'Oh, u bent dus eigenlijk een soort Het Roer Om9 Texelaars op EK golf jeugd TEXELSE COURANT 1 p r p j p p ^7 I rr\ i't' VRIJDAG 15 JUNI 2 Hans Oosterhof: (iets) meer van Tiengemeten dan van Texel'. Weblog Op verzoek van de Texelse Cou rant hield oud-Texelaar Hans Oosterhof een week lang een weblog bij. Samen met zijn echt genote runt hij op het eiland Tiengemeten een herberg, die onlangs na een grote brand werd heropend. Over 'mijn' LTS, de eenmans-TESO, Het Roer Om, rustgevende mossen, een ver gunning om karton te verbran den en niet gestelde Kamervra gen. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant. nl. (Vrijdag) Toevallig. Ik klik nog even de site van de Texelse Courant aan voor dat ik aan dit blog begin en zie dat de sloop van de LTS is begonnen. Een geweldige school omdat ze je daar nieuwsgierigheid leerden. Dankzij mijn'opvoeders' Kees en Geer Oosterhof en 'mijn' LTS ben ik dat gebleven. En nieuwsgierig heid heeft me, na tientallen jaren journalistiek, op Tiengemeten gebracht. Ook een eiland: ruim 1000 hectare, 200 Schotse Hoog landers, 11 eilandbewoners en 25.000 toeristen per jaar. Samen met echtgenoot Maya runnen we een herberg met restaurant-terras, 6 hotelkamers en een camping van 2 hectare voor uitsluitend tenten. Ik krijg een sms'je dat de grote pont vanaf 16.00 uur weer in de vaart is. Vandaag was er een nood- reparatie aan de 'autopont' en veerman Huib Bijl (onze eenmans- TESO) heeft 'm weer sneller aan de praat dan gedacht. We gaan zelf overigens zo weinig mogelijk naar de vaste wal met de auto, want dat kost €30,- per retour. Eilandbewo ners mogen op het eiland maxi maal één auto hebben van eiland eigenaar Natuurmonumenten. Verder is Tiengemeten autovrij. Maar er is ook een verschil waar door ik (iets) meer van Tiengeme ten dan van Texel hou. Vanaf 17.00 uur zijn we hier nog met een hand vol hotelgasten en bij mooi weer enige tientallen kampeerders. Geen dorpswachten of susploegen en geen politie. Soms wel waterpolitie die in ons haventje voor de deur even een bakkie komt doen, maar 'echte' politie die je bekeurt als je te hard rijdt heb ik hier nog nooit gezien. Wel boswachters van Natuurmonumenten, maar die heb ben kantoortijden en zijn om 16.00 uur ook foetsie. (Zaterdag) Naam: Hans Oosterhof Woont op: Tiengemeten Is er ien van: Kees en Geer Was ooit: redacteur Texelse Courant Is nu: herbergier en campinghouder Alle hotelgasten willen om 17.00 uur dineren en dan aub een beetje snel om geen minuut van Neder- land-Denemarken te hoeven mis sen. Terwijl we juist geadverteerd hadden dat Herberg Tiengemeten groen bleef tijdens het EK. Twee jaar geleden trok dat juist recrean ten aan die geen lol hadden in de Oranje-hype in hun straat. Nu zit ten we vol met Oranjefans. Maakt niet uit. Terwijl Nederland z'n eer ste potje verliest, is er ook nog een barbecue wegens een koperen huwelijk. In die familie geeft nie mand om voetbal. 'Oh, u bent dus eigenlijk een soort Het Roer Om', horen we nogal eens als we vertellen dat ik tot drie jaar geleden eigenlijk maar één ding goed kon: stukkies schrijven. Nou ja, het was iets meer. Maya en ik bedachten en maakten ook tijd schriften die werden gelezen of websites waar je wat aan had. Met enorm veel plezier. Nu ik, uiteraard uit ijdelheid, me heb laten verleiden tot een dagelijks stukkie voor de TC, bespeur ik nu bijna fysieke weerzin. Waar ik vroeger net zo lang broedde tot het stukkie vol gens mijn maatstaven wel heel erg raak/goed/verrassend of wat dan ook was, heb ik er nu eigenlijk helemaal geen zin meer in. (Zondag) Op zaterdagmorgen vult het Radio 2-programma Cappuccino zich grotendeels met middle-of-the- roadmuziek en interviews met mensen die een boek hebben geschreven. Ik verwonder me er elke keer over hoe de redactie het voor elkaar krijgt zoveel onbenulli ge boeken op te sporen. Of mis schien is het wel heel eenvoudig, want er zijn blijkbaar uitgevers genoeg voor die bagger. In negen van de tien gevallen gaat het over iemand die door een gebeurtenis in een leerperiode terecht is geko men, nieuwe inzichten heeft gekre gen en dat allemaal heeft opge schreven. Bijvoorbeeld een vrouw die na een echtscheiding een fiets tocht naar Jutland heeft onderno men (om'het' van zich af te fietsen) en daar ontdekt heeft dat bepaalde mossen rustgevend zijn als je ze maar lang genoeg kookt. Maar beste lezers, ik ga als het komende winter wat rustiger is op Tiengeme ten, toch ook maar een echt Cap puccino-boek schrijven. Want ik heb een onderwerp. Eigenlijk twee, maar de eerste ('is nordic walking te genezen?') kost me teveel klan dizie. Mijn boektitel is: Succes ver zekerd na een brand. Dat boek geeft tips hoe je na een ingrijpende gebeurtenis als een brand je verze keraar heel snel nieuwe inzichten bijbrengt (zijn leermomentje) zodat hij je heel snel fatsoenlijk gaat behandelen en hij minimaal het bedrag betaalt dat hij ooit zelf tri omfantelijk op je polis heeft gezet. Dit is natuurlijk een onderwerp dat je bijna in een half A4-tje kunt behandelen (zal ik zo doen), maar dat met een beetje vage beleidstaal eromheen ('Naar schatting 43.543 Nederlanders lopen jaarlijks een polistrauma op') en veel nuttige adressen en links toch snel 150 pagina's kan worden. (Maandag) Op maandag is alles dicht op Tien gemeten. De herberg gaat voor kampeerders en eventuele hotel gasten vandaag om 17.00 uur weer open. Deze week hebben we 26 studenten milieukunde die de natuur in trekken om proeven te doen en 's avonds aan hun weten schappelijk leider Aat Barendregt hun kunnen/ervaringen moeten tonen. We doen geen groepen meer op de camping, omdat het nogal eens botst met het gros van de gasten die we met de belofte van donkerte en stilte naar het eiland hebben gelokt. Maar voor deze studenten maken we inmid dels voor het vierde jaar een uit zondering, want ze gedragen zich meer dan voorbeeldig. Het enige nadeel is dat ik deze week geen kartonafval kan ver branden. Daar hebben we welis waar een vergunning voor, maar de milieukundigen in spe hebben daar doorgaans geen begrip voor. Een kamperend SP-Kamerlid geloofde twee jaar geleden ook niet dat een gemeentebestuur een bedrijf (nota bene in een natuurgebied) hiervoor vergunning verleende en mailde me zelfs achteraf dat hij hierover Kamervragen wilde gaan stellen. Maar je zit er ook weer niet op te wachten dat ons praktisch den kende, agrarisch geschoolde gemeentebestuur (en dus gewend om ruigte te verbranden) door 'Den Haag' op de vingers wordt getikt. Ik heb het SP-Kamerlid daarom maar even terug gemaild dat ik dan niet zou schromen de media te benaderen met de mededeling dat het geachte Kamerlid tijdens het wekelijkse karton-kampvuur vrolijk meedeed en pas ging mekkeren toen hij Tiengemeten had verlaten. Die Kamervragen zijn er niet geko men. In de winter doen we maandelijks een voorstelling op zondagmiddag, variërend van Huub van der Lubbe tot Toneel groep Orkater. Het wintertheater- Tiengemeten voor maximaal 120 toeschouwers is geheel geïnspi reerd door (of beter gezegd geko pieerd van) Klif 12 van Cor van Heerwaarden. Zo ver als Broadway in Den Hoorn zijn we nog lang niet en zo ver zullen we (met elf bewo ners) ook niet komen, maar de programmering van Cor wordt wel altijd nauwlettend in de gaten gehouden. (Dinsdag) Hoewel het dinsdag is, is dit mijn laatste stukkie voor het TC-blog. Er schiet mij niet veel meer te bin nen waar ik over wil schrijven en ik vind het als oud-redacteur van het beste nieuwsblad van Nederland (een beter lokaal nieuwsmedium ben ik aan de vaste wal nimmer tegengekomen, ook hier in de Hoekse Waard hebben de huis- aan-huisbladen geen enkele bete kenis) wel mooi zo. Op Texel een prachtig vak geleerd van lede de Vries en later Harry de Graaf en op Tiengemeten lukt het me niet goed dat weer echt op te pakken. Hoeft ook niet. Lekker in de keuken dinertjes voor de gasten bereiden, twee keer per week puzzelen op de bestelling van de groothandel (vaker komt-ie niet), in het week end soms eindeloos tosti's of ham burgers bakken, bruiloftsfeesten met 120 man op de dansvloer en ik als ouwe lu.. oordopjes in achter de bar en op winterse dagen twee of nul bezoekers per dag. Heerlijk. Ik kan het nog hebben over het tweede restaurant (pannenkoeken) dat we begin 2013 gaan openen naast een prachtige natuurspeel- tuin (zoals wij vroeger speelden in de slootkant of in De Slufter) van 5 hectare of over de constante strijd tegen allerlei idioten (doorgaans van de provincie) met grootse plan nen voor Tiengemeten. Maar dat gedoe heb je op Texel ook en voor beide eilanden geldt dat het water om ons heen bij voorkeur idioten aantrekt, maar de ergste bedreigin gen tegelijkertijd op veilige afstand houdt. Wie meer wil weten van het mooiste en kleinste bewoonde eiland van Nederland is van harte welkom. Met elke Texelaar drink ik dan graag een glaasje Troost van Tiengemeten' (mits hij of zij een fles Jutter meebrengt natuurlijk...). De week van... Joscha Schoots Joscha Schoots houdt komende week het weblog bij in de serie De week van... Hij is betrokken bij de organisatie van de Markt van de Smaakbelevenis, die zondag 24 juni op Landgoed de Bonte Bele venis wordt gehouden. Alie Schouten wint jeu de boules Annabel en Hugo Groothuis uit De Cocksdorp hebben in Schot land meegedaan aan het Euro pees Kampioenschap golf voor de jeugd. Het was voor beiden de eerste keer dat ze op een jeugd-EK uit kwamen. Ze waren de enige Texe laars in een groep van ruim 550 kinderen uit 41 landen. Annabel Wielersport Texel houdt zondag 17 juni een clubdag voor alle leden. Daarop worden de clubkampioen schappen verreden en is het daar naast mogelijk mee te doen aan diverse toertochten over het eiland. De toertochten eindigen in de tuin van de familie Kossen aan de Waterweg op de Hoge Berg. Hier kwam uit in een klasse voor 14- jarigen en Hugo bij de 8-jarigen. Annabel werd knap zesde, maar greep net naast een beker. Ze speelde op een mooie, maar lasti ge baan en kende drie redelijke tot goede rondes. Ze had echter de pech dat ze één slag teveel moest maken om een beker te winnen. Hugo eindigde in de middenmoot. Hij speelde eveneens een goed treffen alle toer- en wedstrijdfiet sers elkaar rond het middaguur en wordt een hapje en een drankje geserveerd. Ook de prijsuitreiking van de clubkampioenschappen vindt hier plaats. De toertocht voor ATB-rijders begint om 9.00 uur. Er wordt gereden in diverse groepen, waaronder één voor dames. De toernooi. Het EK werd gehouden in de Schotse kustplaats Gullane dat in de directe omgeving liefst 19 golf banen kent. Annabel kwam uit op Luffness New en Hugo op Long- niddry. Het EK werd geopend met een officiële ceremonie in stijl waarbij de deelnemers keurig gekleed aanwezig waren. toertocht voor racefietsers gaat om 10.30 uur van start en de ATB- jeugdgroep om 10.30 uur. Alle toertochten beginnen op het sport park in Den Burg. De kampioen schappen bestaan uit een criterium en een proloog. Deze gaan om 10.00 uur respectievelijk 11.30 uur van start op de Waterweg. Jeugdsportpas weer succes Meer dan 160 kinderen hebben een jeugdsportpas aangeschaft. Met deze pas kunnen zij vier weken lang kennismakingsles sen volgen bij vier verschillende sportaanbieders. Het zeilen was dit keer zeer popu lair. Maar liefst 51 kinderen willen kennismaken met deze sport. In verband met deze grote belang stelling worden twee lessen van een uur gegeven, in plaats van vier. De lessen worden in groepen van acht of negen kinderen gegeven door de Cocksdorper Kustzeilver- eniging. Ook hebben veel kinderen geko zen voor tennisles bij Deuce. Ver deeld over drie groepen maken 48 kinderen vanaf zaterdag 16 juni kennis met de beginselen van het tennis. Daarnaast doen 38 kinde ren mee aan de golflessen van de golfschool en 26 kinderen aan de bootcamplessen van Lust for Sport. Voor de lessen triatlon waren te weinig aanmeldingen. De organisatie van de Jeugdsport pas is in handen van Sportservice Texel, erenigingen die ook op deze manier hun sport willen promoten, kunnen contact opnemen via tel. 322815. AVT verzorgt cursus hardlopen Atletiekvereniging Texel (AVT) verzorgt deze zomer net als voorgaande jaren een cursus hardlopen. Deze is bedoeld voor iedereen boven de 16 jaar die in staat is 3 kilometer achter elkaar hard te lopen en graag regelma tiger wil trainen, maar niet goed weet hoe dat aan te pakken. Alie Schouten heeft dinsdag het tweede ledentoernooi van de jeudeboulesclub in Den Burg gewonnen. Hoewel veel regen en onweer was voorspeld, kon dit evenement onder prima weersomstandigheden worden afgewerkt. Er waren 28 deelnemers, die vier ronden speelden. De wedstrijdlei ding stelde steeds bij loting vast welke spelers een doublette (een team van twee) vormden. De meeste leden geven er de voorkeur aan in wisselende samenstellingen te spelen. Omdat de resultaten per speler worden bijgehouden, is het mogelijk voor elke deelnemer indi vidueel zijn of haar totaalresultaat uit te rekenen. Daarbij geldt als eerste het aantal gewonnen wed strijden en daarna het totaal Zwemdiploma's In zwembad Molenkoog in Den Burg werd vrijdag voor de eer ste keer dit seizoen afgezwom men voor de verschillende zwemdiploma's. Ondanks de harde wind gingen alle kandida ten met een diploma naar huis. De geslaagden zijn: A-diploma: Ali- zetta Ouedraogo, Ardon Bloemen- daal, Jan Jelle Calatz, Jancsi Plom- Ook atleten die in september bij de Texel Halve Marathon 10 kilo meter willen lopen en op zoek zijn naar een goede begeleiding, zijn welkom. Bij looptrainer Cees Timmer kunnen ze terecht met al hun vragen op het gebied van hardlopen. Er is geen verplich ting lid te worden van AVT. De cursus gaat in juni van start en bestaat uit dertien trainingen (de eerste op 28 juni, de laatste op 20 september). Deze worden behaalde aantal punten Op die manier kunnen ook leden meedoen voor wie het spelen van vier partij en te zwaar is. Volgens plan werden 's ochtends twee ronden gehouden en na een lunchpauze 's middags nog eens twee. Na het nodige rekenwerk konden tegen vier uur de uitslagen worden bekendgemaakt. Alie Schouten was de beste. Zij won vier partijen en behaalde daarin een score van 100 punten. Ook Diana Vermeulen zegevierde vier keer, maar zij bleef op 93 punten steken en werd daarmee tweede. Door en Martin Boogaard eindig den met drie zeges en 95 punten op de derde plaats. Het derde ledentoernooi wordt dinsdag 21 augustus gehouden. pen, Julia Klok, Kian Huizinga, Max Bakker en Senna van der Vring. B- diploma: Aron Geus, Brenda Pohankova, Daphne van den Berg, Esmee Ellen, Fedeline de Gier, Jai- my Mets, Jesse Segers, Linus Koch, Mathijs Vlaming, Niels Koop man, Sara Mohamed, Sietse Orij, Sil Boon, Stefan Eveleens, Storm Kuijpers en Teun Hin. C-diploma: Colin Nichols, Emiel Udding, Jes- per Geus, Marit Bousma, Roos Bloemendaal en Thomas Avila Lut- ke Schipholt. op donderdagavond in De Den nen gehouden en gaan om 20.30 uur bij het Turfveld van start. Deelnemers krijgen een trai ningsschema, zodat ze ook weten hoe op andere dagen te oefenen. Deelname kost €25,-. Meer infor matie, ook over de wijze van aanmelden, staat op de website www.avtexel.nl en is verkrijgbaar bij Cees Timmer (tel. 318512, e- mail cees@avtexel.nl). Wielersport Texel houdt clubdag en kampioenschap

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7