f 50! COURANT Texel inspireert leider Nederland Lokaal 'Eigenlijk ben ik een halve Texelaar' The Kid leert strippen Familieberichten VRIJDAG 24 AUGUSTUS 2012 "21 augustus was een topdagI" Ike We zijn verdrietig door het overlijden van onze lieve moeder en stoere oma Sietske Steinfort Schaap Ike Echtgenote van Piet de Wolf t 28 mei 1936 Oosterenderweg 25 1794 GB Oosterend t 22 augustus 2012 Salko en Justine Lieuwe, Jorinde, Juul Marijn en Hanneke Guusje, Imme Bliss, t 22 augustus 2012 Er is gelegenheid tot condoleren op zaterdag 25 augustus van 19.30 tot 20.30 uur aan huis, Oosterenderweg 25 te Oosterend. We nemen gezamenlijk afscheid van Ike op maandag 27 augustus om 14.30 uur in de voormalige Doopsgezinde kerk, Peperstraat 26 te Oosterend. Aansluitend zal de crematie in besloten familiekring plaatsvinden. Correspondentieadres: Fam. S. de Wolf, Watermolenweg 10, 1797 SC Den Hoorn. Ike heeft haar laatste weken gelukkig thuis kunnen zijn, door de goeie zorgen van de thuiszorg en Jacqueline Dros. Onze dank gaat in het bijzonder uit naar Anouk den Breejen, Sanne Buijsman en Anne Zegers die haar in haar laatste dagen liefdevol hebben bijgestaan. Salko Justine Marijn Hanneke Kiezen kun je niet, voor die ene man en vrouw. Dat maakt ze zo bijzonder, ze kozen voor jou. Wij wensen Marijn, Hanneke, Guusje, Imme en de rest van de familie veel sterkte in deze moeilijke tijd Rutger en Annika Niek en Mandy Karin Bob en Frouke Omringd door familie, vrienden en kennissen hebben wij in alle warmte afscheid genomen van JAN CORNELIS TIMMER Wij danken u hartelijk voor de manier waarop u met ons heeft meegeleefd. Wij voelen ons erg gesteund in deze moeilijke tijd. Kees en Ria Timmer-Hin Margriet en Cor Kossen-Timmer Kinderen- en kleinkinderen Texel, augustus 2012 Wij willen familie, vrienden en kennissen, onze oprechte dank betuigen, voor het medeleven en de belangstelling, welke wij ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden, van onze zorgza me man, vader en opa Paulus den Breejen t 13-5-1925 t 26-7-2012 Coby den Breejen, kinderen en kleinkinderen Texel, augustus 2012 Vlij tyAA* tMH+WU* SluydLuf. Vh M&jji op vrijdag 7 september 2012. De kerkdienst is om 14.00u in De Burght, Binnenburg 2, Den Burg. Aansluitend houden wij receptie tot 17.30u in dorpshuis De Waldhoorn, Herenstraat 30, Den Hoorn. Ons adres: Keesomlaan 17, 1791 DA Den Burg Je hoort het vaak, men zegt het veel, Een 'backpack'-liefde duurt maar even. Wij bewezen al het tegendeel En gaan nu elkaar het ja-woord geven! Op 1 september 2012 om 14.30 uur trouwen wij in het Gemeentehuis van Texel. Er is gelegenheid tot feliciteren van 19.00 uur tot 20.00 uur in Restaurant Bos en Duin, Bakkenweg 16, 1797 RJ Den Hoorn Stephan van Maldegem Susan van der Wal Purpervlinderstraat 70, 3544 VZ Utrecht Kadotip: KI Helmer van Egten en Marjolijn Plaatsman trouwen op 14 september 2012 in het gemeentehuis van Den Helder om 13.00 uur. De receptie is van 18.30 tot 19.30 uur in 'Clubhuis Onrust', Bassingracht 190. Ons adres: Kruiszwin 3339,1788 PH Julianadorp. Ik Ben vanaf morgen INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN €7,50 tot en met 3 regels. Per regel meer €2,50 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Tassen, voordragers manden in alle soorten maten bij uw fietswinkel Bets fietsen 312184 Veel denkwerk voor de nieuwe politieke partij Nederland Lokaal blijkt op Texel te zijn verricht. Voorzitter Bert Euser, in het dage lijks leven ook wethouder in de gemeente Albrandswaard bij Rot terdam, vertoeft regelmatig in Den Hoorn, waar hij een tweede woning heeft. 'Eigenlijk ben ik een halve Texelaar. Mijn schoonmoeder (mevrouw Schwab-Streefkerk, red.) woonde aan de Naalrand. Na haar overlijden hebben we het huis aangehouden. Mijn echtgenote Henriëtte en ik zijn hier minstens eens per maand en tijdens vakanties. Na ons pensioen hopen we ons definitief op Texel te kunnen vestigen.' Zover is het voor lopig nog niet, zeker niet nu Euser zich op de landelijke politiek heeft gestort. Zijn partij Nederland Lokaal Jmhk nen we er niet uithalen wat er ir daten uit het lokale circuit. We krij - gen steeds meer aanmeldingen. We hopen na de verkiezingen op één tot drie zetels in het parlement. Als we daar eenmaal zitten, denk ik dat lokale politici ons beter en sneller weten te vinden.' Waarmee de onaf hankelijke gemeentelijke partijen in Den Haag een eigen bruggenhoofd hebben. Overigens draait het bij Nederland Lokaal niet uitsluitend om de plaat - selijke belangen. Het manifest Stop Verspilling mikt op een besparing van minimaal 20 miljard en mogelijk het dubbele door te stoppen met 'prestigieuze projecten', zoals nieu we gemeentehuizen en nieuwe scholen, en het aanpakken van 'inefficiëntie' bij het Rijk, bijvoor beeld bij het innen van belasting, het organiseren van zorg en andere vormen van bureaucratie. Menig item heeft Euser bedacht op Mooi bedacht, een landelijke partij die de lokale belangen voorop stelt, gaat er prat op op te komen voor de Maar al die plaatselijke fracties, dat belangen van gemeenten en de plaatselijke bevolking. 'Lokale par - tijen zijn helden in de eigen gemeen Texels Belang en Texel2010 regel - over het strand en door de duinen te. Maar je kunt nog zo je best doen matig overhoop liggen. Hoe moet is toch een vat vol tegenstrijdighe - Texel. 'Ik neem mijn werk altijd mee den. Kijk alleen maar op Texel, waar naar het eiland. Ik wandel graag voor gemeente en burgers, beleid wordt gemaakt door landelijke par - tijen. Geen politiek van onderop, in Den Haag staat het belang van de partij, carrières en de banenmachine voorop. Ik zit meer dan dertig jaar in de politiek, eerst als raadslid en nu als wethouder. We worden regelmatig geconfron - teerd met onwerkbare uitvoerings - regels. Bijvoorbeeld op gebied van en laat me zo inspireren. Door de daar ooit eenduidig beleid uit voort- rust kan ik mijn gedachten goed op komen? Euser: 'We hebben in 400 gemeenten circa 800 lokale partijen. Al die lokale partijen moeten vooral hun onafhankelijkheid en zelfstan - digheid bewaren. We bundelen niet volg zo wat hier gebeurt, maar houd bewust afstand van de Texelse politiek. Ik respecteer de onafhan - kelijkheid van de partijen. Natuurlijk spreek ik wel eens iemand, zoals laatst wethouder Kooiman. Op het welzijn. Vanuit het Rijk zijn er twintig de partijen, maar wél de lokale lei - gebied van ruimtelijk beleid, econo- tot veertig doeluitkeringen. Daar zit- ders. We willen raadsleden en wet - ten allemaal schotten tussen. Ik zou houders binnen onze partij. We zijn het geld van het ene potje graag willen inzetten voor het andere, waardoor we veel efficiënter en effectiever kunnen werken. Nu kun- nog maar net van start, want door de val van het kabinet Rutte, kwa - men we in een stroomversnelling. Maar toch hebben we al 37 kandi - mie en volkshuisvesting konden we wel wat uitwisselen. Hij is enthousi ast over de oprichting van Neder - land Lokaal.' Gerard Timmerman Kaartverkoop Tropical Bij Primera en De Kolonist in De Koog zijn vanaf heden weer entree bandjes te koop voor festival Tropi cal, dat wordt gehouden op vrijdag 31 augustus en zaterdag 1 sep tember. Tropical begint vrijdag 22.00 uur. De prijs voor één dag is €10,-, een passé-partout voor het hele weekend kost €18,-. Er zijn onder meer optredens van Peter Beense, Benny Royal van Snea- kerz, Exobeat, Caribian Punch en Soul sensation. De week van... Marlia Oosterhof De komende week wordt het weblog bijgehouden de oud-Texel- se Marlia Oosterhof uit Lelystad, hoofdtrainer bij Martin Gaus Gelei- de- en Hulphondenschool. Channing Tatum is terug en hij is niet alleen. Samen met Alex Pet- tyfer, Matt Bomer en Matthew McConaughey is hij te zien in de zomerse komedie Magic Mike van Steven Soderbergh, die deze week in Cinema Texel draait. Mike (Tatum), een ervaren stripper, neemt een jonge jongen genaamd The Kid (Pettyfer) onder zijn hoede en leert hem de fijne kunst van het strippen, feesten, vrouwen versie ren en gemakkelijk geld verdienen. Steracteur Bruce Willis speelt de hoofdrol in de actiefilm The Expen dables 2. Een groot deel van de andere films is geprolongeerd. In de 3D anima tiefilm Sammy 2 worden schild padden Sammy en Ray tijdens een zwemtocht gevangen genomen en naar een tropisch aquarium in Dubai gebracht. Daar ontmoeten ze onder anderen het bazige zee paardje Big D en Jimbo de bolle blobvis. Ondertussen zetten twee jonge schildpadden, Ricky en Ella, een reddingspoging op touw. Ze krijgen daarbij hulp van vriendjes als Annabel de inktvis en een groepje pinguïns. Wat volgt, is een spannend ontsnappingsavontuur. Dark Knight Rises is het epische slot over de Batman-trilogie van Christopher Nolan, de dans- en muziekfilm Step Up 4, een nieuw hoofdstuk in de succesvolle Step Up-reeks. Maandag draait een mystery movie, een film die offici eel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment toe geheim wordt gehouden. Andere films die draaien zijn: Brave 3D (NL gesproken), Madagascar 3: Op avontuur in Europa 3D (NL), lee Age 4: Continental Drift 3D en 2D, Brammetje Baas en Intouchables. Maandag is gereserveerd voor een Mystery Movie. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Euroase, maatschap pelijke en psychologi sche hulpverlening, geen wachtlijst, geen verwij zing, aanmelden via tel. 06-57711701 of mail: info @euroasemaatschappeli jkwerk.nl. Zie ook: www. euroasemaatschappe- lijkwerk.nl Stukadoor nodig? Bel: 0610167705. Voor een gra tis en vrijblijvende offerte. De Texelse Stukadoors. keeshinbanden.nl Financiering tegen laag ste rente? Lenen kost geld. Waaijer Advies Altijd de beste deals. 315207. Gitaarles alle stijlen. Nw seizoen ook thuis. Nu korting op inschr. 06- 22272699 Maarten T. Het team van Astrid Haar Atelier werkt de hele zo mer door. Astrid, Jennifer en Mariska. tel.310914. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Boek nu uw Herfst- of Kerstvakantie bij Addy van Tatenhove van Hol land International Reis bureau at Home Tel: 06-50822045 mail: addy. van.tatenhove@reisburea uathome.nl huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 7 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. Schoolfietsen met voor dragers in kleur Bets fiet sen 312184 De yogalessen van Arien van Erkelens beginnen v.a. 3 sept, in "de Aleph" Weverstraat 54, den Burg. Beginners en ge vorderden, jong en oud. Info en opgave: www. inbalansoptexel.nl, tel. 319449. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222) 313809. Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Voor een liefdevolle en troostrijke invulling van begrafenis- of crema tieplechtigheid: Liesbeth Roeper, 06-22864560 www.zilt-tij.nl Stukadoor nodig? Bel: 0610167705. Voor een gra tis en vrijblijvende offerte. De Texelse Stukadoors. Tijdelijk ruimtegebrek? Opslagruimtes op maat. www.finishboxtexel.nl Boek nu uw winterzon- of wintersportvakantie bij Holland International Reisbureau at Home! Profiteer nu van de hoog ste vroegboekkortingen. Tel: 06-50822045 Mail: ad dy.van .taten h ove@ reis bureauathome.nl E-bike Flyer, Trek ook met lage instap bij uw fietswinkel Bets fietsen 312184 De yogalessen van Arien van Erkelens beginnen v.a. 3 sept, in "de Aleph" Weverstraat 54, den Burg. Beginners en ge vorderden, jong en oud. Info en opgave: www. inbalansoptexel.nl, tel. 319449. Nog éénmaal open: de schuurverkoop bij Stu- pa, Wilhelminalaan 25. A.s. maandag van 10 tot 16 uur. Ooievaar huren? Huur onze ooievaar voor in de tuin of de 3 D ooievaar voorop het aam voo r €1,25 per dag bij Mediabu reau Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3