TEXELSE COURANT étmm Cjrocn 'wartsjexels in het harL> Herinrichting Molenlaan en Kikkertstraat in zicht Begroting geeft inzicht in hoogte subsidies Stevige bekeuringen voor illegale drankverkoop College: Hogeberg in 2014 in Stichting Openbaar Onderwijs OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12720 VRIJDAG 26 OKTOBER 2012 8 Er loopt op Texel veel jong voetbaltalent rond. Dat bleek bij de clinic die maandag bij SV De Koog werd gehouden. 'Humor kan hel pen los te komen, te ont spannen en tot andere inzich ten te komen', zegt Stéphania van Velzen. Peter Leeuwen kamp en Rina Noor, de nieuwe uitbaters van café De Zwaan, hebben de zaak deze week her opend. Oud-medewer kers van nacht- bar Casino, dis- co-dancing Question en dis cotheek Questi on Plaza houden Tuinder en begeleider Jos van Schie van het Maartenhuis neemt de schade in ogenschouw. De hele oogst van de perenboomgaard is gestolen. Vrijdag hingen ze er nog, maandagmorgen waren ze verdwenen, ongeveer dertig tot veertig kilo, bestemd voor de verkoop. 'Wie doet nu zoiets?' Verderop het terrein zijn ook appels gestolen en ook bij een collega in De Cocksdorp is een perenboom leeggeroofd. Het Maartenhuis neemt de diefstal hoog op, er is aangifte gedaan bij de politie. Van Schie hoopt dat als iemand iets gezien of gehoord heeft, dit aan hem door geeft. Het college heeft voor de herin richting van de Molenlaan in De Cocksdorp €343.000,- opgeno men in het investeringsplan 2013. De totale kosten zijn geraamd op €806.000,-. Ook de provincie is om een bijdrage gevraagd. Voor de Kikkertstraat is €750.000,- opge nomen in het investeringsplan 2014. Herinrichting van de Molenlaan en de Kikkertstraat is een langgekoes terde wens. De Molenlaan heeft een asfaltverharding, de inrichting cor respondeert niet de maximum snel heid van 30 km. In de Kikkertstraat heeft de auto een prominente plaats Met €471.310,- is Artex-Kunsten- school in 2013 de organisatie die het hoogste bedrag aan subsidies ontvangt van de gemeente. Op nummer twee staat Stichting Toe ristisch Investeringsfonds Texel met een bijdrage van €412.080,-. Op drie staat de Nieuwe Welzijns- stichting, die €391.169,- incas- Het zijn de koplopers in de lijst van 24 instanties die van de gemeente een structurele 'prestatiegerichte' subsidie ontvangen, ook wel beleids- gestuurde contractfinanciering of budgetsubsidie genoemd. Samen ontvangen ze op jaarbasis ruim €2,6 miljoen aan subsidie. De subsidies zijn in lijn met de bedragen van vorig jaar. WV Texel ontvangt €224.359,-, Stichting Texels Museum €272.574,- en de Stichting Young 4 Ever (uit voerder van het jeugwerk) staat genoteerd voor €204.136,- en Kop groep Bibliotheken voor €267.185,-. Ook de dorpshuizen staan op deze lijst. Met €24.652,- ontvangt 't Skiltje Twee supermarkten en een snackbar die alcohol aan jonge ren beneden de wettelijke leeftijd hebben verkocht, zijn op de bon gegaan. De boetes kunnen oplo pen tot €2720,-. Vanaf 1 januari 2013 kunnen jongeren in bezit van alcohol op straat eveneens worden beboet. Eén van de supermarkten verkocht zwakalcoholhoudende drank aan een 15-jarige. Deze tiener maakte deel uit van een groepje van drie jongeren die voor gezamenlijk gebruik alcohol kochten. Aan de kassa is verzuimd te vragen om de legitimatie van alle drie de jonge- kopen aan personen van wie is vastgesteld dat zij minimaal 16 jaar zijn. Al eerder was deze supermarkt gewaarschuwd vanwege het nala ten van het controleren van de leef tijdsgrenzen bij verstrekking van alcoholhoudende drank. De boete bedraagt €2720,-. De andere super markt, met inpandige slijterij, ver kocht vorige week 15 flessen sterke drank aan twee jongeren. Eén van hen was nog geen 18, de minimale leeftijd voor aankoop van sterke drank. Ook hier werden de leeftij den van de klanten niet gecontro leerd. De ondernemer krijgt een boete van maximaal €2720,-. De bekeurde snackbar verkocht een klant een fles sterke drank om mee te nemen. Maar volgens de wet mogen alleen slijterijen sterke drank verkopen die bedoeld is om ergens anders te nuttigen. Vorig jaar had de betreffende snackbar voor dezelfde overtreding al een boete ontvangen. Omdat hij de tweede keer in de fout is gegaan, kan de boete oplopen tot €2720,-. het meest, De Waldhoorn staat met €8.975,- onderaan. Na een daling in 2012 met tien procent, worden de bijdragen van alle instanties op de lijst in 2013 geïndexeerd met 1,75 procent extra. Onderdeel van de begroting is ook een bedrag van ruim €275.000,-, voor eenmalige en jaarlijkse subsidie aan maatschap pelijke organisaties, voor kunst en cultuur, sport, monumenten en scha penboeten. Opgeteld bij de eerder genoemde €2,6 miljoen, keert de gemeente per inwoner ongeveer €220,- uit aan subsidies aan boven genoemde instanties. Ijsbaan en glazen huis in centrum Op de Groeneplaats in Den Burg komt van dinsdag 18 tot en met zondag 23 december een ijsbaan. Het is een van de activiteiten rond het project Texel FM dat die dagen op de Groeneplaats plaatsvindt. De kunststof ijsbaan komt op de plek van de fietsenstalling. Hij is circa tien bij twintig meter groot en wordt spe ciaal voor Texel FM neergelegd door de Rabobank. Er kan gratis op wor den geschaatst, maar een bijdrage voor het goede doel wordt op prijs gesteld. Texel FM is een radiopro gramma dat gedurende vijf dagen vanuit een glazen huis op de Groene plaats wordt uitgezonden. Meer op pagina 5. Redoute weken buiten gebruik In verband met werkzaamheden is de Redoute tussen de Pont- weg en De Rede van maandag 29 oktober tot en met zondag 2 december afgesloten voor alle verkeer. en worden de voetgangers verdron gen naar de zijkant van de weg. Deze inrichting past volgen b en w niet meer bij het huidige gebruik. De aanpassing zorgt voor een economi sche impuls, verhoging van de cul tuur- en natuurbeleving. De herinrichting staat al jaren op de prioriteitenlijst. Tijdens de dorpen ronde in april kreeg wethouder Kooi man het verwijt van de dorpscom missie dat hij zich meer hard moest maken voor de herinrichting. Dat nu haast wordt gemaakt komt ook door de verhuizing van de Plus super markt naar de Molenlaan. Bij de herinrichting wordt ook de capaciteit van de parkeerplaats vergroot. Halve marathon omgekeerd en in het donker Een groep atleten van nog onbe kende omvang is van plan in de nacht van zaterdag 27 op zondag 28 oktober de Texel Halve Mara thon in omgekeerde richting te lopen. De deelnemers kunnen kiezen of ze 10 of 21 kilometer doen en leggen €15,- in voor een goed doel: Spieren voor Spieren. Het idee is ontstaan in kringen van enthousiaste Texelse lopers. 'We willen onze naam er niet aan verbin den, want het is geen officiële loop. Er is niets georganiseerd: geen ver keersregelaars, geen verzorgings- posten, geen pijlen die de route aangeven, geen kilometerborden, geen bezemwagen, ledereen die mee wil lopen loopt voor eigen risi co en treft zelf zijn voorzorgsmaat regelen. Er is dus ook geen verlich ting. Die moeten de deelnemers zelf meenemen, want sommige stukken - zoals de Dennen en Pagga's Paadje - kunnen aardedonker zijn', vertelt een anonieme zegsman. Meer over het initiatief op pagina 8. De betonplaten op de Redoute zijn op verschillende plaatsen gebro ken. Reparatie is nodig in verband met het gevaar van de scheuren. De gebroken platen worden in zijn geheel verwijderd en vervangen voor een nieuwe betonlaag. Aan nemer Becono uit Drachten is van daag begonnen met de reparatie van zestien betonplaten op ver schillende plaatsen in de weg. De weg blijft vijf weken afgesloten opdat het beton goed kan uithar den. voortgezet onderwijs, gaat de kwa liteit van bestuur, directievoering en organisatie omhoog, redeneert het college. Hiervoor moet een plan van aanpak en het intentiebesluit wor den vastgesteld, waarna het aan de medezeggenschapsraad kan wor den voorgelegd. In 2013 kampt de OSG met een negatief resultaat van €245.000,- en 2014 wordt afgesloten met een tekort van €94.600,-. Oorzaken zijn het wegvallen van de extra vergoe ding voor 3,2 formatieplaats in ver band met de eilandpositie en zoge naamde stille bezuinigingen door het Rijk. Deze tekorten worden gedekt uit de algemene reserve en de reserve personeel. Vanaf 2015 wordt de begroting weer positief. Voor zoveel mogelijk Texelse leerlingen en in de volle breedte (VMBO tot en met VWO) voortge zet onderwijs aanbieden op Texel. Dat staat in de toekomstvisie van OSG De Hogeberg. Bedoeling is de school per 1 januari 2014 onder te brengen in Stichting Openbaar Onderwijs. Door decentralisatie door het Rijk hebben schoolbesturen veel extra bestuurlijke taken en bevoegdhe den op hun bordje gekregen. Tot dusver valt de OSG bestuurlijk onder de gemeente, maar die situ atie is niet optimaal. Daarom vindt het college het 'passend' om een bestuur te realiseren dat over vol doende tijd en expertise beschikt om OSG De Hogeberg effectief en efficiënt te besturen. Na de ontkop peling met de gemeente wordt het (financiële) beheer eenvoudiger, is de verwachting. Door bestuurders die bewust kiezen voor deze functie en beschikken over de noodzakelij ke en specifieke kennis over het Texelvignet ook in 2013 €15,- De prijs van het Texelvignet blijft wat betreft het college in 2013 gehandhaafd op €15,-. Dat zei wet houder Frans Visman bij de presen tatie van de Begrotingsbrief. De opbrengst van het Texelvignet is €255.000,- hoger dan begroot, becijferde Visman. Daarbij zijn ove rigens nog niet alle kosten in beeld. Financieel advies VÖindenergie ie kan ons koten, dus laat het nu eens niet fojj pratei en 0)0 - voartt dot mag - op et stzijn s fijn iHinden loten. Bernhardlaan 109, 1791 XD Dan Burg, www.woningaanbodtexel.nl lnfo@woningaanbodtexel.nl Jos Kager, tel. 0222-312833 1 .txl Bekendmakingen op pagina 10 fM www.texelseautopagina.nl TEXELSE@COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): ;UUOOnHUYS Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1