TEXELSE COURANT Cjrom Twartsjexels in het harL, 9 11 Woontij over Weikoop: 'geen alternatieven' Kavelruil 'Molenzicht' in polder Het Noorden Erepenning voor Texelse Courant OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12709 DINSDAG 18 SEPTEMBER 2012 Menvereniging Tussen Wad en Duin wil dit weekend het strand als één van de hinder nissen opnemen in de marathon. Jan Brouwer beschrijft in zijn boek 225 jaar bedrijvigheid in en om Ooste rend Texel 247 winkels en bedrijven. Marianne van der Kooi sluit na 38 jaar antiek zaak op de Ste nenplaats. Vooral het ple zier in haar werk telde. op moeizame wijze een punt veroverd tegen Egmondia (2-2). SV De Koog heeft in de der de wedstrijd van het seizoen 'Verdere aanpassingen, zoals een bouwlaag weglaten, zijn niet alleen financieel onhaalbaar, maar ook volkshuisvestelijk, ste denbouwkundig en architecto nisch ongewenst', zo luidt de reactie van Jan van Andel van Woontij op de discussie over de geplande bouw van de Weikoop aan de Bernhardlaan. Tijdens de commissievergadering van 4 september was er wederom veel kritiek op het nog te bouwen complex dat onderdak moet bie den aan de Weikoop, Albert Heijn en een aantal woningen. Ondanks dat er een appartement minder komt, zijn de gemeenteraadsleden en veel bewoners nog steeds ongerust over de plannen. Naast de hoogte, is de mogelijke ver keerssituatie de bewoners een doorn in het oog. Volgens Van Andel is dit onterecht. 'Vooralsnog gaan we uit van een inrit aan de Waalderstraat en een uitrit aan de Bernhardlaan. De suggestie dat deze uitrit leidt tot verkeersopstop pingen op de Bernhardlaan is niet correct. Uit eigen waarneming blijkt dat, zelfs op piekmomenten in het Texel 2010 wil ereburgerschap Texel 2010 blijft doorgaan om Dorian van Rijsselberghe het ereburgerschap van Texel toe te kennen. De partij heeft daarvoor een motie opgesteld die ze woensdagavond tijdens de raadsvergadering aan de andere politieke partijen wil voorleggen. In de motie wordt het college opge roepen de voorbereidingen te tref fen om het ereburgerschap toe te kennen. Volgens de partij van Ger- brand Poster verdient Van Rijssel berghe het ereburger te worden, omdat hij 'Texel op de wereldkaart heeft gezet' en 'het eiland wereld wijd een bekendheidsboost heeft gegeven' door Olympisch kampi oen windsurfen te worden. Het is de vraag hoe de andere par tijen op de motie gaan reageren. Het wordt lastig, omdat 'nee' zeg gen niet echt netjes overkomt. Van Rijsselberghe werd door het colle ge voor zijn Olympische prestatie beloond met de instelling van een fonds om kinderen meer te laten sporten. Het college koos daarvoor in de gedachte dat het stimuleren van sport onder de jeugd voor de 23- jarige Van Rijsselberghe een groter cadeau zou zijn dan het ereburger schap. Tijdens besprekingen in de raadscommissie over de invulling van het fonds liet Poster al horen dat hij liever het ereburgerschap had toegekend. Winterklaar? L J CV-ketel gecheckt LJ Dakgoot gemaakt Sloot sch hoogseizoen, geen sprake is van verkeersopstoppingen rond de rotonde Bernardlaan/Waalder- straat. Deze kunnen ook niet wor den veroorzaakt door verkeer dat vanuit de parkeergarage komt. Het verkeer vanuit de parkeergarage moet, alvorens verplicht rechtsaf richting rotonde te gaan, voorrang verlenen aan het verkeer op de Bernhardlaan. Van het ophouden van ander verkeer is derhalve geen sprake', zo schrijft hij. Ook was er verbazing over de kritiek dat er tuinen aan de voorkant komen. 'In de media is gesuggereerd dat er in eerste instantie alleen tuinen aan de achterkant zouden komen en dat er nu overdekte tuinen aan de voorkant zouden komen (dit was een quote van één van de inspre kers, red.). Ik heb geen idee waar deze opvatting vandaan komt, maar het is niet juist. Aan de ach terzijde, bovenop de winkelruimte krijgen de woningen een tuintje/ terras. De rest van het dak wordt uitgevoerd als een groen vegeta tiedak. Meer op pagina 5. 'Sector betrekken bij slaapplaatsen' De politieke partijen willen de toeristische sector betrekken bij de vraag wanneer er sprake is van 'toeristische zorgplaatsen' en 'vernieuwende projecten' waar nog bedden aan verstrekt mogen worden. Dat blijkt uit een aangepaste motie over het aanpassen van de gemeentelijke nota Recreatie en Toerisme om de toekomstige omgang met de toeristische slaap plaatsen te regelen. De motie komt woensdagavond aan de orde in de raadsvergaderi ng Het gaat om de maximaal vierhon derd slaapplaatsen die wat de poli tieke partijen (allen behalve Texel 2010) betreft nog worden uitgege ven. Dat mag wat de partijen betreft alleen gebeuren bij 'vernieuwde projecten', maar daarvoor moet nog een definitie worden geformu leerd. Lees verder op pagina 3 vee gaas Garage DrosJj|ja www.texelseautopagina.nl TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Kraakman Reyneveld B.V. Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. Een smaakbombardement daalde dit weekend neer op De Koog, waar de negende editie van Texel Culinair werd gehouden. Het was er druk, gezellig en het was een feest voor de smaakpapillen. Bezoekers deden zich te goed aan een groot assortiment hapjes aan drankjes die geserveerd werden door 27 bedrijven. Onder meer door deze jeugdige deelnemer. De makers van al het lekkers streden om prijzen in verschillende categorieën. De eerste prijzen gingen naar Hotel-brasserie Rebecca uit De Waal, eetcafé Sjans uit De Koog en Smakelijk Meer uit Den Burg. Meer over Culinair elders in deze krant. Met kavelruil 'Molenzicht' verster ken diverse agrariërs in polder Het Noorden hun posities. De her verkaveling omvat 121,45 hectare. Bollentelers, melkveehouders en akkerbouwers nemen deel. Enke le bedrijven vergroten het teeltop pervlak, voor anderen levert de uitruil van grond een verbetering van de grondkwaliteit vooral gericht op de bedrijfsvoering. Elf partijen doen mee aan de kavel ruil. Naast agrarische ondernemers betreft het twee stukken pachtgrond. De specifieke gebruikskwaliteiten van grond vormen de basis voor de ruil. In Het Noorden liggen gronden die geschikt zijn voor de bollenteelt. Twee bollentelers verwerven een kavel om het bedrijf te vergroten. Een kans die zich niet iedere dag aandient. Een melkveehouder kan zijn huiskavel optimaliseren door aangrenzende grond te verwerven en voegt een perceel aan de over zijde van de weg toe. De gronden waarvoor werd geruild lagen elders op het eiland en werden gedeeld met een akkerbouwbedrijf. Beide bedrijven kunnen na de ruil zelfstan dig met goede huis- en veldkavels verder. De akte van de ruil is op 17 september getekend bij notariskan toor Dogger en Hoogerheide. Voor Stivas-begrippen is dit een gro te ruil. Bij twee partijen leidt de rui ling tot schaalvergroting van onge veer 14 hectare. Het grootste voordeel schuilt in het samenvoegen van eigendom. Hierdoor ontstaat voor één bedrijf een bedrijfskavel van ruim 60 hectare. Kavelruil 'Molenzicht' is begeleid door Stivas, het merendeel van het voorberei dende werk is verricht door Platte land Makelaardij. Stivas houdt zich bezig met het optimaliseren van de inrichting van het landelijk gebied en doet dit al vijftig jaar. Vrijwillige kavel ruil is hiervoor het belangrijkste instrument. De kavelruil valt onder de zogenoemde POP2-vlag. Hier door worden kosten voor het Kadas ter, de notaris en voor aanpassings- werk vergoedt uit bijdragen van de provinciale bijdrage en het Europees Landbouwfonds. Ook de begelei ding door Stivas wordt vanuit deze gelden gefinancierd. en de Historische Vereniging. van de Texelse Courant op pagina Meer over de 125ste verjaardag 11. 'De Texelse Courant is als smeer olie voor de samenleving en heeft een maatschappelijk betrokken en onafhankelijke redactie.' Lovende woorden van burgemees ter Francine Giskes, die ze sprak tijdens de receptie die zaterdag bij de 125 jaar oude jubilaris werd gehouden. Als blijk van waardering had ze de erepenning van de gemeente Texel meegenomen. Het was de 25ste keer dat de pen ning werd uitgereikt. Achttien per sonen en zes organisaties gingen de Texelse Courant voor. De eerste persoon was in 1953 J. Bruin, die 22 jaar raadslid was, de laatste vorig jaar Dorian van Rijsselberghe, na het veroveren van de wereldtitel bij het surfen. Organisaties die eerder in het zon netje werden gezet, zijn de Stich ting Agrarisch Texel, de Stichting Burgemeester Giskes overhandigde hoofdredacteur Gerard Timmerman (rechts) Ronde om Texel TESO het Mari- en oud-hoofdredacteur Harry de Graaf de erepenning en bijbehorende tiem en Jutters Museum, Excelsior °°rkonde"i"0 JobScneBera' MALA FIDE SÓHOÖRSTEENVeSerT NOU, ZO'N DIKKE PROP HEB IK NOG NOOIT MEEGEMAAKT: IK ZAL HIERVOOR EEN PAAR HONDERD EURO EXTRA IN REKENING MOETEN BRENGEN..

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1