Harde wind blaast winnaar halve marathon naar record Duizenden toeschouwers zorgen voor bijzondere sfeer TEXELSE 6 COURANT SCHULPFNGAT Kidsrun wederom een groot succes DINSDAG 2 OKTOBER 2012 De deelnemers aan de Kidsrun gingen v, Voorafgaand aan de start van de Texelse Halve Marathon vond de Kidsrun plaats. Ruim 150 kinderen in de leeftijd van 3 tot en met 16 jaar hebben twee rondjes (1.275 meter) door het centrum van Den Burg gelopen. Onder aanmoedigingen van het massaal opgekomen publiek werd er goed gelopen. Het par- coursrecord van vorig jaar is blijven staan op 4.04. Er werd in vier categorieën gelo pen, om kwart over 11 gingen de jongste kinderen van start. De n start op de Groeneplaats. kinderen liepen net als vorig jaar met een chip, hierdoor zijn de tij den van alle kinderen bekend. Deze tijden zijn vanaf woensdag te vinden op www.sportser- vicetexel.nl. De snelste drie lopers per categorie kregen een prijs, daarnaast ontvingen alle kinderen een herinneringsmedaille, een T- shirt van de Kidsrun en wat te drinken. Uitslagen: Meisjes t/m 8 jaar: 1.Sandy Nagtegaal (6.04), 2.Berber van der Duim (6.17), 3.Die- neke Hes (6.23). Jongens tot en met 8 jaar: I.Tijn Zeeman (4.54), 2.Coen van de Kerkhof (5.08), 3.Arwen van de Berg (5.17). Meisjes van 9 en 10 jaar: I.Kim Dulfer (5.21), 2.Zoë Piersma (5.24), 3.Linsey Nag tegaal (5.34). Jongens 9 en 10 jaar: 1 .Jeff Tesselaar (4.40), 2.Mart Kikkert (4.58), 3.Dorus Overmaat (5.01). Meisjes 11 en 12 jaar 1.Jasmijn Baptist (4.59), 2. Iris Hei nis (5.05), 3.Maaike Hes (5.10). Jongens 11 en 12 jaar: I.Michiel Lohse (4.41), 2. Jeremy van der Mee (4.45), 3.Mels Buijs- man (4.45). Meisjes 13 jaar en ouder: 1.Anouk Stam (4.54), 2.Kari Stam (5.17), 3.Carlijn Hes (5.20). Jongens 13 jaar en ouden I.Derck de Vilder (4.22), 2.Djulyan van der Mee (4.38), 3. Justus Dijker (4.57). minuten voor. Harald van Doorn van Lycurgus arriveerde op zes minuten van de winnaar op de Groeneplaats. Bij de vrouwen was het iets spannender. Winnares Yvonne Kassenberg had iets min der dan een minuut voorsprong op Inge de Jong. De achterstand van de nummer drie, Mireille Baart, bedroeg zes minuten. Ook in de wedstrijd over 10 kilo meter waren de verschillen vrij groot. Michiel de Ruyter won in 31.03 minuten en was daarmee soonlijk record te kunnen verbete ren. Maar allemaal genoten ze onderweg van het fraaie parcours en de aanmoedigingen van de dui zenden toeschouwers. Al voor de start zat het sfeertje er lekker in. Aan boord van de Schul- pengat, op weg naar de start, wer den de lopers opgezweept door muziek van DJ Marco van Sam- beek. Zo gingen ze klappend en swingend de boot af, door een haag van enthousiaste toeschou wers. Eregasten bij de start waren de succesvolle Paralympiërs Mir jam de Koning-Peper, die de atle ten weg toeterde met indrukwek kende geluid van de misthoorn, en Marlou van Rhijn, beter bekend als Blade Babe, die de eerste 300 meter aflegde over een speciaal uitgerolde rode loper, omdat haar blades niet geschikt zijn voor asfalt. Daarna begeleidde zij de 10 km- lopers in een ludieke tuktuk naar de finish op de volgestroomde Groeneplaats. Afgezien van Jasmijn van der Burg konden de Texelaars zich niet men gingen naar voormalige eilandge noten: Arnoud Ens en Evert Mal- schaert. Met zijn bekende hanen kam was Sjoerd Groeskamp één van de meest opvallende deelne mers. Hij woont sinds vorig jaar in ruim een minuut sneller dan Ferdy van der Heide (32.14) en Junis Abu Stitan (32.29). Margriet Berkhout was in 36.27 de snelste vrouw, voor Charissa Czech (38.46) en de Texelse Jasmijn van der Burg (40.12). Maar hoewel het respect voor de snelle mannen en vrouwen groot was, is de Texel Halve Marathon toch vooral het evenement van de recreanten, die allemaal hun eigen strijd uitvochten. Deed de één voor het eerst mee, met geen ander doel dan de wedstrijd uit te lopen, de ander hoopte na maandenlange training voorzichtig zijn of haar per gen in de strijd om de snelste tij den. Toch bleven een paar prijzen op het eiland. Oud-Texelaar Bram Kuip legde bij de mannen op acht minuten van winnaar Schröer beslag op de tweede plaats. Robert Bakker werd in deze categorie der de. Ook de vierde en vijfde plaats Tasmanië, maar was speciaal voor de Texel Halve Marathon terugge komen. Groeskamp forceerde zich niet en liep volop genietend naar de elfde plaats. Erik van der Velden en Ferdinand Mulder finishten als tweede en derde bij de mannen van 40 jaar en ouder, Lutz Lohse veroverde de derde plaats bij de 45-plussers en Pierre Bonnet werd tweede bij de 50-plussers. Een ereplaats was er bij de vrouwen voor Ingrid van Lubek, die op de derde plaats eindigde. In de loop over 10 kilometer kon Jaap Witte met de besten mee. Hij legde in 32.49 minuten ten slotte beslag op de vierde plaats, op 1.40 van de winnaar. Jan Zijm won bij de 55-plussers in 40.10. Margot van der Ven was de snelste vrouw van 45 jaar en ouder, Leni Kiewiet veroverde in deze categorie de derde prijs. Derde prijzen waren er ten slotte ook voor Pam Linde boom (55 jaar en ouder) en Nel Bruining (65 jaar en ouder). Het meeste applaus was er misschien nog wel voor de 91 -jarige Kees de Jager, die in 1.46.50 over de streep kwam. Joop Rommets Geholpen door een harde zuid westenwind heeft Ronald Schröer de zesde Texel Halve Marathon gewonnen in een nieuw parcoursrecord: 1.09.12 uur. Hij verbeterde de vorig jaar door hemzelf gevestigde toptijd met 32 seconden. De snelste vrouw was Yvonne Kassenberg. Zij finishte in 1.20.03 uur. meedeed, kende de Texel Halve Marathon een andere winnaar. 'Voor mij was dit de lichtste editie tot nu toe', vertelde hij na afloop. 'Alleen het schelpenpad naar het strand (Westerslag, red.) was echt heel zwaar. Op het strand werden we weggeblazen, maar toen we er door het mulle zand weer af moes ten, was dat ook zwaar', aldus Pagga's Paadje halverwege Westerslag en paal 17, één van de zwaarste trajecten van de halve marathon. (Foto eb witte) De 1640 atleten die zondagmiddag even voor half één van start gin gen, troffen echt Texels weer, met veel zon en een pittige bries, kracht 6. Die kwam uit de goede hoek, want op een groot deel van het traject hadden ze de wind in de rug, constateerde ook Schröer, die alweer zijn vijfde overwinning boekte. Alleen in 2010, toen hij niet Schröer, die de Texel Halve Mara thon een goede voorbereiding noemde op de marathon van Amsterdam, die over drie weken wordt gehouden. 'Texel is vooral heel mooi en iets unieks om te lopen.' Schröer was oppermachtig. Hij bleef zijn vriend en clubgenoot Pip Tesselaar (van Hera) bijna vier

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 6