T E X ELS E^COURANT 1EIEL Cjrotn 2TimrLrJexels in het harL, 6 Veel suggesties voor naam nieuwe boot Binnen enkele weken grote evaluatie brand J'elleboog Keijser mag disco in principe herbouwen 1 ZONDAG A.S. OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12700 VRIJDAG 17 AUGUSTUS 2012 Caren Eelman uit Den Burg wil professioneel muzikant wor den. Zaterdag speelt ze als CarenZ op Strenderpop. Aanstaande zondag staat bij de familie Lan- geveld uit Eier- land alles in het teken van de autocross. Boerderijcam ping De Vrije Vogel van de familie Tjep- kema is geno mineerd voor de titel Camping van het Jaar. Oudeschilder Lesley Koning doet verslag over zijn werk aan het project sportcommuni- tycentre voor jeugd in Kenia. Rabobank Het was een gezellige drukte in Den Hoorn, waar gister avond de laatste wedstrijd om het Texels kampioenschap ringsteken werd gereden. Ook tijdens de toeristenronde - waarbij steeksters uit het publiek hun kunnen mogen laten zien - werd menig ring geraakt. Meer over dit onderwerp op pagina 3. foto pip Bamami Elmar Keijser wil de J'elleboog zo snel mogelijk herbouwen. 'Als iemand wil bouwen conform de bestemming en voorschriften van het terrein, wie zijn wij dan om dat tegen te houden', vertelt burgemeester Francine Giskes. Over enkele weken volgt een grote evaluatie van de brand. Na de grote brand vorige week, is de Kantoorstraat nu weer toegan kelijk. Maar het terrein van de voor malige discotheek ligt nog vol puin. Daar zit een kleine hoeveelheid asbest in vaste vorm tussen, die bij sloopwerk na de brand te voor schijn kwam. Tijdens de brand is volgens de deskundigen geen asbest vrijgekomen. 'Het is aan de eigenaar te zorgen dat dit op ver antwoorde wijze wordt opgeruimd. Daar zullen we ook op toezien. En het is ook de taak van de eigenaar om het puin op te ruimen', vertelt Giskes tijdens een gesprek met deze krant over de nasleep. 'Het is triest voor de mensen die schade hebben geleden. Ik heb gesproken met veel winkeliers van wie enkele behoorlijk zijn gedupeerd. Aan de andere kant zijn we opgelucht dat het letsel beperkt is gebleven. De mensen die in het ziekenhuis zijn opgenomen, zijn allemaal weer thuis. En met de brandweerman die eerstegraads brandwonden opliep, gaat het goed.' 'Een brand van deze omvang, op zo'n locatie en met deze impact hebben we hier nog niet eerder meegemaakt. Er kwamen 31 voer tuigen in actie en meer dan hon derd hulpverleners. Als gemeente hebben we ons onder meer met de opvang, communicatie en nazorg bezig gehouden. Alle oefeningen die in het verleden zijn gehouden, hebben vruchten afgeworpen. Maar de praktijk is huis hebt, zodat je wordt gewekt. Waarschuw indien nodig de buren natuurlijk altijd weerbarstiger. Geen de ervaringen hebben, bijvoorbeeld twee situaties zijn identiek. Wat we dat ze niet zouden zijn gewekt, dan bijvoorbeeld hebben gemerkt is vragen we hen om dit aan ons door en wie geïnformeerd wil worden, dat brandweer en andere hulpver- te geven.' Dit kan via het speciale doet er goed aan de website van leners van het eiland een bepaalde telefoonnummer 362121. 'Bij een kennis hebben over het gebied, die dergelijke brand merk je hoe niet aanwezig is bij mensen van de overkant. Hoe zorgen we dat die kennis bij zo'n grote inzet van anderen zo goed mogelijk wordt overgedragen, is een vraag waar over we goed moeten nadenken.' Giskes is vol lof over het optreden van de brandweer en de manier waarop de brand is bestreden en verdere uitbreiding is voorkomen. Desondanks uitte Keijser openlijk kritiek op het optreden van de brandweer. En zou volgens J'elleboog administrateur Peter van Riel een muur zonder zijn toe stemming en medeweten zijn omgehaald, waardoor Keijser niet aan zijn verplichting kon voldoen om de schade zoveel mogelijk te beperken. Ook zet de ondernemer vraagtekens bij het actieplan van de brandweer. Giskes: 'De beste stuurlui staan natuurlijk aan wal, maar of de kritiek al dan niet terecht is, zal wellicht blijken uit de gebrui kelijke grote evaluatie die over enkele weken zal worden gehou den'. Daarbij zullen Officieren van Dienst, mensen van de politie, de gemeente en andere hulpverleners en betrokkenen aanschuiven. De evaluatie staat vanwege de regio nale aanpak onder auspiciën van de Veiligheidsregio. Giskes: 'Het is belangrijk dat we zoveel mogelijk informatie over de brand hebben. Als er mensen zijn die zelf bepaal de gemeente te raadplegen. Daar staan ook adviezen op over wat je het beste kunt doen. Kun je de site niet zelf bekijken, vraag dit dan aan iemand anders.' Giskes vertelt dat vorige week bewust geen geluids wagens door Den Burg zijn gestuurd. 'Dat was niet nodig en zou de paniek alleen maar verho- belangrijk zelfredzaamheid is. Want gen.' er zijn mensen die ondanks de De oorzaak van de brand is nog rook zijn doorgeslapen. Ons advies niet duidelijk en een onderzoek is: zorg dat je een rookmelder in loopt nog. TESO heeft al meer dan duizend reacties ontvangen op de vraag welke naam de nieuwe boot zou moeten krijgen. Dat laat direc teur Cees de Waal desgevraagd weten. De Waal zegt positief verrast te zijn door het grote aantal mensen dat de moeite heeft genomen via de website van TESO een naamsug- gestie te doen. Volgens hem spreekt daar een hoge mate van betrokkenheid uit. Er kunnen tot 1 september reacties bij TESO wor den ingediend en daarna gaan Raad van Commissarissen en directie om tafel om een keuze te maken. De Waal: 'Wat we tot nu toe binnen hebben gekregen, geeft een goede indicatie van wat er leeft bij de gebruikers van de veerdienst. Som mige mensen geven alleen een naam door, maar er zijn ook diver se reacties met uitgebreide argu mentatie.' Bekend was al dat de namen van Theo Hoogerheide en Jan Wolkers regelmatig worden genoemd. Volgens De Waal komen ook namen van zeegaten geregeld voorbij. Of er een voorkeur uitgaat naar namen van personen of namen van objecten of plaatsen, kan De Waal nog niet zeggen. 'We verzamelen eerst tot september de reacties en misschien komen er de komende twee weken nog wel heel verras sende namen voorbij. Daarna gaan we met elkaar om tafel om alles te bespreken en een keuze te maken.' Raad van Commissarissen en directie van TESO zijn van plan de naam bekend te maken tijdens de aandeelhoudersvergadering op vrijdag 28 september. De Waal benadrukt dat tijdens de aandeelhoudersvergadering zelf geen stemming over de naam wordt gehouden. Die keuze is voorbehouden aan de Raad van Commissarissen en directie. Dat er een stemming zou zijn, viel af te leiden uit antwoorden die het col lege aan Gerbrand Poster (Texel 2010) had gegeven over de naam van de nieuwe boot, maar dat klopt niet volgens TESO. Het is overigens gebruikelijk bij de veerdienst dat Raad van Commis sarissen en directie zich over de naam van een nieuw schip buigen en het is traditie dat de naam daarna tot het laatst geheim blijft. Wel heeft de veerdienst nu voor het eerst de website aangegrepen om te polsen hoe eenieder over de naamgeving denkt. De Waal: 'Het wordt door TESO buitengewoon op prijs gesteld dat zovelen hier inmiddels gebruik van hebben gemaakt.' Burgemeester en wethouders heb ben laten weten dat zij geen voor keur voor een naam zullen uitspre ken, maar zich scharen achter de naam die uit het huidige proces naar voren komt. Zij werden bij de vraagstelling rond de naam van de nieuwe boot betrokken, nadat Pos ter het college had gevraagd zich uit te spreken vóór de naam Theo Hoogerheide. SNELCODE: 568 www.texelseautopagina.nl Fred Teeven brengt werkbezoek Fred Teeven (WD), staatssecre- 18 jaar, inning van auteursrechten taris Veiligheid en Justitie, brengt door de Stichting Videma, jeugdre- donderdag 23 augustus een classering en geweld op Texel, werkbezoek aan Texel, 's Avonds Het politiek café is voor iedereen doet hij in hotel De Lindeboom toegankelijk. Bezoekers worden mee aan een politiek café. welkom geheten met koffie en koek. De staatssecretaris wordt 's mid dags op de boot ontvangen door wethouder Hennie Huisman, WD- bestuurder Robbert de Jong en TESO-directeur Kees de Waal. Tij dens de overtocht wordt gespro ken over de veiligheid rondom de veerhaven. Het programma wordt in Den Burg voortgezet met een gesprek met wijkagent Marco van Duivenbooden. Daarna vertrekt het gezelschap naar De Koog, waar Teeven twee horecaondernemers ontmoet. In hotel De Lindeboom in Den Burg is van 19.00 tot 20.30 uur een poli tiek café. Daarin worden de staats secretaris stellingen worden voor gelegd over veiligheid op Texel, bijstandsfraude, de wenselijkheid de alcoholgrens te verhogen naar (net Financieel advies gemeentebeleid (ijkt een grap van. de overtreffende trap fOslk padje ook koos, alles Wijkt Mtzichtsloos als het doolhof van L .txl Bekendmakingen op pagina 8 a.ikjs 1791 XD Den Burg, www.woningaanbodtexel.nl lnto@wonlngaanbodtexel.nl Jos Kager, tel. 0222-312833 texelseÜcourant Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): VAKANTIEKRANT Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. AANVANG 12.00 UUR

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1