TEXELSE®? COURANT Cjroen e^warL-Jexels in het harL, 5 TIME OUT Dorian: ererondje en huldiging bij paal 17 Onder de groeiende aardbeienplanten OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12699 DINSDAG 14 AUGUSTUS 2012 Muziek en gezel ligheid staan centraal in Oos terend waar zaterdag 18 augustus Stren- derpop wordt gehouden. Ook voordat Dorian er goud haalde, was sprake van een relatie tussen de Engelse bad plaats Wey mouth en Texel. Liefhebbers verzorgden een mooie expositie met lego in een schuur van Erik Bakker aan de Pontweg. Strandwachters van de Texelse Reddingbrigade zien toe op de veiligheid rond het strand bij paal 19, 20, 21 en 28. DOOR TRIESTE BRAND IN ELLEBOOGSTEEG, BREIDT SAHEL-GORDELZICH GESTADIG UIT Arie Slob bij Radio Texel Arie Slob, lijsttrekker voor de Christen Unie bij de Tweede Kamerverkiezingen van woens dag 12 september a.s., is don derdag 16 augustus te gast bij Radio Texel. Hij wordt geïnterviewd door Wij- kie van den Berg. Het program ma duurt van 19.00 tot 20.00 uur. 'Hoe bevalt het Gemini?' Onder de naam Hoe bevalt het Gemini verzorgt de kraamafde- ling van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder donderdag 13 sep tember een voorlichtingsavond voor zwangeren en hun partners. Slob is de eerste van nog meer landelijke kopstukken die de komende weken hun opwachting maken in de studio van Radio Texel. Al vast staat de komst van Sybrand van Haersma Buma (CDA) op 23 augustus, Jeroen Recourt (PvdA) en Bram van Liere (Partij voor de Dieren) op 30 augustus en Christiaan Kwint (GroenLinks) en Ybeltje Berckmoes (WD) op 6 sep tember. Mogelijk dat aan dit lijstje ook nog vertegenwoordigers van SP, SGP en PW worden toegevoegd. De bijeenkomst vindt plaats de Zr. Kueterzaal van het ziekenhuis en duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Aan de avond wordt meegewerkt door diverse medewerkers van het ziekenhuis. Gynaecologen bespre ken hoe zij de zwangerschap en de bevalling begeleiden, een verpleeg kundige vertelt over de gang van zaken op de verloskamers en de kraamafdeling en één van de kin derartsen legt uit wanneer de pas geborene op de couveuseafdeling moet worden opgenomen. Daar naast gaat een verloskundige in op de thuisbevalling en de poliklini sche bevalling. Tot slot worden de aanwezigen rondgeleid over de verloskamers (als daar gelegen heid voor is) en de couveuseafde ling. Belangstellenden kunnen zich tij dens kantooruren aanmelden voor deze voorlichtingsavond bij het Patiëntenservicebureau van het Gemini Ziekenhuis, tel. 0223- 696346 of per e-mail: psb@gemini- ziekenhuis.nl. jongeren centrum Man gewond bij ongeval IJsdijk Een 24-jarige man uit Den Burg is zaterdagavond laat gewond geraakt bij een ongeval op de IJsdijk in Oudeschild. De man, die in een personenwagen reed, raakte de leuning van een brug en daarna ging het mis. De klap was dusdanig hard dat het hele motorblok uit de auto brak en de leuning van de brug beschadigd raakte. De auto kwam verderop in de berm tot stilstand. Hoe hard de man reed, meldt de politie niet. Ter plekke geldt een maximum van 60 kilometer per uur. De 24-jarige man raakte gewond en moest voor behandeling wor den overgebracht naar het Medisch Centrum in Alkmaar. Volgens de politie is in het ziekenhuis bloed van hem afgenomen, omdat hij alcohol had gebruikt. Hoeveel de man gedronken had, is niet te zeggen. Het bloed wordt in het Nederlands Forensisch Insti tuut onderzocht op de aanwezig heid van alcohol. Zwemmers uit mui gehaald De Texelse Reddingsbrigade kwam afgelopen week twee keer in actie om hulp te bieden aan in totaal acht zwemmers die in gevaar verkeerden. Woensdag waren een volwassene en drie kinderen terecht gekomen in de sterke aflandige stroming van een mui recht tegenover de bewa kingspost van Paal 28. Op eigen Dorian van Rijsselberghe, win naar van Olympisch surfgoud, wordt zaterdag 18 augustus gehuldigd op zijn geboorte eiland. Hem wacht eerst een ererondje door Den Burg en daarna een feestelijk onthaal op het strand bij paal 17. De huldiging wordt georganiseerd door de gemeente en de familie Röpke, eigenaren van de strand paviljoens bij paal 17, al jarenlang sponsor van de surfer. Dat maak te de gemeente gistermiddag in een persbericht bekend. Aanvan kelijk hadden beide partijen hun eigen ideeën over het feestje, maar inmiddels hebben ze elkaar toch gevonden. 'We zijn apetrots op Dorian. Wat een unieke en meesterlijke over winning. Bovendien laat hij de wereld zien wat Texel op sportief KNRM helpt bij vermist kind De KNRM heeft zondag geassi steerd bij het terugvinden van een 6-jarig kind dat bij paal 28 als vermist was opgegeven. De whippertruck van De Koog werd erbij gehaald en ook de bemanning van de Beursplein uit De Cocksdorp werd op de hoogte gebracht. Zij waren net gealar meerd voor een schip dat vastge lopen was. Na ongeveer een uur zoeken, werd met de Roodberger (de truck waar mee de Beursplein te water wordt gereden) het vermiste kind gevon den in de buurt van de zeilschool bij paal 33. De bemanning van de whippertruck herenigde het kind met de ongeruste ouders. kracht terugkeren lukte niet, waar op de bewakers een lijn uitbrach ten en het groepje naar het strand trokken. Een soortgelijke situatie deed zich donderdag voor op dezelfde plek. Ook toen werden vier personen uit de mui gehaald, nu met gebruik making van de rescue tube, een flexibele reddingsboei waaraan een drenkeling kan worden vastge haakt. gebied te bieden heeft. Dit is een historisch moment en daar staat Texel natuurlijk bij stil', laat bur gemeester Francine Giskes weten. Ook wethouder van sport Hennie Huisman, 'op afstand betrokken geweest bij Dorian', vindt dat Van Rijsselberghe het verdient te worden gehuldigd. 'Ik vind het fantastisch dat Dorian op zo'n overtuigende wijze de gou den plak heeft weten binnen te halen. Het is ook mooi om te zien hoe zijn familie hem van jongs af aan gesteund heeft en in hem heeft geloofd. En hoe zij de sport mogelijkheden van het eiland optimaal benut hebben.' De feestelijkheden beginnen om 12.45 uur met een ererondje over de Groeneplaats, waarna hij via verzorgingshuis De Gollards en verpleeghuis Hollewal naar het strand gaat. De officiële huldiging bij paal 17 begint om 14.00 uur. Van Rijsselberghe en de andere Olympisch medaillewinnaars zijn vanmiddag (dinsdag) in Den Haag ontvangen door minister-presi dent Mark Rutte en er was een officiële bijeenkomst in de Rid derzaal. Kleine brand, groot alarm Het blusvoertuig van de Cocks dorp, het tweede blusvoertuig van Den Burg, de tankwagen, de beroepsbrandweer van Den Hel der en de Officier van dienst werden zondagavond gealar meerd na een brandmelding in het Krimbos. De brand werd om 20.50 uur gemeld door een Duitse toerist die zijn hond aan het uitlaten was. Op basis van droogtefactor groen werd vrij groot alarm geslagen. Op het fietspad wachtte de man de brandweer op. Daarmee hielp hij de brandweerlieden bij het vinden van de brandhaard en kon de brandweer van De Cocksdorp het vuur beperken tot een paar vier kante meter. Zo kon de brandweer van Den Helder thuis blijven en hoefde het materieel van Den Burg niet te worden ingezet. De politie onderzoekt de brandoorzaak. Sjef Boom laat bezoekers van het HavenVIStijn kennis maken met bewoners van de zee. De een vindt het prach tig, de ander houdt liever wat gepaste afstand. Het evene ment werd zaterdag voor de vijfde keer gehouden op de haven van Oudeschild en trok duizenden belangstellenden. Mede dankzij het mooie weer was het een groot succes. Texelse kottervissers zorgden voor gebakken en gerookte vis, er werd uitleg gegeven over de visserij, er werd kunst over de zee geëxposeerd en er waren diverse optredens. Meer over het HavenVIStijn op pagina 6. <foio Jemen «w «a Letterlijk een kijkje nemen onder de groeiende aardbeien. Het was zondag mogelijk op de open dag van de Reuze-Aardbei van de gebroeders Boersen. Veel Texelaars en toeristen maak ten de gang naar de Schorrenweg in polder Het Noorden om een bezoek te brengen. De belangstel lenden konden onder meer een route over het bedrijf lopen en de aardbeien in wording aan de plan ten zien hangen. De aardbeien konden in verschillende hoedanig heden worden geproefd en er waren ook diverse andere kramen waar producten aan de man wer den gebracht. Zangeres Lia Ona zong voor de gelegenheid het Reu ze-Aardbeienlied.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1