T E X ELS E^COURANT m Cjroen 2rwartsjexels in het harL, 8 9 Schooltij wil met politiek praten over Drijverschool festival Midzomerschans Jaap Witte derde op NK steeplechase OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12682 DINSDAG 19 JUNI 2012 Burgemeester Francine Giskes benoemde Hans de Porto zaterdagmid dag tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De Cocksdorper Kust Zeilvereni ging is een enthousiaste club. Vandaag staan ze pagina groot in de Texel se Courant. Marilyn Houben is zaterdag in Amersfoort na een lange dag turnen kampi oen van het dis trict Midwest geworden. Arjen de Jong van het team De Jonkies neemt een duik om een bal te redden tijdens de finale van het vijfde Indorp Beach- volleybal Toernooi dat zaterdag op de Groeneplaats in Den Burg werd gehouden. De duik was niet zonder succes, het team dat naast De Jong bestond uit Nienke Dijkstra en Rob bert en Mieke van den Bent werd eerste. Zij wonnen van Zand Erover waarin Bas Bakker, Mirjam Bakker, Marloes van Ron gen en Daan Wessels speelden. Het was mogelijk de laatste keer dat het Indorp Beachvolleybal Toernooi is gehouden. Organisatoren Connie Joling, Gertha Wessels, Peter Visch en Rick Kager gaven aan dat zij het in ieder geval voor de laatste keer hebben georganiseerd. Ze spraken de hoop uit dat ande ren het willen overnemen. De organisatoren eindigden zelf op de vierde plaats, het team van Celine de Graaf, Leendert Eel- man, Arnold Leijstra en Jet Eelman werd derde. In totaal deden zestien teams mee. Die speelden ook allemaal een set tegen volleybalinternationals Ingrid Visser, Janneke van Tienen en oud-Texelse Alice Blom, die speciaal voor de gelegenheid naar Texel waren gekomen. DJ Marco van Sambeek zorgde de hele dag voor de muziek. (Foto Jeroen «w mtum) Kayne Müller in Jonger Oranje De 10-jarige Kayne Müller uit Den Burg is geselecteerd voor Jonger Oranje onder de 11 jaar. Dat is een team met voetbaltalen ten die in het seizoen 2012/2013 tegen profclubs spelen en aan internationale toernooien mee doen. Kayne, die bij Texel'94 speelt, werd zondag in Jonger Oranje gekozen door scouts van negen profclubs. Dat gebeurde tijdens de Jonger Oranje Finals die in Wor- merveer werd gehouden. Daar kwamen regioteams met talenten uit heel Nederland in actie met jonge voetbaltalenten die tijdens voorronden voor Jonger Oranje waren opgevallen. De opmars van Kayne naar Jonger Oranje onder de 11 jaar begon op 4 mei tijdens een Voetbaltalenten- M dag bij AZ. Op die dag speelden 370 voetballers onder de 9, de 11 en de 13 jaar toernooien van vier tegen vier tegen elkaar. Aan het eind bleven de beste 16, onder wie Kayne, over waarna zij in teams van acht tegen acht een finale speelden. Daarna werden de beste negen geselecteerd voor het regio team van Noord-Holland dat zon dag tegen de andere regioteams uit het land speelden. Er werden voetbaltalenten geselecteerd voor Jonger Oranje onder de 9, Jonger Oranje onder de 11 en Jonger Oranje onder de 13 jaar. Voedselbank zoekt oranje producten De Stichting Broodnodig op Texel is op zoek naar niet-verkochte oranje etenswaren voor de voed selbank. Volgens coördinator Josje van den Berk is het zonde als die producten zouden worden wegge gooid nu het Nederlands elftal is uitgeschakeld voor het EK voetbal. 'Dan kan het beter aan de voedsel bank worden gegeven.' Van den Berk is bereikbaar via 06-19179598 of stichtingbroodnodig@texel.com. Besluit PH-dijk maand uitgesteld De besluitvorming over een zan dige versterking van de PH-dijk is een maand uitgesteld. Dat heeft het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier laten weten. De betrokken partijen zouden aan vankelijk deze maand een besluit nemen, maar er wordt toch meer tijd voor uitgetrokken. Volgens een woordvoerder van het hoogheem raadschap is het financiële gat tus sen een zandige versterking en een binnenwaartse versterking van de dijk dusdanig kleiner geworden dat meer tijd nemen de moeite waard Jaap Witte heeft zondag bij de Nederlandse kampioenschappen atletiek in het Olympisch Stadion in Amsterdam voor een bijzon dere prestatie gezorgd. Als eer ste Texelaar veroverde hij een medaille. Hij deed dat op de 3000 meter steeplechase, waarop hij de derde plaats veroverde. Het succes van Witte was des te opmerkelijk, omdat het pas de der de keer was dat hij aan een offici ële steeplechase meedeed. De 29- jarige Texelaar, die op eigen eiland zo'n beetje alles wint waar hij aan meedoet, komt in wedstrijden aan de overkant hoofdzakelijk uit op de 800 meter. Lopen met hindernissen doet hij sinds een paar jaar af en toe tij- is. Ook wordt er rekening mee gehouden dat voor het gat moge lijk geld uit het Waddenfonds te verkrijgen is. De tijd wordt volgens het hoogheemraadschap ook gebruikt om te bekijken of er nog besparingen in het ontwerp voor de zandige versterking mogelijk zijn. Bedoeling is dat in juli een definitief besluit over de PH-dijk valt, zodat het bestuur van Hollands Noorder kwartier na de zomer een besluit over de tien zogeheten voorkeurs varianten voor de tien te versterken stukken Waddendijk kan nemen. Volgens de woordvoerder is het niet uitgesloten dat voor de PH- dijk wordt gekozen voor binnen waartse versterking als de financi- dens trainingen. Witte werd bijna vier jaar geleden lid van het Run ning Team van de Helderse atle- Jaap Witte. tiekvereniging Noordkop. Bij het NK steeplechase trof Witte onder anderen Simon Vroemen, die in 2005 het Europees record Stichting Schooltij wil in gesprek met de gemeenteraad over de voorgenomen sluiting van de Jan Drijverschool in Den Hoorn per 1 augustus 2013. Maar op dit moment vraagt de stichting (nog) geen instemming van de raad over het sluiten van de school. Schooltij reageert naar aanleiding van de motie van WD, PvdA, Texel2010 en Texels Belang, dat sluiting nu nog niet aan de orde is. 'Onverstandig, onnodig en kort zichtig', zeggen ze. Als zo'n besluit aan de orde komt, dan is dit besluit aan de raad. Schooltij onderkent dit. Maar in een brief van drie kant jes aan de raad laat de stichting de aanleiding tot de voorgenomen sluiting uitgebreid de revue passe ren. Een reeks van ontwikkelingen die in deze krant al eerder zijn Huiseigenaar claimt schade bij vereniging De eigenaar van een vakantiehuis op Beach Park Texel aan het Stap- peland in De Koog stelt de gelijk namige verhuurdersvereniging aansprakelijk voor schade aan zijn zwembad. De schade ontstond in de nacht van 15 op 16 juni, toen volgens hem twee a drie personen zijn tuin binnen drongen en een stoeptegel door het afdekzeil gooiden. Een kapot afdek zeil en schade op de bodem van het zwembad waren het gevolg. Hij denkt dat huurders van de verhuur- vereniging dit op hun geweten heb ben en sluit niet uit dat de verhuur- vereniging er de hand in heeft gehad. In een brief aan de verhuurvereni- ging schrijft hij: 'Gezien het dreige- en toch niet rond zijn, maar dat daarna alsnog wordt doorgewerkt aan de zandige variant om de financiering voor elkaar te krijgen. Het hoogheemraadschap is zon dag 24 juni met een stand aanwe zig op het Midzomerschansfestival op De Schans om de tien voor keursvarianten voor de versterking van de Waddendijk te laten zien. Op donderdag 12 juli wordt een inloopbijeenkomst op het gemeen tehuis gehouden. aanscherpte tot 8.04.95 minuten. Als 43-jarige is Vroemen bijna aan het einde van zijn imposante car rière, maar nog steeds is hij veel te sterk voor zijn Nederlandse con currenten. Zondag won hij in 8.51.67 minuten. Hij was daarmee ruim een halve minuut sneller dan de nummer twee, Erik Niemeyer, die in 9.26.31 finishte. Witte nes telde zich na een snelle start van Vroemen en de buiten mededingen meelopende Schot Ian Murdoch vrijwel direct op de derde plaats. Bij de eerste confrontatie met de waterbak viel Witte bijna, maar hij hervond zijn ritme en finishte in een mooie eindtijd van 9.30.12 minu ten, waarna hij voor een volle ere tribune trots de bronzen medaille in ontvangst mocht nemen. beschreven. 'Schooltij begrijpt het beeld van een plotselinge beslis sing en de emotie die dit met zich meebrengt. Schooltij wil echter voorkomen dat de school door leegloop doodbloedt. Daarom maakt zij deze keuze. Volgend schooljaar zijn er, zoals het er nu naar uitziet, nog 38 tot 40 leerlin gen. Met deze informatie probe ren wij u duidelijk te maken dat dit een weloverwogen en verantwoord voornemen is.' Schooltij stuurt aan op een gesprek met de politiek om 'haar overwegingen en argumen ten ten aanzien van schoolgrootte en onderwijskwaliteit nader toe te lichten en hierover van gedachten te wisselen'. De volledige brief van Schooltij is te lezen op www.texelsecourant. nl. ment van uw (voormalige, red.) park manager in maart jl. om mij en mijn spullen met een shovel plat te walsen lijkt het zelfs mogelijk dat u zelf hier bij betrokken bent. De politie heeft de aangifte opgeno men, maar volgens de eigenaar tast die over de daders volledig in het duister. Hij raamt de schade op ruim €2.500,-. Tips die leiden tot aanhou ding van de daders worden op prijs gesteld. Ook kunnen de daders zichzelf melden om in overleg met de eigenaar tot een oplossing te komen. De vereniging van eigenaren heeft geen behoefte aan een reactie. www.texelseautopagina.nl TEXELS E0COURANT grmZjgrOJhlIihkthBit. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): LANDGOED Do ltonto Belevenis! Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1