K Langeveld presenteert Na twee jaar gestraft Digitaal Texel Portaal abelbex TEXELSE 3 COURANT voor computerdiefstal Voor niets naar de rechtbank Sloop oude LTS vordert snel r Bekijk de Sportzomer in HD beeldkwaliteit met digitale televisie van Kabeltex! Teksten Veronica VRIJDAG 22 JUNI 2012 Frits Langeveld wil volgende maand zijn Digitaal Texel Portaal en app over Texel landelijk pre - senteren. Hij hoopt dat deze een contentbeheersite gegevens invullen. TexelGevoel heeft daar - voor na de presentatie mailings rondgestuurd en via twitter bericht. dat bij deze nieuwe website is geor ganiseerd. Het stelen van 25 computers uit een leegstaande school in Den Burg in oktober 2010 leidde don derdagmiddag tot voorwaarde- staande school waren gewoon los, een proeftijd van twee jaar. De rechter maakte hier uiteindelijk een voorwaardelijke straf van drie weken cel van (met een proeftijd van twee jaar), omdat de diefstal zo lang geleden plaatsvond. De 25-jarige man uit Den Burg, die niet weken 75 procent van de Texelse Langeveld laat desgevraagd weten Langeveld liet eerder weten dat een lijke celstraffen voor twee ex- man of tien bezig is met de ontwik- Texelaars (21 en 20 jaar) en bedrijven gegevens op de site zet, zodat hij een goed gevuld portaal krijgt. Dat liet hij maan - dagavond weten tijdens een pre sentatie van de nieuwe website van de Stichting TexelGevoel. Langeveld en medewerkers Willem dat de aanmeldingen inmiddels 'fluitend' binnenkomen. 'Alleen de keling van het geheel. Dat gebeurt op zijn kosten. Volgens Langeveld hoeft niet te worden betaald voor verenigingen van eigenaren zijn wat deelname aan de site ('hij is van moeilijker te bereiken. We hebben ze allemaal benaderd met het ver - zoek om ons verzoek aan de leden door te sturen, maar die omweg is dus wat groter.' van der Sluis en Rob Brouwer lieten Hij streeft naar 75 procent, zodat bij Stayokay in Den Burg voor het eerst in het openbaar zien waar de stichting de afgelopen maanden aan heeft gewerkt. Tegen de hon - de stichting bij een landelijke pre sentatie een portaal en app heeft waarmee ze volgens hem voor de dag kunnen komen. Mensen kun - Texel'), wat tot ongeloof in de zaal leidde. Wel kan het volgens Langeveld zo zijn dat er kosten voor de instand - houding van het portaal en de app komen. 'Die zijn onzes inzien nog naar eigen zeggen weinig van de diefstal herinneren omdat het al zo lang terug was. De officier van justitie beaamde dat de zaak beter eerder had kunnen Woensdag 20 oktober 2010. De worden behandeld. Beide jonge- werkstraf voor een man uit Den Burg (25). waardoor ze de spullen zo konden in de rechtbank aanwezig was en meenemen, zo herhaalden ze voor alle betrokkenheid steevast ont - de rechter. Verder konden ze zich kent, kreeg een hogere straf dan zijn twee medeplichtigen opgelegd. Hij moet 60 uur werkstraf uitvoe- beheerder van een leegstaand schoolgebouw in Den Burg ont mannen waren in 2011 bestraft Beide ex-Texelaars waren oude bekenden van de rechtbank. Zo haalde de 20-jarige Hilversummer vorig jaar nog het landelijke nieuws dekt 's middags dat 25 computers de diefstal had beter in die rechts- (beiden voor een ander vergrijp) en omdat hij twee jaar lang Texel niet uit het pand zijn weggenomen. De gealarmeerde politie constateert zaken kunnen worden meegeno men. Omdat de mannen (nu woon- op mag. De rechter gaf hem in 2011 vier maanden celstraf wegens mishandeling, bedreiging en dief- maar relatief, maar mocht het meer een onderzoek. Mede dankzij een worden, dan worden deze terug - getuige die in de nacht van 19 op dat deuren zijn geforceerd en start achtig in Hilversum en Lunteren) stal én bepaalde daarbij dat de derd mensen bezochten de bijeen - nen op de site onder meer links komst. De stichting heeft een portaal (alge mene toegangspoort op internet) en een app ontwikkeld om alles over Texel op één plek op internet te bundelen, Gedachte is dat toe - risten en anderen zich zo achter de computer of via de app op de mobiele telefoon volledig over Texel het er goed uitzag en veelbelovend kunnen informeren en eventueel was. gewonnen door bijvoorbeeld kleine licentievergoedingen te vragen aan mensen die merchandising willen 20 oktober de inmiddels 25-jarige Texelaar bij het schoolgebouw had inmiddels voor die incidenten zijn bestraft en het criminele pad heb ben verlaten, pakte hun strafeis Hilversummer het eiland alleen nog mag betreden voor familiebezoek, onder voortdurende begeleiding naar hun eigen sites maken. Ze kunnen volgens de stichting even - eens aangeven of ze voor verhuur gebruik willen maken van book - dat volgens Langeveld besteed aan rechter in Alkmaar verschijnen, ingssites. De eerste reacties in de zaal waren na afloop wisselend. doen met beeldmerken en dergelij- mannen aangehouden. Ruim ke.' anderhalf jaar na dato moesten ze Wanneer er geld overblijft, wordt donderdagmiddag voor de politie- gezien, worden al snel drie jonge- positieve processen niet verstoren door ze alsnog voor oude misstap pen te straffen. De officier van justitie eiste een maand voorwaardelijke celstraf de promotie van Texel. Mensen die De twee oud-Texelaars hadden de voor de twee computerdieven, met de hele presentatie van maandag - diefstal van de computers inmid- niet hoog uit. De rechter wilde hun van zijn vader of moeder. Daarmee wilde de rechter voorkomen dat hij contact houdt met zijn oude leef omgeving en weer op het criminele pad komt. De computerdiefstal vond al voor het eilandverbod plaats. Over het portaal en de app was van avond willen zien, kunnen terecht meerdere kanten wel te horen dat op http://test.texl.nl/www. dels bekend, maar ontkenden de inbraak. De deuren van de leeg- contact met logiesverstrekkers kunnen leggen als ze wat willen boeken. Langeveld hoopt met het eigen portaal onder meer book ingssites te omzeilen en zo jaarlijks naar eigen zeggen vijf miljoen euro die anders aan die sites wordt besteed op Texel te houden. Tijdens de bijeenkomst werd een werkversie van het portaal en de app gepresenteerd. De definitieve De VW werd meermalen als opval lende afwezige genoemd. Volgens Langeveld had hij daar geen voet aan de grond gekregen. Directeur Wouter de Waal reageert des gvraagd met reserves. 'Ik heb een gesprek gehad met Frits Langeveld over de ontwikkeling van een App over Texel. Er volgde een presenta tie van zijn website over Texel. Die hebben we aangehoord en daar Een 25-jarige man uit Den Burg reisde donderdagmiddag voor uitspraak. Hij liet met behulp van bankafschriften zien dat hij vorig versie ziet volgens Langeveld bij de hebben we later nog een paar vra - landelijke presentatie het levens - licht. Duidelijk werd dat het portaal leidt naar gegevens over overnach ten, eten en drinken, Texel in het algemeen, activiteiten op Texel, winkels, bedrijven, hulpdiensten en niets af naar de rechtbank in Alk- jaar geen €550,- maar €1100,- maar. Hij moest voorkomen bij boete heeft betaald. Die andere de politierechter omdat in maart €550,- werd opgeëist door de 2011 een hennepplantage op zijn belastingdienst. De officier van jus- slaapkamer werd aangetroffen, titie kon niet uitleggen waarom dat maar tijdens de zitting bleek dat was gebeurd. het Openbaar Ministerie hem daarvoor helemaal niet meer mocht vervolgen. De jongeman zei niet al niet te heb ben begrepen waarom hij naar de rechtbank moest komen. Vorig jaar waren inderdaad 21 hennepplan- Ik bied u mijn excuses aan', zei de ten bij hem op de slaapkamer aan- grootste site van Texel. Het loopt een site met extra's. De gedachte is heel goed. Nu is er weer een web - gen over gesteld. We wachten nog op antwoord. Verder zijn we totaal niet betrokken bij de realisatie en invulling. Het kan zeker concurre - rend zijn voor de VW. Wij zijn nu de officier van justitie toen ze haar eis getroffen, zo beaamde hij. Allemaal dat mensen via een paar klikken met de muis of scrollend op een mobiele telefoon informatie vinden. Belangstellenden die mee willen doen aan het portaal en de app site bij over Texel, het zij zo. Belang betaald. Dit was bij mij niet bekend. mocht uitspreken. 'U heeft van ons voor eigen gebruik en de helft van in 2011 al een boete ontvangen en de planten was niet eens van hem rijk is dat een website het einde is van een complete organisatie. Bij ons werken veel mensen dagelijks aan de website, onder meer om die men.' Doordat deze boete is betaald, hoeven wij u verder niet te vervol gen. U bent hier voor niets geko- kunnen volgens de stichting zelf via actueel te houden. Ik weet niet hoe Erg blij was de Texelaar niet na de experiment. zelf, maar van een vriend. 'Ik heb hiervoor een boete van 1100 euro De sloop van de oude LTS in Den gehad en kan jarenlang geen huur- Burg gaat onverminderd door. woning meer krijgen op Texel. Ik Alleen het voorste deel van de ben al genoeg gestraft voor dit school stond van de week nog overeind. De achterliggende loka len op de begane grond en de kantine waren al weg. Als het sloopwerk is voltooid, komen er parkeerplaatsen op het terrein. Abonnementskosten blijven gelijk! Gratis 20 extra kanalen Gratis 11 HD zenders Met een lach en een traan hebben wij tijdens een mooie afscheidsweek en uitvaartdienst met veel mensen afscheid genomen van LEENDERT NELUS BROEKMAN Leen Langs deze weg willen wij u bedanken voor uw steun en belangstelling. C. Broekman-Kuiper Kinderen en kleinkinderen De Cocksdorp, juni 2012 Martien Arnoud Schrama geboren op 17 juni 2012 gewicht 4300 gram Broertje van Annegien Zoon van Arnoud Schrama en Annette Hillen Pater Witteplein 21 1791 DP Den Burg 0612846154 Voor bezoek graag eerst even bellen. Te Huur: Volledig gemeub. kamer en keuken voor student in Alkmaar. Eigen opgang met balkon, op 2e verd. keuken, douche, toi let, en woon-/slaapkamer. Voor ma. t/m vrij. Prijs 375,- p/mnd., incl. gas, water, licht, internet. Tel. 072-5154631 Ruime keuze fietsdra- gers van Spinder ook voor E-bike. Bets fietsen, tel. 312184. Ja, echt waar! Sieme wordt maandag 50 jaar Tijdelijk ruimtegebrek? Opslagruimtes op maat. www.finishboxtexel.nl Ruim 50 LP's en 30 CD's 60/70 jaren igst pop/jazz. Teab 06-22470190 Ooievaar huren? Huur onze ooievaar voor in de tuin of de 3 D ooievaar voorop het aam voo r €1,25 per dag bij Mediabu reau Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Ruime keuze manden, tassen en fietskleding bij uw fietswinkel Bets fiet sen, tel. 312184. Euroase, maatschap pelijke en psychologi sche hulpverlening, geen wachtlijst, geen verwij zing, aanmelden via tel. 06-57711701 of mail: info ©euroasemaatschappeli jkwerk.nl. Zie ook: www. euroasemaatschappe- lijkwerk.nl Wegens aanschaf Icd's voor 25 hotelkamers, 25 55 cm tv's inclusief draaiplateau gratis af te halen bij de receptie van Hotel de Lindeboom na telefonisch overleg t/m zaterdag 23 juni. Bel met 0222-312041. Wij zijn op zoek naar bloe- menbezorg teams in Den Burg, Den Hoorn, De Koog en Oudeschild. Voor don derdag of vrijdagmiddag. Je kunt hééééél goed ver dienen. Leeftijd vanaf 13 jaar. Inl. tel. 0222-783190 Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 7 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. Gebruikte fietsen in alle soorten en maten. Fiet- sinn De Koog (Nikadel 75). Tel. 317841 www. fletsenoptexel.nl Flyer, Trek E-bike toppers fietsen op maat bij uw fietswinkel Bets fietsen, 312184. Te koop: Texelse Shii take paddestoelen, soep en tapenade. Kadijksweg 15, 06-48630343. Leren riemen vanaf €8,95. De nieuwe zomerkleuren zijn binnen! Schoenma kerij Texel. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Vraag niet wat ik maak, ik maak wat u vraagt! www. steigerhouttexel.nl Europese kusten foto boek van Marin Kers, ge bonden Eng. editie, voor slechts €8,50 in Het Open Boek. Echtscheiding? Hoe laat je elkaar los? Wat dacht je van een ritueel? Liesbeth Roeper, 06-22864560 www.zilt-tij.nl Ze zijn er weer gekookte mosselen Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Jef frey Kooger en Erik Wuis. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Pakkend en duidelijk texelsontwerp.nl Aangeb.: kamer badk. voor HBO studente van maandag tot vrijdag (incl. maaltijden), red. tarief (a.d. rand van Alkmaar). Reac tie: 072-5615232/e-mai I h.bak@planet.nl Houtbouw „It Para- dyske" B.V., Noordber- gum Frl. Voor sierlijke autogarages, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen, etc. Gemaakt van 28 mm geïmpregneerd ra bat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders tel. 0511-474655, www.it-pa- radyske.nl. Van strandhuis tot kunst stof kozijn met Hollandse Hoek. Bouw- en Timmer bedrijf C. Rutten www. bouwbedrijf-rutten-texel. nl, tel. 315722 Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Verbouwen, renoveren of opknappen? Dat wilt u goed gedaan hebben. www.rhtbouw-texel.nl 06- 38935253 Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. KEESHINBANDEN.NL Feest15vierdaagse bij De Witte Engel Winkel begint zaterdag 22 juli. De Tarzan van de scha pen, mooi geboanden boek over de Texelse jaren van Jan Wolkers, helemaal in kleur, voor €17,50 te koop in Het Open Boek. De Wadden onbewolkt, luchtfoto's van de eilanden en het wad, mooi boek op groot formaat van €29,50 voor maar €12,50 in Het Open Boek (313657) Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Ervaar het EK voetbal. De Tour de France, Wimbledon en de Olympische Spelen alsof u er bij bent. nberneb Leievisie LelePonie info@kabeltex.nl -www.kabeltex.nl -t 0222-315411 De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Dagtocht Terschelling op 4 en 19 juli en 2 aug. met de Texel 44. €75.- p.p. incl. fietsen en diner a/b. Kaarten via 06-51105775 of bij de VVV. De fruitwinkel en het terras zijn weer geopend op: vrij dag -zaterdag -maandag en dinsdag. Fruithof de Veen Kadijksweg 10 Den Burg 0222-310311Nu ook voor Lamsvlees naar de Veen. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Autoruit stuk? GlasGarage Texel Tel: 0222 - 32 15 15 De Witte Engel 15 jaar aan de Binnenburg 15, dat vie ren wij graag met u. Te huur per direct: 1 pers. studio/appartement, centrum Den Burg. Tel. 06-51333595. Cortina fietsen met voor drager in 3 en 7 speed op voorraad. BEts fietsen, tel. 312184. Te huur per direct: 1 pers. studio/appartement, centrum Den Burg. Tel. 06-51333595. Auto Hobby Club Dag zat. 23-6-2012 vanaf 9.00 uur. Peperstr. 44, Oos terend. De Garage. 06- 27021088.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3