TEXELSE 7 COURANT Deuce maakt zich op voor Tesseltoernooi Sportiviteit, gezelligheid en gezonde rivaliteit Vier Texelse ruiters kampioen 20.000ste in Molenkoog Labyrint Texel geopend Nieuw record voor Jaap Witte DINSDAG 10 JULI 2012 Rond de 300 tennissers treffen elkaar tijdens het 28ste Tessel toernooi dat van zondag 15 tot zondag 22 juli op het sportpark van Deuce, dat dit jaar honderd jaar bestaat. Sportiviteit en gezelligheid staan traditioneel hoog in het vaandel. En gezonde rivaliteit. In het heren enkel 3 verdedigt Texelaar Ewout Bak ker zijn titel. In dezelfde klasse van het damesenkel behoort Sanne Brand tot de kansheb bers. Ewout Bakker schreef vorig jaar geschiedenis door als eerste Texe laar het Tesseltoernooi te winnen. Met zijn door insiders omschreven 'moordende forehand' als belang rijkste wapen troefde hij op de natte baan zijn tegenstander af. De tennisser is behoorlijk gegroeid in zijn spel. Hij speelt tegenwoordig met zijn team in de eerste klasse en komt uit voor Anna Paulowna. Bakker hoopt volgende week zijn huzarenstukje van vorig jaar te her halen. 'Maar of dat lukt weet je nooit. De vorm moet goed zijn en het moet meezitten. Maar dit pak ken ze me niet meer af.' Aan tegen stand geen gebrek, zestien 3-spe- lers hebben zich ingeschreven. 'Ze komen hier ook naar toe omdat het een goed bezet toernooi is, waar ze hopen een puntje te verdienen.' De naam van Sanne Brand ver schijnt regelmatig in de krant na een succesvol toernooi. De jonge Texelse pakte vorig jaar al menig punt op het Tesseltoernooi, maar aan het net tegen de latere finaliste werd ze verslagen. Ilse Huiskes, winnaar van de drie vorige edities, is er dit jaar niet bij. Brand heeft het afgelopen jaar weer een flinke groei doorgemaakt en presteert met name op toernooi goed. Bakker combineert het spelen van zijn partijen met de organisatie van het Tesseltoernooi. Samen met Jesper Arkenbout (spelend in HE 4 en 5) en een groep andere vrijwilli gers van de toernooicommissie zorgen ze onder meer dat de ten nissers kunnen kamperen op het C-veld van Texel'94, want ze komen uit alle delen van het land. Teams uit Utrecht, Duiven, Amers foort, Bakkum, Dronten, Amster- dam, Heerhugowaard en andere plaatsen. Bakker: 'Sommige spe lers komen hier al twintig jaar. Ze komen hier omdat het zo gezellig en leuk is.' Er wordt gespeeld in diverse klassen, zodat veel men sen kans maken een titel te halen in hun categorie. 'Het is een hele klus is alle wedstrijden te plannen en iedereen tevreden te houden omdat we de hele week bijna vol zitten. En waar we zo veel mogelijk rekening houden met alle spelers en hun verhinderingen.' Dagelijks wordt gespeeld van 's morgens negen uur tot 's avonds laat. Jesper Arkenbout: 'Het leuke is dat veel deelnemers aan het toernooi ook als ze zelf niet spelen lekker op het park blijven en ande ren aanmoedigen.' De gasten wor den in de watten gelegd, op de baan is een speciale broodjesbar en Deuce-vrijwilligers staan al om 7.00 uur op om een ontbijtje te maken voor de kampeerders. De baancommissie heeft niet stil gezeten. Versleten grasbanen zijn vernieuwd, zodat regenwater (dat hopelijk niet valt) makkelijker weg kan lopen. Tussen de speelvelden zijn paden aangebracht, zodat toe schouwers makkelijk een kijkje langs de lijn kunnen nemen. Er is geschilderd en reclameborden zijn opgeknapt, zodat het park weer een frisse aanblik biedt. De Texelse vrijwilligers zijn druk doende met allerlei andere zaken en zetten alle mogelijke activiteiten op touw. Zoals een visavond, met vis beschikbaar gesteld door de TX19, TX38 en TX3. Woensdag is er een Hollandse feestavond, met onder meer zoute haring van Dirk van Liere, en zaterdag mogen de ten nissers zich verkleden voor de feestavond die in het teken staat van carnaval- en Ouwe Sunder- klaas. Arkenbout en Bakker, die dit jaar de pr verzorgen, steken veel tijd in de organisatie. Bakker: 'Je krijgt er veel voorterug.Arkenbouw: 'Het is een fantastische week.' Het Tesseltoernooi wordt zondag om 13.30 geopend, om 14.00 beginnen de wedstrijden. Vier Texelse ruiters ontvingen afgelopen weekend bij de Kring kampioenschappen in Barsin- gerhorn een kampioenslint. Desirée Boon ging zaterdag met Shadrutka van start in de klasse Z1Zij werd tweemaal eerste, behaalde twee winstpunten (203 en 222) en werd kringkampioen. Milou Kooiman presteerde met Wild Passion in de klasse M2 het zelfde. Kooiman werd tweemaal eerste en behaalde twee winstpun ten (182 en 194) en ook zij ging naar huis met het kampioenslint. Bo Krause ging met Golden Legend van start in de klasse L1. Krause behaalde een eerste en een twee de prijs en maar liefst drie winst punten (193 en 208). Met dit pun- tenaantal promoveerde ze naar de hogere L2-klasse en schreef de kampioenstitel op haar naam. Tevens kwam zij uit in de discipline springen. Zij behaalde de tweede prijs en promoveerde naar de hogere klasse L. De ponyruiters mogen allen starten op de wed strijd om de Noordhollandse kam pioenschappen in Hoofddorp. Zondag waren de Waddenruiters aan de beurt. Zij trotseerden barre weersomstandigheden. Eva van der Linde reed met Belle Lady Texel, een fokproduct van Willem van der Linde, tweemaal naar de winst in de klasse Z2. Ze werd kampioen en behaalde drie winst punten (61,18 en 67,25 procent). Met dit resultaat verdiende ze een startplek op de wedstrijd om de Noordhollandse kampioenschap pen. Met haar tweede paard, Black Painted Texel, waarmee zij uitkwam in de klasse Z1staat Van der Linde eerste reserve om door te mogen naar de Noordhollandse kampi oenschappen. Frida Tuitman ver scheen met Tresor aan de start in de klasse M1. Zij behaalde drie winstpunten en een derde prijs en ook zij mag van start bij de Noord hollandse kampioenschappen in Hoofddorp. Laura Westerlaken ging met Corieta II Texel van start in de klasse L1 en behaalde maar liefst drie winstpunten (188 en 200). Daarmee promoveerde ze naar de L2 en behaalde ze een tweede prijs. Overall werd Westerlaken derde en ook zij mag starten op de regiokampioenschappen in Hoofd dorp. Jorieke Meijer behaalde een winstpunt (M1, 182) en Priscilla Noorlander twee (L2,196). Marloes van der Vis, Hannita de Wit, Bea Dekker en Frida Tuitman reden een proef met het M-viertal onder lei ding van instructeur Albert Ubels. Laura Westerlaken behoort ook tot het viertal, maar stond reserve. Zij behaalden 149 punten en zullen ook aan de start verschijnen in Hoofddorp. Lianne Veldwisch uit Den Burg is woensdagochtend om 8.30 uur bij zwembad Molenkoog in Den Burg verwelkomd als 20.000ste bezoeker. Veldwisch is een vaste zwemster bij het openluchtbad. Ze zwemt volgens Molenkoog al zeker voor het 27ste seizoen trouw haar dage lijkse baantjes. Veldwisch kreeg van zwemjuf Anita van Egmond een slagroomtaart, die door de bakker aan het bad werd bezorgd. Vorig seizoen passeerde de 20.000ste bezoeker de deuren van Molenkoog een krappe twee weken eerder. Volgens Molenkoog is de verklaring daarvoor te vinden in het prachtige voorseizoen van 2011 en het feit dat toen wekelijks nog minimaal 500 schoolzwemmers het bad bezochten. Hoewel er dit seizoen minder abon nementen zijn verkocht, heeft de stijging van 5-badenkaarten en dagkaartjes ten opzichte van voor gaande jaren volgens Molenkoog tot nu toe doorgezet. 'Steeds meer toeristen lijken het bad te kunnen vinden.' Het aantal zwem leskinderen is dit jaar gestegen van ongeveer 200 vorig jaar tot bijna 250 op dit moment. Duidelijk merkbaar is ook de stijging in het aantal dagelijkse banenzwemmers. 'Voor hen is verspreid over de dag tweeënhalf uur gereserveerd.' Aan het eind van de wedstrijd om de Alan Rijksbeker ontvingen de jeugdspelers van De Texelse een nieuw tenue. Groothuis wint Alan Rijksbeker Laurens Groothuis heeft zaterdag met 76 slagen de Alan Rijks jeugdclubkampioenschappen gewonnen. Hij won de 18 holes strokeplay met slecht een punt verschil van zijn zus Annabel. Broer en zus sloegen zowel de neary als de longest drive. Aan de wedstrijd werd deelgenomen door dertig jeugdgolfers, die in de stralende zon over de baan trokken. Slechts één flight werd in verband met een naderende onweersbui met de sirene teruggeroepen. In de twee de categorie, 9 holes stableford, speelden de jongens voor het eerst tijdens een jeugdwedstrijd vanaf de heren-tee. Maarten Schuijl won met ruime voorsprong zowel netto (28 punten) als bruto (52 slagen). De longest drive werd geslagen door Jordy Schuijl, de neary was voor Ilse van Onzen. Na afloop van de wedstrijd werden de nieuwe clubpolo's gepresenteerd, gesponsord door het bestuur van de golfclub en installatiebedrijf IBS. Uitslagen: Eerste categorie: 1 .Laurens Groothuis, 2.Annabel Groothuis, 3.Mike van der Haas. Tweede categorie: 1Maarten Schuijl, 2. Huub Schuijl, 3.llse van Onzen. Derde categorie: I.Hugo Groothuis, 2.Sieme Boomstra, 3.Mamix Groothuis. Vierde categorie: I.Dirk Boomstra, 2.Dorian Wassenaar, 3.lsa van Diepen. Vijfde categorie: 1.Olivier Langen- dam, 2.Sven Grobben, 3.Anne van Diepen. De zon staat dit jaar centraal bij Labyrint Texel in Eierland dat zaterdag geopend is. Op een gebied van circa twee hectare achter Hotel Texel van Arnold Lan- geveld is een doolhof aangelegd in de vorm van een zon met de paden als vlammen eromheen. Het onderwerp is geïnspireerd op een solar station die vlakbij staat opgesteld. Het doolhof is net als voorgaande jaren ontworpen door Adrian Fisher. Zowel mountainbi- kers als wandelaars kunnen er in. Op één plek na kruisen de paden voor beide groepen elkaar niet. De opening werd zaterdagochtend opgeluisterd met een optreden van Foot-C, de popschoolband van Art ex. Jaap Witte van het Noordkop Running Team liep zondag tij dens de Arena Games in Hilver sum de 3000 meter in de indruk wekkende tijd van 8.35.97, goed voor het clubrecord van AV Texel. Teamgenoot Rob ter Burg verbrak voor de tweede keer in een week een 37 jaar oud clubrecord van SV Noordkop. Vorige week scherpte hij tijdens wedstrijden van het Heer en Meester baancircuit het clubre cord bij de B-junioren over 1500 meter aan tot 4.10,66, op de baan in Hilversum liep hij de 3000 meter in 9.06,67. Crossloop ZDH Sportvereniging ZDH in Den Hoorn houdt vanaf 13 juli zes weken lang iedere vrijdag een crossloop. Deze gaat steeds om 19.30 uur van start op het voetbalveld. Er zijn diverse afstanden en (leeftijdscategorieën. Voor kinderen tot en met 12 jaar is er een miniloop over 1 kilometer. De oudere jeugd, tot en met 14 jaar, loopt 4 kilometer. Ook recre anten (mannen en vrouwen) kun nen voor deze afstand kiezen. Daarnaast kunnen mannen en vrouwen 8 kilometer lopen en is er een categorie voor veteranen (40 jaar en ouder). Ten slotte is het mogelijk 4 kilometer wandelend af te leggen. Deze categorie gaat vijf minuten eerder van start. Inschrij ven kan vanaf 18.45 uur in de kan tine. Na de prijsuitreiking is er een verloting. Deelnemers doen auto matisch mee met hun startbewijs.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7