'Leg de korte broek en iets met korte mouwtjes maar klaar' TEXELSE 7 COURANT Kampioenswedstrijden bij tennisvereniging Heri Hodie VRIJDAG 6 JULI 2012 Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Aart Slegh uit De Waal deze week het weblog bij in de serie De week van... Hij is betrok ken bij de organisatie van Som- meltjespop. Over de black- en de whitestage, een VIP-avond op een geheime locatie, een goodie- bag, banieren met te korte bui zen en festivalweer. Het com plete weblog is te lezen via www. texelsecourant.nl. (Zondag) Even voorstellen, ik ben Aart Slegh, 39 jaar jong, Woonachtig in het mooie De Waal (oftewel Som- meltjesville) en getrouwd met Sigrid. Samen zijn we de trotse ouders van Jasper van 10 en Mirte van 7! Opgegroeid in Den Hoorn, en via Oudeschild en Den Burg in 1998 in De Waal beland, waar we nog immer op hetzelfde adres wonen. Naast mijn beroep als ambulancestuurkundige en profes sioneel en gedreven ouder ben ik op nog wat terreinen actief. Zo geef ik les aan het SIGMA-team van Texel Daarnaast heb ik zit ting in de MR van de Fonteinschool in Den Burg, waar ons beider kin deren op zitten (en ze zijn allebei DIK over naar de volgende klas na de zomervakantie. Proficiat Jasper Mirte!) en ben ik lid van bestuur van de Stichting Sommeltjespop. Sommeltjespop. Over precies één week hoop ik stiekem dat het veld aan de Sommeltjesweg exact zo leeg als dat het nu het geval is. Vanaf morgen (lees maandag) geht's los namelijk. De mannen (en onze vrienden bovendien) van TAPE gaan aan de slag met het uitzetten van het veld. En dan gaan we podia bouwen. Podia? Tikfoutje Aart? Welnee, als u het nog niet wist bij deze de primeur: dit jaar Sommeltjespop met twee podia! Naam: Aart Slegh Is er ien van: Dik en Gerie Slegh-de Leeuw Woont in: De Waal Werkt als: 'ambulancestuurkundige' Is lid van: de organisatie van Sommeltjespop Onze oude vertrouwde 'grote blackstage' (welke eigenlijk hele maal compleet nieuw en anders is dan verleden jaar) en een stukkie verder onze nieuwe 'kleine whitestage'. Waarom, zult u zich misschien afvragen. We hadden dit jaar eigenlijk twee bands teveel om ze in de tijd dat ons festival duurt allemaal knap op het podium te krijgen en te geven wat ze verdie nen Met ons tweede podium hebben de heren technici aanzien lijk meer tijd minder stress) om de boel om te bouwen. Geniaal eigenlijk, nietwaar? (Dinsdag) Tja, ik was zo druk dat het me gisteren niet meer lukte om een bloggie te plaatsen. Er was gewoon zo ontzettend veel te doen, de gehele dag door, dat ik genoeg te vertellen had. Maar de laatste ver gadering werd zo laat, dat ik het dik na 24.00 uur welletjes vond. 's Morgens rond 07.30 uur stond Tijs Witte (de schilder, ook een Waalder van origine) voor de deur met z'n hoogwerker. Die hebben we nu de rest van de week tot onze beschik king. En dat maakt het werken op hoogte een stuk veiliger en com fortabeler, kan ik u zeggen. Op een ladder of aan een tuigje zware stei- gerdelen, lampen en dergelijke monteren is geen pretje. Toen de kids naar school gebracht, en gelijk door voor Sompop. Eerst naar Govers en daarna naar de Herenstraat wordt beter ontwaterd De gemeente trekt ongeveer €5.500, - uit voor het afdoende bestrijden van de waterover last die in diverse woningen ter weerszijden van de Heren straat in Den Hoorn wordt ondervonden. Een eerdere poging met een eenvoudige drainage heeft geen verbete ring gebracht. Het probleem wordt veroorzaakt door grondwater dat niet naar de diepte wil afvloeien. Het ver schijnsel deed zich voordat nadat vier jaar geleden het riool werd vernieuwd. De in de sleuf terug gestorte leemhoudende grond heeft na het inklinken een barrière gevormd waardoor het water bij en onder de huizen omhoog komt, zo bleek uit een onderzoek dat het adviesbureau Aequator in opdracht van de gemeente uit voerde. Hetzelfde bureau heeft nu uitgebreide drainage voorge steld die het probleem definitief moet oplossen. Medium Medium Lia Schippers uit Zaan dam die jarenlang regelmatig avon den in Hotel De Lindeboom organi seerde, is op 61-jarige leeftijd overleden. Door haar ziekte wer den de bijeenkomsten al een paar jaar niet meer gehouden. Bezwaar tegen klok ongegrond Het bezwaar dat buurtbewoners hadden ingediend tegen de bouw van een klokkenstoel met luidklok bij het Uitvaartcentrum Texel aan de Bernhardlaan is door b en w ongegrond ver klaard. Het college vindt dat de benodigde omgevingsvergun ning terecht is afgegeven omdat de klok niet strijdig is met het bestemmingsplan. Ook op grond de Wet Milieubeheer (die onder andere is gericht tegen geluidsoverlast) kan de luidklok niet worden geweerd, want vol gens b en w wordt voldaan aan de geluidsnormen in het Activiteiten- besluit dat onderdeel is van deze wet. Tien bewoners van de Bernhard laan en de Wagemakerstraat ver wachten toch hinder en dienden een gezamenlijk bezwaar in. Vier van hen hadden het bezwaar niet ondertekend zodat zij niet ontvan kelijk waren. Enkele andere bezwaarmakers werden door het college aanvan kelijk ook niet ontvankelijk gevon den omdat ze te ver van het uit vaartcentrum wonen en daarom geen belanghebbende zijn. De commissie bezwaarschriften was het daarmee niet eens omdat de betrokkenen wel degelijk iets van de klok merken ook al hebben ze er geen direct zicht op. Parkeerplaatsen kunnen blijven Aan de Bakkenweg bij de appartementenhoeve Anja van de familie Albert en Hennie Huisman ligt sinds 2001 een vijftal parkeerplaatsen voor de gasten. Daarvoor is nooit ver gunning gevraagd of gegeven en de ondergrond heeft een agrarische bestemming. Ze zijn dus niet legaal. Buurtbewoners vinden de hier geparkeerde auto's hinderlijk en hebben de gemeente gevraagd er tegen op te treden. Het colle ge weigerde, waarop de buren via hun advocaat bezwaar aante kenden tegen deze weigering. B en w hebben dit bezwaar nu ongegrond verklaard, conform het advies van de Commissie Bezwaarschriften. Argument is dat de parkeerplaatsen kunnen worden gelegaliseerd. De familie Huisman heeft namelijk plannen voor modernisering van hun hoe ve en de bouw van een recreatie woning waar ook de parkeer plaatsen bij horen. De daarvoor benodigde proce dure is gaande. Afgezien daar van vindt de Commissie Bezwaar schriften dat handhavend optreden op dit moment niet evenredig is in verhouding tot de daarmee te dienen belangen. Ook om die reden is handhaving onwenselijk. Omdat Hennie Huisman zitting heeft in het college heeft de besluitvorming over deze kwes tie buiten haar aanwezigheid plaatsgevonden. Weblog banieren die tien centimeter te kort afgezaagd werden geleverd, doe ken die wel geleverd werden, maar dan ZONDER de bijbehorende bui zen. Gek, ondanks alle voordelen die digitaal bestellen tegenwoordig met zich meebrengt, geschiedt het orderpicking nog door echte en levende mensen. Wanneer je net die ene medewerker treft die tij dens jouw bestelling even niet scherp is, maakt dat je onvolledige zendingen ontvangt! Een podiumdak dat niet echt mee werkte vanavond was ook niet echt in ons voordeel, maar dat gaat morgen overdag helemaal goed komen! Zoals Rob Bakker zojuist treffend omschreef: 'De winnaar is bekend, alleen de speeltijd nog niet.' En zo is het. Gaat u er dus maar van uit dat er morgen weer positief nieuws te melden is. Alles komt goed, ten slotte. Net als het weer. Vreemd, sommige mensen zijn al dagen een beetje onrustig over wat het weer aanstaande zaterdag zal gaan doen. Daar heb ik nu helemaal geen last van. Zaterdag voorspel ik hetzelfde weer als vandaag: bewolkt met perioden van zon, een aangenaam briesje en een tempe ratuur van zo'n 18 graden. En wat regen boven de Noord- en Wad denzee. Klinkt mij als festivalweer in de oren. Dus leg de korte broek en iets met korte mouwtjes voor erboven maar klaar! De week van... Priscilla Haring Oud-Texelse Priscilla Haring, mediapsycholoog in Amsterdam, houdt komende week het weblog bij in de serie De week van... die er wat in gaan doen, en de sta pel dozen groeit aanzienlijk hier bij ons in huis. Naast de partij goodies staan er ook twee dozen met portofoons, een doos met oortjes daarvoor, een doos met polsbandjes. Een prachtige stapel met de goodie- bags zelf, echt handwerk overi gens! En een tas van Mantje met de shirts van onze beveiligings mensen. Ondanks strikt noodzake lijk vanuit de vergunningverlener en ook wenselijk vanuit ons als orga nisatie vinden we beveiliging niet zo vriendelijk klinken, net zoals security. Daarom staat er heel fraai 'TOEZICHT' achterop de polo's. Dat klinkt toch een stuk gastvrijer nietwaar? Aart Slegh: 'Alles komt goed, tenslotte. Net als het weer.' ifoio aiverschiiung/TexeSmeges) overburen op de Spinbaan. Vrijdag 6 juli hebben we een VIP-avond voor onze 'gouden' sponsors en hoofdsponsors. Op een geheime locatie, met een artiest die lande lijke bekendheid geniet. Die zal samen met een gitarist uit zijn/haar band twee keer een akoestische set verzorgen. Vorig jaar was het atrium op TESO-boot Dokter Wagemaker de locatie, dit jaar is het elders. Verder was het een dag van de logistiek. Na afloop van de VIP- avond krijgen deze mensen alle maal een zogeheten goodiebag mee (net als de snoepzak na een kinderverjaardag). En die moet natuurlijk gevuld worden. Dus gecontact met de diverse partijen (Woensdag) Moeizaam ja, dat is inderdaad de titel. Niet dat het moeizaam is om even een blog vol te tikken, integendeel. Nee, de dag verliep vandaag moeizaam. Vol plannen en idealen, maar daarvan is door allerlei tegenwerkingen maar bar weinig geëffectueerd. Als voor beeld kan ik noemen dat we van daag tot drie maal toe op de leve ring van artikelen zaten te wachten die zeer noodzakelijk waren voor de continuïteit van de opbouw van onze podia. Wachten op de VTB, wachten op Slegtenhorst en uitein delijk uitkijken naar Johan van der Ster (super timing overigens Johan!), die ons dan weer plaats vervangend blij maakte door mede te delen dat er geen factuur zou komen. Top! Toen er maandag driftig begonnen was met het opbouwen der podia, werd euforisch medegedeeld dat 'we' een dag voor op schema lagen. Maar inmiddels kunnen we spreken van een dag achterstand. Zucht! Aluminium buizen ten behoeve van Geslaagd Geslaagd Geslaagd Geslaagd Op de tennisbanen van het Eierlandsche Huis in De Cock- sdorp werd de afgelopen weken gespeeld om het club kampioenschap van tennisver eniging Heri Hodie. Het toer nooi werd geplaagd door blessureleed en tijdgebrek en was daardoor op sommige onderdelen minder druk en sterk bezet dan andere jaren. Bij het damesenkelspel waren twee poules gevormd. Petra Har man, die vorig jaar in verband met een blessure ontbrak, wist na de kruisfinales in een spannende finale tegen Corry Ranzijn opnieuw het kampioenschap te bemachtigen. In Ranzijn vond zij een geduchte tegenstander, die zich ondanks het leeftijdsverschil taai wist te verweren. (6-4, 6-4). Naast het hoofdtoernooi voor de dames werd een damesenkel- beginnerspoule gespeeld. Hierin speelden de deelnemers zonder wedstrijdervaring op, maar het ging er fanatiek aan toe. Jennifer de Graaf wist de eerste plaats te behalen, vóór Sterre Hooyschuur. Het damesdubbel kende de beste bezetting. In drie poules werden eerst de sterkste duo's vastge steld en vervolgens bepaalde een afvalsysteem de uiteindelijke kampioen. In de finale troffen Mieke van den Bent en Ditte Westdorp Petra Harman en Ria Zoetelief, die aan elkaar gewaagd bleken. De eerste set ging met 6-3 naar Van den Bent en West dorp. Hierna dicteerden Harman en Zoetelief de tweede set en wisten uit te lopen tot 4-0. Hun opponenten gaven vervolgens geen game meer uit handen en verzilverden de set en het kampi oenschap (6-3; 6-4). De voor dit onderdeel ingestelde verliezers ronde werd gewonnen door Carla Westdorp en Joke ter Hoor. Het herenenkel was een onder onsje tussen een drietal op papier gelijkwaardige kandidaten omdat de top van de vereniging ontbrak. Maar de strijd was er niet minder om en Robbert van den Bent wist het kampioenschap af te snoe pen van Willem Verbrugge. Het heren dubbel bestond uit een poule van drie koppels. De twee kanshebbers, de duo's Helmich Kuiper/Leo Saai en Remco Boon/ Martijn van der Linde speelden op de slotdag een soort finale. Boon en Van der Linde kwamen moeizaam op gang en stonden in de eerste set ze al snel op een achterstand van 4-0. Dat werd 4- 4, waarna Kuiper en Saai toch de set binnenhaalden. Ook in de Anneke en Leo Saai op weg naar het kampioenschap gemengd dubbel. tweede set startten Boon en Van der Linde met een achterstand. Maar ze wisten aan het einde zelfs op voorsprong te komen. De setwinst bleef echter uit en via een tie-break wisten Kuiper en Saai de titel binnen te halen (6-4, 7-6, 8-6). Ook het gemengd dubbel was goed bezet. De voorrondes wer den in poules gespeeld, waarna kruisfinales volgden. De finale werd gespeeld tussen Anneke en Leo Saai en Jolanda Stark en Helmich Kuiper. Waren in de pou les Stark en Kuiper het sterkst, in de finale warden de rollen omge draaid en kon het duo Saai de titel op zijn naam schrijven (6-2, 6-2). Miranda Trap-Bruijn is in Zeewol- de geslaagd voor haar HBO-oplei- ding medische vakken op bachelor niveau. Ze gebruikt dit in haar praktijk aan huis in Den Hoorn voor voetreflexologie en ontspanning. Ze volgt nog intuïtieve trainingen volgens het Engelse Arthur Findley college. Kerstin Edelmann uit Zuid-Eier- land is aan de Amsterdamse Hoge school voor de Kunsten geslaagd voor de BIK-opleiding. De oplei ding Beroepskunstenaar in de klas is een post HBO opleiding. Gecer tificeerde kunstenaars kunnen met deze opleiding als basis kunstzin nige projecten voor scholen ver zorgen. Vanuit de discipline kera miek wil zij haar eigen projecten gaan aanbieden op het eiland. De oud-Texelse Marlou Reiding is in Alkmaar geslaagd voor de oplei ding Maatschappelijk werk, met als specialisatie pleegzorg. Ze werkt nu in de kinderopvang en hoopt op een baan op haar vakge bied. Oud-Texelaar Sebastian Galjaard is aan het Amsterdam Fashion Institute geslaagd voor de oplei ding Fashion Branding. Hij heeft inmiddels een baan als Account Manager bij Miinto in Amsterdam.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7