'Waterhoos' krijgt negende Sommeltjespop niet klein TEXELSE 10 COURANTD'NSDAG10JUU2° Enthousiasme bij organisatie, vrijwilligers, artiesten en publiek Skiggy Rapz, de rappende producer van The Color Ones, leverde een het slotoptreden, verzorgd door de tienkoppige band Splendid. Het vele water vormde een kleine beproeving voor de bezoekers, die na het doorbreken van de zon echter snel weer waren opge droogd. Maar weldra bleek dat de geluidsapparatuur op het kleine podium kuren vertoonde en die konden niet zomaar worden opge lost. Dat leidde tot een vertraging in het programma, die aan het eind van het festival tot zo'n drie kwartier was opgelopen. Boven dien moest na spoedoverleg te elfder ure worden besloten het optreden van The Medics, dat op het kleine podium was gepland, naar het grote podium te verplaat sen. Dat ging ten koste van de duur van de laatste optredens, maar elke band ging zonder mor ren akkoord. 'Geweldig dat die jongens zich wilden aanpassen. En een groot compliment voor de technici, die keihard hebben gewerkt. Het was wel jammer voor de DJ's van Radio Sommeltjes pop, want hun act kwam nu niet tot z'n recht.' Het waren problemen die 'tot nadenken stemmen', volgens Schoo. 'Na al die jaren begin je er aan te wennen dat sommige din gen wel lukken en andere niet. Het is een illusie te denken dat je een gaande jaren en die het duidelijk naar hun zin hadden. Een ieder had z'n eigen voorkeur. Zo noem de de één de hardrock van de Nederlands-Belgische band Drive like Maria 'geweldig' en had een ander het over 'een bak herrie'. Maar alom was toch wel de waar dering voor The Deaf, de 'hobby band' van de Haagse zanger en gitarist Frans 'Spike' van Zoest van Di-rect, die een spetterende kruising van rock 'n' roll en punk vanaf het nieuwe podium liet horen. Eén van de hoogtepunten was het nummer You're the victor, een 47 jaar oude cover van hun stadgenoten van Q65. 'Ik had elke band gevraagd één nummer van een persoonlijke held te spelen. Veteraan Ewout Adriaans luistert vol belangstelling naar de aanstormende jeugd Spike hoefde daar niet over na te denken en deed het graag', glun dert Schoo. The Crowns, die het festival openden, eerden hun hel den van The Kinks met een eigen vertolking van de klassieker You really got me. Een waardige afsluiting vormde Splendid, een tienkoppige forma tie die een mix van soul, reggae en rock speelde en de bezoekers, ondanks een regenbui, in feeste lijke stemming huiswaarts deed keren. festival kunt organiseren waarop alles goed gaat. Maar met ons klimaat zullen we ons moeten bezinnen op de toekomst. Dat gaat ook zeker gebeuren, maar los daarvan was het weer super geslaagd en dat wil ik nu het liefst benadrukken. We hebben ontzet tend veel complimenten gehad. Van de leden van The Color Ones bijvoorbeeld, die dit het leukste festival noemden waar ze ooit hadden gespeeld. The Pioneers of Love waren ook enorm enthousi ast en de manager van The Medics, die toch op al aardig wat festivals hebben gespeeld, zei dat je zoiets nergens in Nederland vindt. De hele sfeer, de hospitality - want dat soort termen gebruiken die jongens - hij vond alles goed. Dat is toch een geweldig compli ment.' De artiesten werden er duidelijk door geïnspireerd. Het enthousi asme spatte regelmatig van het podium en dat werd opgemerkt door de toeschouwers, die er weer in groteren getale waren dan voor- Een dag eerder, op vrijdag, waren de sponsors van Sommeltjespop en hun partners getrakteerd op een feestavond op een bijzondere locatie. Werden ze vorig jaar bij verrassing naar 't Horntje gebracht (in het atrium van TESO-boot Dok ter Wagemaker speelde toen Rig- by), ditmaal gingen drie bussen naar Ecomare. In de onderwater zaal trad Tim Akkerman op. De voormalige frontman van Di-rect, Niet iedere bezoekers was van de muziek gecharmeerd. die drie jaar geleden een solocar rière begon, leverde op akoesti sche gitaar een uitstekend en sfeervol optreden van twee keer een half uur af, daarbij op elektri sche gitaar begeleid door Matthias van Beek. De avond werd hogelijk gewaardeerd, al werd opnieuw duidelijk dat het veel bezoekers toch vooral om de gezelligheid en minder om de muziek te doen was. Tekst Joop Rommets Foto's Justin Segerink, Olivier Schilling/Texel Images, Ton Zegers, René Pop, Josh van den Berg en Joop Rommets 'We kregen binnen vier dagen te maken met een waterhoos, een hittegolf en een herfststorm. En dat maakt het organiseren van een succesvol festival er niet gemakkelijker op', constateert voorzitter Jeroen Schoo met gevoel voor understatement. Dat ook de negende editie van Sommeltjespop desondanks een groot succes werd, is een mooi compliment voor organi satie, vrijwilligers, artiesten en toeschouwers. Was het vorig jaar een grote stroomstoring die roet in het eten gooide, dit keer had Sommeltjes pop door het wisselvallige weer problemen op de dagen van de opbouw en werd het festival zater dag twee uur na het begin getrof fen door zo'n zware regenbui, dat Schoo liever van 'waterhoos' spreekt. 'Ik stond steeds in con tact met Mike de Bruijn van het vliegveld en hij waarschuwde al dat er iets aan kwam. Helaas kreeg hij gelijk.'

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 10