TEXELSE^COURANT 1 Cjrotn Twartr jexeh in het harL, Skuul vrijwel zeker zelfstandig verder Appartement minder op nieuwe Weikoop Brand in schuur Concordia OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12704 VRIJDAG 31 AUGUSTUS 2012 Budoveremging Shima bloeit volop. In Jouw Club in de Krant aandacht voor karate, judo en andere sporten Drie generaties Jimmink zijn verdienstelijke wielrenners Niels en Willem doen zaterdag mee aan de tijd- De voetbalcom petitie staat op het punt van beginnen. Een goed moment om te kijken hoe de clubs er voor staan Medewerker Wiebe Sijtsma behoort tot de inventaris van Ecomare. Na 39 jaar zwaait deze markante tech neut af. Na de sluiting op 1 april opent De Nieuwe Skuul waarschijnlijk op 1 oktober 2012 weer de deuren. Het gaat verder onder de naam de Skuul, herstelondersteunen de verslavingszorg De erken ning van het ministerie van Volksgezondheid is binnen en de voorfinanciering is op een haar na geregeld. De Nieuwe Skuul, voorheen onder deel van Jellinek, heeft de afgelo pen 34 jaar op een effectieve en succesvolle wijze behandeling geboden aan (voornamelijk) alco hol- en medicijnverslaafden. Sinds 1 april 2012 is De Nieuwe Skuul om strategische redenen door Jellinek wegbezuinigd. Een aantal medewerkers, onder wie Joke de Goede en Jenneke Wassink, besloten dat ze het beproefde concept én de vestiging voort wilden zetten. Samen met een aantal externe deskundigen werden de benodigde plannen ont wikkeld en noodzakelijke stappen ondernomen. De Goede: 'Het besluit om De Nieuwe Skuul te sluiten kwam als een donderslag bij heldere hemel. Ons 'bedrijf' is al vele jaren niet alleen winstgevend maar ook zeer succesvol in het voortdurend behalen van positieve resultaten door onze bewoners. Ons behandelconcept loopt al jaren vooruit op recent ingezet beleid van de rijksoverheid van kostenreductie in de zorg, gekop peld aan effectiviteit. Wij hebben de afgelopen maanden alles op alles gezet om als zelfstandige instelling verder te kunnen gaan.' Op pagina 10 meer over de Skuul. Woontij schrapt één van de hoe- kappartementen boven de nieuw te bouwen Weikoop aan de Waal- derstraat in Den Burg. De woningstichting wil zo aan bezwaren uit de buurt en van de politiek tegemoet komen. Woontij heeft een aangepaste nota van uitgangspunten opgesteld die komende dinsdagavond 4 septem ber in de commissievergadering op de agenda staat. De politieke par tijen wordt gevraagd met de wijzi gingen in te stemmen. Woontij paste de uitganpspunten aan, omdat de raad in maart veel bezwaar tegen de hoogte aan de dag legde. Er blijven nu twee appartementen boven elkaar op de hoek over. Als de raad instemt, trekt Woontij de aanvraag voor de bouw van de nieuwe Weikoop met daarboven twaalf woningen in. Daarna volgt een nieuwe aanvraag voor het gehele project. Dan wordt vergun ning aangevraagd voor zowel de nieuwe Weikoop, de nieuwe Albert Heijn, een halfondergrondse par keerplaats voor 174 auto's als 21 nieuwe woningen. Dat worden 14 huurwoningen voor de sociale sec tor en 7 koopwoningen in de vrij sector. Woontij zegt 'eindelijk weer eens te willen bouwen' en hoopt met de nieuwe huizen tegemoet te komen aan de wachtlijst met 841 woningzoekenden. Bedoeling is dat de nieuwe aan vraag via een zogeheten coördina tieregeling verloopt. Dat is een regeling die gemeente, provincie en Rijk de mogelijkheid biedt via alles goed op elkaar wordt afge stemd. De raad wordt later dit jaar gevraagd een besluit te nemen over de coördinatieregeling. Woon tij hoopt op deze manier tegemoet te komen aan een ander verzoek van de raad alles zoveel mogelijk ineen te laten verlopen. Joyce Pool genomineerd Het boek Kamp in de jungle van de Texelse Joyce Pool is geno mineerd voor de Thea Beck- manprijs. Het boek staat met vier andere op de shortlist voor deze prijs, die zaterdag 15 sep tember wordt uitgereikt in the mapark Archeon. De Thea Beckmanprijs wordt sinds 2003 jaarlijks uitgereikt aan het beste historische jeugdboek. Vorig jaar werd de prijs gewonnen door Rindert Kromhout, voor het boek Soldaten huilen niet. Hij zal tijdens een korte plechtigheid in Archeon de winnaar van dit jaar bekend maken en de prijs uitreiken. Ruzie over Sportweek Kamp in de jungle vertelt het waar gebeurde verhaal van Indische Nederlanders die in 1942 op ver denking van Duitse sympathieën naar een krijgsgevangenkamp in Suriname werden gebracht, waar ze tot 1946 onder barre omstan digheden door Nederlandse mari niers gevangen werden gehouden. Fietsster gewond Een 57-jarige fietsster uit Den Burg is woensdagmiddag gewond geraakt bij een botsing op de Witte Kruislaan in Den Burg. De vrouw verleende geen voorrang aan een van rechts komende 41 -jarige fiets ster uit Den Burg. Beiden kwamen ten val. De 57-jarige vrouw brak vermoedelijk haar been en werd naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder gebracht. Gepakt voor rijden met teveel drank De politie heeft in De Koog twee jongens van 16 jaar opgepakt omdat ze met teveel alcohol achter de kiezen op de brommer zaten. De twee, afkomstig uit Bergen en Alkmaar, vielen op toen ze in de nacht van dinsdag op woensdag met forse snelheid door de Dorps straat reden. De politie nam de heren mee naar het bureau in Den Burg voor een ademanalyse en daar bleken beiden boven de limiet van 90 microgram uitgeademde lucht per liter (ug/l) te zitten. De jongen uit Alkmaar blies 530 ug/l en de jongen uit Bergen 140 ug/l. Normaliter is 225 ug/l de grens, maar voor beginnende bestuurders geldt 90 ug/l. Beide jongens kregen een proces-ver- haal. De jongen die het meeste blies, moest ook zijn brommerrij bewijs inleveren. Valse factuur Het rondsturen van valse facturen is kennelijk een lucratieve activiteit, gezien de meldingen die regelma tig bij de redactie binnen komen. Een onderneemster uit De Koog ontving een rekening van het Nederlandse Bedrijvenregister, om binnen 14 dagen €279,65 over te maken. Ze heeft de nota vernie tigd en adviseert andere ontvan gers haar voorbeeld te volgen. Wethouder Hennie Huisman en Gerbrand Poster (TX2010) liggen overhoop over het voorstel van b en w om €65.000,- uit te trekken voor de organisatie van het eind- festijn van de Nationale sportweek. Poster vraag zich af waar het col lege 'het lef vandaan haalt om in deze financieel sombere tijden met een voorstel te komen'. Maar vol gens Huisman voert ze de opdracht van de raad uit om Texel sportief landelijk op de kaart te zetten. Meer op pagina 12. Financieel advies .txl Bekendmakingen op pagina 10 m SNELCODE: 588 Jeugdwerkloosheid wwwtexeli GarageDrosjjJI www.texelseautopagina.nl schept kanen in armelai's sta Ve Tèxelsejutters zijn allen al VKFters. TEXELSE0COURANT In een schuur naast boerderij Con cordia aan de Kadijksweg is van ochtend vroeg brand uitgebroken. De brandweer, die om kwart voor zeven werd gealarmeerd, bestreed het vuur zowel van binnen als van buiten. Er werd voor de zekerheid meteen opgeschaald naar 'grote brand', zodat diverse brandweer wagens en de hoogwerker aanwe zig waren. Het leek er daarna op dat de brandweer het vuur onder controle wist te krijgen. Hoe het is afgelopen, was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. (Foto Jemen ran Hattum) 1791 XD Den Burg, www.woningaanbodtexel.nl lnfo@woningaanbodtexel.nl Jos Kager.tel. 0222-312833 Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): PROFILE TYRECENTER Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Een hevige regenbui heeft gisteravond laat diverse delen van straat en het Mieland een pomp om water uit het riool in de Oudeschild blank gezet. Het water kwam tot twintig a dertig sloot te pompen, zodat het water elders in het dorp kon zakken, centimeter hoog in de straten. Zowel delen van de Heemskerck- Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier kwam even straat als de Loodssingel, de De Houtmanstraat en de Vlamkast eens in actie. De politie zette delen van Oudeschild af. Automo- liepen onder. Bij meerdere huizen kwam water naar binnen en bilisten die toch door de ondergelopen straten reden, werden ook schuurtjes moesten het ontgelden. Bij Voordeelland op de door politie en Oudeschilders gemaand rustig te rijden om golf- hoek van de Heemskerckstraat en de Loodssingel werden pom- slag en daarmee extra schade aan huizen te voorkomen. Meer pen ingezet om het water zoveel mogelijk buiten de winkel te over de gevolgen van het noodweer elders in deze krant, houden. De brandweer plaatste op de kruising van de Tromp- (Foto Jeroen van Hattum)

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1