AGENDA Cinpmca Te^xe»! *V TAXI Spelers Vitesse in crossloop ZDH Ideale omstandigheden cross Uitslagen koeienkeuring Landbouwdag Texel ZDH maakt het aankomende profs moeilijk TEXELSE 9 COURANT Bioscoop Eetcafé Terras i Clnemo banneling Is veranderd. Echter dwingt het kwaad da Gothem City bedreigd Biuce uit zijn zelf opgelegde ballingschap. The Da ik Knight Rises ®©®0 Mystery 1 WMO/ziekenvervoer Rolstoelvervoer Korting met onze voordeelpas www.taxitexel.nl Honderdtwee atleten hebben meegedaan aan de derde cros sloop van ZDH. Bijzonder was de deelname van de spelers van Jong Vitesse, die in Den Hoorn op trainingskamp waren en dachten een vrije vrijdagavond te hebben. Hun trainer vond ech ter dat als er op de accommoda tie waar je verblijft iets wordt georganiseerd, je als gast ook moet meedoen. De mini loop over 1 kilometer werd bij de jongens gewonnen door Michiel Lohse uit Den Burg. Hij finishte in de snelle tijd van 3.44 minuten. Snelste meisje was Marij ke van der Duim uit de Prins Hen drikpolder, die in 4.46 minuten over de streep kwam. Cor Bijpost uit Den Burg won wederom de loop over 4 kilometer bij de jeugd. Hij had er slechts 14.04 minuten voor nodig. Hij gaf daarmee slechts driekwart minuut toe op de winnaar bij de volwas senen, Rob ter Burg uit Juliana- dorp, die in 13.25 minuten finishte. Deborah Diawach uit Duitsland was in 17.24 minuten de snelste vrouw op deze afstand. Jaap Witte won in 26.54 minuten met overmacht de loop over 8 kilo meter. Knap was echter de presta tie van veteraan Wim Opten uit Zuidlaren (27.32 minuten), die niet eens zo heel veel op Witte hoefde toe te geven. Ook de tijd van de winnaar bij de vrouwen, Margot van derVen uit Den Burg, mocht er wezen: 35.28 minuten. Vrijdag wordt de vierde crossloop van ZDH gehouden. Inschrijven kan vanaf 18.45 uur in de kantine. De jongste jeugd start om 19.15 uur. De wandelaars gaan om 19.25 uur op weg, om 19.30 uur gevolgd door de rest van het deelnemers veld. De tweede Bos en Duinzomer- cross trok zondagochtend 87 deelnemers, precies evenveel als een week eerder. Zij troffen ideale omstandigheden. De wedstrijd over 1000 meter, waaraan 21 jeugdige atleten mee deden, verliep erg spannend. Win naar werd uiteindelijk Michiel Loh se, die in 4.14 minuten finishte en daarmee Marvy Zijl uit Voorscho ten precies één seconde voorbleef. Mart Kikkert, die de derde prijs won, eindigde op zijn beurt één seconde achter Marvy Zijl. Bij de meisjes maakte Jasmijn Baptist haar favorietenrol waar. Zij kwam in 4.22 minuten over de streep. Lin- sey Nagtegaal (4.38 minuten) en Marijke van der Duim (5.19 minu ten) eindigden op de tweede en derde plaats. Jan Kerkmann uit het Duitse Biele feld won vorige week nog met gemak de wedstrijd over 4150 meter, maar had dit keer een geduchte concurrent aan Rob ter Burg uit Julianadorp. Ter Burg won in 14.09 minuten, Kerkmann deed er negen seconden langer over. Beste dame op deze afstand was Margot van der Ven (18.46). De loop over 8600 meter werd een prooi voor Tim Kerkmann: 31.37 minuten. Lutz Lohse finishte keurig als tweede in 31.54 minuten. Suzanne van der Weide liep in een prachtige stijl naar een tijd van 35.51 minuten en werd hiermee eerste dame. De volgende loop door AV Texel georganiseerde loop is de Krim- strandloop, die woensdag bij paal 28 nabij De Cocksdorp wordt gehouden. De inschrijving begint om 19.00 uur, de wedstrijd om 19.30 uur. Kinderen lopen 1200 meter. Volwassenen kunnen kiezen uit 4 of 8 kilometer. Ice Age 4: Continental Drift NL (2D 3D) 1 Manny, Dlego en Sld beginnen aan een groots c oor een catastrofe een I op drift Is geraakt. Te zien In 3D en (beperkt) Vrijdag 3 augustus - cabaret -21.00 uur I Edo Berger met'Iedereen heeft er een' Edo komt met keiharde feiten, experimenteerten voert Je een eindeloze sloot grappen om de bittere waarheid mee weg te spoelen. Entree<14,00, diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst. Zaterdag 4 augustus -19.00 uur DinerCabaret Uitgebreid ^-gangendiner, afgewisseld met een superleuk cabaretprogramma, incl de show€49,50 (evt. kindermenu «4.75J I Dinsdag 7 augustus -van 17.00 tot 20.00 uur Kindertheater Feestrestaurant Drie uur theater, pret, spanning en lekker eten. Entree (18,00, alt-in, reserveren gewenst. Jongeren controleren uitgaansleven Jongerenwerk Pharos heeft in de nacht van 21 op 22 juli het uitgaansleven in De Koog gecontroleerd op zaken als vei ligheid, drankgebruik voor min derjarigen drukte en sfeer. Twee jongeren (scouts) gingen op stap en deden verslag. Uit het onderzoekje bleek dat alle kroegen keurig op tijd gesloten waren en de natte horeca hield zich goed aan de leeftijdsgrens van zestien jaar. Ook krijgen jon geren vanaf achttien jaar een bandje, als teken dat zij ook ster ke drank mogen. De scouts merk ten wel op dat er veel jongeren zijn die hun identiteitsbewijs ver valsen of een bandje weten te verkrijgen zonder dat zij zestien zijn. Bovendien nemen bepaalde jongeren zelf drank mee die zij nuttigen op de fiets, wat niet gecontroleerd wordt. De algemene indruk van de scouts was dat het in veel kroegen te druk was en de nooduitgang moeilijk te bereiken. Ook was er sprake van dronken mensen die gewoon nog alcohol kregen van het personeel. Wat de scouts wel opviel was dat er dit weekend veel politie rondliep, waardoor het gevoel van veiligheid groot was. Dit was de eerste keer dat de scouts zoveel politie hadden gezien in de badplaats. Doorde weeks is er volgens de scouts geen sprake van politie in De Koog (dit is overigens onjuist). Ondanks de aanwezigheid van politie was er wel nog steeds sprake van vandalisme en discri minatie op straat. De laatste kroeg ging dicht om 3.50 uur, waarna de doorstroom naar de taxi standplaats erg stroef verliep. De meeste mensen waren dronken en veel mensen wisten niet waar ze heen moesten, mede doordat het slecht is aangege ven. Er was geen politie of bevei liging aanwezig op de taxistand plaats, terwijl hier vaak wel de meeste relletjes zijn. Ook zou er beter aangegeven moeten wor den waar en wanneer de nacht bus vertrekt. Naast het onderzoek in De Koog, deed Pharos ook onderzoek in supermarkten. Ze stuurden twee jongeren naar de supermarkten in De Koog en Den Burg. Beide jon gens hebben afzonderlijk van elkaar geprobeerd drank te halen in vijf verschillende supermark ten. Opvallend hierbij is geweest dat één van de jongens, die er wat ouder uitzag, in tachtig pro cent van de gevallen alcoholische dranken meekreeg en de wat jon ger uitziende jongen (die in leef tijd ouder was dan de ouder uit ziende jongen) in geen van de gevallen drank mee kreeg. De supermarkten ontvangen in de loop van de maand een brief met daarin de boodschap dat zij beter zullen moeten opletten wanneer het gaat om alcoholverkoop. Hieronder de uitslagen van de koeienkeuring op de Landbouw dag vorige week donderdag in Den Hoorn. Eerste Rubriek: 1A: Texel Beauty Pleasure. (Sanchez) Eig. Fa Boog aard, 1B; Texla Shottle Linnie. (Shottle) eig. VOF de Eendracht, IC: Zwartje 77. (Obelisk) Eig. FA Roeper, 1D: Texel Beauty Siepie 2. (nn) Eig. FA Boogaard, 1E: Ria 259. (Twister) Eig. J M Kikkert; 1F Ria 355. (Yankee) Eig. B W Witte; 1G: Roza 209. (Masquerade) Eig. R J Boogaard; Tweede rubriek; 1A: Texel Beauty Manon 4. (Jango) Eig FA Boog aard; 1B; Marieke 82. (Shottle) Eig R J Boogaard; 1C; Ria253. (Switch) Eig. J M Kikkert; 1D; Bea 147. (Hole in One) Eig. J M Kikkert; 1E Eva 184. (Shottle) Eig. R J Boog aard; 1F Texel Beauty Mae. (Pron to) Eig. FA Boogaard; 1G: Swartsje 97. (Rafael) Eig. FA Boogaard. Derde rubriek: 1A: Texel Beauty Lucky Choice, (nn) Eig FA Boog aard; 1B; Zwarte 290 (Jacumba) Eig. J C Kuip; 1C Lena 213 (Lam bada) Eig. Witte de Nes; 1D: Gels- ke 285. (Onedin) Eig. B W Witte; 1 E; Ria. 241. (Rafael) Eig J M Kik kert. Vierde rubriek 1A: Ria 225. (Roy) Eig J M Kikkert; 1B Roza 168. (Shottle) Eig. VOF de Een dracht; 1C; Texla Emma 292. (Luc ky Mike) Eig. VOF de Eendracht; 1D: Ina 74. (Major) Eig. R J Boog aard: 1E: Ingrid 180. (Grandprix) Eig. J. C. Kuip; 1 F; Ria 476 (Decem ber). Eig Witte de Nes. Kampioen: Texel Beauty Manon 4 (v Jango). Fa. Boogaard, Oosterend. Reserve kampioen: Ria 225 (v. Roy) J M Kikkert Den Hoorn; 3. Marieke 82 (v.Shottle) Rob Boogaard, Ooste rend; 4. Roza 168 (v.Shottle) Vof De Eendracht De Cocksdorp; 5. Texel Beauty Lucky Choice (v.nn) Fa. Boogaard, Oosterend. Uierkampi oen: Ria 225 (v Roy) J M Kikkert Den Hoorn; Jan Herweijer Bokaal Ria 225 (v. Roy) J M Kikkert Den Hoorn; Eiwit prijs CRV Ria 225 (v: Roy) J M Kikkert Den Hoorn. Hoewel el drie jaar gestopt als prof demonstreerde Sieme Zijm in de blauwwitte kleuren nog steeds uitstekend te kunnen voetballen. Foto Joop Rommetsi Een helft lang maakte ZDH het de aankomende profs van Jong Vites se zaterdagavond erg moeilijk. De thuisploeg speelde uiterst gecon centreerd, hield de door Bart Boog aard uitstekend geleide verdedi ging gesloten en zocht af en toe snel combinerend via de flanken de tegenaanval. De gasten uit Arn hem konden daar maar moeilijk mee omgaan. Ze hadden welis waar heel veel balbezit, maar slaagden er lange tijd niet in ook maar het kleinste gaatje in de Hoornder afweer te vinden. Uit arren moede probeerden ze het daarom regelmatig met schoten van afstand, maar steeds vonden ze de uitstekend keepende Daniël Bakker op hun weg. Tien minuten voor rust werd het toch 0-1. De manier waarop het doelpunt ont stond, was tekenend voor dit soort wedstrijden. Ietwat overmoedig geworden was een groot deel van de ZDH-spelers de middenlijn overgestoken om de aanval te ondersteunen, waarop Jong Vites se razendsnel counterend terug sloeg. Terwijl menigeen veronder stelde dat dit al de genadeklap zou zijn, kwam ZDH in blessuretijd weer op gelijke hoogte. Uit een mooie voorzet van Daan Wessels vanaf links scoorde Sieme Zijm, die initiatief voor deze wedstrijd had genomen en uit dank daarvoor een plaats in het Hoornder elftal had gekregen. Na de thee kreeg ZDH het steeds moeilijker. Met slechts twee trainingen in de benen sloeg de vermoeidheid hard toe en volgden de Arnhemmer aanvals golven elkaar in hoog tempo op. Nadat het al snel 1-2 en 1-3 was geworden, was de vraag alleen hoe hoog de score zou oplopen. Het werd uiteindelijk 1-7. Daar kon ook gastspeler René van Dieren weinig aan veranderen. Van Dieren, die zijn carrière bij Feyenoord begon, jarenlang voor Excelsior speelde en met Zijm naar Texel was gekomen, was niet helemaal fit, maar deed als invaller toch nog een half uur mee. Ook voor lunch en a la carte!

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9