texbjgbmda.nl TEXELSE 2 COURANT Tourkaravaan opent Ronde van Oosterend Hobbema Trio in Hoornder kerk Verbrijzelde verwachtingen VRIJDAG 22 JUNI 2012 Jazzavond met Anna Trap in Bovenbar De Texelse zangeres Anna Trap is de hoofdact van de jazzavond die zaterdag 14 juli in de Boven bar van discotheek de J 'elleboog in Den Burg wordt gehouden. In het voorprogramma worden videoclips vertoond, na het optreden van Trap is er funk- dance. De avond begint om 21.00 uur. De toegang is gratis. Datzelfde geldt tot 21.30 uur voor de kof fie en thee, geschonken door bardame Maudy Keijser. Aan de muur hangt grafische kunst van Kim Lagerweij. Voor meer infor matie: tel. 06-38749013. Stijldansen in De Bijenkorf In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt zaterdag 23 juni een stijldansavond gehou den. Deze begint om 20.30 uur en is ook toegankelijk voor wie niet zo van dansen houdt, maar wel zin heeft in een gezellig avondje uit. De entree bedraagt €1,-. Cajun en tex-mex in Worsteltent Tex-mex, cajun, zydeco, coun try en rhythm and blues klinken zondag 24 juni in de tuin van restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen, waar The Bayou Mosquitos optreedt. Deze band bestaat uit vier muzikanten, die niet alleen gitaar, bas en drumstel bespe len, maar ook traditionele instru menten als accordeon en man doline. Het viertal speelt zowel covers als eigen werk en laat zich daarbij inspireren door grootheden als Ry Cooder, Fats Domino, Jim Reeves, Hank Wil liams, Sonny Landreth, Lee Dor- sey, Daniel Lanois en Flaco Jimenez. Het optreden begint om 14.00 uur. Bij slecht weer wordt uitge weken naar het restaurant. Strenderpop In de muzieknis aan de Oranje straat in Oosterend wordt zater dag 18 augustus popfestival Strenderpop gehouden. Het festival duurt van 12.30 uur tot 21.00 uur en er kunnen maximaal veertien bands deelnemen. Omdat het de laatste jaren voorkwam dat er bands moesten worden teleur gesteld, wordt belangstellenden aangeraden zich bijtijds aan te melden. Als zich meer dan veertien bands aanmelden, wordt een reser velijst opgesteld. Aanmelden kan vanaf 28 juni, 18.00 uur, via www. strenderpop.nl. Aanmelden kan tot uiterlijk 20 juli. Lezenaar In de lezenaar op de Groeneplaats in Den Burg is de komende tijd het gedicht van 'Hoe en waarom' van Annewies van Ess te lezen. Zij is lid van de kunststichting Firma van Drie in Gouda. Zij vindt haar inspi ratie in de wereld van alledag, zon en zee geven haar vaak een ver rassend frisse blik. 2011: Rondemiss Marieke Wiermga tijdens de Tourkaravaan Anne Zegers. Wegens succes geprolongeerd: de Ronde van Oosterend. Na de geslaagde eerste editie van vorig jaar is er zaterdag 23 juni opnieuw een wielerronde in het gemoede lijke dorp. Het evenement is bedoeld voor recreanten en wed strijdrijders. Een jaar geleden blies een nieuwe, enthousiaste organisatie de aloude wielerronde (op)nieuw leven in. Met succes, want jong en oud versche nen aan de start in het 'rondje om de kerk'. Naast een criterium voor echte hardrijders was er ook een geslaagde koers voor de recreatief ingestelde fietsers en een dikke bandenwedstrijd voor de jeugd. Komende zaterdag gaat de organi satie weer voor een leuke combi natie van sport en gezelligheid. De wedstrijden worden weer - zoals in de Tour - vooraf gegaan door de Tourkaravaan, die twee ronden aflegt over het parcours. Volgens de organisatie belooft deze recla meoptocht een spektakel te wor den. Ondernemers uit Oosterend en Oudeschild rijden in uiteenlo pende uitdossingen mee in de optocht, die begint om 15.30 uur. Ook rondemissen Anne Zegers en Marieke Wieringa zijn te bewonde ren. Ten opzichte van vorig jaar is het programma iets gewijzigd. Ditmaal start eerst de jeugd, daarna de recreanten, met daarna als hoofd schotel de wedstrijd. Wim Botman kan er niet bij zijn om zijn titel te verdedigen. Zeker is wel de komst van de Britse wielrenner Mark Wilkinson, die connecties heeft met organisator Tom Witte. Witte won vorig jaar bij de recreanten en doet nu mee met de wedstrijd. Voor toeschouwers is langs het afgezette traject volop ruimte. Gewilde plekken zijn onder meer het zogeheten Kappers- en Bre- mersbochie. Kinderen kunnen zich inschrijven van 15.00 tot 15.45 uur bij de keet van Bremer Schilders op het SVO- terrein - deelname voor de jeugd (geen racefietsen) is gratis. Gestre den wordt in verschillende leef tijdscategorieën. Helm is verplicht en eventueel te leen bij de organi satie. Kinderen van 8-10 jaar rijden één ronde, 11-12 jaar twee ronden, 13-14 jaar drie ronden. Inschrijving voor de volwassenen is van 15.00 tot 16.30 uur, ook bij de keet. Deelname kost €5,-, inclu sief een transponder als de deelne mer die zelf niet heeft. Vooraf inschrijven is mogelijk via de web site www.wstexel.nl. Hiermee ver zekeren zij zich een transponder en een startplek, deze zijn namelijk niet onbeperkt beschikbaar. Vol wassenen koersen 45 minuten en daarna nog vijf ronden. De presen tatie is in handen van Arnold (Kets) Kaercher en Edgar Klippel. De prijsuitreiking is meteen na elke race bij de jurywagen. Start en finish bij ingang sportvelden SV Oosterend. Na de race is er mogelijkheid om te douchen en om te kleden in de SVO-kleedkamers. Voor elke vol wassen renner staat na afloop een gratis bord pasta klaar bij café De Kroonprins. Programma: 15.30 uur start Tourkaravaan. 16.00 uur dikke bandenrace. 17.00 uur start recreanten.,. 18.00 uur start wedstrijd. Violist Jussi Paananen, celliste Jeanny Beerkens en pianiste Carmen Keijser, samen het Hob bema Trio, verzorgen dinsdag 26 juni het derde zomeravondcon cert in de serie van de Raad voor het zomerwerk van de Texelse kerken. Het concert wordt gehouden in het Hoornder kerkje en begint om 20.15 uur. Het Hobbema Trio werd in 2004 opgericht door drie musici die voor die tijd al in verschillende orkesten en ensembles samenspeelden. Het gezelschap heeft zich gespeciali seerd in kamermuziek uit de 18de en 19de eeuw, maar schuwt ook verrassend werk van recenter datum niet. De drie speelden al meerdere malen op Texel. Paananen komt uit Finland, waar hij aan het conservatorium van Kuopio studeerde. Naderhand stu deerde hij eveneens aan het con servatorium van Rotterdam en volgde hij diverse masterclasses. Inmiddels woont hij al enige jaren in Nederland, waar hij met diverse orkesten optreedt en les geeft aan drie muziekscholen in Noord-Hol land. Beerkens studeerde aan de con servatoria van Maastricht en Amsterdam, was tien jaar lid van het Hobbema-strijkkwartet en trad in binnen- en buitenland veelvuldig op met het cello-octet Conjunto Iberico, waarmee ze ook enkele CD's opnam. Ze geeft les aan de muziekscholen te Amstelveen en Bloemendaal en is lid van het Van der Waals trio en het Lotos ensem ble. Keijser studeerde in Duitsland, de Verenigde Staten en aan het Swee- linck Conservatorium in Amster dam. Ze naam deel aan diverse masterclasses en treedt als soliste met wisselende ensembles op in binnen- en buitenland. Ze vormde duo's met de fluitiste Barbara Lan- gendijk en met violist Sergei Fedos- jeenko uit Wit-Rusland en bracht met beide musici CD's uit. Ook Keijser is verder actief als docent. Het Hobbema Trio speelt in het Hoornder kerkje een pianotrio van Schubert, Phantasie in c-mineur van F. Bridge en een werk van A. Piazzolla. De entree is gratis; na afloop wordt gecollecteerd voor een bijdrage in de kosten. Strand schoonmaken bij paal 17 Bij paal 17 start woensdag 27 juni MyBeach Texel, een actie waarbij de bezoekers zelf het strand schoonmaken. Het initia tief zal om 11.00 uur officieel worden geopend door burge meester Giskes en Eelco Lee mans van Stichting De Noord zee, een natuur- en milieuorganisatie die zich inzet voor een duurzaam gebruik van de Noordzee. MyBeach Texel is onderdeel van een project dat op diverse stran den in Nederland wordt gehouden. Op Texel is het opgepakt door Ecomare en VW Texel, in samen werking met de ondernemers van Paal 17. Doel is het creëren van een zone op het strand die hon derd procent schoon is. Het stuk strand is tijdens het strandseizoen te herkennen aan speciale informa tieborden, prullenbakken en vlag gen. De actie is georganiseerd om te voorkomen dat vuil dat wordt ach tergelaten op het strand in zee terecht komt. Vooral plastic afval vormt een groot probleem. Zeedie ren kunnen erin verstrikt raken of zien afval aan voor voedsel. Voor de opening is er een uitgebreid programma voor basisscholen, dat onder meer bestaat uit een 'beach clean up'. één van 's werelds populairste superhelden terug op het witte doek. Op dezelfde dag gaat Bram- metje Baas in première. Deze fami liefilm gaat over een creatief en leergierig zevenjarig jongetje, dat onmogelijk stil kan zitten. Tot onge noegen van zijn nieuwe meester, die alles op alles zet om hem in de pas te laten lopen. Cameron Diaz, Jennifer Lopez, Eli zabeth Banks en Anna Kendrick zijn enkele van de hoofdrolspelers in de komedie What to expect when you're expecting, die deze week in Cinema Texel draait. De film gaat over een groep vrouwen die allemaal zwanger worden en dat elk op hun eigen manier bele ven. Want hoe reageer je als tv-fit- nessgoeroe met een partner van Dancing with the Stars als je ont dekt dat je een baby verwacht. Als schrijfster van babyboekjes? Of als fotograaf die een kindje wil adop teren? Verwachtingen worden ver brijzeld, relaties worden getest en liefde wordt gevonden in deze komedie over 'ouder' worden. Woensdag 27 juni beleeft Cinema Texel de voorpremière van The Amazing Spiderman. Daarin keert Woensdag 11 juli is er weer een Ladies Night in Cinema Texel. De bezoeksters (alleen vrouwen zijn welkom) worden getrakteerd op een welkomstdrankje, stands met mode, beauty en wellness en de komedie Magic Mike, over een ervaren stripper die een jonge jon gen onder zijn hoede neemt om hem de fijne kunst te leren van het strippen, feesten, vrouwen versie ren en gemakkelijk geld verdienen. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Een uitgebreid overzicht v teiten, workshops e vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te verkrijgen, en via www.texelagenda.nl. Vrijdag 22 juni: 14.00 uur. Kraakman Reynveld BV (gevestigd in het pand van Bonne Mechanisatie aan de Oorsprongweg in Eierland) houdt van 14.00 tot 21.30 uur open huis. 20.00 uur. Het Texels Vrouwenkoor wijkt voor het jaarlijkse zomerconcert uit naar het Hoornder kerkje. Aanvang 20.00 uur. Entree €8,-. 22.30 uur. Bij de familie Veeger aan de Grensweg in de Dennen kunnen nacht vlinders worden bekeken. Opgave bij Cees Maas (tel. 312788) en W. Veeger (tel. 312229). Voorstellingen Cinema Texel: 19.00 What to expect when you're expecting; 19.15 Intouchables; 21.30 Snow White and the Huntsman; 22.00 Men in black 3 3D. Zaterdag 23 juni: 10.00 uur. De Maartenskerk en kerkelijk centrum De Parel in Oosterend houden van 10.00 tot 16.00 uur open dag. Met muziek, koffie, gebakken vis en rondlei dingen. 10.00 uur. Kraakman Reynveld BV (gevestigd in het pand van Bonne Mechanisatie aan de Oorsprongweg in Eierland) houdt van 10.00 tot 16.00 uur open huis. 13.30 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bemhardlaan in Den Buig begint om 13.30 uur een workshop koken met een Siemens Combimagnetron, inclusief maaltijd. Voor maximaal 10 personen. 13.30 uur. In zwembad Molenkoog in Den Burg kan van 13.30 tot 15.00 uur worden gesnorkeld. Materiaal is aanwe zig. Deelnemers moeten alleen een toe gangsbewijs hebben. 14.00 uur. Op het dorpsplein in De Koog begint om 14.00 uur een gezamenlijk concert van het Koninklijk Texels Fanfa recorps en Muziekvereniging Venhui- 15.30 uur. Bij het voetbalveld van SVO gaat om 15.30 uur het wielerevenement de Ronde van Oosterend van start. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een avond vullend programma met bekende stand- up comedians. 20.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.30 uur een stijldansavond. Entree €1,-. 20.00 uur. Op fort De Schans nabij Oudeschild wordt het festival Midzo merschans geopend met een opvoering van de opera 'Dialogue de Carmelites' van Francis Poulenc. Aanvang 20.00 uur. Entree €7,50; kinderen betalen €5,- Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Lorax NL 3D; 13.45 Sneeuwwitje; 16.00 Men in black 3 3D; 16.15 Snow White and the Huntsman; 19.00 What to expect when you're expecting; 19.15 Intouchables; 21.30 Snow White and the Huntsman; 22.00 Men in black 3 3D. Zondag 24 juni: 3.45 uur. Een 'borrelbus' brengt het uit gaanspubliek voor €3,- van De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild. Vertrek om 3.45 uur vanaf de Nikadel. 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissa menkomst. 10.00 uur. Bij manege Akenburg nabij Den Burg begint om 10.00 uur een onderlinge menwedstrijd van menver eniging Tussen Wad en Duin. 10.30 uur. Op fort De Schans nabij Oudeschild wordt van 10.30 tot 18.00 uur het festival Midzomerschans gehou den. Met veel muziek en toneel. Entree €7,50; kinderen betalen €5,-. 11.00 uur. Op Landgoed De Bonte Belevenis nabij Den Hoorn wordt van 11.00 tot 16.30 uur de derde editie van de Markt van de Smaakbelevenis gehouden. 12.00 uur. Op het land van Maarten Hoogenbosch aan de Watermolenweg nabij Den Hoorn begint om 12.00 uur het Texels kampioenschap grasmaaien. 14.00 uur. In restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden met onder meer cajun en tex-mex van The Bayou Mosquitos. Entree gratis. 15.00 uur. In de kerk van Den Hoorn begint om 15.00 uur een concert van Nieuwe Maten, een blazersensemble uit de Zaanstreek. Entree gratis; met na afloop een collecte. 20.00 uur. Goochelaar en schilder \Nou- ter Weerman houdt vanaf 20.00 uur open huis in zijn atelier, Dageraad 12 op 't Horntje. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Lorax NL 3D; 13.45 Sneeuwwitje; 16.00 Men in black 3 3D; 16.15 Intouchables; 20.00 Snow White and the Huntsman; 20.15 What to expect when you're expecting. Maandag 25 juni: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. 19.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.30 uur een bijeenkomst van TexelEnergie en Urgen- da over zonnepanelen. 20.00 uur. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn begint om 20.00 uur een bijeenkomst van de stichting Woontij over huurbeleid, onderhoud en andere zaken. De avond is voor iedereen toe gankelijk. 20.00 uur. Op vakantiepark De Krim begint om 20.00 uur een workshop Argentijnse tango, toegankelijk voor beginners en gevorderden. Deelname kost €7,50. Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 What to expect when you're expecting; 20.30 'mystery movie'. Dinsdag 26 juni: 10.30 uur. Bij hotel De Lindeboom begint om 10.30 uur een één uur duren de rondleiding door historisch Den Burg, verzorgd door Gelein Jansen. €8,-, incl. koffie en gebak. 14.00 uur. Bij het Maartenhuis aan de Ruijslaan in De Koog begint om 14.00 uur een markt met verkoop, demonstra ties, rondleidingen en kinderactiviteiten. 19.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur het Alzheimer Café. Ervaringsdes kundigen vertellen hun verhaal. 20.00 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 20.00 uur een bijeen komst van de stichting Woontij over huurbeleid, onderhoud en anderezaken. De avond is voor iedereen toegankelijk. 20.15 uur. In de kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een concert van het Hobbema Trio. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehou- 21.00 uur. In café De Kombuis op de haven in Oudeschild begint om 21.00 uur een optreden van de Texelse blues band Jug Bros. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Snow White and the Huntsman; 20.15 Intouchables. TESO Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in het rond het weekeinde gere geld een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrij dag 22 juni (vandaag) van 9.30 tot 20.00 uur en zondag 24 juni en maandag 25 juni van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilis ten moeten soms rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze worden vandaag gedurende een groot deel van de dag in Den Helder verwacht en zondag op Texel. Ook maandag ontstaan mogelijk wachttij den: tussen 10.00 en 12.00 uur op Texel en tussen 12.00 en 14.00 uur in Den Helder. Voor meer informatie: tel. 369600 of www.teso.nl.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2