TEXBJVG8CIA.NL mm t TEXELSE 2 COURANT Maartenhuis bezoekt Dourleinkazerne DINSDAG 18 SEPTEMBER 2012 Kinderkoor bij Albert Heijn Tijdens de kindermiddag die wordt gehouden naar aanleiding van het 125-jarig jubileum van Albert Heijn, op woensdag 19 september, verzorgt Artex-Kun- stenschool Texel een tweetal feestelijke optredens. Van 15.30 tot 16.00 uur is de piep jonge band Foot-C te horen, een band met leden die gemiddeld 11 jaar zijn. Desondanks swingen zij de pan uit. Dit optreden wordt om 16.45 uur vervolgt met een optre den van het Kinderkoor onder lei ding van Mathieu Vulto. Dit koor zingt een kwartier lang liedjes uit de top 40 en liedjes van Kinderen voor kinderen. Publiek heeft gratis toegang. Visverkoop voor gymvereniging In de Heemskerckstraat in Oude- schild wordt zaterdag 22 septem ber vanaf 13.00 uur vis verkocht om Gyvo, de plaatselijke gymver eniging, financieel een steuntje in de rug te geven. De vereniging heeft dringend behoefte aan enkele nieuwe toestellen en kan de extra inkomsten goed gebruiken. Ter hoogte van Vispaleis Van der Star wordt poon en tong gerookt en worden kokkels en mosselen ver kocht. Als het weer het toelaat, is de gymvereniging aanwezig met de tumblingbaan waarop kinderen kunnen spelen en met een kraam met koffie, thee, limonade en koek. Museum zoekt vrijwilligers Het Cultuurhistorisch Museum in De Waal is naarstig op zoek naar nieuwe gidsen, rondleiders en mensen voor het ontvangen van publiek. Dit in verband met ziekte van enkele vrijwilligers. Geïnteres seerden kunnen zich wenden tot Jean Vaillant (tel. 06-53492321) en Janneke Boon (tel. 318650). Alzheimer café Tijdens het Alzheimer Café, dat dinsdag 25 september wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan, brengen Jacolien van Kooten en Jan Eelman onder de titel 'Zo liever niet' een parodie op de zorg voor mensen met demen tie. Daarnaast beantwoorden Tamara Kuiper en Marjolijn Slot van Geriant Wonen vragen over het zorgaanbod voor mensen met dementie. Het programma begint om 19.30 uur, de toegang is gra- Peter Breuer er n de Wolk maakten een rondje Bewoners van het Maartenhuis bezochten donderdag de Joost Dourleinkazerne. Deze dag was georganiseerd door de 1e offi cier van de kazerne, Majoor der Mariniers Van den Berg en het bestuur Contact Oud-Mariniers Texel. De bewoners werden opgehaald door busjes van de Koninklijke Marine. Op de kazerne werd een kleine tentoonstelling bezocht over het werk van de Korps Mariniers. Er werd een tochtje over het defen sie terrein (duinen en strand) gemaakt in één van de rupsvoer tuigen, een zogenaamde Band- vagn (BV). Dit is een 'all terrain carrier', die tevens amfibisch is en vooral tijdens de training en oplei ding in Noorwegen wordt gebruikt, maar ook elders in de wereld tij dens acties is ingezet. Er werd gevaren in kleine snelle rubberboten en twee landingsvaar tuigen van het Korps Mariniers. De twee landingsboten waren oude landingsvaartuigen uit de jaren Mathilda Witte 50.000ste bezoeker Op het randje van het seizoen, op de laatste dag dat het open was, verwelkomde zwembad Molenkoog in Den Burg nog de 50.000ste bezoeker. Mathilda Witte, die afgelopen sei zoen regelmatig haar baantjes zwom, ontving uit handen van Connie Joling een abonnement Anoniem Zaterdag is het zo ver. Nationale Burendag. Hoe verzinnen ze het... Zijn we net bezig om Prins jesdag te verwerken, en vooral die hoed, krijgen we Burendag. Straks Halve Marathondag, Werelddierendag en ga zo maar door. Allerheiligen, Allerzielen, Sinte Maarten, Sinterklaas, Ouwe Sunder met voorklazen, klazen en naklazendag. Tot en met natuurlijk de dag die alle direc teuren steevast vergeten: de der de donderdag van april. Natuur lijk! Secretaressedag. Annie gruwelt ervan. Burendag. Het credo van onze buren is: 'Leven en laten leven.' Ja, ja. Beven en laten beven, dat klinkt beter. Ik heb onlangs twee keer de politie op bezoek gehad. Er waren klach ten binnengekomen bij Meld Mis daad Anoniem. 'Ja, met Truus van nummer 98, spreek ik met Misdaad Anoniem?' Burenover- last. En wat bleek? We waren aan het tafeltennissen in de tuin. Oom agent constateerde dat op de p.d. (plaats delict). Een illegale wietplantage moesten zij voor lief nemen, daar kwamen ze immers niet voor. Een paar weken later was het weer raak. Dezelfde die- pet-past-ons-allemaal jongetjes. Annie heeft wel eens gelezen dat je oud begint te worden als je vindt dat agenten van die broe- kies zijn. Nou, ik kan u verzeke ren: wat voelde ik me oud. En vooral toen ik tot mijn schande moest bekennen dat de overlast veroorzaakt werd door een onschuldig oud-hollands spelle tje sjoelen. Oei, daar hadden ze moeite mee. Niet met het spel, dat kenden ze niet, maar met de spelling. Een soort googelen met harde schijven, noteerden zij. Maar goed. Annie probeert als altijd een positieve draai aan onderwerpen te geven. Nu is het de laatste tijd mode om allerlei vreselijke ziektes te lijf te gaan met sportieve acties. Wielrennen, hardlopen, zwemmen, alle spor ten worden ingezet om geld in te zamelen voor het goede doel. In de hoop dat die levensbedrei gende ziekte met een paar cen ten het land kan worden uitgezet. Als we nu in dat kader ook eens Burendag plaatsen? Dat schept een band. Dat biedt kansen. Alle vervelende buren het land uit, door op Burendag voor het goe de doel te gaan pingpongen. Of sjoelen. Er is niet veel geld voor nodig hoor. Ze krijgen immers allemaal een enkele reis. Buren dag. Dat draaien we voortaan om. Dag buren. Opzouten. Weg ermee. Een nieuwe traditie is geboren. Nationale Burendag: wat een sportieve gebeurtenis! Annie@texelsecourant.nl voor het volgend seizoen. Vorig jaar werd de 50.000ste een week eerder ontvangen en sloot Molen koog af met 52.390 bezoekers. Ondank dat het zwembad dit sei zoen zeker tienduizend school- zwemmers moest missen, mag 2012 een nog beter seizoen genoemd worden. Er werden ook opvallend meer dagkaartjes en vijf- badenkaarten verkocht en Molenk oog krijgt daarnaast steeds meer toeristen binnen. tachtig en negentig en zijn van de stichting 'Keep Them Landing'. De vaartuigen kwamen speciaal voor deze dag uit Amsterdam gevaren. Ook de KNRM was met een snelle reddingboot aanwezig en de stuur mannen Jan Agter en Gerbrand Zoetelief voeren menig keer met bewoners van het Maartenhuis het Marsdiep op. Rond half vijf werd de dag afgeslo ten met een barbecue, hierna keer den de bewoners van het Maarten huis moe en voldaan terug naar De Koog. Ambassadeur Texels dialect Gelein Jansen uit Den Burg treedt deze week op als ambassadeur van het Texels dialect op Radio 5. Jansen doet mee met de verkie zing van het Mooiste Dialectwoord van 2012 in het NCRV-programma Plein 5 van Hijlco Span. Tussen 14.00 en 16.00 uur komt Jansen een aantal dagen achter elkaar aan het woord om meer te vertellen over het woord 'huiterde- wuiter' dat volgens hem het mooi ste dialectwoord zou moeten wor den. Museum zoekt vrijwilligers In verband met ziekte van enkele vrijwilligers is het Cultuurhistorisch Museum Texel in De Waal op zoek naar enkele rondleiders en gast vrouwen en -heren voor de ont vangst van publiek. Jean Vaillant (tel. 06-53492321) en Janneke Boon (tel. 318650) zien uw reactie graag tegemoet. Expositie 'jutkunst' bij Novalishoeve Wethouder Eric Hercules open de donderdag bij zorgboerderij Novalishoeve aan de Hoornder- weg de expositie van Maria Roelofsen. De wethouder deed dat met een citaat uit Animal Farm van George Orwell, waarin de dieren de men sen van de boerderij verjagen om uiteindelijk in dezelfde fouten te vervallen. In het boek nemen de varkens de macht over, reden voor Hercules om aan een 'varken' toe stemming te vragen de stal te mogen betreden. Het varkensmas ker was speciaal voor de gelegen heid gemaakt door Roelofsen, geheel in de stijl van de expositie. Zij maakt objecten van gejutte materialen en toont tot eind okto ber tussen en boven de koeien, varkens en kippen van Novalis hoeve werken die aan de boerderij zijn gerelateerd. Joost Heerschop van de Novalishoeve benadrukte in zijn openingspraatje de creativiteit in de werken, die op verschillende niveaus bekeken kunnen worden. Bezoekers van de expositie kun nen een creatieve vragenroute lopen, met vragen die een aanzet zijn om de werken op een andere manier te bekijken. Van de inge vulde lijsten wordt na afloop een boekje samengesteld. Een uitgebreid overzicht viteiten, workshops is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrij gen is, via www.texelagenda.nl en (mobiel) http.//m.texelagenda.nl/ nl. Dinsdag 18 september: 20.15 uur. In de kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een concert met twee pianisten. Entree gratis, na afloop wordt een inzameling gehou- 21.00 uur. De Texelse bluesband Jug Bros treedt op in café De Kombuis op de haven van Oudeschild. Aan vang 21.00. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Ted; 19.15 De Verbouwing; 21.30 The Bourne Legacy; 22.00 Ted. hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 18 sept. 11.00 en 23.24 u. Woe. 19 sept. 11.34 en 23.50 u. Don. 20 sept. 12.05 en 23.50 u. Vrij. 21 sept. 12.35 u. Zat. 22 sept. 00.30 en 13.20 u. Zon. 23 sept. 01.20 en 14.10 u. Ma. 24 sept. 02.30 en 15.24 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zaterdag 22 sep tember eerste kwartier, maandag 24 september doodtij. Zondag 23 septem ber zon op 7.29 uur, onder 19.36 uur. TEXELSE-COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Job Schepers Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl €91,55 €89,15 isch)) Per jaar Bij verzending naai portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. Woensdag 19 september: 20.00 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur de maandelijkse raadsver gadering. 20.00 uur. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijfblad aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. 20.00 uur. 'Ouders van pubers op Texel' houdt de eerste bijeenkomst. Aanvang 20.00 uur. De locatie wordt bekendgemaakt na opgave: texel® mam maweetal les. nl Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Madagascar 3 3D NL; 13.45 Sammy 2 3D NL; 16.00 Ted; 16.15 Madagas car 3 3D NL; 18.45 Ted; 19.15 De Verbouwing; 21.30 The Bourne Legacy; 22.00 Ted. Donderdag 20 september: 10.00 uur. Senioren maken een bus reis naar de Mokbaai. Aanmelden bij de SWOT, tel. 312696. 13.00 uur. Belangstellenden kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubbanen bij zwem bad Molenkoog in Den Burg. Spel materiaal is aanwezig. 14.00 uur. Loodsbotter Texelstroom vertrekt om 14.00 uur uit de haven van Oudeschild voor een zeiltocht van drie uur. Reserveren via tel. 06- 26414284. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een bridgedrive. Inlichtingen bij Veronica van Beek, tel. 06-28787820. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voor stelling 'Max Tailleur, ik lach om niet te huilen' van het Nederlands Kome die Theater. Entree €16,-. 21.00 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager kan bij helder weer vanaf 21.00 uur door een telescoop naar de ster ren worden gekeken. Opgave: tel. 06-53340063. Vrijdag 21 september: 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild is van 14.00 tot 17.00 uur een kleine rommelmarkt met kof fie en de verkoop van diverse hand werken. TESÜ Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in en rond het weekeinde geregeld een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag en zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Automobilisten moeten rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen vrijdag in beide richtingen ontstaan, zaterdag in Den Helder en zondag op Texel. Voor meer informa tie over de veerdienst: tel. 369600 of www.teso.nl. Thea Beckmanprijs voor Anna Woltz Tijdens een drukbezochte bij eenkomst in themapark Arche- on is zaterdag de Thea Beck manprijs voor het beste historische jeugdboek uitgereikt aan Anna Woltz. Ook de Texelse Tim© Out Joyce Pool behoorde tot de genomineerden. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Sluyscoog, Korf- baeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton. Woltz kreeg de prijs voor Ik kan nog steeds niet vliegen, het verhaal van Luuk die na de Tweede Wereld oorlog naar Denemarken gaat en daar twee meisjes ontmoet met een geheim. De jury noemde het een boek 'waarvan je het jammer vindt dat je het uit hebt'. In het juryrapport, voorgelezen door Rin- dert Kromhout, winnaar van vorig jaar, werd Kamp in de jungle van Pool geprezen om de literaire kwa liteit. Ook was de jury zich onder de indruk van de indringende wijze waarop de schrijfster een onbe kend verhaal uit de Tweede Wereld oorlog weet te vertellen. Voor de prijs kwamen 85 boeken voor lezen tot 12 jaar in aanmerking, waarvan er uiteindelijk vijf werden genomi neerd. weer open Jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg is van af deze week weer geopend. Jon geren van 10 tot 18 jaar zijn op maandag, dinsdag en woensdag welkom van 15.00 tot 17.00 uur, oudere jongeren - van 12 tot 18 - op donderdag van 19.30 tot 22.00 uur en op vrijdag van 20.00 tot 0.00 uur. In oktober beginnen de activiteiten voor de jeugd, met op 22 september een skatefeest op het skatepark. Ouders die een kijk je willen nemen bij de gevonden voorwerpen van Bouwdorp, kun nen contact opnemen via e-mail- adres jsegerink@pharostexel.nl of tel. 06-12665690. Deze gegevens zijn ook te gebruiken voor informa tie over het huren van de popkel ders.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2