Jouw club in de krant Stichting Hoornder Donderdagen ZOMERSE ACTIVITEITEN in Den Hoorn op Texel Texelse 'Dag van het schaap' 125 jaar Texelse Courant De stichting Hoornder Donderdag Programma zomeractiviteiten Donderdag 12 juli 15.00-17.00 u. Hoornder 11.00-17.00 u. Texelse Dag Speulen van het Schaap bij het kerkje 13.00-18.00 u. Zomermarkt in Donderdag 16 augustus de Herenstraat en stoepen 13.00-18.00 u. Zomermarkt in markt op Klif de Herenstraat en stoepen markt op Klif Donderdag 19 juli 18.15-20.30 u. Texelse Kam 13.00-18.00 u. Zomermarkt in pioenschappen aangespannen de Herenstraat Stoepen Ringsteken (eindklassement) markt op Klif 19.00 u. Open Texelse kampi Donderdag 23 augustus oenschappen touwtrekken op 13.00-18.00 uur Zomermarkt Diek (onder voorbehoud) in de Herenstraat en stoepen markt op Klif Donderdag 26 juli Texelse halve wandelmara 10.00-18.00 u. Landbouwdag thon (20,10 en 5 km wandel Den Hoorn met zomermarkt in tochten in en rondom Den de Kerkstraat. Hoorn). Donderdag 2 augustus Nadere informatie rondom de 13.00-18.00 u. Zomermarkt in diverse evenementen zullen de Herenstraat en stoepen via de diverse digitale agen markt op Klif da's en media worden aange kondigd. Uitgebreide informa Donderdag 9 augustus tie is te vinden zijn op de 13.00-18.00 u. Zomermarkt in website van het bijzondere de Herenstraat en stoepen zuiden van Texel, www.texel- markt op Klif denhoorn.nl Landbouwdag Landbouwdag Texel is trots op de Texelse agrariërs. Zij showen u mechanisch de aardappel: 'van poter tot pieper'. De Landbouwdag heeft kippen, konijnen, geiten en ander kleinvee. Kom een pannenkoek eten op ons boerenerf! De Landbouwdag kent een con cours hippique, een schapen- en rammenkeuring, een koeien- en een fjordenkeuring. kramen met Texelse producten. Verder hebben we een roofvogel show en grasmaaierrace. Voor ieder zit er wel wat bij! Overtuig uzelf en kom kijken op donderdag 26 juli. Gezocht: marktkooplui Op de Landbouwdag is nog ruimte voor marktkooplieden. Dit jaar wordt de Landbouwdag georganiseerd bij de entree van Den Hoorn op het weiland langs de Kerkstraat. De entree zal op de hoek Kerkstraat-Lagewegje wor den geplaatst. Na de entree zal via een lintopstelling de zomer- markt leiden naar de ingang van het weiland. Dit betekent dat de marktkraamhouders veel bezoe kers gespreid over de hele dag kunnen verwachten om hun han delswaren aan te prijzen. Er zijn nog kramen of standplaatsen beschikbaar. Meer informatie of inschrijven: marktmeester@hoornderdonderd ag.nl. De Hoornder Donderdagen wer den oorspronkelijk georganiseerd door de ondernemersvereniging van Den Hoorn. Willem Goënga was een van de stuwende krach ten rondom het organiseren van leuke evenementen voor de gas ten van Den Hoorn en Texel en voor Hoornders. Donderdag over dag werden allerlei activiteiten georganiseerd zoals de 'strijd om de man en vrouw' en de zeepkis tenrace, de donderdagavond was in het verleden steevast de avond waarop vooral Hoornders en Texe laars tot in de late uurtjes bezit namen van Loodsmans Welvaren en het met elkaar gezellig maak ten. De Stichting Hoornder Donderda gen is opgericht op 17 januari 1995 en heeft haar zetel in Den Hoorn op Texel. De stichting heeft ten doel: 'het organiseren van eve nementen te Den Hoorn op Texel, speciaal de "Hoornder Donderda- Texel en schapen zijn onlosmake lijk met elkaar verbonden. Het Texelse schapenras is zelfs wereld beroemd. Op donderdag 12 juli kan iedereen alles over de wollige dieren te weten komen tijdens de 'Texelse dag van het schaap' in Den Hoorn op Texel. Op het Waddeneiland grazen zo'n 14.000 schapen in de weiden. Er zijn dus meer schapen dan inwo ners (ca. 13.500) en tijdens de lam- mertijd in het voorjaar groeit dit aantal met maar liefst 11.000 lam meren. Schapen zijn ook leveran cier van streekproducten zoals lamsvlees, schapenkaas en dek bedden. Kijkje in de keuken Op 12 juli kunnen jong en oud tij dens een gevarieerd programma zelf een kijkje in de keuken nemen bij de schapenhouderij. De organi satie wil hiermee de aandacht voor deze typisch Texelse bedrijfstak versterken. De dag is de eerste in gen" en de "Landbouwdag Texel". Aldus luiden de statuten waarvan akte is opgemaakt die onder toe ziend oog van notaris J. Dogger samen met de toenmalige bestuur ders is ondertekend. Onderdeel van de Hoornder Don derdagen is de wekelijkse zomer- markt in juli en augustus die in het hoogseizoen gehouden worden. De Landbouwdag wordt dit jaar al weer voor de 28ste keer georgani seerd. Inmiddels is niet meer de stichting Hoornder Donderdag verantwoordelijk voor de Land bouwdag, maar wordt de organi satie voortgezet door een eigen stichting, de Stichting Landbouw dag Texel die in 2011 werd opge richt. Het bestuur bestaat nu voor namelijk uit mensen die direct betrokken zijn bij allerlei agrari sche activiteiten. Bij hen is de organisatie in goede handen. De landbouwdag blijft ook in de toe- de serie Hoornder Donderdagen van deze zomer. In de maanden juli en augustus is er wekelijks een ander thema. De 'Dag van het Schaap' vindt plaats op een wei land tegenover het beroemde witte kerkje van Den Hoorn. Van 14.00 tot 18.00 uur is er ook een markt in het dorp. Programma Het evenement begint om 11.00 uur met een opening door de Texelse schapenboerin Renske van den Tempel. Het programma is verder als volgt: 11.15 u. Demonstratie boter kar- nen/hoornseeltje draaien 13.00 u. Boerenlunch voor geno digden; eeuwige roem en een fles Juttertje voor het sterkste scha- penverhaal 14.00 u. Kampioenschap schapen scheren/schapen melken 14.30 u. Boerenommetje: rondlei- komst een evenement dat nauw verbonden is met Den Hoorn. Naast de Landbouwdag lijkt ook de Texelse dag van het Schaap een jaarlijks terugkerend evene ment te worden. Vorig jaar beleef de het evenement een valse start toen wegens het slechte weer werd uitgeweken naar de Novalis- hoeve die geheel belangeloos zijn stallen ter beschikking stelden, maar het bleek een prima binnen- activiteit die vele enthousiaste bezoekers trok. Dit jaar bestellen we mooi weer en is de Texelse Dag van het Schaap op de oor spronkelijke locatie direct bij de entree van Den Hoorn naast het Hoornder kerkje gesitueerd. De Stichting Hoornder Donderdag is vanaf zijn ontstaan - en ver daarvoor - altijd in beweging en aan verandering onderhevig. Het is mooi als mensen met plezier terugkijken aan hun bezoek of deelname aan de Hoornder Don derdagen. ding over schapenland en een bezoek aan een schapenboet onder leiding van Maarten 't Hart 14.45 u. Het Texels volkslied 15.00 u. Demonstratie scannen 16.00 u. Boerenommetje: rondlei ding over Schapenland en een bezoek aan een schapenboet onder leiding van Maarten 't Hart Verder doorlopend demonstraties schapen scheren, hoefbekappen, uitbenen Texels lam, vilten, spin nen, weven, schapenrassen, hui den en lamsproducten. Doorlo pend uitleg over scanapparaat, dekstift en weideafrastering. Ver krijgbare schapenproducten: schapenijs, schapenmelk en proe- verij. Kinderen kunnen gratis deel nemen en een eigen schapenbut ton maken. De Texelse Dag van het Schaap duurt van 11.00 tot 17.00 en wordt gehouden naast het kerkje van Den Hoorn. De Zomermarkt Stoepenmarkt in de Herenstraat en op Klif duurt van 13.00 tot 18.00 uur. Vrijwilligers De stichting Hoornder Donder dag kan niet zonder medewer king van vele vrijwilligers. Het zijn er teveel om bij naam te noemen, maar om een indruk te geven waar vrijwilligers zich zoal voor inzetten, een kleine opsom ming: de ondernemers van Den Hoorn, verkeersregelaars, de dorpsbewoners voor het parkeer- vrij maken van de Herenstraat en Klif, EHBO hulpdiensten, Open Huis, vrijwilligers die zich inzetten voor allerlei diensten zoals begelei den Hoornder Speulen. Gemeen tewerken die in juli en augustus speciaal op vrijdag het schoon- maakrondje inplannen, deelnemers stoepenmarkt. Wij weten zeker dat vrijwilligerstaken of ondersteuners in dit rijtje zijn vergeten, maar wij waarderen ieders inzet om er gezel lige Hoornder Donderdagen van te maken zeer. Alle vrijwilligers, dank voor jullie inzet! Aangespannen ringsteken Aansluitend op de zomermarkt in Den Hoorn wordt op 16 augustus vanaf 18.15 uur de finale gereden van het aange spannen ringsteken. Een paardenspan met koets wordt met een flinke vaart langs het par cours op Diek gemend. Gestreden wordt om de dagprijs, maar vooral om de plaatsen in het eindklasse ment van dit seizoen. Onderdeel om punten te vergaren, zal ook de speciale rit met toeristen als pas- sagier/ringsteker zijn.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 4