3 f TEXELSE 6 COURANT Bulderende straaljagers, stuntende vliegtuigen en ruim 22.000 bezoekers DINSDAG 31 JULI 2012 Bulderende straaljagers, ron kende historische en moderne vliegtuigen, helikopters en zelfs dansende dames op de vleugels van vliegende toestellen. Het waren de ingrediënten van de Texel Airshow die zaterdag gehouden werd op vliegveld Texel. In totaal kwamen ruim 22.000 bezoekers op het evene ment af. de rijen bij de eet- en drinkkraam- pjes waren lang. De drukte was zo groot dat het personeel op gege ven moment moest mededelen dat het geen wisselgeld meer had. Maar niet alleen op het vliegveld was het druk. Op diverse plaatsen langs de polderwegen rond het vliegveld hadden toeschouwers zich verschanst om het spektakel te volgen. In tuinen stonden rijen met stoelen en op enkele plaatsen waren zelfs tribunes opgebouwd. een zo goed mogelijk plaatsje te men kwamen er zo'n tweehonderd Het zag zwart van de mensen en Het zelfs voor Nederland unieke bemachtigen. Op het zonovergo ten veld kregen de bezoekers waarvoor ze gekomen waren. De ene vliegshow volgde de andere op. De vliegtuigen vlogen rakelings langs elkaar heen, naast elkaar of gaven onemanshows. De een mansacties gingen gepaard met loopings, rook en zelfs vuur. Op de grond werd het met bewondering gade geslagen. Al vanaf 's ochtends vroeg kwa- Behalve de mensen die met de men mensen naar het vliegveld om auto, te fiets of lopend waren geko- bezoekers met hun eigen vliegtuig. De meesten van hen kwamen de dag ervoor al aan en zetten het tentje op onder de vleugel van hun machine. Aan de show zelf deden nog eens vijftig vliegtuigen mee, hetgeen voor een overvol vliegveld zorgde. Het toeschouwerveld was gevuld met kraampjes en vliegtui gen. Zo stond er op het veld een F16, waarin men eens een kijkje kon nemen. Ook voor kinderen waren er diverse activiteiten. spektakel zorgde voor enthousias te reacties. 'Hier doe je het toch voor. Geweldig, hier zit je als man de hele middag al op te wachten', schreeuwt een bezoeker wanneer vijf straaljagers met een oorverdo vend kabaal door het luchtruim schieten. Bij de dranghekken aan de rand van het veld was het dringen voor de vliegtuigspotters met enorme lenzen om de beste plaatsen. Enthousiast discussiëren ze met elkaar over de verschillende toe stellen en de bijzonderheden ervan, terwijl andere bezoekers liggend in het gras naar de gebeurtenissen kijken. Nadat om vijf uur de straaljagers de vliegshow afgesloten hebben stroomt het terrein in rap tempo leeg. Ook het vliegveld zelf onder gaat een metamorfose. Binnen een uur stijgen er bijna 250 vliegtuigen op en laten Texel na een succes volle dag weer achter zich. HjwfE1 OHmiy v""o - Hp™'* "V „oo

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 6