TEXELSE^COURANT SI Cjrotn Twartr jexeh in het harL, txwonen emotioneel' Nieuw Waddenfonds op Texel opgericht Exploitanten willen strandslaaphuisjes 'Beklimming Slopers maken korte metten met LTS OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12680 VRIJDAG 8 JUNI 2012 In het plasje bij camping De Robbenjager is maandag een zeldzame kleine kokmeeuw waargenomen. Tennisvereni ging Deuce bestaat hon derd jaar en 'draait op saam horigheid en vertrouwen'. Wil Homan, bestuurslid van de Ronde om Texel, schrijft in zijn weblog op een 'lekker zeil- briesje' te hopen. Z. Graaf, met 110 jaar Texels oudste schil dersbedrijf, wordt overge nomen door ABC Onder houd. zijn drie gedeputeerden aanwezig bij de oprichting: Joke Geldhof namens Noord-Holland, Tineke Schokker namens Friesland en Wiebe van der Ploeg namens Gro ningen. Het nieuwe Waddenfonds wordt volgens een woordvoerder van de provincie Noord-Holland program matisch van opzet, waarbij er een samenhang tussen de financieel gesteunde projecten moet bestaan. In de oude stijl konden organisa ties elk voor zich aanvragen doen en daarna was het afwachten of de minister, geadviseerd door de com missie-Hermans en een regiocom missie, een aanvraag wel of niet steunde. In de oude situatie werd ook met tenders gewerkt, waarbij in een bepaalde periode aanvragen inge diend konden worden, maar dat is volgens de woordvoerder niet meer zo. Wanneer er weer aanvragen voor het fonds kunnen worden ingediend, is nog niet bekend. Het zit er wel aan te komen. Diverse Texelse organisaties treffen in ieder geval voorbereidingen voor nieuwe aanvragen. Parachutist raakt gewond Een 37-jarige parachutist uit Arn hem is dinsdagmiddag ernstig gewond geraakt bij een sprong boven het Texelse vliegveld. De man werd met de traumahelikopter naar een ziekenhuis in Amsterdam gebracht. Het ging mis doordat de parachutist tijdens de sprong ver strikt raakte in zijn lijnen. kom badkamers kijken open zat. 10.00 -12.30u TEXELSE'sJCOllRANT gw» Tfplsjhvh bil tot. Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): expert schoorl Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op .txl Bekendmakingen op pagina 12 sure de berg één keer te beklim men. Volgens Van der Linde was het een belevenis. 'Het was perfect georganiseerd. Je moest er met een tegenaan omdat het zwaarste stuk in het begin zit. Maar in elke bocht staan mensen of is wat te doen. Je rijdt met naambordjes op je fiets en ik heb nog nooit zo vaak mijn naam gehoord.' Volgens Van der Linde was duide lijk merkbaar dat elke deelnemer een verhaal had. 'Dan zie je bij voorbeeld iemand fietsen en een eindje verderop staat zo iemand een kaarsje te branden. Dat is emotioneel en dat raakt je.' De groep was ook geraakt door de vele reacties die ze van alle kanten op hun prestaties kregen.'Ook van mensen die je helemaal niet kent.' De Texelaars bleven gisteren op de berg om de lange dag mee te maken waarbij renners in alle vroegte beginnen om de Alpe d'Huez zes keer te beklimmen. fc- Garage Westend www.texelseautopagina.nl Bestuurders uit Noord-Holland, sentatie van een nieuw bestuur. Er Friesland en Groningen richten zaterdag bij Ecomare het Wad denfonds nieuwe stijl op. Het Waddenfonds, een paar jaar geleden opgericht om projecten in het Waddengebied te steunen, is sinds vorig jaar in handen van de drie Waddenprovincies. Voorheen viel de eindverantwoordelijkheid over het fonds onder het ministerie van VROM en later het ministerie van Infrastructuur en Milieu, maar dat wilde er vanaf. De afgelopen maanden hebben de provincies Noord-Holland, Fries land en Groningen gewerkt aan een nieuwe opzet van het Wadden fonds en dat krijgt zaterdag bij Ecomare zijn beslag met een oprichtingsvergadering en de pre- De Vereniging Strandexploitanten Texel wil dat de gemeente de plaatsing van strandslaaphuisjes goedkeurt. Ze hebben daarvoor een principe-verzoek ingediend bij burgemeester en wethouders. De strandexploitanten streven naar minimaal tien en maximaal twintig strandslaaphuisjes per exploitant. Dat zou neerkomen op minimaal 110 en maximaal 220 slaaphuisjes met vier slaapplaatsen. Bedoeling is dat de huisjes in de plaats komen van de huidige strandhuisjes. De VST stelt voor om per veertien van de huidige strandhuisjes tien strand slaaphuisjes terug te laten keren. Volgens berekeningen van de VST kan de gemeente per tien strand slaaphuisjes circa €14.000,- extra aan inkomsten ophalen. Bart Robbers, eerder betrokken bij de oprichting het toeristisch investe ringsfonds en oud-voorzitter van TVL, zette dinsdagavond als woord voerdervan de VST de plannen uit een aan de politieke partijen tijdens een commissievergadering. Volgens hem bieden strandslaaphuisjes de kans om een nieuwe toeristische markt aan te boren. Ze zijn eveneens een uitkomst voor exploitanten die momenteel moeite hebben de hui dige strandhuisjes te verhuren. Rob bers: 'De strandexploitanten zijn bereid om €28.000,- tot €40.000,- per strandslaaphuisje te investeren. Bij het eerste bedrag heb je een sobere variant en bij de tweede een luxe.' In de huidige situatie is het volgens Robbers weinig aantrekke lijk voor exploitanten om veel in de strandhuisjes te investeren. 'Nu is er weinig omzet te behalen en bij een slechte zomer al helemaal niet. Strandslaaphuisjes worden vooruit gehuurd en zo is er een redelijke omzet die al van tevoren bekend is.' Er worden momenteel al strand slaaphuisjes geëxploiteerd in Julia- nadorp, Noordwijk aan Zee, Katwijk aan Zee, Vrouwenpolder, Noorddui nen en Vlissingen. Die zijn volgens de VST al in een vroeg stadium vol geboekt. Het toestaan van strand slaaphuisjes betekent onder meer dat een beroep moet worden gedaan op de slaapplaatsen die nog beschik baar zijn. Het aantal zit momenteel tegen de 45.000 aan. Er is de moge lijkheid om tot 47.000 uit te lopen. Robbers deed het verzoek aan col lege en raad om het verzoek van de strandexploitanten in overweging te nemen. Hij herinnerde de politici eraan dat vijf jaar geleden ook al een verzoek tot plaatsing van strandslaaphuisjes op het strand op tafel lag. Dat werd toen niet meegenomen in de strand- nota en de voorbereidingen voor het nieuwe bestemmingsplan Buitenge bied. Lees verder op pagina 3: 'Genieten van rust en ruimte op strand' 'Het was emotioneel', aldus Erwin van der Linde, 'ledereen heeft zijn verhaal. Dat zie je en dat raakt je.' Samen met Frank van der Linde, Joost van Heerwaarden, Arie de Ridder, Roel Bakker, Erwin van der Linde, Hans Bergamin, John van Dompselaar en Rob de Haas uit Krommenie deed hij woensdag mee aan het evenement Alpe d'HuZes in Frankrijk om geld op te halen voor de bestrijding van kan ker. Roel Bakker kreeg het voor elkaar om tussen 10.00 en 18.00 uur vier keer de Alpe d'Huez te beklimmen. De rest deed dat twee keer. Arie de Ridder wist ondanks een rugbles- De sloop van de oude LTS aan de Emmalaan in Den Burg is begon nen. Over acht weken moet het terrein veranderd zijn in parkeerge legenheid. De aangelegen Burge meester De Koninghal en de bijbe horende ruimte van de verwarmingsinstallatie blijven staan. De LTS opende haar deuren op 1 september 1964 en werd in 2011 definitief gesloten. De sloop wordt uitgevoerd door sloopbedrijf Van der Bel BV. Vanaf de weg is nog weinig van de werkzaamhe den te zien, aangezien de slopers aan de achterzijde begonnen zijn. Een blik in het gebouw wekt de is. Op diverse plaatsen zijn nog de tijd dat er les werd gegeven, indruk dat het plotsklaps verlaten dingen te zien die herinneren aan (Foiojobschep Bedrijfswoning wordt vervangen Met een Texelse avond zijn gisteren de festiviteiten rond de 35ste Ronde om Texel van start gegaan. In de grote feest tent bij paal 17 waren diverse optredens te zien, allemaal van eigen bodem. Er was muziek van de bands Intrude en Jug Bros, afgewisseld met professionele modeshows van Bjoetie's Kapsalon en Modesalon en spetterende dans van leerlingen van Artex Kunstenschool. De alleskunners van de groep @Last sloten de avond af. Vanavond is het opnieuw feest op het strand. De grote publiekstrekker is de band van radio-DJ Edwin Evers. Ver der geven DJ's Trapatoni en Gio-G acte de présence. Terwijl zo'n 400 catamaranzeilers proberen het eiland te ronden, zijn er zaterdagmiddag al diverse optredens in de tent, van onder meer de Texelse band Small Buzz, 's Avonds wordt op een groot scherm de EK-wedstrijd Nederland- Denemarken vertoond, waarna de coverband Limehouse, zanger Jeroen van den Boom en DJ Rose voor een nieuw feest zullen willen zorgen. De entree is steeds gratis. Simon Vlaming van hoeve Veelust aan de Zwinweg nabij Oosterend krijgt vergunning voor een nieuwe bedrijfswoning van 125 vierkante meter onder voorwaarde dat hij de oude sloopt. Daarvoor was een procedure nodig omdat het gel dende bestemmingsplan een huis van die grootte niet toestaat. Het nieuwe plan maakt bedrijfswonin gen tot 200 vierkante meter moge lijk, zo blijkt uit de door de gemeen teraad vastgestelde nota van uitgangspunten.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1