f JaL TEXELSE 3 COURANT Avondvierdaagse succes ondanks regen 'Niet meegaan in "zelfmoord" school' 'Genieten van rust en ruimte op strand' Hoornders zoeken steun politiek voor Drijverschool Jenthe Ondanks de regen kwamen ston den veel mensen de deelnemers van de 52ste avondvierdaagse op te wachten langs de laatste kilometers van de route, donder dagavond in het centrum van Den Burg. In totaal liepen 570 wandelaars mee, iets minder dan vorig jaar. Volgens de organisa tie kwam dit doordat dit jaar één basisschool niet meedeed. De deelnemers werden toegejuicht (Foto Job Schepers) en velen werden beloond met bloe men, zo ook Xander van de Luber- tischool uit De Koog. Ondanks dat hij pas tien jaar is, deed hij al voor de zesde keer mee aan de route van vijf kilometer. 'En het was hele maal niet zwaar. Volgend jaar ga ik misschien de tien kilometer lopen.' Ook Lis, Imme en Esmee van basisschool Durperhonk uit De Cocksdorp deden voor de zesde keer mee. 'Wij gaven het tempo aan. De rest zei de hele tijd dat langzamer moesten lopen', vertel len de meiden. Shayna, eveneens van de Durperhonk, liep voor de vierde keer en leek nog vol energie te zitten bij het behalen van de eindstreep bij schietvereniging Odysseus aan de Emmalaan. Op verschillende plaatsen op de route werd muziek gespeeld, werd verzorgd door KTF, Exelsior en KFT. Laatstgenoemd korps had een droog plekje opgezocht onder het afdak van kledingwinkel Moer beek aan de Parkstraat. De wan delaars trokken zich weinig van de regen aan en ook van vermoeid heid was nie veel te zien. Ondanks de regen was het behoorlijk warm. De meeste deelnemers liepen de kortste afstand van vijf kilometer (414), 147 tien kilometer en negen lopers vijftien kilometer. Corry Vis ser uit Den Burg liep dit jaar voor de 52ste keer mee, oftewel alle edities die op Texel werden geor ganiseerd. Volgens de organisatie verliep alles volgens planning en waren er geen calamiteiten. 'Wij zullen de komende periode alles in het werk stellen om te zorgen dat het voorgenomen besluit om de Jan Drijverschool te sluiten van tafel gaat!' Dat schrijft Herman Ridderinkhof namens de Hoomder dorpscom - missie en de stichting Loodsen door het Landschap in een open brief aan dorpsgenoten, politiek en media. De brief komt als reactie op het antwoord van de stichting Schooltij, die geen reden ziet terug te komen op het voorgenomen besluit over sluiting. De dorpscommissie, Lood sen door het Landschap en de medezeggen schapsraad van de school hadden Schooltij na diver - se vergaderingen met onder meer de ouders twee weken geleden gevraagd te onderzoeken of de school toch open kan blijven. 'Nu Schooltij eenzijdig het gesprek heeft afgebroken, vinden wij het noodzakelijk onze mening recht - streeks aan media en politiek ken - Ze zijn vrijstaand, hebben een oppervlakte van circa 36 vierkante meter, een woonkamer, open keu ken en twee slaapkamers met in totaal vier bedden. Een korte beschrijving van de slaap - strandhuisjes zoals de Vereniging Strandexploitanten Texel die voor ogen heeft. Bedoeling is dat ze, als de gemeente toestemming geeft, jaarlijks van half maart tot eind okto - ber op het strand staan. De strandex ploitanten willen hoogkwalitatieve huisjes plaatsen die per groep uni - form zijn, duurzaam en zoveel moge lijk energieneutraal. Volgens de exploitanten kunnen met de huisjes nieuwe doelgroepen naar het eiland worden gehaald. Dan gaat het om mensen die rust, ruimte en natuur (enkele kernwaarden van het eiland) van dichtbij willen beleven. De huisjes moeten leiden tot kwaliteitsverbete - ring, zijn een toevoeging aan het toeristisch product en kunnen vol - gens de strandexploitanten leiden tot meer werkgelegenheid op gebied van plaatsing, schoonmaak, verhuur en onderhoud. Bart Robbers, woord voerder van de Vereniging Strandex - ploitanten Texel, liet tijdens een pre - sentatie aan de politieke partijen weten dat strandslaaphuisjes even - eens kunnen helpen vandalisme en vernielingen op het strand tegen te gaan. Wanneer de strandslaaphuis - jes verhuurd zijn, zijn er 's nachts altijd mensen aanwezig op het strand. De exploitanten willen de huisjes enkel in de verhuur doen om wildgroei en rommeligheid op het strand te voor - komen. De commissieleden reageer den vragend en lieten hun meningen nog achterwege. Nils Lely (PvdA) vond het mooi dat de gemeente per tien strandslaaphuisjes €14.000,- extra zou kunnen ophalen, maar vroeg zich af welke kosten de gemeente moet maken. 'Hoe moet het met water en riolering en wie haalt het vuil op?'. Volgens Robbers waren de kosten voor leidingen al bij de inkomsten van €14.000,- meebe - rekend en zorgen de exploitanten voor de reiniging van het strand. Mar jan de Groot (WD) vroeg zich af waar de bedden voor de huisjes vandaan zouden moeten komen. Volgens Robbers zou dat meegenomen moe ten worden in een discussie over wat Last-minutes op Texel Portaal Op het 'Digitale Texel Portaal' dat over enkele weken officieel wordt gelanceerd, is nu ook een module opgenomen waarin logiesver - strekkers geheel gratis op ieder moment hun last-minute-aanbie - dingen kunnen invoeren. Dit kan zelfs nog op de dag van aan komst als 'Actie van de Dag'. Schooltij stelt voor kwalitatief goed onderwijs. 'Ook op een school van rond 30 leerlingen is kwalitatief goed onderwijs mogelijk, zo blijkt uit rap - portages van de inspectie van een groot aantal scholen in Nederland.' En een ander argument: 'De focus is alleen op de onderwijskundige aspecten. Opgroeien in een dorp waar je samen met kinderen uit het dorp naar school gaat, heeft ook zeer veel bijkomende voordelen, die ook zeer belangrijk zin en die verlo - ren gaan wanneer kinderen ver spreid worden over andere scho - len.' Ridderinkhof c.s. schrijven dat er 'onvoldoende creatief gepro beerd is meer kinderen naar de Jan Overigens ligt volgens Dekker de ondergrens van Schooltij niet bij 45 leerlingen. 'Onze ondergrens is drie groepen, desnoods zelfs een tijdje met maar 30 leerlingen. Maar er moet wel perspectief zijn op verbe - tering.' Scherp is Dekkers reactie op de ondertekening van de brief door de stichting Loodsen door het Land - schap. 'Daarin zitten ook de dames Geldorp en Heijne (resp. oud-bur - gemeester en oud-wethouder). In hun politieke periode is er nooit een huis bij gebouwd in Den Hoorn.' Dekker citeert uit het gemeentelijke rapport Demografische Ontwikke - ling van Texel uit 2007, waarin de vergrijzing wordt geanalyseerd en gewaarschuwd 'voor inkrimping van de omvang van de dienstver - lening en mogelijk Drijverschool te krijgen' en 'niet mee in een aantal gevallen beëindiging te gaan in de onnodige "zelfmoord" van de activiteiten'. 'Ik verwijt die van de Jan Drijverschool. De school dames niks. Als dat het beleid is, dient pas opgeheven te worden wanneer het echt duidelijk en zeker is dat er onvoldoende kinderen baar te maken', schrijft Ridderinkhof zijn.' te doen met de slaapplaatsen die nog uitgegeven kunnen worden. Vol - gens hem zijn de slaaphuisjes een innovatie die voor nieuwe bedden in aanmerking zouden moeten komen. Er werden vraagtekens gezet bij de gedachtegang dat gasten in de slaaphuisjes 's nachts het strand moeten bewaken, maar dat is niet zo volgens Robbers. Hij benadrukte dat bewaking een taak is van de strand - exploitanten. Cees Hoogerheide (D66) vond het ongepast dat Rob - bers nu al de politieke partijen bena - derde, omdat de plannen vooralsnog als principe-verzoek bij het college liggen. Rikus Kieft (GroenLinks) vond het plan de moeite waard nader te bekijken omdat er sprake is van een innovatie. 'Maar dan moeten we ook bekijken hoe het past binnen de begrenzingen.' namens de dorpscommissie en Loodsen door het Landschap aan Directeur Dekker zei gisteren des - gevraagd onvoldoende tijd te heb - bestuur en directie van Schooltij. De ben gehad de argumenten diep medezeggenschapsraad onthoudt zich van commentaar. Gevraagd om een reactie ontkent Henk Dekker, directeur van de Jan Drijverschool, dat Schooltij het gesprek eenzijdig heeft afgebroken. 'Ons bestuur is wel degelijk bereid gaand te bestuderen. 'Maar gezien het sterk teruglopende leerlingaan - tal kan ik me het voorgenomen besluit van het bestuur goed voor - Texelstroom is op zoek naar dan is dat het beleid. Maar nu de schuld bij Schooltij leggen, is mee - huilen met de wolven in het bos. Dat is niet zoals het hoort.' Texelstroom leeggeroofd De bemanning van loodsbotter stellen. Ik begrijp in ieder geval niet dat Herman zo verrast was. Als betrokken Hoornder heeft hij ook verder te praten. Maar we werden 's gezien dat ZDH in een paar jaar van avonds om half elf gebeld met de eis de volgende dag met het voltal - lige bestuur aan te treden. Daar hoeven we niet op in te gaan. Bovendien vraag ik me af waarom we er met het voltallige bestuur bij moeten zitten. Dat doet de dorps - commissie toch ook niet?' Dekker vijf naar nul jeugdteams is gegaan en DEK van vijftig naar tien majoret tes. Verder is de peuterschool dicht gegaan. Die werd nota bene geleid door een familielid van hem (Rid - derinkhofs echtgenote, red.).' Dekker zegt Ridderinkhofs kritiek over de prognoses 'interessant te getuigen die meer kunnen ver tellen over de diefstal van het kompas en andere koperwerk. De dieven hebben in de nacht van maandag op dinsdag, of dinsdag morgen, niet alleen het kompas uit de kajuit van het schip gehaald, maar ook een kaartpasser, een barometer, een hygrometer, de klok en twee lierhandels, alles van geel en rood koper. De stichting die het zegt de toon van de gesprekspart - vinden, maar 'benieuwd te zijn waar schip onderhoudt en exploiteert, De ingevoerde last-minutes worden niet alleen direct op de website getoond, maar zijn ook direct via de bij het portaal horende app beschik baar op de mobiele telefoon en pad. Het invoeren gebeurt geheel gratis, zonder provisiekosten. De aanbie - dingen worden gesorteerd op loca - tie, categorie en beschikbaarheid. Nieuws over de presentatie van het nieuwe portaal van de stichting Texelgevoel is te volgen via Twitter en het weblog op de site. lang geld uit te trekken voor een ner 'onprettig' te vinden. 'Waarom dreigen met dan maar via de medid? Zo ga je niet met elkaar om.' Ridderinkhof en de zijnen hebben tien argumenten voor behoud van de school op een rijtje gezet. Zo stellen ze dat er 'veel te veel' belang extra leerkracht. 'Maar het is een wordt gehecht aan de prognoses voor het aantal leerlingen. 'Er staan nu meer dan tien huizen te koop. Wat gebeurt er als de woningmarkt weer "van slot" gaat?' Ook schrij - ven ze dat Den Hoorn er alles aan doet het dorp 'vitaal' te houden. Daarbij verwijzen ze naar de spoe - dige verwezenlijking van huizen - bouw op het Zouteland. Verder twij felen Ridderinkhof c.s. aan de ondergrens van 45 kinderen die de potentiële leerlingen van de Jan Drijverschool dan wonen'. Volgens hem is Schooltij wel degelijk creatief Een duiker zocht dinsdagmorgen geweest in het trekken van meer de havenbodem af, in de hoop dat leerlingen, onder meer door een jaar het verdwenen koper overboord zou zijn gegooid, maar zijn zoek tocht bleef zonder resultaat. utopie te denken dat kinderen uit de Het verdwenen kompas is al een andere dorpen in groten getale naar vervangend exemplaar, in de plaats Den Hoorn te halen zijn.' Dekker wijst erop dat er in Nederland inder- gekomen van een ander kompas, dat in 2010 werd ontvreemd. Met daad scholen met minder dan 40 en behulp van een geleend exemplaar zelfs maar 30 leerlingen zijn, maar dat dit een 'kwetsbare groep' is. 'Het gaat om minder dan één pro - cent van de scholen en veel daar - kunnen de geboekte reizen wel gemaakt worden, zodat het werk gewoon doorgaat. In verband met de vele tochten die het schip van gaan fuseren of worden opge - maakt, is de stichting op zoek naar heven. Of dat is inmiddels gebeurd.' vrijwilligers, ook voor bestuurs functies. Wij gaan trouwen! Frans Prins en Mirjam Vlaming Op 15 juni 2012. U bent van harte uitgenodigd op onze receptie. De receptie vindt plaats tussen Oosterend en Oost te Oosterweg 17 van 18:30 tot 20:45. Parkeren op 't landje nabij Hartelijk dank voor de vele kaarten, bloemen en felicitaties die wij mochten ontvangen bij ons 50-jarig huwelijk op 18 mei. Arie en Marga Eelman Familieberichten Een kaart, een bloem, een zoen. Ze kunnen zoveel voor je doen en geven kracht om door te gaan. Langs deze weg willen wij u bedanken voor uw steunbetuigingen na het overlijden van mijn lieve partner, onze vader, schoonvader en opa Dit gedicht drukt onze gevoelens uit van dank voor de steun en het medeleven die wij mochten ontvangen na het heengaan van mijn echtgenote, onze moeder en oma Fien Wubbenhorst - Dekker Bram Wubbenhorst Frouwien en Ed Thora Roald Frank en Lobke Teun en Rie Halfweg, juni 2012 ANTHONIE DIRK JANSEN Toon Tanja Orlova Max, Andre Christa Jansen Ruud van der Veen Ben Jansen Ina Jansen-Koolhof Sanne, Koen Texel, juni 2012 Op mijn teentjes kijk ik over 't randje van de wieg, dag klein zusje, ik vind jou lief.Malu. ff Betoverend f zo mooi en lief Trots, Bl(j en Gelukkig z(jnw(j met de geboorte van onze dochter... flargaretha Ij uni 2012 10.40 uur Voor de wijze waarop u met ons heeft mee geleefd tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man, onze vader, schoonvader, groot- en overgrootvader WILLEM VERRA Wim betuigen wij u onze oprechte dank. G. Verra-Dolstra Kinderen, klein- en achterklei nki nderen Texel, juni 2012 Wij zijn zeer blij met de geboorte van onze dochter: iara Magdalena roepnaam: Iara Zij is geboren op 4 juni 2012 om 14.48 uur. Zij weegt 4040 gram en is 53cm lang. Marcia en Frits Witte-Correia Laagwaalderweg 30 1793 ED De Waal Telefoon: 0222-313966 Met grote toewijding en vakkundigheid heeft Rienk Gaasbeek bijgedragen aan de tentoonstellingen en het onderhoud van de Oudheidkamer. Samen met zijn vrouw was hij een van de steunpilaren van het museum. Wij wensen Wil, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Bestuur en directie Stichting Texels Museum Zo bomen in het landschap staan, in volle rust en helemaal compleet. Zo is ze ook die morgen heengegaan, en nooit vergeet ik wat zij voor me deed. Langs deze weg willen wij u bedanken voor uw steunbetuigingen na het overlijden van onze JUDY NIEUWLAND Gerard Nieuwland Jeroen Jelte en Annemieke Jasmijn Hidde en Nga Woen Den Burg, juni 2012 26 mei 2012 Rijeke-Kroatië In aanwezigheid van de nabije familie zijn getrouwd Lotte Keijzer Sasa Bogojev Adres: Creska 23 51000 Rijeka Rika van den Berg Kroatië Frits Keijzer Met verdriet moeten we afscheid nemen van onze buurvrouw A. Pels Rijcken-van Rooyen We wensen Koos, de kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. V.V.E. Jan Dirksoord Jenthe weegt 3075 gram Mark Zwierenga en AuKje5choonbergen Hoefslag 13 I79ISB Den Burg Tel. 0222-7617I7

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3