'Ik word verrast door een telefoontje van Dikkie' Tropische temperaturen hinderen kinderen niet TEXELSE 8 COURANTdinsdag 31 juli 2o Op verzoek van de Texelse Cou rant hielden organisator Menno Siebinga en enkele medewer kers en deelnemers van het fes tival BODY Brein deze week het weblog bij in de serie De week van... Over capoeira, ont bijten met nasi, breakdance, Holland's Got Talent, trainen met moeder bij paal 17, sociolo gische en psychologische fac toren en een kamer in Leiden. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Vrijdag) (Menno Siebinga) Ik vind het heel leuk om te zien hoe vaak op dit moment de krant, magazines en boeken volstaan van dingen die we als festival al jaren roepen met betrekking tot bewegen in relatie tot het brein. We liepen een aantal jaren voor op Texel. Ik word om vijf uur 's ochtends wakker, heb via de telefoon con tact met mijn vrouw en kind die in het buitenland zitten. Daarna me klaarmaken om om zes uur een Zonnebrand en veel drinken, twee broodnodige ingrediënten van Bouwdorp dat deze week en afgelopen week wordt gehouden op het terrein van zwembad Molenkoog in Den Burg. Zonder de bemoeienis van hun ouders bouwen en klauteren wekeijks 140 kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar oud. Al sinds 1976 wordt iedere zomer van mijn cliënten te gaan trainen. Na een goede training in het bos vertrek ik op mijn fiets naar huis, om vervolgens voor mezelf te gaan trainen. Het zou een rustige dag worden, waarop ik voorname lijk vanuit huis zou kunnen wer ken. Maar ja, zeker kort voor het festival gaat het vaak niet zoals je in gedachten had. Na de training ontbijt ik met nasi. Ik weet het, een niet-typisch Hol lands ontbijt, maar wel heel lekker. Hierna word ik verrast door een telefoontje van Dikkie, oud-Neder lands kampioen breakdance en een van de leraren. Hij heeft net kennis gemaakt met een bekende artiest die ook wel interesse heeft om naar BODY Brein te komen. De vraag is of ik dat zie zitten en wat de mogelijkheden zijn. Ik heb uit ervaring en ook uit onderzoek geleerd dat je het beste altijd even kunt wachten voordat je een beslissing maakt, dus ik geef aan dat ik erop terugkom. Het leuke van deze leraar, net als twee weken lang Bouwdorp geor ganiseerd. Kinderen kunnen hierbij de hele week met hulp van de 25 begeleiders van alles bouwen. Iets dat ook dit jaar weer goed gelukt is. De Texelse Courant nam don derdagmiddag een kijkje. Op dat moment stond er een enorm bouw werk van palen met hutten en bruggen. De kinderen genoten zichtbaar en lieten zich geenszins weerhouden door de tropische veel andere leraren, is hoe enthou siast ze zijn over het festival en er eigenlijk al een jaar naar uitkijken. Hij neemt dit jaar niet alleen dan sers van Groove Kings mee, die in 2009 derde werden bij Holland's Got Talent, ze komen ook nog eens al dinsdag aan. Dit om het festival op alle markten en plekken op Texel al te gaan promoten. Het coo/e is, het idee komt bij hem vandaan. Dan tijd om mijn moeder te trainen op het strand bij paal 17. Het is heerlijk weer als de zon zich niet verschuilt achter de wolken. Trai ning gaat goed. Dit is iets dat we om de dag doen. Heel erg gezellig en heel erg nuttig. Later op de dag gaan we nog een keer naar paal 17 voor de zonsondergang. (Zaterdag) (Christine Groen) Vanochtend heel blij opgestaan, want de zon scheen. Korte broek aan, lekker bakje thee en hup, naar buiten, de tuin in. Daar kwam ik erachter dat de wind toch wel koud was, maar temperaturen. Eén van hen was de 12-jarige Tim uit Alkmaar: 'Mijn oom en tante wonen hier en ik ben hier nu samen met mijn neefje. Het is helemaal geweldig. Ik heb overal mee geholpen. Ik heb netten opge hangen en van alles geknoopt.' Marit (9) uit Den Burg is al voor de derde keer op Bouwdorp en ziet uit naar de komende activiteiten: 'We gaan nog schminken en zwemmen en de ouders komen kijken.' goed, korte broek omgeruild voor een lange en even lekker in de tuin gewerkt. Ik had mijzelf een niets- doen-dagje beloofd. Daar ben ik niet zo goed in, want ik heb altijd veel leuke dingen te doen. Maar het is mij vandaag heel goed gelukt. BODY en Brein is een super leuk weekend, waar ik al jaren kom om diverse workshops te doen. Inspirerend, gezellig en het geeft mij altijd energie. Hebben we met zijn allen wel in de gaten hoe leuk het is dat we zo'n fantastisch evenement op Texel hebben? Vandaag heb ik dus veel nage dacht over zelfredzaamheid en waarom de één dat wel heeft en de ander iets minder. Heeft dat te maken met het milieu waarin je geboren bent, met sociologische of psychologische factoren, met je persoonlijkheid? Volgens mij voor al met keuzes maken, iedere dag weer. Begin ik blij aan de dag of chagrijnig, wil ik onverschillig zijn of betrokken, zeg ik 'ja' of 'nee' tegen nieuwe uitdagingen. (Maandag) (Edwin Boering) Ik ben Edwin Boering - creatief adviseur en art director - en woon alweer sinds 2006 op Texel. Vanaf 2007 ben ik betrokken bij wat toen nog het MMA Festival heette. Inmiddels is het uitgegroeid tot een festival waar zowel je lichaam als geest aan zijn trekken komt. Nog ruim een week te gaan voor de komende editie van BODY Brein op het mooie Texel. Dit keer wat lastiger te organiseren in ver band met teruglopende sponso ring. Het blijft een uitdaging in deze tijd. Menno heeft zijn best gedaan weer een mooi program ma samen te stellen en zo op papier lijkt dat weer gelukt. Van mijn kant moet ik nog een paar ontwerpen maken voor een span doek en een bord met plattegrond voor op het strand. Mijn vormge- vingswerk voor de programma gids, posters en flyers ligt al weer een tijdje achter me. (Donderdag) (Sem Schilt). Ik ben huidig kampioen zwaargewicht in de nieuwe organisatie Glory, daar naast heb ik de K-1 vier maal gewonnen. Naast mijn carrière als vechter ben ik de manager van Een deel van de kinderen bleef donderdag slapen, maar daarvoor deden ze nog een nachtspel op de Hoge Berg. 'Ik heb daar enorm veel zin in', vertelde de 8-jarige Charlotte uit Oudeschild. Vrijdag middag werd het bouwdorp afge broken en opgeruimd, zodat de nieuwe groep bouwers, die giste ren gekomen zijn, weer volop kun nen bouwen. Weblog Naam: Menno Siebinga Organisator van: BODY Brein En: medewerkers en deelnemers Locatie: De Krim en paal 17 Wanneer: 3 tot en met 5 augustus sportcentrum Health Budo Zuid laren. Ik heb bij het festival al veel ver schillende rollen gehad en ik ben sinds 2007 elk jaar van de partij geweest. Ik geef elk jaar les in K- 1, maar daarnaast heb ik ook lezingen gegeven samen met mijn trainer Dave, ik heb meegedaan aan een discussiepanel over BODY Brein samen met Henk Kraaijenhof, German Silva, Robert Benninga, Richard Bottram en Menno. Maar ik heb me ook bezig gehouden met het mede-organi seren van de Gerard van Wijk Cup in 2009. Vorig jaar heb ik ook weer iets nieuws gedaan, toen was ik jury bij het pootjebaden idols, samen met de vader en vrouw van Menno en Kets. Dit jaar kom ik ook weer naar BODY Brein toe samen met mijn gezin, maar ook met mijn ouders en mijn zus en haar gezin. Ik zal dan net als elk jaar twee K-1 work shops geven en mijn vrouw zal dit jaar ook lesgeven met Zumba. Mijn zoon zal geen lesgeven, maar die gaat lekker meedoen met de verschillende lessen. Ik kijk er weer heel erg naar uit om naar Verwarrend bord Een reclamebord dat vlakbij de rioolzuivering aan de Pontweg staat, kan voor enige verwarring zorgen. 'Is het: "Braderie De Koog Sanne Brand m actie in Petten. Tennister Sanne Brand heeft op het Badgastentoernooi in Petten de finale in de hoogste categorie dames enkel 3 gewonnen. Sanne speelde in de eerste ronde tegen de als tweede geplaatste Janneke Vis, die ook haar teamge noot in de competitie is. De Texelse kon zich revancheren voor vorig jaar, toen ze in de eerste ronde van haar verloor. Dit keer won Sanne de eerste ronde met 6-2 6-3. De tweede ronde speelde ze tegen Carly Sieval uit Alkmaar. Deze par tij won zij met 6-4 3-0, haar oppo nent moest wegens een blessure aan haar arm opgeven. In de finale stond Sanne tegenover de als eer ste geplaatste Karin Volkers uit Amersfoort. Tegen haar speelde ze Texel te gaan en mee te doen met BODY Brein en natuurlijk het pootjebaden. (Noah) Menno heeft mij gevraagd een stuk te schrijven omdat ik al vijf jaar elk jaar naar BODY Brein kom als deelnemer. Mijn dag is altijd op de een of andere manier vol gepland en soms ren ik dan mijzelf ook voorbij. Daarom is het altijd weer voor zowel mijn lichaam als geest heel goed om naar Texel te komen. Ik laat mijn zaken aan het vaste land en kan hier echt tot rust komen, bijvoorbeeld wanneer ik door de duinen loop of lekker in Den Burg op een terras zit. Martial arts heeft mij altijd al getrokken en dingen als tai chi en yoga liggen mij ook zeer. Het helpt mij om een gezond lichaam en geest te krijgen. Hiermee wordt het leven ook een stuk leuker en kan ik mijn werk veel beter doen. (Ronald Verweij) Ik ben vanuit de Hersenstichting al twee jaar betrokken bij het BODY Brein Festival, en ben dan ook altijd aanwezig met een stand van de Hersenstichting. Ik vertel mensen dan over het werk van de hersen stichting en de manieren waarop zij hun steentje kunnen bijdragen. Ik heb gemerkt dat het niet een goede plek is om nieuwe collec tanten te werven, want mensen zijn helemaal in de vakantie- en BODY-en-breinstemming, maar juist goed geschikt voor de expo sure van de hersenstichting. Meer informatie op www.bodyenbreintexel.n. elke dinsdagmiddag KOOPZON DAG"? of "Braderie De Koog elke dinsdagmiddag"? of "De Koog elke dinsdagmiddag KOOPZONDAG"? Hoe moet ik dit lezen?', vraagt fotograaf Pieter de Vries zich ver twijfeld af. vorig weekend in de halve finale van het Tesseltoernooi, waar ze in een lastige driesetter de wedstrijd naar zich toe trok. Ze wist dus dat dit een zware partij zou worden. De finale won ze met 6-3 6-2. Sanne speelde goed, erg aanvallend en probeerde de punten zo snel mogelijk naar zich toe te trekken. Deze week heeft de Texelse vrij, tijd waarin ze zich kan voorberei den op de Nederlandse Jeugd Kampioenschappen. Daarop treedt ze volgende week woensdag aan in de categorie t/m 16 jaar. Hier doet de top 32 van de Nationale Ranglijst aan mee. Daarop staat Sanne momenteel 23e. Het NK vindt plaats in Hillegom. Vorige week kreeg Sanne te horen dat ze geaccepteerd was. Sanne Brand zet zegereeks voort De deelnemers van Bouwdorp vermaken zich uitstekend, ondanks de tropische temperaturen.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 8