COURANT Zwemmen voor goede doel ondanks regen 'Ik wist niet eens dat-ie kon zwemmen', moppert Joost Cout- hino met een glimlach als hij een fikse bijdrage doet in de pot voor de Stichting ALS Nederland bij zwembad Molenkoog. Samen met Judith Woestenburg zou hij Tom Woestenburg voor twee euro per baantje sponsoren tijdens de zwem- en fietsmarathon bij het bad aan de Slingerweg in Den Burg. Die zwemt er een stuk of tien, dachten ze nog. Tot ieders verrassing zwemt zoonlief echter niet tien, maar opeens honderd baantjes voor het goede doel. Dat betekent een forse extra bijdrage voor zijn sponsors, maar daar wordt niet om gemaald. De bijdra ge wordt aangevuld met een Staatslot waarop een aardige prijs is gevallen. Het is één van de vele verrassingen waar initiatiefnemer Ria Keyser zondag mee te maken krijgt. Hoe wel er veel regen valt, trekt de marathon bezoekers en deelne mers. Zeventig mensen trekken verspreid over de dag hun baan tjes, personeel van Molenkoog is van 9.00 tot 21.00 uur aan het zwemmen en er zijn diverse andere activiteiten. De popschoolband Foot-C verzorgt een optreden in het paviljoen, er worden demon straties duiken gegeven en er wordt met radiografisch bestuurbare bootjes gevaren. Keyser is verheugd met alle activi teiten en extra's die in de loop van de dag voorbij komen. Zo halen de zusjes Eliza, Manon en Suzan Blom liefst €514,90 op door gezamenlijk 264 banen te zwemmen. De ziekte ALS is voor hen dichtbij, omdat de oma van hun beste vriendinnetjes thon. Het fietsen schiet erbij in Ze hoopte zelf aanvankelijk rond door alle regen. Dirk Haker gaat de €2500,- op te halen, maar haar nog wel van start voor de 60 kilo- zus Anneke voorspelde al dat het er begin dit jaar aan is overleden. 700 euro op. Gert Reijmerink uit meter, maar het aantal medestan- misschien wel het driedubbele zou Yentl en Leah Witte verrassen Key- Hilversum, een vaste bezoeker van ser door een enveloppe met daarin Molenkoog, brengt €735,- in het €137,- te overhandigen. laatje door al op dinsdag drie kilo- worden. Haar inschatting is juist: meer dan €7000,- wordt er geteld. Om 21.00 uur trekt Ria Keyser de Dat is dan nog niet het eindresul- meter te zwemmen. Hij kon er laatste baantjes namens het team taat, omdat er naar verwachting Monica Bruining haalt met het zondag niet bij zijn en deed op zwemmen van 100 baantjes bijna deze manier mee aan de mara- van Molenkoog, waarna binnen de deze dagen nog meer bijdragen eerste opbrengsten worden geteld, binnenkomen. KNRM in actie Lolly's raden voor CliniClowns Bedroefd, maar dankbaar dat verder lijden hem bespaard is gebleven geven wij kennis van het overlijden van onze vader, schoonvader en opa Klaas van der Meer Sinds 2008 weduwnaar van Mary Rijk 24 augustus 1934 t 7 juli 2012 Mariëtte en Erik Els en Sico Yoni Cindy en Danny Demi, Chloë Molenstraat 54 1791 DM Den Burg. Pa is overgebracht naar de Strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren, voorafgaand aan de dienst, op donderdag 12 juli van 13.00 tot 13.25 uur in het uitvaartcentrum. Aanslui tend zal de afscheidsdienst worden gehouden om 13.30 uur. Na afloop van de dienst zullen wij pa begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Na de begrafenis komen wij samen in het uit vaartcentrum, waar tevens nog gelegenheid is de familie te condoleren. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Na een kort ziekbed is van ons heengegaan Klaas van der Meer Broers en zusters Met verdriet geven we kennis van het toch nog onverwachts overlijden van onze zwager en oom Klaas van der Meer Zijn bescheidenheid en eenvoud gaven hem een rijk leven. Wil t en Amaranda Rijk Siem en Rika Rijk Hannie en Hans Eshuijs Hans en Elly Rijk Nichten en neven Dagelijks naar "De Hal" voor de paarden en de tuin, moeten we Klaas nu missen. Wij wensen en familie veel sterkte toe. Familie Keijser De reddingboten Francine Kroesen en Beursplein 5 van de KNRM zijn afgelopen weekend op pad geweest om meerdere schepen in nood te helpen. De Francine Kroe sen uit Oudeschild kwam zaterdag in actie voor schepen die in het Gat van de Stier en het Molengat waren vastgelopen. De reddingboot werd ook gealarmeerd, nadat vuurpijlen waren gezien, maar dat bleek loos alarm. De Beursplein uit De Cock- sdorp voer in de nacht van zondag op maandag uit voor een zeilschip dat ten westen van Texel proble men met de spinaker had gekre gen. Dat schip werd veilig naar Vlieland begeleid. Gerda van de Kraats van Haar studio 45 in De Koog heeft zater dag de hele dag geknipt voor het goede doel. Samen met opbrengsten van andere acties kan ze €552,58 overmaken naar de Cliniclowns. Vanaf de opening van de haarstu dio in de Passage 1900 een jaar geleden staat op de balie een col lectebus waar klanten een donatie konden doen. Ook passanten hiel den regelmatig halt om er een bij drage in te stoppen. Twee weken geleden breidde ze de actie uit met een pot, waarbij tegen een donatie van één euro raden konden raden hoeveel lolly's er in zaten. Het waren er 633. Met één lolly verschil is de winnaar uit Utrecht blij gemaakt met een bios coopbon. De actie krijgt komend jaar een vervolg. Fenneke Lap (24 jaar) uit Den Hoorn en Renske Ellen (20 jaar) uit Oosterend zijn geslaagd voor de opleiding Verzorgende-IG aan ROC Den Helder. Ze zijn werkzaam in Verzorgingshuis De Gollards. Na alle fijne jaren die we met hem mochten beleven, hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve vader, schoonvader en opa Jan Cornelis Timmer Sinds 2010 weduwnaar van Anna Klazina Zijm Kees en Ria Timmer-Hin Ans en Coen Jan en Ethel Bea en René Margriet en Cor Kossen-Timmer Tineke en Ruud Niels en Marianne Annette en Edo Peter Jan en Simone Marco en Margret en achterkleinkinderen "Gollards" De Zes 12, Den Burg \foder is overgebracht naar de Landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op donderdag 12 juli van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op vrijdag 13 juli om 10.30 uur in het uitvaartcentrum. De crematie zal in stilte plaatsvinden. Correspondentieadres: Fam. K. Timmer, Rozendijk30, 1791 PE Den Burg. We zullen u heel erg missen allerliefste overgroot opa. Bo, Bram, Milou, Pjotr, Nelle, Fay, Fedeline, Maria, Yveline, Max, Jan, Mirte en Mabel. Met droefheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van dhr. Jan Timmer oprichter van het bedrijf. Wij wensen de familie, kinderen en kleinkinderen sterkte bij het verwerken van dit verlies en goede herinneringen toe. Namens alle werknemers van de bakkerij, winkels en tearooms van Echte Bakker Timmer INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur woensdag vóór 17.00 u Deuren, keukens, repara ties, kasten, tafels, ban ken, ook van steigerhout, en nog veel meer. Ook werkz. op het land of in de tuin. Interieurbouw E. van Es, tel. 06-53619713. Ooievaar huren? Huur onze ooievaar voor in de tuin of de 3 D ooievaar voorop het aam voo r €1,25 per dag bij Mediabu reau Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Texelaar, 20 jaar, en aan komend student zoekt met spoed een kamer in Lei den Centum, huur max €300.-. Leuke verrassing als beloning. T 0222-31 88 91 of 06 21 497 627. Boek nu uw zomer- of wintervakantie bij Hol land international Reis bureau at Home! tel: 06-50822045 mail: addy. van.tatenhove@reisburea uathome.nl Souwtje van het eiland illustraties uit het nieuwe prentenboek van Monica Maas, op groot formaat te zien in Het Open Boek Dagtocht Terschelling op 19 juli en 2 aug. met de Texel 44. €75- p.p. incl. fietsen en diner a/b. Kaarten via 06-51105775 of bij de VVV. Za. 21 juli dagtocht naar het Vistival in Wieringen! Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Souwtje een nieuw ei- lands prentenboek van Monica Maas. Monica signeert het op woensdag van 2 tot 4 in Het Open Boek (tel. 313657) Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. E-bike lage instap o,a Flyer Trekbij u fietswin kel Bets fietsen 312184. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Bomen vellen en snoeien. Bel Dennis Witvliet boom- en groenonderhoud. Tel. 319721, na 16.00 uur. Cortina Ecemo E-bike ook met voordrager op voorraad. Bets fietsen tel 312184 Te koop: Texelse Shii take paddestoelen, soep en tapenade. Kadijksweg 15, 06-48630343. w ww.texel sea u to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. www.effekie- ke-texel.com. Tel. 321113 of 06-53898264. Ruime keuze fietsdra- ger van Spinder ook voor E-bike. Bets fietsen tel 312184 De vakantiekrant verschijnt wekelijks t/m 31 augustus De editie van 20 juli heeft een agenda tot 27 juli Wijzigingen en nieuwe advertenties kunt u uiterlijk vrijdag 13 juli aan ons doorgeven. Tel. 0222- 36 26 00 lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3