ri P 5 'KIimpark goed voor oudere doelgroepen' Presentatie Digitale Portaal Vandaag 15 juni 2012 zij" Piet Bea 50jaar getrouwd TEXELSE 3 COURANT VRIJDAG 15 JUNI 2012 Vrouwenkoor zoekt intieme sferen Het Texels Vrouwenkoor in actie tijdens een optreden in De Burght in 2010. Ze wilden wel eens 'iets anders'. Daarom hebben de vijftig leden van het Texels Vrouwenkoor besle ten voor hun jaarlijkse zomercon - eert uit te wijken naar het Hoorn - der kerkje. Het optreden vindt vrijdag 22 juni plaats en begint om 20.00 uur. Het is niet omdat het niet meer beviel, concerten geven in kerkge - bouw De Burght in Den Burg. De kritieken zijn altijd goed en over publieke belangstelling hebben ze eigenlijk nooit te klagen. 'Maar het is wel eens goed je eigen systeem te doorbreken', vindt voorzitter Ina Plat te. 'Je voelt het ook aan de sfeer. Die is altijd wel goed, maar je merkt dat iedereen het leuk vindt om met z'n allen naar Den Hoorn te gaan. En dat geeft wel iets extra's aan de onder - linge verhoudingen.' Andere overwe gingen zijn de goede akoestiek en de intieme sfeer van de Hoornder con - certruimte en het feit dat relatief veel leden in Den Hoorn wonen. 'En dan die kerk, op die plek: dat is gewoon pure romantiek. Het is prachtig daar eens samen muziek te mogen maken.' Ondanks de nieuwe locatie heeft het koor vastgehouden aan al jaren bestaande tradities. Zo is het programma voor de pauze klassiek, met stukken van Mozart, Brahms, Saint-Saëns en anderen. Na de pau ze is wat lichter werk te horen, waar onder Getting to know you uit de musical The King and Igeschreven door Richard Rodgers en A nightin gale sang in Betkeiy Square van Manning Sherwin and Eric Maschwitz, ooit gezongen door Vera Lynn. Vol - gens een andere traditie werken gastmusici aan het zomerconcert mee. Dat zijn dit keer Katinka van Driezum (hobo), Lindy Karreman (hoorn) en de Texelse Elisabeth Waverijn (piano), die samen het Vasara Trio vormen. In Den Hoorn treden ze ook in andere combinaties op. Zo brengen Karreman en Wave - rijn het eerste deel uit het hoomcon - cert van F. Strauss ten gehore en spelen Van Driezum en Waverijn Gabriels Oboe van Ennio Morricone. In de pauze speelt de aan het Con - servatorium van Amsterdam stude - rende Waverijn quatre mains met Annemiek Jasper, de vaste pianiste van het Texels Vrouwenkoor, van wie ze als kind haar eerste lessen kreeg. Het koor wordt ook in Den Hoorn geleid door Arie Groen, die al 27 jaar dirigent is. Het optreden begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt €8,-. Een blauwe route, twee rode routes en een zwarte route. Het klimpark van Morten Eschwei - Ier van Teambuilding Texel dat momenteel op vakantiepark De Krim wordt gebouwd, krijgt diverse moeilijkheidsgraden. 'Blauw staat net als op een piste voor makkelijk en zwart voor moeilijk.' Het ziet er imposant uit op het sportveld van De Krim vlak achter de Kiekendief. Rondom het veld zijn houten palen van tien meter hoog geplaatst waartussen op vier en acht meter hoogte de tien tallen meters lange klimroutes worden gemaakt. Op het eind komt een bijzondere tokkelbaan die uit drie delen bestaat. Eschweiler, die vroeger in een klimpark in Appelscha werkte, was al een paar jaar bezig een klimpark op het eiland te realise - ren. Dat leek vorig jaar te gaan lukken op een terrein achter zwemparadijs Calluna. Eind december liepen de onderhande lingen met Kustpark Texel echter spaak. Daarna toonde De Krim belangstelling en volgde een ver huizing naar het vakantiepark bij De Cocksdorp. Volgens directeur Iwan Groothuis is het klimpark een mooie aanvul ling op de voorzieningen die De Krim al heeft. 'We hebben hier veel voor kinderen, maar dit is prachtig voor wat oudere doel - groepen als tieners. Op deze plek zijn ook geen buren die last van de activiteiten kunnen ondervin - den.' Een bijkomend voordeel is dat het klimpark past binnen de bestemming. Eschweiler: 'De palen mochten alleen niet hoger dan tien meter zijn. Ik had naar veertien meter willen gaan, maar dan zou een lastig traject worden om het park te realiseren. Wat er nu staat, is echter ook al aardig hoog.' Eschweiler wil het klim park in ieder geval geopend laten zijn van half maart tot half novem ber. In de zomermaanden is de voorziening zeven dagen per week open. Mensen kunnen erin als ze 1,30 meter of langer zijn. Veiligheid staat voorop. Deelne - mers zijn gezekerd tijdens het klimmen en er gaat altijd een instructeur mee naar boven. Bedoeling is dat er zoveel moge - lijk in groepen wordt geklommen. De instructeurs krijgen volgens Eschweiler training om met de veiligheid om te gaan. De Krim wil het klimpark, dat eigendom is van Eschweiler, faci- literen om het onder de aandacht te brengen. Het park ontfermt zich onder meer over de marke - ting en wil gasten ook de moge - lijkheid bieden gebruik te maken van het klimpark. Volgens Eschweiler gaat het klimmen €15,- voor twee uur kosten. Als het klimpark gesloten is, worden schotten geplaatst en andere maatregelen genomen om te voorkomen dat mensen alsnog gaan klimmen. Het park wordt gemaakt van hout en heeft naar verwachting een levensduur van twintig jaar. Het klimpark gaat begin juli open. De Stichting Texelgevoel geeft logiesverstrekkers, toeristische bedrijven en andere belangstellen den maandag 18 juni tekst en uit - leg over het Digitale Texel Portaal. Dat gebeurt in Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg. Aan vang 19.30 uur. De bijeenkomst begint met een inlei - ding van initiatiefnemer Frits Lange - veld over het ontstaan van het pro - ject. Daarna geeft drs. Willem van der Sluis een presentatie, waarbij hij ingaat op de vraag waarom hun pro - ject zo belangrijk is voor Texel. Ken - merkend van het portaal is dat aan - bieders er gratis zelf verhuurobjecten, producten en diensten, maar ook last minutes en andere acties op kunnen zetten. Eenmaal op het portaal gezet, zijn ze direct zichtbaar voor de con - sument op de portaalwebsite, op smartphones en op pads. De stich - ting wil door middel van een landelijke campagne bekendheid aan het pro - ject geven. Van der Sluis en Rob Brouwer geven ook een presentatie van de eerste versie van het digitale portaal en spreken over plannen om de mogelijkheden van het portaal uit te breiden. Suggesties zijn daarbij welkom. Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Kim Schut van Harkebuurt bij Oosterend is afgestudeerd aan de PABO. Ze volgde haar opleiding aan de Hogeschool Inholland Alk maar. Zoover Schipbreuk- en Juttersmuseum Flora wordt genoemd in een top 5 van beste beoordeelde musea in Nederland. De lijst stond recent in het blad Metro dat samenwerkte met Zoover om de lijst samen te stellen. Flora staat op de vierde plek met een 8,6. Het Kröller-Müller Museum wordt het best beoordeel de museum van Nederland genoemd. Overigens liggen de verhoudingen op Texel niet ver bij elkaar vandaan. Een blik op www.zoover.nl leert dat Flora de 8,6 heeft te danken aan 14 beoordelingen die sinds 2009 over het schipbreuk- en juttersmuseum op de site zijn gezet. Kaap Skil, dat op www.zoover.nl nog als Maritiem en Jutters Museum staat, krijgt een gemiddelde 8,3 uit achttien beoor - delingen die sinds 2008 op de site werden gezet. Ecomare heeft de meeste beoordelingen (72 sinds 2011) en die zijn gezamenlijk goed voor een 8,5. Het Luchtvaart- en Oorlogsmuseum scoort een 8 op basis van twee beoordelingen (één in 2009 en één in 2011) en het Cult- historisch Museum in De Waal staat met een 7 op de site van Zoover en dat is te danken aan één beoorde - ling uit 2010. De Oudheidkamer in Den Burg wordt niet genoemd. Vol gens een woordvoerder van Zoover wordt bij de site van een represen - tatieve beoordeling gesproken als er meer dan tien reacties zijn. De vijf best beoordeelde musea Je hoeft niet bang te zijn Al gaan de lichten uit God is er en Hij blijft Als jij je ogen sluit Onze lieve schoonzus Tiny Drijver-Eelman is overleden. In liefde denken wij aan haar. F. Mulder-Drijver C. Kooiman-Voogd C. en R. Drijver-de Bloois Neven en nichten Met grote droefheid en verslagenheid geven wij kennis van het overlijden var Alize Annechien Tirion-Hos Geboren 19 ji Overleden 13 ji i 1938 te Harlingen li 2012 te Wassenaar Wassenaar: JaapTirion Wassenaar: Mike en Suzan, Alec, Kyra en Gabor Den Haag: Jeroen en Mirjam, Hugo en Anna Mohnton, PA, USA:Thom en Diana Tlrion, Alex en Amy Rotterdam: Marjan Hos Wassenaar: Nicole Von Breunig en Jeroen Bik Voorburg: Lisa Gonzalez en Jaco Weijts De uitvaartdienst zal plaatsvinden: maandag 18 juni 2012 om 13.30 uur Algemene Begraafplaats Persijnhof, Het Kerkehout 6, Wassenaar Correspondentie: Hillenaarlaan 25 2241 JX Wassenaar Geen bezoek Graag natuurbloemen Voor uw blijken van belangstelling en medeleven die wij van u mochten ontvangen na het overlijden van mijn man, onze vader, schoonvader en opa JAN EELMAN zeggen wij u hartelijk dank. Inge Eelman-Kempen Robert en Claudia Melanie en Jon Milena Langs deze weg willen wij u bedanken voor uw steunbetuigingen na het overlijden van onze moeder, mijn oma, dochter en onze zuster JOSÉ HOOGENBOSCH Eddy en Gerdien Ruby Albert Dirk Piet en Grada Jaap Joke t Ciska en Johan Leonie en Jan Cora en Biem t Dolblij en heel gelukkig zijn wij met de geboorte van Samuël Cornelis n hem SAM Hij is geboren op 29 mei 2012 om 20.50 uur en weegt 3005 gram Sjoerd Oosterhof en Afra Meijer Thijsselaan 29 1791 VD Den Burg 0222-707002 Jesper zijn broertje is geboren! Viggo Plag 11 juni 2012 Jeroen Plag Vivian Kareis Schipper Boonstraat 16 1795 AR De Cocksdorp TEXEL wenst Sljmen Raasveld dit weekend veel plezier en succes met zijn vrijgezellenweekend! Met vriendelijke groeten de vrienden van Sijmen. Voor een vers boeket bloemen Bloemisterij Tes- Voor het mooiste rouw- bloemwerk Bloemiste rij Tessel Flower, 0222- 321999 www.tesselflower. nl Van strandhuis tot kunst stof kozijn met Hollandse Hoek. Bouw- en Timmer bedrijf C. Rutten www. bouwbedrijf-rutten-texel. nl, tel. 315722 Voor een liefdevolle en troostrijke invulling van begrafenis- of crema tieplechtigheid: Liesbeth Roeper, 06-22864560 www.zilt-tij.nl Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222) 313809. Cortina fietsen met voor drager in 3 en 7 speed op voorraad. Uw fietswinkel Bets fietsen, tel. 312184. Banden monteren en balanceren tegen de scherpste prijzen. De Ga rage, 06-27021088. Pe- perstr. 44, Oosterend. Verbouwen, renoveren of opknappen? Dat wilt u goed gedaan hebben. www.rhtbouw-texel.nl 06- 38935253 Voor al uw bloemwerk bij jubilea, verjaardag, etc. Bloemisterij Tesselflower, 0222-321999 www.tessel- flower.nl Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Jef frey Kooger en Erik Wuis. Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. De Texelse kerken feli citeren alle geslaagden met het behalen van hun diploma! E-BikeTrek 100 km Flyer en Bikkel. Uw fietswinkel Bets fietsen, tel. 312184. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 7 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Tijdelijk ruimtegebrek? Opslagruimtes op maat. www.finishboxtexel.nl Reparatie computer of laptop, TCA Maricoweg Ruime keuze manden, tassen en fietskleding. Bets fietsen, tel. 312184. Stofferen van uw trap. www.woonkracht7.nl, 313023 Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Vaderdagcadeau! Auto in de wax voor €50,-. De Garage, 06-27021088. uitstekend prima sfeer Houtbouw „It Para- dyske" B.V., Noordber- gum Frl. Voor sierlijke autogarages, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen, etc. Gemaakt van 28 mm geïmpregneerd ra bat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders tel. 0511-474655, www.it-pa- radyske.nl. keeshinbanden.nl De Texelse kerken feli citeren alle geslaagden met het behalen van hun diploma! Te koop: Texelse Shii take paddestoelen, soep en tapenade. Kadijksweg 15, 06-48630343. Reiniging van terrassen, gevels, etc. en impregne ren. www.allround-texel. De Texelse kerken feli citeren alle geslaagden met het behalen van hun diploma! Voor hulp bij opvoeden en huiswerk tips: www. each praktij ktexel. n I (Websites Functioneel en voor alle toepassingen texelsontuierp.nl maatschap pelijke en psychologi sche hulpverlening, geen wachtlijst, geen verwij zing, aanmelden via tel. 06-57711701 of mail: info @euroasemaatschappeli jkwerk.nl. Zie ook: www. euroasemaatschappe- lijkwerk.nl De Texelse kerken feli citeren alle geslaagden met het behalen van hun diploma! Dagtocht Terschelling op 4 en 19 juli en 2 aug. met de Texel 44. €75.- p.p. Incl. fietsen en diner a/b. Kaarten via 06-51105775 of bij de VVV. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Vraag niet wat ik maak. Ik maak wat u vraagt! Klus- en timmerbedrijf Ap den Braven, 06-25371055. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Gebruikte fietsen in alle soorten en maten. Fiet- sinn De Koog (Nikadel 75). Tel. 317841 www. fietsenoptexel.nl Sterretje gezocht! GlasCarage Texel Tel: 0222 - 32 15 15 Hollandse witjes en abdij- vloeren, Woonkracht 7, 313023. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Leren riemen vanaf €8,95. De nieuwe zomerkleuren zijn binnen! Schoenma kerij Texel. Natuursteenhandel - Steenhouwerij De Vrijheid Granieten en hardstenen keukenbladen wastafelbladen vensterbanken vloeren Hoofdweg 86 Dc Cocksdorp - 311 171 06 13375284 mail@dcvrijhcidtcxcl.nl ABH-STUKADOORS.NL Stucwerk Spackspuiten Airless verfspuiten Buitengevelisolatie (met subsidieregeling) Tel. 06-53403587

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3