AGENDA TEXELSE COURANT Hoogstandjes op LeaseWeb Texel Airshow Cinpmca Te^xe»! *ür 'We laten niets aan het toeval over' TAXI Werk fietspad Redoute vordert snel Texels gouden koppel DINSDAG 24 JULI 2012 Woensdag 25 juli -ig.00 uur en Zaterdag 28 juli -19.00 uur Diner Ca ba ret Uitgebreid ^-gangendiner, afgewisseld met cabaretprogramma, ind. de show €49,50 (evt kindermenu *24,75) superleuk Dinsdag 31 juli - van 17.00 tot 204» uur Kindertheater Feest restaurant Drie uur theeter, pret, spanning en lekker eten Entree «18.00, aü-in, reserveren gewenst vrijdag 3 augustus - cabaret- 21.00 uur Edo Berger met 'ledereen heeft er een7 Edo komt met keiharde feiten, experimenteerten voert je een eindeloze sloot grappen om de bittere waarheid mee weg te spoelen. Entree«14,00, vooraf mogelijk, reserveren gewenst Ook voor lunch en la carte! de toestellen op de vliegshow. De oranje F16 van de Koninklijke Luchtmacht Een armada van circa tweehon derd verschillende vliegtuigen landt zaterdagmorgen 28 juli op Vliegveld Texel. De toestellen zijn de hele dag te bezichtigen op de LeaseWeb Texel Airshow, die 's morgens om 10.00 uur start. Hoogtepunt is de spectaculaire vliegshow waarbij in het Texelse luchtruim vanaf 13.00 uur de meest duizelingwekkende hoog standjes worden verricht. Eén van de hoogtepunten is de show van het demoteam van de Koninklijke Luchtmacht, die met een oranje straaljager van de partij is. En wat te denken van de Wing- walkers, twee dames die boven op de vleugels van een dubbeldekker een balletvoorstelling geven. Aan wezig is ook het Breitling Jet Team, Ook op de grond is veel te zien. Op de Static Show kunnen de hele dag vliegtuigen, straaljagers en helikopters van dichtbij worden bekeken. Bijzonder is bijvoorbeeld de Sikorsky S-38, een amfibie vliegtuig dat zowel op water als op land kan opstijgen en landen. 'Het toestel heeft een enorme span wijdte. Hij komt uit Amerika en vliegt door Europa. We hebben hem vorig jaar al gevraagd om op onze show te komen. Echt wat bijzonders', vertelt Luchthavendi recteur Ed de Bruijn, die samen met zoon en luchthavenmeester Mike en een team van vrijwilligers dag en nacht in de weer is om de show te organiseren. 'Van tien tot vijf is er een doorlopend program ma.' Allerlei toestellen passeren de revue, de één nog meer bijzonder wordt geopend door een vliegtuig van hoofdsponsor LeaseWeb. Spannend is het tot het laatste moment, want aan afzeggingen valt niet te ontkomen. Maar tot dusver is het steeds gelukt om goeie alternatieven te vinden. Tijd, energie en geld worden niet gespaard om er weer iets moois ligheid nóg meer gedaan dan we al deden. Zo wordt er een COPI inge richt, een Commandopost Plaatse lijk Incident, waarbij politie, brand weer en ambulance aanwezig zijn. We laten niets aan het toeval Bioscoop Eetcafé Terras cshhhb [|si I G HTOrtM S ES dat met zeven straaljagers strakke formaties laat zien in de lucht. De Amerikaanse luchtmacht komt met een Lockheed C-130J Hercules van 62,5 ton van het van het 37e Airlift Squadron. Het toestel komt vanaf de basis Ramstein in Duits land en verzorgt een zogeheten Flying Display. Bijzonder is ook de show van de Piper Club Crazy Fly ing, met achter de stuurknuppel een Brit die al veertig jaar actief is in de airshow wereld. Bedoeling is dat hij gaat landen of een 'touch and go' maakt op een rijdende truck. Het is maar een greep uit het programma dat tot in detail is te zien op de website van de lucht- show (www.texelairshow.nl) en waarop ook de laatste nieuwtjes staan. Er komt ook een speciale app in de lucht, waarbij men via de mobiele telefoon op de hoogte wordt gehouden. dan de ander. Ook toestellen uit de Tweede Wereldoorlog, zoals de Mustang en een Sea Fury, die elke een eigen show verzorgen. Ook stille items, zoals twee zweefvlieg tuigen uit Engeland, die in de lucht een rookballet opvoeren. Er komen meerdere helikopters, zoals de Chinook van de Koninklijke Lucht macht, die op de grond een grote stand inricht en zelfs met een F16 naar Texel komt. In een simulator kan men aan den lijve ervaren hoe het is om er in te vliegen. De lucht macht moet weliswaar bezuinigen, maar er moeten ook weer jonge piloten worden gerekruteerd om in de toekomst te vliegen. De Bruijn: 'We hebben geprobeerd een zo gevarieerd mogelijke show samen te stellen, met allerlei leuke dingen, zowel op de grond als in de lucht, zodat het publiek zich de hele dag kan vermaken.' De luchtshow Wingwalkers voeren hoog in de lucht een balletact op. van te maken. Zo zijn ze al een jaar bezig met de voorbereidingen. Vader en zoon De Bruijn worden bijgestaan door een team dat bestaat uit Willem Hemelraad, Sjaak Hofstra, Jan Frederici en Louis Uriot, waarbij elk zijn eigen verantwoordelijkheden heeft. En ze hebben met LeaseWeb een grote sponsor achter zich. Het is een enorme klus, waarvan je jezelf kunt afvragen of ze wel weten waar ze aan zijn begonnen. De Bruijn: 'Dat vragen wij ons ook wel eens af. Ik organiseer ook vliegshows voor de Luchtmacht, maar daar hebben we dertien werkgroepen. Hier doen we het met een klein groepje. Het is een ongelofelijke klus, maar het werkt fantastisch. Wel wordt het steeds lastier, er komt steeds meer regelgeving op ons af. Zo is de Het is dubbel feest, want zaterdag wordt ook gevierd dat het vliegveld 75 jaar bestaat. De geschiedenis staat in het boek 'Een Texelse Luchtvaartgeschiedenis' van Jan Willem de Wijn en Jan Nieuwen- huis. Voorafgaand aan de vlieg show presenteren KLM-directeur Peter Hartman en luitenant gene raal Alexander Schnitger, comman dant van de Koninklijke Luchmacht, het boek. De eerste exemplaren worden in ontvangst genomen door Luchtvaart-icoon Martin Schroder, tevens voorzitter van de Raad van Commissarissen van Vliegveld Texel, en burgemeester Francine Giskes. De entree bedraagt €10,-, kinderen betalen €5,-. Een VIP-plek op de tribune kost €40,-. placris In het zonnige sWJden om een vel begeerde The Dark Knight Rises epische slot van Christopher trilogie. Het Is acht Jaar geleden oannellng Is veranderd. Echter dwingt Gothem City bedreigd Bruce uit zijn zelf oalllngschap Ice Age 4: Continental Drift NL (2D 3D) Manny, Dlego en Sld beginnen catastrofe een volledig op drift Is geraakt. Te zien In 3d en IbepeiktJ Cp Avontuur In Europa 3D 0222 Kort,n9 met voordeelpas 315555 uvuuvu taxitexel.nl TV-maker zoekt speciale verhalen Televisieproducent I Care Produc ties is voor het nieuwe televisiepro gramma Eilandgasten op zoek naar mensen die tussen half augustus en half september naar één van de Waddeneilanden gaan, daar een speciale reden voor hebben en daar voor de camera over willen vertellen. Ook de verhalen van eilandbewoners die de omgekeer de weg gaan, zijn welkom. De opnamen vinden grotendeels op de veerboot plaats. De serie Eilandgasten wordt voor de KRO gemaakt en telt waarschijnlijk zes of acht afleveringen. Deze worden vanaf mei volgend jaar uitgezon den. Wie een bijzonder te vertellen heeft of iemand kent die dat zou willen, kan contact opnemen met de redactie van de serie: eilandgasten@icaremail.nl. Langs de Redoute vordert het werk aan het fietspad tussen Oudeschild en de Pontweg. Op de foto het beton nen fietspad onder aan de dijk. BIJ JEF ®«®S l> Geknipt 'Jong, eigenzinnig, een tikje eigen wijs, maar met pure liefde voor het vak', schrijft culinair redacteur Pie- ter Nijdam van De Telegraaf naar aanleiding van zijn bezoek aan culinaire proeverij Bij Jef. Nijdam deelt vier sterren uit, goed voor de kwalificatie 'uitzonderlijk'

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9