Voordeelland bouwt nieuwe belevingswinkel 'Apparatuur staat aan, zodat je die kunt testen' TEXELSE 4 COURANT Vraag naar accommodatie blijft achter bij vorig jaar Raad: geen keuze voor locatie Medische Post VRIJDAG 22 JUNI 2012 kerckstraat is vanaf 20 juli het ver kooppunt van huis-, tuin- en keu kenartikelen, hengelsport en toeristische producten. Ook de ver koop van vuurwerk blijft er plaats vinden. De nieuwe winkel wordt volgens Helleman een belevingswinkel waar bezoekers zelf de producten kun nen proberen en ervaren. 'Er komt bijvoorbeeld een hoek met koffie zetapparaten waar je zelf koffie kunt zetten, er komt een hoek met geluidsapparatuur die wordt inge richt als een huiskamer, zodat je goed kunt ervaren hoe het geluid overkomt, er komen kookeilanden en plekken met wasmachines die je kunt laten draaien. Langs een van de muren komt een grote televisie- wand zoals nu al in de bestaande winkel is te zien. De broers bezoch ten voor het concept diverse zaken in den lande om voor zichzelf een beeld te krijgen van hun nieuwe winkel. Het concept moet bezoe kers de kans bieden apparatuur in werking mee te maken en het is bedoeld om bezoekers nieuwsgie rig door de winkel te laten lopen. De Rab. De sloop van een deel van de wanden nam de nodige tijd in beslag, omdat er een minuscule hoeveelheid asbest zat in de kit tus sen de wanden en dat moest behoedzaam worden verwijderd. Een lange zijwand kon moeiteloos blijven staan. 'Die werd omschreven als een Meijert-Boon-wand, dus die was goed.' De bouw wordt uitge- de voorbereidingen op de nieuwe zaak. Daarvoor moest onder meer de bestemming van het terrein aan de Vlamkast worden gewijzigd naar detailhandel. De nieuwe winkel valt onder het project Parkeren en Meer. Naast de winkel komen circa veertig parkeerplaatsen. De buitenkant van de nieuwbouw is afgestemd op de omliggende bebouwing van de Ze wilden graag ruimte en ze krij gen nu ook de ruimte. Raoul en Dimitri Helleman zijn momenteel aan de Vlamkast in Oudeschild druk bezig met een nieuwe win kel van EP Voordeelland en die belooft groots en bijzonder te worden. Liefst duizend vierkante meter groot is het pand dat de broers Helleman hebben gerealiseerd op de plek waar eerst de loodsen van Rab expeditie, kantoor, kantine en opslag van goederen. De nieuwe winkel wordt vanaf 20 juli het nieu we verkooppunt van witgoed, tele- stonden. Circa zevenhonderd vier- visies en andere apparatuur waar kante meter bestemd voor de win- een stekker aan zit, zoals Raoul kei. De rest wordt gebruikt voor Hellemaal het verwoordt. De al broers richten zich onder meer op onder meer een reparatieruimte, bestaande winkel aan de Heems- Texelaars en eigenaren en verhuur ders van accommodatie. voerd door Bouwbedrijf Frans Zegel uit Oudeschild. Het merendeel van Oude Vismarkt en de Spar, zodat de gebouwen bij elkaar passen. Vol- Daar de onderaannemers is eveneens gens Helleman wordt het nog een van Texel. 'We hebben geprobeerd klus om alles voor vrijdag 20 juli het werk zoveel mogelijk op het klaar te werken. 'Dat wordt nog eiland te houden.' De broers begon- even hard doorwerken, maar dat nen ongeveer drie jaar geleden met moet wel goedkomen.' leveren we al veel goederen aan.' De bestaande winkel aan de Heemskerckstraat komt in handen van Yolanda en Daniëlle Helleman, de vrouwen van Raoul en Dimitri. 'Bedoeling is dat daar bijzondere producten komen die je elders niet ziet, zodat de zaak het hele jaar door interessant is om te komen. In de zomer hebben we er veel aan loop, maar je moet er ook in de organisatie van de Ronde om Texel Ronde om Texel Na mijn kritische kanttekeningen vonden. Terugkijkend op de drie omtrent het sponsorbeleid van de voorgaande afgelastingen, kon er op de zondag eigenlijk altijd prima winter willen komen.'De keuze voor van enkele weken geleden, nu iets worden gevaren. Met de zondag de ruime opzet werd mede ingege- uiterst positiefs. Fantastisch, erbij genomen, betekent dit dat de ven door het ruimtegebrek dat bestuur en organisatie! Waar wij kans op afgelasting tot bijna nul reduceert. De impact van de 'uit wijk' naar de zondag op het aan- Voordeelland al een tijd aan de destijds in waren vastgeroest, Heemskerckstraat heeft. Daar is het 'nooit op zondag', hebben jullie passen en meten in de werkruimte opengebroken. Wat jullie binnen 24 trekken van deelnemers (en wei- achter de winkel om goederen te uur logistiek hebben kunnen reali- repareren. De nieuwe reparatie- seren, is enorm. Er moeten in dit ruimte is volgens Helleman naar korte tijdsbestek vele diplomatieke schatting zo'n acht keer groter. 'Dat onderhandelingen met overheden moet straks lekkerder en efficiënter en medewerkers hebben plaatsge- werken omdat je niet telkens meer licht ook sponsors) zal enorm blijken. Chapeau! De buitenkant Oudeschild wordt gerealiseerd. spullen hoeft te verplaatsen.' Voor deelland heeft zeventien man per soneel in dienst. Het bedrijf groeide de afgelopen jaren na de overna mes van de klantenbestanden van de voormalige Witgoedspecialist en Theo de Graaf. Voor de nieuwbouw Een plan van het CDA om bij een Portocabins in zorgonderzoek is gebruik gemaakt van de spanten van de voormalige loodsen van Komt het door de crisis, de slechte zomers van de afgelopen jaren, het EK of de Olympische Spelen? Hoe dan ook, de toeris tische verhuur loopt tot dusver een procent of drie, vier achter bij vorig jaar. Ook voor de maan den juli en augustus is nog de nodige accommodatie beschik baar. VW Texel had vergeleken met 2011 in het eerste kwartaal 4,3 minder boekingen, de omzet was 5,3 procent lager. De achterstand is nog niet ingelopen, tot en met half juni was het aantal reserverin gen via de VW een aantal procen ten lager. Hoewel de geluiden ver schillend zijn, lijkt dat beeld representatief voor Texel. Gerard van Veen van Vakantiebureau Kobeko BV: 'Het komt laat op gang. Vorig jaar was juni heel goed bezet, nu zien we overal gaten. Ook voor begin juli staat nog veel open en voor augustus moet nog veel gebeuren. Opvallend is dat ook goedkopere accommodatie achterblijft. Een "Kerckelandje" voor twee personen loopt bijvoor beeld minder. Duitsers boeken goed, maar veel Nederlanders blij ven zitten. De krant schrijft dat 25 procent niet op vakantie gaat. Ver geet niet het EK, de Olympische Spelen en de slechte zomers van de afgelopen jaren en natuurlijk de crisis. Het versterkt elkaar. Wij doen niet teveel aan dumping. Ook ten opzichte van de gasten die al hebben geboekt vind ik dat geen goed verhaal. Wel adverteren we meer en bieden allerlei extra's, zoals fietsen, een strandarrange- ment, een etentje, of een visje voor half geld. Hiervoor werken we samen met ondernemers. Het werkt mondjesmaat, maar je kunt de mensen nu eenmaal niet gaan halen. De daling is niet desastreus, maar wel een procentje of drie, vier minder.' Juni is traditioneel niet de makke lijkste maand. Vandaar dat de VW de actie 'Tijd voor Texel' is gestart, waarbij huurders 25 procent kor ting krijgen. Wouter de Waal: 'Veel gastheren doen mee, tot nu toe zit ten we ruim boven de honderd boekingen. Maar er zijn ook ver huurders die zich afvragen of de korting niet te hoog is. We kijken of we volgend jaar een andere vorm van voordeel kunnen bieden.' Overigens staan niet alle signalen op rood. De VW signaleert dat op lange termijn sprake is van een stijgende trend. In het eerste kwar taal van dit jaar werd bijvoorbeeld meer geboekt dan in 2010 en 2009. Opmerkelijk is dat TESO in het eerste kwartaal van 2012 11 pro cent meer personen en 6 procent meer auto's vervoerde dan in 2011 wat duidt op méér bezoekers en te verklaren is door de natte en koude maanden januari en februari in 2011. De gemeenteraad gaat niet op voorhand bepalen waar de vol gend jaar te heropenen Medi sche Post zou moeten komen. Dat heeft een meerderheid van de raadsleden woensdagavond besloten. Ben Zegeren (CDA) en Gerbrand Poster (Texel 2010) gingen met elkaar de discussie aan of de medi sche post in Den Burg (CDA) of De Koog (Texel 2010) zou moeten komen, maar zover wilde de rest van de raad niet gaan. 'Dit moeten we overlaten aan degenen die ermee werken', sprak Alfred Schaatsenberg (PvdA). Volgens hem moet eerst blijken of het haalbaar is dat de medische voorziening voor de zomer van 2013 open gaat. Willem Vlas (Texels Belang) vond het belangrijk wet houder Hennie Huisman (volksge zondheid) niet nu al met een plaats bepaling voor de voeten te lopen. 'Wij willen de wethouder onder steunen door haar de ruimte te geven.' Huisman zei het prettig te vinden als de gemeenteraad in de huidige fase van de voorbereidin gen nog geen zaken voor haar gaat invullen. De politieke partijen toonden zich voorstander van het uitgangspunt dat een nieuwe medische post zeven dagen per week 24 uur per dag geopend is. Die wens uitte Huisman eerder ook al in navolging van de Texelse huisartsen. Of dat gaat lukken, is nog een vraag omdat de centrale huisartsenpost een opening van 8.00 tot 18.00 uur niet uitsluit. Zegeren was bereid zijn voorkeur voor Den Burg te laten varen en zich aan te sluiten bij een voorstel van WD, TB en D66 om nog geen locatie aan te wijzen. Poster leek die neiging ook te hebben, maar hij en zijn fractiegenoten wendden zich af van de rest toen hij merkte dat er geen meerderheid was om De Koog dan in ieder geval de eer ste voorkeur te geven voor een medische post. De partijen besloten dat de ver wachte structurele tekorten voor de post voor de helft door de gemeente worden betaald (met een maximum van €15.000,- per jaar) en dat daarvoor een beroep wordt gedaan op de toeristenbe lasting. Die wordt daarvoor echter niet met 0,01 cent verhoogd zoals de WD eerder had voorgesteld, omdat de toeristenbelasting een maand gele den net voor 2013 en 2014 is ver hoogd van €1,53 naar €1,60 per persoon per nacht met een maxi mum van zeven aangesloten nach ten. Binnen die extra inkomsten moet het geld voor de medische post worden gevonden. toekomstige Medische Post medische portocabins te plaat sen om mensen 's nachts op te kunnen vangen, wordt verder meegenomen in het zorgplano- gisch onderzoek waar het colle ge mee bezig is. Het CDA had een motie opgesteld om medische portocabins te ver wezenlijken, zodat er minder nach telijke reizen van de boot nodig zijn. Raadslid Ben Zegeren trok die motie woensdagavond tijdens de raadsvergadering echter weer in. Bij nader inzien leek het hem ver standiger als het plan, waarvoor hij met diverse betrokkenen in het veld sprak, onderdeel wordt van het zorgplanologisch onderzoek. Wat het CDA betreft, worden de portocabins een plek waar mensen met bijvoorbeeld een gebroken been of mogelijk neurologisch let sel als gevolg van vallen 's nachts worden opgevangen (uitzonderin gen daargelaten) totdat ze 's mor gens met de eerste boot naar het ziekenhuis kunnen gaan. Dat zou jaarlijks kosten moeten besparen, al had wethouder Hennie Huisman daar haar kanttekeningen bij. Volgens haar kunnen bij een derge lijk plan nog de nodige kosten worden verwacht. Huisman opper de dat het ook een optie kon zijn om de polikliniek die het Gemini Ziekenhuis op Texel wil vestigen te verstevigen of om aan een zogehe ten stabilisatiekamer te denken om mensen die naar het ziekenhuis moeten 's nachts op het eiland op te kunnen vangen. Suppletie klaar Rijkswaterstaat is klaar met de suppletie tussen paal 9 en paal 12. Daar is de afgelopen tijd 750.000 kubieke meter zand op het strand gespoten. Afgelopen week zijn de pijpen die daarvoor op het strand lagen afgekoppeld en afgevoerd. De volgende klus van Rijkswater staat om de kust te verdedigen is een grote vooroeversuppletie tus sen paal 12 en paal 21,1. Daarvoor wordt 3,7 miljoen kubieke meter zand in zee gestort, zodat de ener gie uit de golven wordt gehaald voordat die de kust bereiken. Deze werkzaamheden zijn volgens RWS naar verwachting in het najaar van 2012 gereed. Geen extra huisjes Prins Hendrik Het college staat afwijzend tegenover uitbreiding van het bungalowpark bij hotel Prins Hendrik in polder Het Noorden met negentien zomerhuizen. B en w zijn van mening dat een dergelijke forse uitbreiding, waar mee vijfennegentig slaapplaatsen zijn gemoeid, niet kan worden gezien als een 'natuurlijke afron ding' van het bestaande park n ook geen aantoonbare kwaliteitsverbe tering tot gevolg heeft. Geen bezwaar heeft het college tegen het plan van exploitant Frank Kingma om zijn hotel uit te breiden met zes kamers. Op deze uitbrei ding is de zogeheten 25-procent- regeling van toepassing. Die rege ling houdt in dat een kleinschalig bedrijf het toegekende aantal slaapplaatsen met 25 procent mag uitbreiden als het bedrijf als geheel daarmee een kwaliteitsverbetering ondergaat. Aan de meningsvorming en stem ming over de plannen van Prins Hendrik deed wethouder Edo Kooi man niet mee, omdat Kingma voor zitter is van zijn partij Texel 2010.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 4