1EXBJVGBSCA.nl Wind bemoeilijkt spelen Tesseltoernooi TEXELSE 2 COURANT VRIJDAG 20 JULI 2012 Uitladder Beethoven in kerk Den Hoorn In de kerk van Den Hoorn vindt maandag 30 juli het tweede concert plaats van de International Holland Music Sessions. Te horen zijn de Noorse pianist Ole Christian Haagenrud en de Russische cellist Nikolay Shugaev. Haagenrud speelt voor de pauze werk van Beethoven en Grieg. In het tweede deel van het pro gramma brengt Shugaev werk van Beethoven, Debussy en Dvorak. Hij wordt daarbij op pia no begeleid door Zlata Chochie- va, die vorig jaar zelf met veel succes optrad in Den Hoom. Het concert begint om 19.00 uur, de toegang bedraagt €16,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW en voor aanvang van het concert bij de kerk. Ook zijn zowel de bro chure als toegangskaarten te bestellen via www.tihms.com. Lezingen over zelfredzaamheid Ter voorbereiding op BODY Brein, het festival dat op 4 en 5 augustus wordt gehouden, worden dinsdag 24 juli vier interactieve lezingen gege- Sprekers zijn Dick Jongeneel, Christine Groen, Michelle Gre- goire en Menno Siebinga. Zij vertellen over zelfredzaamheid, al dan niet in relatie tot hun vak gebied of privéleven. Siebinga geeft daarbij ook uitleg over de inhoud en speciale activiteiten van het aankomend festival. De lezingen vinden plaats in Stayo- kay aan de Haffelderweg in Den Burg en beginnen om 19.30 uur. De toegang is gratis, maar het aantal plaatsen beperkt. Aan melden wordt dus aanbevolen, Dat kan via info@bodyenbrein.nl of tel. 06-14401898. Het Tesseltoernooi bij tennisver eniging Duece in Den Burg nadert zijn climax. Zondag wor den de finales gespeeld van het toernooi dat zondag begon. Aan het toernooi doen ruim driehon derd tennissers mee, een derde daarvan is Texelaar. De deelnemers hebben het woens dag zichtbaar lastig met de harde wind die over de banen nabij sport hal Ons Genoegen raasde. 'Die wind is echt verschrikkelijk', roept Texelaar Maurice de Groot. Toch lijkt hij op dat moment beter met de omstandigheden om te gaan dan zijn overkantse tegenstander. Ondanks het slechte weer zijn er de nodige toeschouwers op het toernooi die de verschillende spe lers fanatiek aanmoedigen. Toch had het toernooi ook een tegenvallerverteltJesper Arkenbout Diploma's Artex Bij Artex-Kunstenschool Texel zijn onlangs examens afgeno men. Deze zijn bedoeld voor leerlingen die zich verder willen verdiepen in de muziektheorie, bijvoorbeeld omdat ze een ver volgopleiding willen volgen. Tijdens de lessen muziektheorie wordt aandacht besteed aan muzieknotatie en hoe muziek, geluid en akkoorden zijn opge bouwd. Het praktijkexamen wordt afgenomen door een examencom missie. Leerlingen brengen dan onder andere een muziekstuk ten gehore, maar spelen ook toonlad ders, moeten improviseren en een muziekstuk spelen dat ze nog niet eerder hebben gezien. Afhankelijk van het aantal lesjaren, spelniveau en leeftijd wordt examen gedaan voor het A-, B- of C-diploma. De volgende leerlingen hebben met goed gevolg praktijkexamen gedaan: Niveau A: Simon den Bra ven, Laurien Folkerts, Lisanne van der Ploeg, Laurine de Wolf. Niveau B: Jelmer Bot, Jelle van Breukelen. Niveau C: Maartje Bakker. Theorie examen C: Joris Groot, Hielke van Breukelen, Jelle van Breukelen en Myrthe Rump. Ringsteken In de Kikkertstraat in De Cocks- dorp wordt zondag 29 juli de eerste wedstrijd gereden van het jaarlijks kampioenschap aangespannen ringsteken. De competitie bestaat dit jaar uit slechts drie wedstrijden. Op zon dag 5 augustus wordt in De Koog gereden en de finale vindt plaats in Den Hoorn, op donderdag 16 augustus. De wedstrijden in De Cocksdorp en De Koog beginnen om 15.00 uur, die in Den Hoorn om 19.00 uur. Er wordt gestreden door een vast team van koetsier en steekster, maar bij elke wedstrijd wordt ook een toeristenronde gereden. Men sen uit het publiek die eens een keertje als steekster willen optre den, kunnen zich ter plaatse opge ven. Deelnemers moeten minimaal zestien jaar oud zijn. Amerika Ik heb Amerika altijd fascinerend gevonden. Amerika is altijd het standaard voor alles, alles gebeurt daar als eerste, een groot deel van de beroemdheden komt er vandaan. Films spelen zich bijna altijd af in Amerika en veel dingen zijn op dat land gebaseerd. In Nederland hebben we Sieneke en Joan Franka, en dat is het dan ook. Waarom speelt alles zich af in Amerika, waarom is het Ameri can dream, wat heeft dat wereld deel wat wij in ons kikkerlandje of continent niet kunnen bieden? Ik weet het niet. Als iemand me een vlieg ticket aan zou bieden, zou ook ik met het eer ste beste vliegtuig die kant op gaan. Ironisch genoeg, vertelde iemand me laatst, wil len veel Amerikaanse jongeren naar Europa. Een beetje 'het gras is altijd groener aan de overkant', dus. De fascinatie van het onbekende, misschien ook wel. Van de overkanters waarmee ik naar school ga, krijg ik wel een vreemde vragen. 'Is daar een school?' 'Wacht, wónen daar mensen?' 'Huh, jullie hebben een bioscoop?!' 'Serieus, heeft bijna elk dorp een supermarkt?' Op elke vraag kan ik ja antwoorden. Ik grap wel eens met vrienden die op het vasteland wonen dat ik uit de 'middle of nowhere' kom, maar er zijn wegen, winkels en dus zelfs een bioscoop. Iemand vroeg @txl sarcastisch. 'Alles gaat per post duif of fles.' 's Zomers stikt het hier van de (veelal Duitse) toeristen. In een mix van Duits, Engels en Neder lands probeer ik ze dan uit te leg gen dat de haven aan die kant is en dat ze die weg moeten volgen, moeten afslaan en dan nog een kilometer of twee rechtdoor moeten fiet sen. Of dat de dichtst bijzijnde supermarkt in Den Burg is en dat ze gewoon de bordjes moeten volgen. Ze trekken massaal naar mijn woonplaats, en dan vraag je je toch iets af: wat is er zo bijzonder aan de plek waar ik 365 dagen per jaar doorbreng? Voor die toeristen is het anders dan hun vasteland. Net als dat Amerika zo anders lijkt voor Euro peanen en andersom. Dat Europa aantrekkelijk is voor mensen die in het land van the rich and famous leven, dat zal ik nooit begrijpen. Duitsers die massaal naar de kust trekken, daar kan ik me nog iets bij voorstellen. En zo lang ze van mij niet vragen ze in vloeiend Duits te dirigeren naar hun camping zijn ze welkom. Fro- he Feiertage, jongens. Narita Derks Twee harpen in De Waal In de kerk van De Waal wordt dinsdag 24 juli een concert gegeven met twee harpen. Uitvoerenden zijn Meija Blok en Janneke van der Lugt, op het pro gramma staan werken van Tour nier, Mcdearmid en Salzedo. Blok studeerde in Utrecht en Amster dam en is hoofdvakdocente aan het conservatorium van Groningen. Van der Lugt studeerde bij Meija Blok en in Den Haag en is verbon den aan het Nieuw Philharmonish Orkest. Daarnaast heeft ze een lespraktijk, geeft ze lessen peuter- dans en begeleidt ze enkele koren. Het programma van dinsdag draagt de titel Smachten en dansen en Bigband Dirk's Horns bij Paal 28 Bij Strandpaviljoen Paal 28 wor den zondag 22 juni optredens verzorgd door bigband Dirk's Horns en de Texelse band Small Buzz. Verbindende factor tussen beide optredens is Jan Kuhne, leider van de bigband en saxofonist bij Small Buzz. De nog altijd gedreven Kuhne was eerder docent bij Artex. Big band Dirk's Horns bestaat voor een groot gedeelte uit jongeren van 10 tot 19 jaar, die met veel inzet en enthousiasme musiceren. Het repertoire bevat nummers uit de swingperiode van de grote big Een uitgebreid overzicht van excursies, evenementen en work shops is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die overal op het eiland is te verkrijgen, en via www. van de organisatie: 'de nummer één in de hoogste klasse moest vandaag helaas opgeven. Dat is altijd jammer.' Volgens Arkenbout zitten er in alle klassen nog Texe laars. Zaterdag worden de halve finale gespeeld. Zondag om 9.30uur beginnen de finales van de laagste klassen. De ultieme climax van het toernooi begint rond de klok van 1 Zomeractiviteiten in Molenkoog Het activiteitenseizoen van zwembad Molenkoog in Den Burg begint woensdag 25 juli met een glijbaanrace en water- parcours. Zondag 29 juli wordt het kampioenschap watertrap pelen gehouden. De extra activiteiten voor de jeugd vinden ieder jaar plaats en ook dit jaar wordt naar stuivers en schat kisten gedoken, wordt er een pan nenkoekenrace gehouden en wor den er verschillende waterspelen gehouden. Ook komt er een alles- mag-dag, waarop kinderen met opblaasbeesten en luchtbedden het bad in mogen en op elkaar mogen schieten met waterpisto len. Het complete programma is te vin den op www.molenkoog.nl. De activiteiten worden steeds gehou den op woensdag- en zondagmid dag tussen 14.00 en 15.00 uur. bevat vooral werken uit de negen tiende en twintigste eeuw, zowel voor harp solo als voor twee har pen. Het oudste werk is het Andan tino Espressivo uit de sonate in c van Pescetti, in een bewerking van de 20ste-eeuwse componist Sal zedo, het jongste twee dansen van Henson-Conant. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inza meling gehouden. bands - zoals Count Basey en Benny Goodman -maar de groep speelt ook funk en rock 'n' roll. Zangeres bij de band is Anne Hed- des, die nummers brengt van onder andere Amy Winehouse, Herb Ellis en Rodgers and Hart. Het optreden van de bigband begint om 15.00 Het avondprogramma wordt ver zorgd door Small Buzz, die pop muziek uit de jaren 60 en 70 speelt. Daarnaast wordt veel eigen werk gespeeld van leadzanger Jaap Dros. Het optreden van Small Buzz begint om 18.00 uur. Vrijdag 20 juli Op de Nikadel in De Koog wordt nog tot en met zondag kermis gehouden. In het Zeemanskerkje in Oude- schild is van 14.00 tot 17.00 uur een kleine rommelmarkt met kof fie en de verkoop van diverse handwerken. Op het voetbalveld van ZDH in Den Hoorn gaat om 19.30 uur een crossloop van start. Diverse afstanden (1, 4 en 8 km) en cate gorieën. In Kif 12 in Den Hoorn begint om 21.00 uur de voorstelling Geen Rol van Kabaret in Quartet. Toe gang €16,-. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 Madagascar 3: Op avon tuur in Europa 3D NL; 13.30 Brammetje Baas; 15.30 Ice Age 4: Continental Drift 3D NL; 16.00 Brave 3D NL; 18.00 The Dark Knight Rises; 19.00 Intouchables; 21.30 The Dark Knight Rises; 21.45 Snow White And The Hunts- Zaterdag 21 juli In het centrum van Oosterend wordt van 10.00 tot 13.30 uur rommelmarkt gehouden. Met nos talgische artikelen en vers gebak- Op de baan van de MAB in Eier- land wordt vandaag en morgen autocross gehouden. Aanvang 13.00 uur. Keukencentrum en kookwinkel Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg houdt van 14.00 tot 16.00 uur kookdemonstraties. In De Toekomst in de Dorpsstraat in De Koog wordt van 20.00 tot 22.30 uur een frisfeest gehouden, rookvrij en zonder alcohol. De toegang bedraagt €5,-. Voorstellingen Cinema Texel: 10.30 Madagascar 3: Op avon tuur in Europa 3D NL; 11.00 Ice Age 4: Continental Drift 2D NL; 13.00 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 13.30 Brammetje Baas; 15.30 Madagascar 3: Op avon tuur in Europa 3D NL; 16.00 Brave 3D NL; 18.00 The Dark Knight Rises; 19.00 Intouchables; 21.30 The Dark Knight Rises; 21.45 The Amazing Spider-Man 3D. Zondag 22 juli Om 3.45 uur vertrekt de nachtbus vanaf de Nikadel in De Koog. De bus rijdt naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild. Een rit kost €3,-. Bij Bos en Duin aan de Bakkern- weg in de Dennen gaat om 10.30 uur een boscross van start. Inschrijven vanaf 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. Op de Groeneplaats in Den Burg begint om 13.00 uur een koffer- bakmarkt. Op vakantiepark De Krim bij De Cocksdorp wordt markt gehou- In de Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van Bas Kleine and His Harmaniacs, een streetcorner bluesband. De toe gang is gratis. Bij strandpaviljoen Paal 28 begint om 15.00 uur een optreden van bigband Dirk's Horns. De toegang In het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp wordt vanaf 19.30 uur bingo gespeeld. Deelname kost €5,-. Voorstellingen Cinema Texel: 10.30 Ice Age 4: Continental Drift 3D NL; 11.00 Madagascar 3: Op avontuur in Europa 3D NL; 13.00 Madagascar 3: Op avontuur in Europa 3D NL; 13.30 Brammetje Baas; Voorstellingen Cinema Texel: 15.30 Ice Age 4: Continen tal Drift 3D NL; 16.00 Brave 3D NL; 18.00 The Dark Knight Rises; 19.00 Intouchables; 21.30 The Dark Knight Rises; 21.45 21 Jump Street. Maandag 23 juli Tussen 10.00 en 1300 uur kan de toren van de kerk aan de Binnen- burg in Den Burg worden beklom- In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. De Maartenskerk in Oosterend is van 13.30 tot 16.00 uur open ter bezichtiging. In de kerk van Den Hoorn begint om 19.00 uur een concert met werken voor viool en piano van Beethoven, Chopin, Skrjabin, Rachmaninov, Vitali en Franck. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjas- drive. Ook wie geen maat heeft, kan zich aanmelden. In de kantine van Sportvereniging De Koog aan de Boodtlaan wordt vanaf 20.00 uur bingo gespeeld. Voorstellingen Cinema Texel: 10.30 Madagascar 3: Op avon tuur in Europa 3D NL; 11.00 Ice Age 4: Continental Drift 2D NL; 13.00 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 13.30 Brammetje Baas; 15.30 Madagascar 3: Op avon tuur in Europa 3D NL; 16.00 Brave 3D NL; 18.00 The Dark Knight Rises; 19.00 Intouchables; 21.30 The Dark Knight Rises; 21.45 Mystery Movie. Dinsdag 24 juli In De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur een braderie gehou- De Maartenskerk in Oosterend is van 13.30 tot 16.00 uur open ter bezichtiging. Van 14.00 tot 16.00 uur wordt in de smederij van Cultuurhistorisch Museum Texel een demonstratie gegeven. In het Zeemanskerkje in Oude schild begint om 15.00 uur een optreden van het koor De Zin gende Zeeman. Op het strand bij paal 9 begint om 19.30 uur een vliegeravond. Om 19.30 uur begint bij Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg een serie lezingen ter voorberei ding van het Body en Brein Festi val. De toegang is gratis. In de kerk van De Waal begint om 20.15 uur een concert met een harpduo. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. Elke dinsdagavond live muziek met Jug Bros in Cafe De Kombuis op de haven van Oudeschild, tus sen 21.00 en 24.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 10.30 Ice Age 4: Continental Drift 3D NL; 11.00 Madagascar 3: Op avontuur in Europa 3D NL; 13.00 Madagascar 3: Op avontuur in Europa 3D NL; 13.30 Brammetje Baas; 15.30 Ice Age 4: Continen tal Drift 3D NL; 16.00 Brave 3D NL; 18.00 The Dark Knight Rises; 19.00 Intouchables; 21.30 The Dark Knight Rises; 21.45 Snow White And The Huntsman. TESO In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO rond het weekend een extra boot in. Zo wordt vrijdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur een halfuurs- dienst gevaren. Zaterdag is dat het geal tussen 8.30 en 15.00 uur, zondag tussen 14.30 en 20.00 uur. Automobilisten moeten reke ning houden met wachttijden die kunnen oplopen tot een uur.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2