk en Akkie van der Kerkhof eindigde met 56,11 procent op de tweede plaats, Corry van der Heu vel en Harry van de Wetering (56,09) werden derde. Deze drie paren pro moveren naar de A-lijn. Piet Bakelaar en Carla Bakker wer den herkozen als bestuurslid en de vergadering sprak het voornemen uit zich de komende jaren in te zet ten voor de promotie van de bridge sport, onder meer door het geven van beginnerscursussen. Ook zal de samenwerking met bridgeclub Groot Slem intensiever worden. Tot in september de nieuwe competitie begint, verzorgt de club een weke lijkse open drive in dorpshuis De Bijenkorf. Jet van de Water en Jet Wes- selman zijn beiden kampioen geworden van de regio Noord- Holland. Zij veroverden deze positie zaterdag, tijdens wed strijden in Beverwijk. Van de Water kwam samen met Marilyn Houben en Maartje Serlé uit in het Grisnigt-team van GVT, Wesselman vormde samen met Jasmijn Serlé het Mantje-team. Maartje Serlé liet een mooie balk- oefening zien en turnde stabiel en galant. Marilyn Houben turnde ont spannen en draaide goed mee in het klassement. Zij liet een sterke vloeroefening zien met mooie ele menten. Beiden kwalificeerden zich voor de districtskampioenschap pen. Ook Jasmijn Serlé plaatste zich, met mooie oefeningen op sprong en brug, voor de disctrictskampi- oenschappen, die op 16 juni in Amersfoort worden gehouden. 9 I zen. In de vierde en laatste wed strijd barstte de strijd daarom goed los. Kenna Terpstra en Rob Ver- paalen hielden het hoofd koel en wisten met een score van 110 pun ten het kampioenschap naar zich toe te trekken. Piet en Louis van der Vis eindigde met 99 punten op de tweede plaats. De derde plaats werd gedeeld door Alie Schouten en Kees de Weerd en Greetje en Dirk Roeper, die beide 83 punten behaalden. de Water werd zaterdag Beverwijk uitgeroepen tot provinciaal

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7