'Hopende op een lekker zeilbriesje' TEXELSE 13 COURANT Oudste schildersbedrijf in andere handen VRIJDAG 8 JUNI 2012 Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Wil Homan een week lang een weblog bij. Als bestuurs lid relatiebeheer is hij betrokken bij de organisatie van de 35ste Ronde om Texel. Over sponsors, 'vroeger was het leuker', Jug Bros, parkeerbeheer en de weers verwachtingen. Het complete weblog is te lezen via www.texel- secourant.nl. (Donderdag) Ik zit nu drie jaar in het bestuur van de Ronde om Texel. Ik doe daar het relatiebeheer. Het woord zegt het al, het verzorgen van onze rela ties. Dit kunnen onze sponsors zijn, maar ook de materiaalsponsors en verder de diverse ondersteunende instanties en organisaties die we niet kunnen missen om een goede Ron de te draaien. We hebben twee weken geleden 120 uitnodigingen verstuurd en de inschrijvingen komen nu binnen. We hebben een leuk programma voor onze gasten in elkaar gezet. We ont vangen onze gasten zaterdag 9 juni in Paal 17 Zomers, waar we begin nen met een vroege lunch. Dan gaan we kijken naar de start van de 35ste Ronde om Texel. De start zal zijn tussen 11.00 en 12.00 uur. Na de start vertrekken we met bussen naar Oudeschild, vanwaar we op De Zeester de zeilers tegemoet varen. Vorig jaar was het met de wind een spectaculaire race. De boten voeren vlak langs onze boot. Na twee uur gaan we weer terug naar het strand, waar we de dag afsluiten met een drankje. (Vrijdag) De tweede dag van mijn weblog. Gisteravond was het gezellig met mijn oud-collega's van de golfbaan. We hebben heerlijk gegeten in Kaap Noord, wat is het daar toch een fan tastische plek. Vandaag al weer de nodige zaken geregeld voor onze gasten. Allerlei hotelkamers moes ten worden veranderd. Vandaag is de laatste dag dat men zich kan opgeven. De aanmeldingen vallen, ondanks het mooie programma, wat tegen. Maar zoals we weten zijn er ook altijd laatkomers. Texelaars zeggen vaak tegen me dat de Ronde vroeger leuker was en alleen voor de Texelaars. Het was veel kleinschaliger. Maar in deze tijd kan dat niet meer. De budgetten van toen kunnen nu niet meer. En dan heb ik het nog niet over alle vergun ningen. De eisen worden ieder jaar strenger. Er komen nu zo'n 20.000 mensen op dit evenement af, en het publiek vraagt ook meer. Ook spon sors verwachten meer, dus je zult met grotere budgetten moeten wer ken^...) (Zaterdag) Naam: Wil Homan Woont in: De Cocksdorp Werkte bij: Ecomare en golfbaan De Texelse Doet verder: relatiebeheer bij Ronde om Texel Gisteravond een fantastisch optre den gezien en gehoord van Jug Bros bij Martien Karin Boon in De Cock sdorp. Zij hadden op de veiling in De Cockdsorp van enkele weken gele den een huiskamerconcert gekocht. Het was de moeite waard. Don derdagavond treden ze ook op in de tent bij de Ronde. Dit wordt een echt nodig. Ik zelf heb vandaag alle laat ste zaken geregeld betreffende hotelreserveringen en inschrijvingen. De inschrijvingen zijn binnen en plusminus 110 gasten zullen zater dag het relatieprogramma volgen. We kijken allemaal naar de weers verwachting. Er wordt veel wind verwacht, dus kan het nog wel eens te keer gaan op zee en in de bran ding. Het bestuur vergadert vanaf afgelopen zondag iedere avond op het strand om de laatste zaken te bespreken. Zo kunnen nog veel zaken worden bijgestuurd, leder jaar kom je weer voor verassingen te staan en ondanks een perfect draai boek loop je ieder jaar wel weer tegen iets aan, dat helemaal nieuw is. (Dinsdag) Gedurende drie dagen worden de wind een spectaculaire race Wil Homan: Vorig jaar Texelse avond. Het programma dit jaar is weer erg afwisselend. Woensdagavond hebben de mede werkers, allemaal vrijwilligers, een gezellige avond met barbecue. Zon der al die vrijwilligers zou de Ronde er niet zijn. Vrijdag maken we alles in orde en zaterdag is onze dag. We hebben er allemaal zin in. Hopende op heerlijk weer met zon en een lek ker zeilbriesje! (Maandag) we beginnen a.s. woensdag al met de Texel Dutch Open Nacra Infusion World Championship. Er is genoeg wind, dus kan het wel eens spectaculair gaan worden. Vanaf vandaag zullen de eerste boten zich aanmelden bij parkeerbeheer, onder leiding van Bert Dros. Hij en zijn mannen zorgen dat alles weer tip top in orde is. Op de grote parkeer plaats bij paal 17 kunnen 600 auto's staan. Met een groep van tien man zorgen ze op de zaterdag dat alles aansluit. Dit is ook wel nodig. Zeker voor de zaterdag heb je dat wel er tien wedstrijden gezeild, die vanaf het strand goed te volgen zijn. Op vrijdagmiddag zal het duidelijk zijn wie zich dit jaar officieel Nederlands kampioen en wereldkampioen mogen noemen. En dan is het na een goede voorbereiding dat circa 400 teams op zaterdag de echte Zwitserleven Ronde om Texel kun nen gaan varen. Veiligheid op het water staat voorop. Het lijkt soms zo eenvoudig om even een stukje te zeilen, maar het varen op de Noordzee en Wadden zee kan heel verraderlijk zijn. Onder leiding van Charles Douma, schip per van de reddingboot, is het belangrijk om de risico's te minimali seren. Tijdens de Ronde op zaterdag zijn er circa 80 volgboten op het water die de zeilers goed in de gaten houden. Ook rijden er auto's en motoren mee op het strand. We kijken allemaal een beetje naar de weersverwachtingen voor de komende dagen en vooral naar de zaterdag. Er zijn verschillende weersmodellen. Ze lijken niet ongun stig, al heeft onze voorzitter Sidney van Zon sokken aan en dat is een slecht teken. Wellicht zijn ze zater dag uit. Ik houd u op de hoogte! (Woensdag) Het secretariaat onder leiding van secretaris Ina van Gils en pen ningmeester René Daleman is druk in de weer voor de laatste zaken. Er is voor beiden nu veel te doen. Vooral wordt er gekeken naar de begroting. Hoeveel kosten maken we, hoe gaat het met de inschrijvin gen? Dit heeft ook met de weersver wachting te maken. Veel zeilers besluiten op het laatst of ze nog naar Texel komen. Twee jaar gele den is de Ronde afgelast, en dat werkt altijd wat jaren door. Voor de recreatieve zeilers worden uiteraard ook leuke zeilactiviteiten georganiseerd. Op donderdag wordt de Horstocht naar de zuidpunt gehouden om het traject te verken nen. Deze is voor de organisatie ook heel belangrijk om de rescue- en communicatiemiddelen te testen. Op het zuidpunt van het eiland staan leden van kustzeilvereniging Wester slag klaar om verse visjes te bakken voor de zeilers. Voor de zeilers is het ieder jaar weer een unieke belevenis om op het uiterste puntje van Texel te mogen komen (de Hors is een bescherm natuurgebied) en daar te genieten van een visje en een drank je. En als de omstandigheden goed zijn, wordt op de vrijdag een tocht naar de Noord gehouden, zodat iedereen een heel groot gedeelte van de echte Ronde al onder bege leiding kan verkennen. (Donderdag) We kijken steeds naar de weers- en windverwachting voor zaterdag. Met de dag wordt het gunstiger. We blijven hopen dat het een prachtig evenement gaat worden. Wij zijn er in ieder geval klaar voor. Ik heb mijn zaken voor het hospitali- typrogramma klaar. Men dank aan sponsors, instanties en leveran ciers. Deze loyaliteit van zowel spon sors als toeleveranciers mag in deze economische moeilijke tijden best wel bijzonder worden genoemd en daar zijn wij als bestuur ook erg trots op. Doordat iedereen zijn schouders er onder heeft gezet, hebben we toch weer een mooi programma kunnen samenstellen. De week van... Hans Oosterhof Oud-Texelaar Hans Oosterhof, her bergier op Tiengemeten, houdt komende week het weblog bij in de serie De week van... Z. Graaf, met 110 jaar het oudste schildersbedrijf van Texel, gaat over in andere handen. Nieuwe eigenaar is André Timmer van ABC Onderhoud Texel. De winkel is niet bij de transactie inbegre pen. Timmer denkt met de overname een belangrijke stap te zetten in de uitbreiding van zijn klantenkring. De uit de Zaanstreek afkomstige onder nemer begon zijn bedrijf vijf jaar geleden. Vorig jaar kwam hij in het nieuws toen de gemeente hem inhuurde om de torenspits van de Hoornder kerk te schilderen. Hij klaarde die klus met schilders die abseilend hun werk deden. 'Ik heb vooral grote klanten, zoals TESO, Rijkswaterstaat, de gemeente, defensie in Den Helder en op De Mok. Het lijkt me, ook gezien de moeilijke economische tijden, goed me meer op de particuliere markt te richten. Z. Graaf heeft een vaste klantenkring onder particulieren.' De firma Z. Graaf werd vlak na 1900 opgericht door Zacharias Graaf, wiens naam altijd in ere is gehou den door het handhaven van de eerste letter van zijn voornaam in de firmanaam. Nog altijd gaan in het familiebedrijf verhalen over vroeger rond. 'Als ze toen in De Cocksdorp een klus hadden, gingen ze er op fiets heen en bleven ze de hele week in De Cocksdorp', vertelt ach terkleindochter Yvette Nichols. Graaf senior deed zijn bedrijf later over aan zoon Piet, wiens vrouw Annie Graaf-Kuip in 1958 besloot de voorkamer van hun huis in de Hogerstraat in Den Burg te ontrui men en als schilderswinkel in te richten. Naderhand verhuisde de werkplaats naar de Reijer Keijser- straat. Huidige eigenaren zijn Mar jan Graaf (sinds 45 jaar) en haar dochter Yvette Nichols. Timmer toonde al eerder interesse in overname, maar toen kwamen beide partijen niet tot een overeen komst. Nu echter waren er ontwik kelingen in de privésfeer bij het familiebedrijf die Nichols deden besluiten op Timmere voorstel in te gaan. 'Het lukte me niet meer de volle aandacht aan twee bedrijven te besteden. Door het schildersbe drijf over te doen, kan ik me volledig op de winkel concentreren.' Met het samengaan van beide ondernemingen ontstaat een groot schildersbedrijf. ABC Onderhoud Texel telt dertien medewerkers, bij Z. Graaf zijn er 's winters twee en 's zomers vier actief, terwijl bij grote drukte soms ook ZZP'ere worden ingehuurd. Afgesproken is dat Nichols de eerste twee jaar nog bij het bedrijf betrokken blijft, zodat ook de klanten aan de nieuwe situ atie kunnen wennen. 'Ze kunnen bij André in de Wilhelminalaan terecht (ABC Onderhoud Texel is gevestigd in de voormalige ambulancegarage van Smidt, red.), maar ze blijven ook bij mij in de Hogerstraat wel kom.' Timmer heeft besloten de oude fir manaam voorlopig te blijven gebrui ken. 'Het is een mooi schildersbe drijf en het oudste op Texel. Daar ga je niet zomaar de stekker uit trek ken. Ik ben er trots op dat ik de naam van Z. Graaf mag gebruiken.' Kerkdiensten Zondag 10 juni PROTESTANTSE KERK: Protestantse gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Protestantse gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. L.O. Giethoorn uit Groningen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. L.O. Giet hoorn uit Groningen. Protestantse Waddengemeente Texel: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C. Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C. Bar nard, viering Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. lees- DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Medische zorg Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreek- uur op zaterdagen, zon- en feestda gen. Tevens wordt het Hulpverlening Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdie ren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vrij. Zat. 9 juni 00.25 en 12.55 u Zon. 10 juni 00.55 en 13.35 Ma. 11 juni 01.34 en 14.05 Din. 12 juni 02.07 en 14.44 Woe. 13 juni 03.00 en 15.45 u Don. 14 juni 04.00 eerder hoog water. Maandag 11 juni laatste kwartier, woensdag 13 juni dood tij. Zondag 10 juni zon op 5.16 uur, onder 22.05 uur. TEXELSE0COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 8! Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. i H. Marseille, extra collecte Doopsge zind Wereldwerk. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. P. Stolk uit Apeldoorn. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 11.00 u. pastoor Rocha, Sacramentsdag, dameskoor. Oudeschild: 9.30 u. pastoor Rocha, Sacramentsdag. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Door wie laat u uw waarden bepalen? Wachttorenstu die, 11.20 u.: Verraad - Een onheil spellend teken van deze tijd! De aarde biedt voldoende om ieders behoefte te bevredigen maar niet ieders hebzucht. (Mahatma Gandhi) ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Pontweg 106, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223- 696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 15.30 tot 17.00 en van 18.00 tot 19.00 uur. Extra bezoekuren op zaterdag, zon- 10.30 tot 11.30 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, PHH-gebouw, Pont weg 104, Den Burg. Voor inlichtin gen, advies, consultatie en preventie, tel. 0223-612306, www.brijder.nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y. Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Scouting Texel haalt zaterdag i papier op in de wijk Weststraat, Holle wal, Lijnbaan, Pater Witteplein, Molen straat, Molendwarsstraat, Anne Frank Vrijdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. Wilde vaart (H) 20.00 u. Radio Noord-Holland Zaterdag 8.00 u. Ronde om Texel. Recht streeks verslag vanaf het strand. Met uitslagen, achtergronden en inter- Zondag 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit De Burght, ds Den Braanker 11.00 u. Vlaswiek 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (H) 14.00 u. Wilde vaart 15.00 u. Het uur van de Blues 16.00 u. Countrytime (H) 17.00 u. Radio Noord-Holland Maandag 17.00 u. Sportlokaal 18.00 u. Symphonica 19.00 u. Wegdromen met een boek 20.00 u. Natuurwijzer 21.00 u. Reggae on the move 22.00 u. radio Noord-Holland Dinsdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noord-Holland Woensdag 18.00 u. Eigenwijs en geheugen steuntje 18.30 u. Overdenking door Henk Snijders 19.00 u. Verzoekplaatjes 20.00 u. Radio Noord-Holland Donderdag 18.00 u. Country Time 19.00 u. Even bijpraten met... 19.30 u. Raadscommissie. Recht streekse uitzending vanuit het gemeentehuis. aansluitend Radio Noord-Holland

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 13