TEXH.AQ BSDA.NL TEXELSE 2 COURANT Dyo Wassink neemt afscheid met concert Moderne versies Sneeuwwitje VRIJDAG 8 JUNI 2012 Jaarvergadering Oudeschild De dorpscommissie van Oude schild houdt woensdag 20 juni vanaf 20.00 uur jaarvergadering. De wordt gehouden in dorps huis 't Skiltje. Inschrijving bouwdorp Omdat er iets is misgegaan met de website van Pharos, verzoekt de organisatie ouders die geen beves tigingsmail hebben ontvangen, hun kinderen nogmaals aan te melden voor het Bouwdorp. Dat kan via www. pharostexelnl Jongensdans Rémy van Loon Bij Artex-Kunstenschool Texel wordt zaterdag 16 juni een workshop jongensdans gege ven door Rémy van Loon. In deze workshop (voor jongens vanaf 8 jaar) mengt Van Loon ver schillende stijlen als hiphop, streetdance, breakdance en pop ping tot een afwisselende en stoere les, die om 13.15 uur begint. Eerder op de dag, vanaf 11.30 uur, verzorgt Van Loon een workshop breakdance en pop ping voor jongens en meiden vanaf 12 jaar. Zij leren de basis technieken van breakdance en de kunst van popping waarbij de lichaamsdelen als een robot bewegen. Beide workshops duren anderhalf uur, aanmelden kan bij Art ex. Open dag bij Spelemaer Peuterspeelzaal Spelemaer houdt vrijdag 15 juni open dag op de nieuwe locatie aan de Bur- derstraat in Den Burg. De speelzaal zit sinds dit school jaar in een lokaal van basisschool De Fontein. Daarvoor was de speelzaal een paar jaar gehuisvest in de Buureton aan de Beatrixlaan. De open dag wordt gehouden van 15.00 tot 17.00 uur. Belangstellen den kunnen volgens vaste leidsters Lia van Heerwaarden en Elles Bousma kijken wat de speelzaal te In De Burght aan de Binnenburg in Den Burg wordt zaterdag 16 juni een bijzonder concert gege ven door het Kamerkoor van Artex. Medewerking wordt ver leend door Excelsior, Lia Ona en vocaal ensemble Doublet uit Meppel. De avond staat in het teken van het afscheid van Dyo Wassink, die wegens het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd zijn werk als dirigent bij Artex neerlegt. Er zal een zeer gevarieerd programma te horen zijn. Het Artex Kamerkoor, dat uit ongeveer dertig leden bestaat, zingt muziek uit alle tijden met werken als Petite Messe Solen- nelle van Gioacchino Rossini, Requiem van Fauré en Liebeslieder van Brahms. Onder leiding van Dyo Wassink heeft dit Kamerkoor de afgelopen jaren diverse keren op het podium gestaan, zoals met de semi-opera King Arthur. Excel sior brengt onder leiding van Betty Bakker zowel moderne fanfaremu ziek als nummers uit de film- en musicalwereld. Lia Ona is gastzan- geres bij Excelsior. Zij komt uit een muzikale familie, zingt jazz, R&B en soul en maakt uitstapjes naar de Braziliaanse muziek. Vocaal ensemble Doublet uit Meppel staat onder leiding van Els Liebregt. De koren worden begeleid door de pianisten Tineke Schoo en Karen Haasdijk. Dyo Wassink is sinds vele jaren als docent verbonden aan Artex-Kun stenschool en geeft op Texel lei ding aan verschillende ensembles. In het verleden was hij ook muzi kaal leider van Excelsior. Het con cert begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Na afloop wordt een inzameling gehouden. Streetclubband in Worsteltent Bij De Worsteltent aan de Smits- weg in De Dennen is zondag 10 juni muziek te beluisteren van de Amsterdamse roots- en streetclub band De Wilma's. De band brengt een gevarieerd repertoire van hon- kytonk, bluegrass en funk met een sausje van Danish Dynamite. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Themamarkten op Groeneplaats Winkelhart van Texel, de nieuwe ondernemersvereniging van Den Burg, verzorgt van 11 juli tot en met 22 augustus iedere woens dag een themamarkt. Deze wordt gehouden op de Groeneplaats en komt in de plaats van de folkloremarkt. Naast de reguliere marktkramen zijn er kra men beschikbaar voor het thema van de week: oldtimers (11 juli), kunst (18 juli), vrijmarkt (25 juli), Texelse producten (1 augustus), Dag van de Zee (8 augustus), oude ambachten (15 augustus) en eten en drinken (22 augustus). Belangstellenden kunnen contact opnemen met Charles Bosma (tel. 712464 of e-mail info@bosmaslapen.nl). De markt wordt steeds opgeluis terd met muziek en kinderattrac- bieden heeft. Spelemaer, opgericht in 1979, richt zich op de ontwikkeling van kinde ren tussen 2 en 4 jaar. De peuters worden gestimuleerd in hun sociale en motorische vaardigheid, creati viteit en spreekvaardigheid. Er wordt een basis gelegd voor de basischool. Spelemaer is in De Fontein drie vaste ochtenden per week geopend. Een groep telt maximaal twaalf kinderen. Lotus Ensemble in kerk Den Burg In de doopsgezinde kerk van Den Burg vindt dinsdag 12 juni het eerste concert plaats van de nieuwe zomerserie van de Raad voor het Zomerwerk. Het Lotus Ensemble speelt werk van Hum mel, Diepenbrock, Brahms, Gaubert en Villa-Lobos. Het Lotus Ensemble bestaat uit sopraan Martje de Voogd, Else Schaaij (fluit), Jeanny Beerkens (cello) en Lennie Kerkhoff (piano). Alle vier volgden zij een klassieke opleiding en ieder van hen treedt regelmatig op, bij uiteenlopende gezelschappen. Het concert begint om 20.15 uur en is gratis toegan kelijk. Na afloop wordt een inzame ling gehouden. Kampioen Het is alweer zover! Vandaag 8 juni 2012 begint het EK voetbal in Polen en Oekraïne. Morgen speelt Oranje zijn eerste wedstrijd tegen Denenmarken, op papier de mak kelijkste groepswedstrijd, maar er geleden niet minder geworden, staat wel meteen een Als ik een rondje door het cen trum rijd en bij alle kroegen de oranjeversiering in veelvoud aan de gevel zie hangen, kan ik niet wachten tot het EK begint. Ondanks de crisis hebben de meeste mensen de oranjeversie ring niet in de schappen laten liggen en dat is altijd een goed teken. Het vertrouwen in het Nederlands elftal is ondanks de deceptie tegen Spanje twee jaar flinke dosis druk ach ter. Als je verliest, kun je namelijk meteen wel je koffers inpak ken aangezien je in de poule zit met Duitsland en Portugal. Persoonlijk vind ik voetbal één van de mooiste sporten, ik kijk dan ook het liefst elke wedstrijd. Zelfs Ierland- Kroatië zou mij kunnen boeien. Dit tot ergernis van m'n ouders. Ten eerste hou den ze er niet van als ik elke dag uren achter de kijkbuis doorbreng en ten tweede zijn het ook niet de allergrootste voetbalfans. Het is ook opvallend dat er steeds meer, voornamelijk man nen, zijn die denken te weten hoe ze de opstelling van Oran je kunnen optimali seren. Bert van Mar wijk heeft het er, in vergelijking tot twee jaar geleden, niet makkelijker op gekregen: Van Per- sie is niet vanzelfsprekend de spits van het team nu Huntelaar ook een goed seizoen heeft gedraaid in Duitsland. Het vol gende probleem is dat we Rob ben, Sneijder, Van der Vaart, Van Ik weet nog goed dat mijn vader Bommel, Affelay en Kuyt niet vorig jaar gekscherend tegen mijn broertje en mij zei: 'Als Oranje kampioen wordt, mogen jullie het schuurtje oranje verven.' Het schuurtje is nog steeds blauw..Ik denk dat mijn vader zich nog wel allemaal kunnen opstellen en dat betekent dat de bondscoach mensen moet teleurstellen. Harde keuzes maken. Hoe dan ook, als Oranje door de voorrondes komt worden ook de een keer bedenkt, voordat hij dit niet-voetbalfans enthousiast en jaar hetzelfde zegt. Nederland is schreeuwen we Oranje naar de dit jaar één van de favorieten en ik finale. Het liefst tegen Duitsland! heb er alle vertrouwen in dat ze die favorietenrol gaan waarma- Met zijn allen voor Oranje! Hup Holland Hup! Hessel Arensman black 3, waarin Agent J (een rol van Will Smith) en agent K (Tommy Lee Jones) terug gaan in de tijd. Wan neer het leven van K en de toe komst van de planeet in gevaar verkeren, schiet J hem, ondanks al hun tegenstellingen, te hulp. De zussen Carice en Jelka van Houten en de bekende Amerikaanse actri ce Holly Hunter spelen de hoofd rollen in de film Jackie. Het verhaal gaat over de 33-jarige tweeling Sofie en Daan, die zijn opgevoed door twee vaders. Wanneer er totaal onverwacht een telefoontje uit Amerika komt van hun tot dan toe onbekende biologische moe der, storten ze zich in een avontuur en komen al hun zekerheden op losse schroeven te staan. Een jon geman uit Senegal die de persoon lijk verzorger wordt van een fysiek gehandicapte miljonair uit Frankrijk is de hoofdpersoon van Intoucha bles, een op feiten gebaseerd komisch drama, dat ook een week je in Cinema Texel draait. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Vrijdag 8 juni: 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een kleine rommelmarkt gehouden; met koffie en de verkoop van diverse handwerken. 20.00 uur. In de feesttent bij paal 17 begint om 20.00 uur een uitgebreid programma. Met onder meer een optreden van de band van radio-DJ Edwin Evers. 21.00 uur. In café De Kuip in De Koog treedt de rock- en bluesband 19.00 uur. In Eben Haëzer aan de Julianastraat in Den Burg begint om 19.00 uur een zangdienst met liede ren van Johannes de Heer. Spreker is dominee Folkerts. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Lorax NL 3D; 13.45 Sneeuwwitje; 16.00 Men in black 3 3D; 16.15 Snow White and the Huntsman; 20.00 Snow White and the Hunts man; 20.15 Intouchables. Maandag 11 juni: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open Jan Wonderlicht Trio op. Aanvang 21.00 uur. Entree gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Snow White and the Huntsman; 19.15 Jackie; 21.45 Snow White and the Huntsman; 22.00 Men in black 3 3D. Zaterdag 9 juni: 8.00 uur. Radio Texel doet vanaf 8.00 uur verslag van de 35ste Zwitserle ven Ronde om Texel. De uitzending is te volgen op 106.1 FM, 98,5 Mhz (kabel) en www.radiotexel.nl. De briefing bij paal 17 begint om 9.00 uur. De start van de wedstrijd is tus sen 11.00 en 12.00 uur. 14.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur een (gratis) kookdemonstratie gegeven. 20.00 uur. In de feesttent bij paal 17 begint om 20.00 uur een uitgebreid bridgedrive. 20.00 uur. In meditatiecentrum De Aleph aan de Weverstraat in Den Burg worden van 20.00 tot 21.15 uur mantra's gezongen. Voor meer infor matie: www.inbalansoptexel.nl. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Snow White and the Huntsman; 20.30 'mystery movie'. Dinsdag 12 juni: 10.30 uur. Bij hotel De Lindeboom begint om 10.30 uur een één uur durende rondleiding door historisch Den Burg, verzorgd door Gelein Jan sen. €8,-, incl. koffie en gebak. 20.15 uur. In de doopsgezinde kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert van het Lotus Ensemble. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. 21.00 uur. In café De Kombuis op de o.a. Jeroen van den Boom en DJ Rose en een rechtstreekse uitzen ding van de voetbalwedstrijd Neder- land-Denemarken. Entree gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Lorax NL 3D; 13.45 Sneeuwwitje; 16.00 Men in black 3 3D; 16.15 Snow White and the Huntsman; 21.00 uur een optreden van de Texel se bluesband Jug Bros. 21.15 uur. Het hoogheemraadschap geeft in Stayokay in Den Burg een presentatie voor agrariërs over 'slim me stuwen'. Aanvang 21.15. Opga ve: n.duin@hhnk.nl. 18.45 Snow White and the Hunts man; 19.15 Intouchables; 21.45 Snow White and the Huntsman; 22.00 Men in black 3 3D. Zondag 10 juni: 3.45 uur. Een 'borrelbus' brengt uit gaanspubliek van de Nikadel in De Koog naar Den Burg, De Waal, Oos terend en Oudeschild. Een kaartje kost €3,- Meer informatie: www.bor- relbus.nl. 14.00 uur. In de Doopsgezinde kerk in Den Burg geeft kunsthistoricus Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Snow White and the Huntsman; 20.15 Jackie. TESO Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in het rond het weekeinde geregeld een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag 8 juni) van Harold Bos een lezing over antiek zilver. Aanvang 14.00 uur. Toegang €3,50, incl. entree tot Oudheidka- 14.00 uur. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in De Dennen begint om 14.00 uur een optreden van De Wilma's. Entree gratis. 9.30 tot 20.00 uur en zondag 10 en maandag 11 juni van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilisten moeten rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen zich vandaag voordoen in beide richtin gen en zondag en maandag op Texel. Voor meer informatie: tel. 369600 of www.teso.nl. museumstuk WAT IS DIT? Cinema Texel beleeft deze week een première met Snow White and the Huntsman, een moderne ver telling van het klassieke sprookje van Sneeuwwitje. De rol van de Evil Queen wordt gespeeld door Osar- winnares Charlize Theron. Jaloers op de schoonheid van Snow White (Kristen Stewart) huurt ze de Hunts man (Chris Hemsworth, Thor) in om haar te vermoorden. De Evil Queen weet echter niet dat Snow White bij de Huntsman in de leer gaat om zichzelf te kunnen verde digen. Sam Claflin (bekend van Pirates of the Caribbean) speelt de prins die al jarenlang verliefd is op Snow White. Tegelijkertijd draait in Cinema Texel nog een andere versie van Sneeuw witje, geschreven door Tarsem Singh, met Oscar-winnares Julia Roberts als de boze koningin en Lily Collins als Sneeuwwitje. Deze film is Nederlands gesproken. Een deel van de andere films is geprolongeerd. Daaronder Men in ven aan de redactie van deze krant, via prijsvraag@archieftexelsecoura nt.nl. Ónder de goede inzendingen worden twee toegangskaartjes voor het museum verloot. Op de Dit voorwerp is afkomstig uit de foto van de vorige keer was inder- collectie van het Luchtvaart- en daad een collectie rubberen hand- Oorlogsmuseum. Wie denkt te schoenen in Schipbreuk- en Jut- weten wat het is, kan dit doorge- tersmuseu Flora afgebeeld. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Radio Texel bij Ronde om Texel Radio Texel doet morgen (zater dag 9 juni) verslag van de 35ste Zwitserleven Ronde om Texel. De uitzending begint om 8.00 uur en is te beluisteren op 106.1 FM in de ether, 98.5 Mhz op de kabel en www.radiotexel.nl. Verslaggevers zijn de hele dag op pad op en rondom het eiland om de wedstrijd en de laatste voorbereidingen te volgen. Mensen die belangstelling hebben in radiomaken kunnen zaterdag vanaf 11.00 uur een bezoek bren gen aan de studio van Radio Texel aan de Molenstraat in Den Burg. Medewerkers geven uitleg over het maken van radio.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2