Stand-up comedians in Klif 12 TEXELSE 4 COURANT Belgische media maken kennis met Texel Hoog slagingspercentage OSG De Hogeberg VRIJDAG 15 JUNI 2012 Roel. C. Verburg 'Een show vol scherpe humor, actueel en met veel interactie van het publiek.' Dat belooft de organisatie de bezoekers van de Comedy Night, die zaterdag 23 juni in theater Klif 12 in Den Hoorn wordt gehouden. De Comedy Night bestaat uit een avondvullend programma. Een master of ceremony warmt de zaal op en kondigt de stand-up come dians aan. Het betreft drie arties ten, die hun sporen hebben ver diend. Pieter Jouke trad sinds 2000 in vele cafés, clubs en theaters en op Lowlands op en reisde daarbij van Edinburgh naar Londen en Hong Kong via Nieuw Zeeland naar Costa Rica. Hij maakt deel uit van het Groningse comedy collectief De Hyena's en schrijft teksten voor diverse cabaretiers, radio- en tele visieprogramma's. Momenteel treedt Jouke op met zijn nieuwe solo voorstelling Nou wordt die mooi! Roel C. Verburg weet als één van de weinige stand-up comedians komedie te combineren met muziek. En waar bij de meeste cabaretiers de liedjes altijd een rustpunt in de voorstelling vormen, Marinemuseum viert jubileum In verband met het vijftigjarig bestaan vindt op donderdag 12 juli in het Marine Museum Den Helder een concert plaats van de Marinierskapel. Het museum viert het jubileum met een open dag, die van 10.00 tot 22.00 uur duurt en tijdens welke het museumterrein bruist van de activiteiten. Er wordt een histori sche en culturele markt gehouden en er zijn diverse muziek- en thea teroptredens. In de gracht worden roeiwedstrijden gehouden, er wordt zeeslag gespeeld en er zijn vele kinderactiviteiten. Het concert van de Marinierskapel duurt van 14.00 tot 15.30 uur. De toegang tot de open dag en tot het concert is gra tis. Voorafgaand aan het optreden en na afloop kan worden deelge nomen aan een high-wine-arran- gement. Twaalf verslaggevers, fotografen en cameramensen uit België waren dinsdag en woensdag op Texel om kennis te maken met uiteenlopende attracties. Zo bezochten ze juttersmuseum Flora, kregen ze een rondleiding bij Texelwool en zochten ze oes ters met Martin Zeeman. Geluncht en gedineerd werd bij De Oude Vismarkt, Bij Jef en 't Pakhuus. Het vervoer geschiedde op fietsen van Van der Linde en met taxibus jes van TBO. Het persreisje was georganiseerd door Ronald Bies- boer van Zilte Zaken Texel en diens Belgische partner Julie van Loo van het bedrijfje Think Think. 'Julie heeft een groot onderzoek onder 1200 consumenten gehou den naar de naamsbekendheid van Texel. Daaruit bleek dat er in België goede kansen voor ons eiland lig gen', vertelt Biesboer. 'De markt is er niet heel groot, maar het is wel een groeimarkt. Veel Belgen gaan voor kwaliteit en zijn ook bereid daar voor te betalen. Ze zijn Bour gondisch ingesteld en hebben geen behoefte aan het jagen op koopjes. Ze vieren hun vakantie graag in Italië of Spanje, maar zoe ken in verband met de crisis goed kopere alternatieven. Dat kan heel Een Belgische fotograaf maakt foto's van Texelse schapen. goed Texel zijn, want wij zijn voor hen het dichtstbijzijnde eiland en goed bereikbaar.' De Belgische journalisten werken voor uiteenlopende media, waar onder de Persgroep, uitgever van diverse tijdschriften, en de Zon dagskrant, een landelijke krant met 2 miljoen abonnees. Een camera ploeg maakte opnamen voor een videoclip, die via lokale tv-stations en internet zal worden verspreid. Bijzondere gasten waren de mede werkers van Woef, een tijdschrift dat lezers adviseert over goede bestemmingen voor vakanties met een hond. De Belgen werden door de organisatie gehaald en gebracht. Hun verblijf werd betaald door Texelse bedrijven. Biesboer en Van Loo zijn van plan komend najaar een soortgelijke persreis te houden en zijn op zoek naar zakelijke partners voor dat initiatief. Meer informatie staat op www.texelnu.nl/belgie/ gaan bij hem de grappen in hoog tempo door. Spelend in gezelschap de Comedy Explosion en gewa pend met zijn Flying V gitaar speel de Verburg in vele theaters en kroegen, maar ook op festivals als Mysteryland, De Zwarte Cross en Lowlands. Berit Companjen werd geboren in 1981 in het Bronovo Ziekenhuis in Den Haag geboren. In de jaren die volgden sprak haar moeder vaak de woorden: 'Ik wist het toen al, dit kind wordt anders!' Ze studeerde aan de Koningsthea- terakademie in Den Bosch. Met haar voorstelling In godsnaam! stond ze in de finale van het Gro ninger Studenten Cabaretfestival. Dit jaar haalde ze de finale van de Culture Comedy Award in Eindho ven en speelt ze in ruim dertig theaters de finalistentour. De Comedy Night begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €14,-; stu denten en scholieren betalen €9,50. Een speciaal 'comedydiner' is mogelijk; reserveren gewenst. Piano gezocht voor opera Festival Midzomerschans is nog op zoek naar een piano. Deze is nodig voor de opvoering van de opera Dialogues des Carmélites op zaterdag 23 juni. Het festival wordt gehouden op voormalig fort De Schans bij Oude- schild en heeft zich verzekerd van de medewerking van Wiebke Göe- tjes, die vanuit haar Hojotoho Zangstudio jonge operazangers de kans geeft werkervaring op te doen. Dit jaar brengt zij Dialogues des Carmélites van Francis Pou- lenc, dat speelt tijdens de Franse Revolutie. De zangers worden bij deze productie enkel begeleid door een piano. En werd in eerdere jaren gebruik gemaakt van een digitale piano, dat is in dit geval niet vol doende. Extra lastig is dat het podium niet met de auto kan wor den bereikt en dat de piano de laatste meters met de hand moet worden verplaatst. Wie een instru ment voor dit doel ter beschikking wil stellen, kan contact opnemen met de organisatie, via deelnemers ©midzomerschans, nl. Voor in totaal 178 leerlingen van OSG De Hogeberg kwam woensdag of donderdag na lang wachten het verlossende telefoontje dat ze waren geslaagd. Zesentwintig anderen krijgen nog een kans en doen komende week herexamen. Slechts vijf kandidaten presteerden dermate onvoldoende dat ze het hele jaar moeten overdoen. De opleiding VMBO kader kent het hoogste slagingspercentage: 96. Ook de MAVO (95) scoorde uitstekend. Voor VMBO basis slaagde 89 procent, voor VWO 76 procent en voor HAVO 75 procent. Verdeeld over de verschillende afdelingen slaagden de volgen de leerlingen: VMBO, basis- en kaderberoeps gerichte leerweg Afdeling Consumptief Lynn Buijsman - Oudeschild; Roze marijn Gort - De Koog; Bryan Hoo- gerheide - Den Burg; Femmie Kamp - Den Hoorn; Joppe Kats - De Cock- sdorp; Youri Keijzer - Den Burg; Len- nard Leijdekkers - Den Burg; Siedse Monsma - Den Hoorn; Vera Schou ten - Oudeschild; David Schreurs - De Cocksdorp; Anoek Seegers - Den Burg; Oskar de Vreugt - Oudeschild; Barbara de Vries - Den Burg; Brian Witte - Oosterend. Afdeling Handel en Administratie Erik Betsema - Den Burg; Nikki Broere - Den Burg; Stijn Eelman - Oosterend; Samantha van der El - Den Hoorn; Alexander Ellen - Ooste rend; Lotte de Jong Pen - Den Burg; Lotte Laan - Oudeschild; Adriaan van Liere - De Waal; Tobias Schip horst - Den Hoorn; Anna Smit - Den Burg; Mike van der Veen - De Cock sdorp; Youp Wehnes - Den Burg; Lijon Zwaan - Den Burg. Afdeling Metaaltechniek Jeffrey Betsema - Oudeschild; Brian Booy - Den Burg; Myron Daalder - Oudeschild; Katja van Dooijeweerd - Oudeschild; Minke Dorst - Ooste rend; Walter van Driel - Oosterend; Gijs Dros - De Waal; Jeffrey Garrit- sen - De Cocksdorp; Mike van der Haas - De Waal; Tiemen Haasdijk - Den Burg; Mare Langeveld - Den Burg; Hessel Moerbeek - Den Burg; Sandor Pool - Den Burg; Henk-Jan Slegtenhorst - Oudeschild; Robin Valk - Oudeschild; Jacco Veeger - Oudeschild; Joost Vennik - Den Afdeling Zorg en Welzijn Roxy Barends - Oudeschild; Roos Booy - Den Burg; Claudiana Dias Da Silva - Den Burg; John Dogger - Den Burg; Annemarie Kuiper - Ooste rend; Mascha van Liere - Den Burg; Melissa van der Slikke - Oudeschild; LarissaTimmer - Oudeschild; Sharon Trap - Den Hoorn; Thomas Veeger - Den Burg; Marloes Veen - Den Burg; Iris van der Vis - Oosterend; Fieke Vos - Den Burg; Sander Wassenaar - De Koog; Sandra van de Water - Den Burg; Lianne Wetenkamp - Oudeschild; Julia Winter - Den Burg (61 leerlingen VMBO basis/kader geslaagd; 4 leerlingen doen herexa men) MAVO Abe Bakker - Den Hoorn; Jesse Bakker - Den Hoorn; Joppe Barnard - Den Burg; Lars Boogaard - Den Burg; Peter Brands - Den Burg; Rico Douma - De Cocksdorp; Sanna van Gerven - Den Hoorn; Robin Graaf - Den Burg; Claudia van Heerwaarden - Den Burg; Max Hendriks - Ooste rend; Koen Hoogendijk - Den Burg; Kaylee van der Hout - Den Burg; Chantal Huijsman - Oudeschild; Charèl Jilderda - De Koog; Anne- fleur Jimmink - Den Burg; Melinda Kooger - De Waal; Wessel Koorn - De Koog; Anne Koster - Den Burg; Sandor Krafft - Den Burg; Lineke Lohse - Den Burg; Esmée van Loon - Oosterend; Melissa Mets - De Koog; Cindy de Ridder - Den Hoorn; Shari Schuurman - Den Burg; Rena- te Smidt - Den Burg; Tim Strick - Den Burg; Ana Terrada Lugtmeijer - Den Burg; Merel Tjepkema - De Waal; Celine Uriot - Oudeschild; Eef van der Veer - Oosterend; Jeroen Visser - Oudeschild; Samuel de Vries - Den Burg; Eline Waerts - De Koog; Timon van der Werff - De Koog; Anne Wessels - Oosterend; Alinda Wiering - Den Burg; Kirsten Wilner - Den Hoorn; Lisanne Wit - Den Burg; Liselotte Zijm - Den Hoorn; Anna- belle van Zon - Den Hoorn (40 leerlingen MAVO geslaagd; 2 leerlingen doen herexamen) HAVO Jesper Arkenbout - Den Burg; Dani- que Bakker - Den Hoorn; Talitha van den Berg - Den Burg; Tim Boer - Den Burg; Shannon Bonne - Den Burg; Guido Boogaard - Den Burg; Desirée Boon - De Koog; Anna Bre mer - Den Burg; Ben van Dee - De Cocksdorp; Elfriede Dennenberg - Oosterend; Thijs van Dorssen - Den Burg; Anne van Driel - Oosterend; Anna van der Duim - Den Hoorn; Hanna Gaaff - Den Burg; Sil Gaaff - Den Burg; Joris Groot - Den Burg; Saar Groot - Den Hoorn; Marten Haasdijk - Den Burg; Sean van Heer waarden - Den Hoorn; Jorik Heijenk - De Koog; Laura de Jong - Den Burg; Jasper Kaat - Den Burg; Mig non Knijf - Den Burg; Morris Koop man - Oudeschild; Hendrik Kuip - De Koog; Wouter Kuip - Oudeschild; Willem Lakeman - De Cocksdorp; Jari van Maanen - De Cocksdorp; Bram Meerman - Oosterend; Oriane Pam - De Waal; Ruben Pels - Den Burg; Arjan Polman - De Koog; Rosa Roedema - Den Hoorn; Chloé Schraag - Den Hoorn; Lisanne Schuijl - De Koog; Ralph Slik - Den Burg; Laura Smidt - Den Burg; Lian ne ter Steege - Den Hoorn; Jorinde Veeger - Den Burg; Janne Veenhui- zen - De Cocksdorp; Daan van der Veer - Oosterend; Maik Vermeulen - Den Hoorn; Quirijn Verschoor - Den Burg; Marinda van Vliet - Oosterend; Edward Vonk - Den Burg; Marieke de Vries - Den Burg; Martijn de Vries - Den Burg; Michelle de Vries - Den Burg; Thomas Wassenaar - De Koog; Charity Wetsteen - Oude schild; Patricia Wiering - Den Burg; Allard de Wit - Den Burg; Marieke Witte - De Waal; Bram ten Wolde - Den Hoorn; Esmée Zoer - De Koog (55 leerlingen HAVO geslaagd; 16 leerlingen doen herexamen; 2 leer lingen definitief afgewezen) VWO Joris Beintema - De Cocksdorp; She- rida van den Bent - De Cocksdorp; Noëmi Frontana Tibiriga - Den Burg; Martijn van Haren - Den Burg; Lieke van Heerwaarde - Oudeschild; Annick Hoogendijk - Den Burg; Jelle de Jong Pen - Den Burg; Bryon Kaczor - Den Burg; Lisette Kampstra - Oosterend; Silke Kats - De Cocksdorp; Muzafer Luboder - Den Burg; Luuk van der Meer - Den Burg; Wessel Rijk - Den Burg; Jolinda Stark - Oosterend; Duco Trap - Den Burg; Lars Veldhuis - Den Burg; Manon Verra - Den Burg; Oxsana Visser - Den Burg; Joyce Vlaming - De Cocksdorp; Elise Vonk - Den Burg; Jurian de Vries - Den Burg; Aldo Witte - De Koog (22 leerlingen VWO geslaagd; 4 leer lingen doen herexamen; 4 leerlingen definitief afgewezen).

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 4