iexbjqgbvda.nl 'Het verhaal achter de foto' TEXELSE 2 COURANT geen 'fotoshopper' Ladies Night met stripper VRIJDAG 6 JULI 2012 een schuiltent gezeten. Ik zocht de reflectie in het water. Toen dit Aan Zee bij eetcafé De Rog Zangeres Belinda Laan en gita rist Maarten Tiggeler, samen het Texelse duo Aan Zee, geven woensdag 11 juli bij goed weer een optreden op het terras van eetcafé De Rog. Ze spelen vol gens eigen zeggen 'kwaliteits songs van weleer', maar 'schu wen ook recenter werk niet'. Het optreden begint om 18.00 uur. Vliegeravond Op het strand bij paal 9 wordt in juli en augustus elke dinsdag een vliegeravond gehouden. Jong en oud kan hieraan mee doen, met een eigen vlieger of paartje visdieven er landde, kon ik mijn geluk niet op.' een testvlieger van Vliegerhuis Texel. De vliegeravonden begin nen om 19.30 uur. Big Swingband Bij de Worsteltent aan de Smits- weg in De Dennen vindt zondag 8 juli een optreden plaats van de Big Swingband uit Alkmaar, een groot swingorkest, dat gevari eerde muziekstijlen brengt. De groep speelt niet alleen het bekende bigbandwerk uit de jaren '30 en '40, maar ook blues en rock en zelfs funk. Het optre den begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Jazz Tijdens 'Jazz in de Bovenbar', dat zaterdag 14 juli wordt gehou den in de Bovenbar van de Jel- leboog in de Kantoorstraat in Den Burg, wordt niet alleen opgetreden door Anna Trap and Friends, maar ook door jazzfor matie Emon and The Jungle uit Amsterdam. De avond begint om 21.00 uur, de toegang is gratis. Rommelmarkt in Oosterend In het centrum van Oosterend wordt zaterdag 7 juli van 10.00 tot 13.30 uur de eerste rommel markt van de zomer gehouden. Er worden nostalgische artike len uit grootmoederstijd ver kocht, er is vers gebakken vis en de Rommelkapel zorgt voor muziek. Voor kinderen is er een vlooienmarkt. De opbrengst van de markt is voor de verenigin gen in Oosterend. Op 21 juli, 4 augustus en 18 augustus wor den ook rommelmarkten in het dorp gehouden. Hij is de eerste om toe te geven dat de foto's technisch niet alle maal perfect zijn. En in sommige gevallen is sprake van 'een toe valstreffer'. Toch vindt fotograaf lang op de dijk bij het NIOZ lag. Een huiler, werd eerst gedacht, maar al snel bleek dat de moeder er gewoon voor zorgde. Op de achtergrond is prominent één van de TESO-boten Salko de Wolf zijn gisteren in de te zien. 'Dat moest natuurlijk. Zo laat vogelzaal van Ecomare geopende je zien waar je de foto hebt geno- expositie ook zelf de moeite waard. 'De foto's zijn niet heel bij zonder, het verhaal erachter wel.' men.' Een buitengewoon vrolijk beeld biedt de dolfijn die vlak naast een rode boei uit het water opspringt. 'Hij zwom al een tijd door de Mok- Ter illustratie wijst De Wolf op een baai. Net toen iedereen naar binnen foto die hij drie jaar geleden maakte van de buitrug die dagenlang onder de Texelse kust zwom en daarmee voor veel ophef zorgde. 'We zaten met een groepje fotografen op het was, begon-ie te springen. Dat geluk moet je soms hebben.' De 50-jarige De Wolf fotografeert al zijn hele leven lang. 'Als jongetje leende ik al de Pentax van mijn sportvisbootje Het Sop, toen-ie plot- vader. En van mijn eerstverdiende geld kocht ik een eigen camera. Ik was toen een jaar of veertien.' Zijn eerste criticus was Jan Nauta, die een winkel in de Parkstraat had. 'Als hij mijn foto's had afgedrukt en ik ze kwam ophalen, haalde hij ze altijd uit het mapje en begon hij te vertellen seling opdook. Ik drukte af, maar de foto was niet scherp. Ik wilde 'm eerst weggooien, totdat ik zag dat de buitrug onder de walvisluizen zat. Dat zie je normaal niet zo snel.' Op een andere foto is de kop van de buitrug vastgelegd. 'Toen een maand later bij Normandië een de, dachten ze eerst Salko de Wolf dat het hetzelfde dier kingsstrip. 'Ik heb 'm opgehangen van compositie en lijnenspel. Als hij het me niet had verteld, had ik nu De laatste loodjes COLUMN Ze moeten ons wel hebben... Na 39 schoolweken ons hoofd te hebben gebroken op ingewikkel de economische vraagstukken voor de tweede keer zou mogen en natuurkundige berekeningen, doen. Aangezien dat de nodige is er ergens een persoon geweest consequenties zou hebben op hoezeer ik mijn vrije tijd in de vakantie zelf zou mogen invullen, schoolweek project-of werkweek besloot ik dit keer iets meer te hebben, kortom iets leuks gaan doen dan voorgaande toetswe- doen, de bovenbouw HAVO/ ken. Wiskunde was het slechtste VWO, uitgezonderd de vak op mijn cijferlijst, examenklassen, nog c'us '3e9on maar met een toetsweek heb- wiskunde leren. Nadat ben! Het nare van dat - ik meerdere keren de alles is dat een toets- Jj8V theorie over voort- week de nodige voor- schrijdende gemiddel- bereiding vergt. En des had doorgenomen inderdaad, in de week begon ik het door te dat je met je neus in de krijgen: hoe meer cij- boeken zou moeten ^ers Je hebt, hoe min- zitten, begint het enigs- der een cijfer uitmaakt, zins zomerweer te Dus als ik nu een 5,3 worden. Het werkt dan allerminst sta voor wiskunde, heeft het geen motiverend als je andere mensen hoort praten over naar het strand zin om een 9,2 te halen. Een 7 is hoog genoeg, omdat ik dan een gaan en's avonds lekker voetbal- 5,6 gemiddeld sta dus afgerond len. Twee weken nee zeggen tegen leuke dingen doen... Dat is wat verstandig zou zijn. Het zou een 6. Ik kan wel proberen een 9 te halen maar dat zou een gemid delde van 6,3 geven afgerond pas echt verstandig zijn geweest ook een 6! Ik heb het even door als ik in de vorige vijf toetsweken wat meer m'n best had gedaan, berekend en het kwam er op neer dat ik niet veel harder moest stu ik zou dan nu wat rustiger aan deren voor deze toetsweek, dan kunnen doen... Dat zat er deze toetsweek niet in. Ik had namelijk nog de nodige voldoendes op te halen en voor sommige vakken stond ik zo krap voldoende dat Op een mooie zomer! een onvoldoende op de toets zou betekenen dat ik de vierde klas voor de voorgaande toetsweken. Zo zie je maar weer: alles loodjes wegen even zwaar, de laatste voelen alleen zwaarder. Hessel Arensman ansichtkaart. 'Ik heb wel eens gedacht om er helemaal mijn beroep van te maken, maar er zijn er te veel op Texel die het aardig kunnen. Ik vind het nu leuk om 50 euro te vra gen voor een foto waarvoor ik als kunst te leren van het strippen, feesten, vrouwen versieren en gemakkelijk geld verdienen. genoeg. Dankzij mijn website word ik veel gebeld om foto's te maken. Ook TESO weet me bijvoorbeeld regelmatig te vinden voor hun jaar verslagen.' Het idee was aanvankelijk om in de vogelzaal van Ecomare een exposi tie in te richten met alleen foto's van zeezoogdieren, maar dat werd al snel verlaten. 'Ik keek mijn archief door en ontdekte dat ik er niet genoeg had. Ja, ik kan wel negen tien foto's van zeehonden ophan gen, maar dat was niet wat ik in mijn hoofd had.' Het werd ten slotte een verzameling natuurfoto's, van onder meer grote sterns in De Petten en schelpenformaties op de Hors. De verhalen erachter hangen er in (door collega Frouke Fey) samengevatte vorm bij. De Wolf is soepel omge gaan met het begrip natuur. Zo is er ook een foto met een kudde scha pen, die op de vlucht voor een zware regenbui met hun kont naar de wind aan de rand van een a sloot staan. Een prach- lO tig beeld, al was het maar omdat de scha- was. Maar aan de hand van deze foto konden we dat uitsluiten. Dat dier had een heel andere kop.' Ook de foto die door een kinderjury ren vond ik prachtig, maar ik had er ren die ze zijn als ze een dikke vacht bijna werd uitgeroepen tot beste daardoor een hekel aan om naar de krantenfoto van 2005 (de foto kreeg winkel te gaan.' Na de middelbare school studeerde pen pas geschoren zijn en er daardoor nogal 'naakt' uitzien. Een wat er niet goed aan was. Fotografe- grappig contrast met de knuffeldie- hebben. Op een andere foto kijken twee schapen nieuwsgierig in de lens, terwijl de lucht op de achter één stem minder dan de winnaar, van een hongerend kind in Soedan) De Wolf twee jaar aan de fotovak- grond een naderend noodweer aan hangt ertussen. Het is het beeld van school en werkte hij ongeveer net kondigt.'Ik was daar om het onweer een zeehond die diepe vleeswonden heeft opgelopen doordat hij verstrikt was geraakt in een plastic verpak- vooral veel geleerd op het gebied zolang in de winkel van fotograaf vast te leggen, toen die schapen n Pieter de Vries. 'Van Pieter heb ik zagen en kwamen kijken wat ik aan het doen was. Ik wilde ze eerst weg jagen, want ze stonden in de weg, maar dit beeld is wel heel grappig.' dingen anders gedaan. Zo kies ik Aan het eind van het interview maakt De Wolf graag nog een statement. blaakt van gezondheid', vertelt De vaak een laag standpunt, waardoor Wolf, in het dagelijks leven dierver- je een heel andere foto krijgt dan 'Ik heb eens een prijs gewonnen met zorger bij Ecomare. In het oog sprin- wanneer je op ooghoogte blijft. Dat een foto van een gitzwarte lucht gend is ook de foto die hij maakte zijn van die eenvoudige regeltjes, van een zeehondenjong dat een tijd maar ze werken wel.' boven Den Hoorn, waar net een vlucht vogels doorheen vliegt. Die Veel ervaring deed hij op bij Ecoma- heb je er zeker met de computer aan re, waar hij sinds 1989 een vaste toegevoegd, kreeg ik vaak te horen, aanstelling heeft. In de loop der jaren Maar ik ben geen fotoshopper. Een maakte hij duizenden foto's van zee- stofje dat hinderlijk in beeld zit of een honden, vogels en andere dieren, haar haal ik nog wel eens weg. Maar Een aanzienlijk deel werd gepubli- je moet het niet mooier maken dan ceerd in folders en boekjes en als het is. Dan is het geen fotograferen meer.' Hij wijst naar de egaal grijze lucht die tijdens het interview boven het eiland hangt: 'Als het zulk weer is, is het geen fotoweer. Dan maar niet. Dan wacht ik wel tot morgen.' De expositie, getiteld De Wolf op professioneel fotograaf eigenlijk 175 jacht, hangt naar verwachting een euro moet vragen. Ik ben bang dat half jaar lang in Ecomare. veel mensen dat een hoop geld vin den. Evengoed heb ik het druk Joop Rommets schip. Onderweg gebeurt er van alles. Ze komen exotische zeewe zens tegen, ontdekken een nieuwe In Cinema Texel is het woensdag wereld en gaan de strijd aan met 11 juli Ladies Night. De bezoek- meedogenloze piraten, sters (alleen vrouwen zijn welkom) Ook nog een weekje te zien is The worden getrakteerd op een wel- Amazing Spiderman. Daarin keert komstdrankje, stands met mode, één van 's werelds populairste beauty en wellness en de komedie superhelden terug op het witte Magic Mike, over een ervaren strip- doek. Ook nog een weekje te zien per die een jonge jongen onder zijn is Brammetje Baas, een familiefilm hoede neemt om hem de fijne over een creatief en leergierig Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Vrijdag 6 juli: 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild is van 14.00 tot 17.00 uur een kleine rommelmarkt met kof fie en de verkoop van diverse hand werken. Cinema Texel. Voorstellingen Cinema Texel. 14.30 Brammetje Baas; 15.00 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 18.30 The Amazing Spider-Man 3D; 19.15 Intouchables; 21.30 The Ama zing Spider-Man 3D; 21.45 Snow White and the Huntsman. Zaterdag 7 juli: 10.00 uur. In het centrum van Ooster end is van 10.00 tot 13.30 uur een rommelmarkt. Er worden nostalgi sche artikelen en vers gebakken vis verkocht en er is muziek. 11.30 uur. Bij Dijkmanshuizen gaat om 11.30 uur de Texelse triatlon van 12.00 uur. In De Waal wordt vanmid dag en vanavond het festival Som- meltjespop gehouden. Aanvang 12.00 uur. Entree gratis. 21.00 uur. De voorstelling die het cabaretduo Rauw Spul in theater Klif 12 in Den Hoorn zou geven, gaat wegens ziekte niet door. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Ice Age 4: Continental Drift NL 2D; 11.15 Brammetje Baas; Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 13.45 Bram metje Baas; 16.00 Ice Age 4: Conti nental Drift NL 3D; 16.15 The Ama zing Spider-Man 3D; 18.30 The Amazing Spider-Man 3D; 19.15 Intouchables: 21.30 The Amazing Spider-Man 3D; 21.45 Snow White and the Huntsman. Zondag 8 juli: 3.45 uur. Een speciale borrelbus brengt uitgaanspubliek van De Koog voor €3,- per persoon naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild. Vertrek om 3.45 uur vanaf de Nika- 9.00 uur. In zwembad Molenkoog in Den Burg begint om 9.00 uur een zwemmarathon. Ook wordt er gefietst. De opbrengst is bestemd voor onderzoek naar de ziekte ALS. 9.30 uur. In de Maartenskerk in Oos terend begint om 9.30 uur een kerk dienst die in het teken staat van de kinderen van groep 8 die de basis school verlaten. 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 12.00 uur. Op het land van Dirk Roe per aan het Burgerdijkje begint om 12.00 uur het Texels kampioenschap 19.00 uur. Bij het Strendertuus in Oosterend begint om 19.00 uur een kerkdienst in de open lucht, verzorgd door de protestantse Waddenge meente. Met medewerking van Jan Bakker op accordeon. 19.30 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een bingo. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Ice Age 4: Continental Drift NL 2D; 11.15 Brammetje Baas; 13.30 lee Age 4: Continental Drift NL 3D; 13.45 Brammetje Baas; 16.00 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 16.15 The Amazing Spider-Man 3D; 20.00 Snow White and the Huntsman; 20.15 The Amazing Spider-Man 3D. Maandag 9 juli: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. 19.30 uur. Bij museum Kaap Skil in Oudeschild begint om 19.30 uur een zomeravondconcert, verzorgd door het Koninklijk Texels Fanfarecorps. Entree gratis. 20.00 uur. Op vakantiepark De Krim begint om 20.00 uur een workshop Argentijnse tango; voor beginners en gevorderden. 20.00 uur. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjas- drive. Ook wie geen maat heeft, kan zich aanmelden. Voorstellingen Cinema Texel: 14.30 Brammetje Baas; 15.00 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 20.15 The Amazing Spider-Man 3 D; 20.30 'mystery movie'. Dinsdag 10 juli: 12.00 uur. In de Dorpsstraat in De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur een braderie gehouden. Met meer dan 50 kramen, gratis kinderattrac ties en straatartiesten. 14.00 uur. Bij het Maartenhuis aan de Ruijslaan nabij De Koog begint om 14.00 uur een markt. Met onder meer verkoop van eigen producten, demonstraties, rondleidingen en kin deractiviteiten. 19.30 uu begint o ravond. Op het strand bij paal 9 i 19.30 uur een vliege- 20.15 uur. In de kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een concert met klarinet en piano. De toegang is gra tis, na afloop wordt een inzameling gehouden. 21.00 uur. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild begint om 21.00 een optreden van de Texelse bluesband Jug Bros. Voorstellingen Cinema Texel: 14.30 Brammetje Baas; 15.00 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 19.30 The Amazing Spider-Man 3D; 20.00 Intouchables TESO Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in het rond het weekeinde geregeld een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag 6 juli) en maandag 9 juli van 9.30 tot 16.00 uur, zaterdag 7 juli van 8.30 tot 15.00 uur en zondag 8 juli van 14.30 tot 20.00 uur. Automobilisten moeten rekening houden met wachttij- half l - tot e Deze kunnen vandaag in beide rich tingen optreden, zaterdag in Den Helder en zondag op Texel. De vloot dagen die vrijdag, zaterdag en zon dag in Den Helder worden gehou den, brengen extra drukt met zich mee. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 369600 of www.teso. zevenjarig jongetje, dat onmogelijk stil kan zitten. Dit tot ongenoegen van zijn nieuwe meester, die alles Zowel in 2D als 3D draait de gepro- op alles zet om hem in de pas te longeerde (Nederlands gesproken) laten lopen. animatiefilm Ice Age 4: Continental Woensdag 9 juli draait in Cinema Drift. Het verhaal gaat over Manny, Texel een mysterie movie, een film Diego en Sid, die aan een groots die officieel nog niet uit is en waar- avontuur beginnen, nadat door een van de titel tot het laatste moment catastrofe een volledig continent geheim blijft. op drift is geraakt. Gescheiden van Het volledige programma is te de rest van de groep gebruiken ze lezen in de agenda van deze krant een ijsberg als geïmproviseerd en op www.texelagenda.nl. Reünie zoekt foto's en film Om de aanwezigen extra stof tot praten te geven, is de organisa tie van de Pilaar-reünie, die zaterdag 4 augustus wordt gehouden in de Bovenbar van de Jelleboog, op zoek naar foto's en films. De avond staat geheel in het teken van De Pilaar, het kleine café in de Kantoorstraat, dat van 1989 tot 2009 heeft bestaan. Beide eigena ren, Klaas Fris en Jeroen Dros, zullen op de reünie aanwezig zijn. Mensen die materiaal in bruikleen hebben te geven, kunnen contact opnemen met Pieternel Geurtz, tel. 06-38749013. Rauw Spul zegt show Klif 12 af De voorstelling van Rauw Spul zaterdag in Klif 12 gaat wegens ziekte van één van de spelers niet door. Hiervoor in de plaats is een extra Diner Cabaret ingelast. Het diner begint om 19.00 uur, maar wie alleen de show wil zien, is om 21.00 uur welkom. De kosten zijn dan €15,-, inclusief een bordje tap-

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2