uw club ïn de krant 'Laat politici hier maar eens meekijken' GVT houdt iedereen soepel en sportief TEXELSE 9 COURANT Notoire schuttingklimmer DINSDAG 2 OKTOBER 2012 125 jaar Texelse Courant 'Gezellig samen buikspieren trainen' Naam: Abdou Bahrini (1966) Geboren: in Lagoulette (kustplaats in Tunesië). Texelaar sinds: elf jaar Grootste turnprestatie: Afrikaans kampioen op sprong en Arabisch kampioen op rek en sprong. Trainer bij GVT sinds: 2003. Staat bekend om: zijn high five en turnprestaties met jonge enthousi astelingen. Getrouwd met: Selma, drie kinde ren. Opmerkelijk: was naast turner be roepsvisser en had een eigen bedrijf. Gaat nog graag met zijn hengel naar de Noordzee om te vissen. GVT heeft een breed aanbod en veel leden. Van stuiterende peu ters en kleuters tot lenige tie ners, eigenzinnige pubers en sportieve mannen en vrouwen. Ze leven zich uit tijdens freerun- ning, bodyfit, turnen en gymen. Vast element bij alle trainingen: professioneel trainer Abdou Bahrini. Met zijn 'high fives' en enthousiasme zorgt hij dat elk lid de sportieve grens opzoekt. Hoeveel paar voeten gaan hier van de vloer? 'Poe, dan moet ik even tellen... Elke week zijn hier ruim 270 leden actief in de Beatrixzaal. In totaal hebben we 15 groepen die gymen, turnen of meedoen aan bodyfit. Het jongste lid is net drie jaar geworden. Het oudste is 76.' Klopt het dat elk kind van nature een bepaalde lenigheid heeft? 'Absoluut waar! Kinderen zijn van zichzelf wendbaar en soepel. Tur nen en gymen zijn de sporten bij uitstek om je motorische intelligen tie te ontwikkelen. Ze verbeteren je reactiesnelheid, kracht, lenigheid en evenwichtsgevoel. Ook als je vijftig bent, kun je de met bodyfit- oefeningen weer kracht en lenig heid terugkrijgen.' Hoe schakel je tussen al die ver schillende mensen, leeftijden en behoeftes? 'Dat weet ik niet, het gaat vanzelf. Er zijn veel nieuwe peuters en kleu ters bijgekomen en ik hoor van hun ouders dat ze blij terugkomen uit de les. Met de tieners en pubers heb ik een goede band. De volwas sen bodyfit-groepen zijn pittig en gezellig. Het aantal tiener- en puberleden is opvallend groot. Hoe komt dat? 'Ruim zeventig kinderen van 9 tot 18 jaar zijn lid van de springgroep of doen mee met freerunning. Andere sportverenigingen raken deze kinderen kwijt, het lukt ons om ze vast te houden. De spring- groepen doen acrobatische oefe ningen op toestellen en de trampo line. De freerunners rennen tegen de muren omhoog, maken salto's en gekke sprongen. Het is een las tige leeftijd, maar een uitdaging. Ze zijn onzeker en je hebt groepjes die anderen buitensluiten. Laatst hoor de ik dat een paar kinderen tus sendoor stiekem buiten rookte. Er volgde een pittig gesprek. Ik trek een duidelijke grens en breng de kinderen discipline bij. Maar ze nemen me ook in vertrouwen als er problemen zijn. Ik heb met veel van deze groepen een goede band.' Hoe belangrijk is de selectie van GVT? 'GVT hoort dankzij de selectie bij de topclubs van Noord-Holland. De selectie bestaat uit 22 kinderen en traint drie tot vijf uur per week. Maar zowel de recreanten als top talenten zijn me even lief. ledereen is belangrijk.' Je hebt veel bereikt. Waren je ouders trots? 'In de jaren '80 turnde ik aan de top en verdiende ik niets. Je kreeg een hotelovernachting gratis of turnkle- Mijn jongste dochter Robin (31/2 jaar) is sinds het moment dat ze kon lopen een kamikazepiloot. Bij de haar eerste stappen nam ik me al voor: als haar voortan den de natuurlijke wissel halen, vieren we feest. Hangend aan het hoogste punt van een anderhalf meter hoog klimrek roept ze: 'Kijk eens wat ik kan!'. Als ik 'Francieeeeeen!' hoor, weet ik dat ze zittend vanaf de schutting haar favoriete buurvrouw probeert te bereiken. Aanvankelijk verbood ik de ergste stunts. Uiteindelijk veranderde ik de aanpak. Want: A) Ze bleef een notoire schuttingklim mer en B) Ik voelde me net een politievrouw. Ik maakte een deal met de kleine blonde klimgeit. 'Robin, als je wilt stunten, moet je me roepen. Dan kom ik bij je staan.' Elke maand is er een 'kijk eens wat ik kan-handeling' bij gekomen die mijn hart doet overslaan. Met klot- soksels roep ik 'joehoe' en 'goedzo Robin' bij de salto's op het bed, overslagen op het speelveld achter huis en radslagen op de trampoli ne. Ik vertrouw erop dat de hersen- ding. Mijn vader zei: "'Je moet aan de toekomst denken en carrière opbouwen." Hij is altijd kritisch geweest over mijn sportcarrière. Mijn ouders kwamen nooit kijken bij wedstrijden. Ik heb daar geen naar gevoel over. Dat hoorde bij die tijd en de cultuur waarin ik opgroei de. Als ik de topturners van nu zie, denk ik: "Jullie zijn zo vreselijk ver wend met aandacht, sponsoren en toptrainingsfaciliteiten. Er is veel luxe en comfort." Hoe zie je de toekomst van GVT? 'Ik hoop dat we via deze pagina in alle groepen weer nieuwe leden krijgen. Ik ben trots, maar maak me zorgen over subsidies. De gemeen te Texel heeft de bijdragen aan GVT fors verlaagd. Ik nodig de politici uit om hier een paar dagen eens mee te kijken. Ik laat hen graag zien wat wij doen voor de Texelse samenleving en hoe we de jeugd gezond houden.' Van fitte vijftigers tot jonge turntalenten De oprichters van Gymnastiek Vereniging Texel wilden sociaal en sportief contact stimuleren. En dat doen we nog steeds. We zijn een laagdrempelige gym nastiek- en turnvereniging voor peuters, kleuters, pubers en volwassenen. GVT is uitgegroeid tot een breed georiënteerde sportvereniging met bijna 300 leden. Tieners en pubers leven zich uit op trampolines en andere toestellen, mannen en vrou wen doen actief mee aan conditie trainingen. GVT heeft een rijk ver enigingsleven. Sinterklaas en zijn Pieten komen elk jaar langs en op Oudjaarsdag bakken en verkopen we oliebollen. Ook de tumbling- baan op de Groeneplaats is uitge groeid tot dé Koninginnedagtradi tie waar alle kinderen heerlijk kunnen spelen en stunten. De zomervakantie luiden we in met een kampeerweekend voor de jeugd. De senioren spelen ter 'Bodyfitter' Harry Witte cellen die verantwoordelijk zijn voor al dit motorische geweld, hun werk doen, maar toch... Er is een plek waar ze even zonder mijn verschrikte blik haar gang kan gaan. Ze is, net als mijn oudste en net iets nadenkender kleuter Tes- sel, lid van GVT. Elke peuter vanaf drie jaar is daar van harte welkom om onder begeleiding van trainer Abdou 'gecontroleerd' los te gaan in een veilige omgeving. Mijn kleine stuntpiloot speelt met tientallen andere peuters kruiwagen op het gigantische opblaasbed dat tum- blingbaan heet. Ze slingert aan de rekstok. Leert op haar beurt te wachten, te luisteren en... veilig te landen vanaf de kast op een dikke mat. Na haar eerste salto vanaf de balk, deed ze 'high five' met Abdou. 'Sinds een jaar of twee zit ik op Bodyfit. We noemen het ook wel 'de mannenavond'. Ik zocht een sport die goed aansloot op het hardlopen, vooral tijdens de don kere winteravonden. Een collega tipte me over deze groep van GVT. Vaak werken we met kleine gewich ten, elastieken, de zware medicin- bal. Of we werken op de mat aan onze buikspieren. Abdou doet vaak erg enthousiast mee. Het is indruk wekkend hoe hij de oefeningen zonder veel moeite uitvoert. We hebben nog ruimte voor nieuwelin gen, durf je?' Lesrooster Maandag 16.00 u. Jongen groep 3,4,5 17.00 u. Jongens groep 6,7,8 18.15 u. Meiden groep 5 19.45 u. Bodyfit dames Dinsdag 15.00 u. Peuters vanaf 3 jaar 15.45 u. Kleuters groep 1 16.30 u. Kleuters groep 2 17.30 u. Toestelgym, meiden groep 4 t/m VO* 18.30 u. Turntraining meiden A/ B Woensdag 15.30 u. Turntraining meisjes C 17.00 u. Meidengym groep 8/VO* 18.15 u. Toestelgym en freerunning jongeren groep 4 t/m VO*+ 19.30 u. Bodyfit heren Donderdag 15.45 u. Meidengym groep 3 16.45 u. Meidengym groep 4 17.45 u. Meidengym groep 6 18.45 u. Meidengym groep 7 20.15 u. Bodyfit dames Vrijdag 15.15 u. Turntraining meisjes C 16.45 u. Turntraining meiden A/ B 18.30 u. Springuur groep 6/7/8 19.30 u. Springuur VO*1 en VO*2 20.30 u. Springuur VO*3 "Voortgezet Onderwijs Informatie Weet je wat het fijnst is? Na de gymles zit ze met een glas drin ken thuis op de bank. Dat is best bijzonder voor een notoire schut tingklimmer en fulltime kamikaze piloot. Voor meer informatie en lid wor den: Ale lessen van Gymnastiek Vereniging Texel vinden plaats in de Beatrixzaal in Den Burg. Je kunt daar bij de trainer aanmelden voor een proefles. Voor meer informatie: www.gvtexel.nl of 06 - 12725601 Femmy Saai (trainer) Actie Meld je nu aan voor 3 (gratis) proeflessen. In december maken alle nieuwe leden kans op een kadobon van Sport 2000! Volg ons op Twitter: ©gvtexel Redactie verenigingspagina: Gerbrand Gaaff, Harry Witte, Roos Letzel en Femmy Saai. Train je spieren tijdens een uurtje Bodyfit! Of zoals trainer Abdou altijd zegt: 'We gaan lekker gezellig doen.' Elke week komen er andere spier groepen aan de orde. De ene week de armspieren, de andere week de buikspieren om daarna te werken aan de been spieren. Soms doen we zo'n vijf tien oefeningen voor buik/benen en armspieren en tussendoor gaan we touwtjespringen.Dit 'cir cuit' wisselen we af met een bal spel. Het is elke keer weer een flinke uitlaatklep, ledereen kan mee doen, de jongste bodyfitters zijn dertig, de oudste is de 70 ruim gepasseerd. Je bent nooit te jong om te sporten en trainen kan in eigen tempo. De mannen treffen elkaar op de woensdagavond en de dames op de maandag- en donderdag avond. Turnselectie seizoen 2012/2013 afsluiting een potje slagbal en proosten op een sportief, gezellig jaar. Wil je ook werken aan een sportief en soepel lijf? Heb je stuiterende kinderen die wel wat afleiding kun nen gebruiken? Doe mee aan een proefles en ervaar bij GVT hoe leuk sporten is. Op de foto (van boven naar beneden): Amy, Af ra, Jasmijn, Mikki, Storm, Aster, Rosalie, Cato, Jet, Claire Maartje, Jet, Demi, Senna, Rosanne, Amel, Maike, Danielle, Babs, Elma en Marilyn (Jill mist op de foto). De turnselectie is het visite kaartje voor GVT en voor Texel. De meiden hebben succes op wedstrijden in heel Noord- Nederland. De selectiegroep is een geduchte tegenstander voor de overkantse verenigingen, want ze weten zich vaak te plaatsen voor finales. De 22 talenten trainen hard om ook dit jaar door te dringen tot de laatste, spannendste finalewed strijden. Het grote voorbeeld van deze groep meiden is turntalent Céline van Gerner en Olympisch kampioen Epke Zonderland. Ook oud-clubgenoot Hannah Ipen- burg staat hoog in het vaandel. Zij is onlangs toegelaten tot Jong Oranje! De Texelse turnselectie traint zo'n drie uur per week, sommigen zelfs meer. Enkele meisjes reizen elke woensdag af naar een professionele trainings hal in Heerenveen. De eerste overkantse wedstrijden staan gepland voor half november. De aftrap van het seizoen is altijd het spannendst, maar ze hebben er zin in en hopen weer veel medail les in de wacht te slepen. Loop je wel eens tegen de muur op? Freerunning; overgewaaid uit Amerika en enorm populair bij tieners en pubers. Een lastige leeftijd om te motiveren, maar het lukt GVT al een aantal jaar om de groep enthousiast te houden. GVT weet de leergierige durfals in beweging te houden door het aanbieden van springuren en een freerunningles. Springen op de grote trampoline, salto's maken op de airtumbling, trainer Abdou staat overal voor open. Ook de moeilijkere moves komen aan bod. Vol enthousiasme wordt er hard gewerkt aan een baranisalto, een flikflak achterover en een sprintje tegen de muur. Het is oergezellig tijdens de les, de jon gens en meiden leren veel van elkaar en zijn 'vet trots' als een move of sprong goed lukt. De springgroepen zijn ingedeeld naar leeftijd, ledereen van 10 tot 18 jaar kan een keer komen probe-

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9