1EXBJVGBCA.NL TEXELSE 2 COURANT Dansweekend Texeltango in De Pelikaan Humor Toen ik voor het eerst bij manlief thuis ging eten, had hij een pad van rozenblaadjes aangelegd. Romantisch, toch? Alleen leidde het rechtstreeks naar de afwas. Maar goed, het werkte, want ik ben nog steeds bij hem. Alhoe wel, gisteren zei hij: 'Ik ga je de gelukkigste vrouw van de hele wereld maken.' Ik antwoordde: 'Ik zal je missen.' Dat is toch humor? Of anders dit. De VW stuurt een brandbrief. Wat is het geval? Sinds kort kunnen gasten de accommodatie beoordelen met een rapportcijfer. Duidelijker kan haast niet, zou je zeggen. Helaas, in Duitsland werkt het precies andersom! Daar krijgt een Super de Luxe accommo datie een 1 en een baggertent een 10. Als de Nederlander een 8 geeft, komt de Duitser al gauw met een 2 aanzetten. Ja, dan krijg je die bedden nooit meer vol en moeten we gaan stunten met: 'Tweede matras gratis.' Dan wordt ons Isola Bella toch wel heel snel Isolata Completa. Maar, de redding is nabij, mid dels de uitgevonden 'omkeer- knop.' Is dat humor? En dan nog iets. Ik moest me van de redac tie terdege voorbereiden op het themaweekend Vrouw en Humor. Gelukkig is er zaterdagavond een programma, genaamd: COLUMN 'Komt een man bij de dokter.' Ik zal de naam van die zender niet noemen (SBS6), dat is te veel eer. Het programma is platvloers. Eén mop om de toon te zetten. Komt een vrouw (blond) bij de sollicitatiecommissie (allen man). De vrouw draagt een radiator onder haar arm en zegt: 'U vroeg toch of ik een CV wilde meene men?' Sorry, dat ik de clou ver raden heb. Mag ik even kotsen? Ik ga gelijk bij de redactie smar tengeld vragen, dat ik daarnaar moest kijken. Maar goed. Komend weekend is het zo ver. Vrouw en Humor. Dat zal me een gebulder geven! Annie is benieuwd hoeveel mannen zich wagen in het hol van De Klif. Ik zal het niet zien, want ik ben niet eens uitgenodigd. Maar dat kan nog komen, want als er één weet wat humor is... Hoe dan ook: Texel komt weer positief op de kaart te staan met dit initiatief van Vrouwen van een Eiland. Van harte aanbevolen, maar als u niet gaat, dan weet u welk programma op TV verboden kost is! Humor. Laat me niet lachen... annie@texelsecourant.nl Annabel Groothuis wint bij golf Maar liefst 26 kinderen deden zaterdag mee aan de onderlinge wedstrijd van golfclub De Texel se. Er werd in vier categorieën gestreden om de medailles en prijzen die beschikbaar waren gesteld door Hotel Boschrand. In de categorie 18 holes strokeplay mocht Sjoerd Koopman na handi capverrekening de eerste prijs in ontvangst nemen, maar Annabel Groothuis zette met 82 slagen bru to de wedstrijd op haar naam. De longest drives werden geslagen door Mike van der Haas en Elske Zegeren, de neary was voor Mike van der Haas. In de categorie 9 holes stableford lagen de scores dicht bij elkaar, maar Huub Schuijl won met 27 punten. Toon Pop sloeg in deze groep zowel de longest drive als de neary. In de categorie 18 holes Par 3 (kleine baan) schreef Dorian Was senaar schreef met een score van maar liefst 44 punten de wedstrijd in de categorie 18 holes par 3 (kleine baan) op zijn naam. Bij de jongste kinderen ging Olivier Lan- gendam er met het goud vandoor. Sven Grobbe sloeg de neary. Uitslagen: 18 holes strokeplay: 1.Sjoerd Koopman; 2.Daniel Wassenaar; 3.Annabel Groothuis. 9 holes stableford: 1-Huub Schuijl; 2.Jop- pe Barnard; 3.Marnix Groothuis. 18 holes Par 3 (kleine baan): 1. Dorian Wassenaar; 2.Liam Boom; 3.Marijn Weber. 9 holes Par 3 (kleine baan): 1.Olivier Langendam; 2.Esther Witvliet; 3.Sven Grobbe. Kleding ruilbeurs dorpshuis De Hof Koorzang in De Poort in De Poort aan de Elemert in Den Burg vindt zaterdag 3 november een gezamenlijk optreden plaats van gemengd koor The Singers of the Lord en mannenensemble Into my heart uit Zwolle. Into my heart, onder leiding van dirigent Bart Hoekstra, is op het eiland voor het jaarlijkse uitje. Om dit in stijl af te sluiten, is gekozen voor een optreden samen met The Singers of the Lords. Het koor uit Zwolle bestaat uit vijftien zangers met diverse christelijke achtergrond. Het repertoire bestaat naast klas sieke nummers uit liederen uit het close harmony genre. The Singers of the Lord zingt onder leiding van dirigent Nelleke Schreur moderne en heel verrassende christelijke lie deren, daarbij op piano begeleid door Karen Haasdijk en door Mar lies Uithoven op viool en Eveline Drevel op blokfluit. Het optreden begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een collecte gehouden voor het Liliane Fonds. zich met tips en trucs beter voor bereiden op een sollicitatie. Ook krijgen zij inzicht in de financiële voordelen voor werkgevers die iemand in dienst nemen van vijftig jaar of ouder of met een ziekte of handicap. De workshop wordt gegeven in Den Helder, steeds op de laatste vrijdag van de maand. Bij voldoende belangstelling kan ook een cursus op Texel worden gegeven. Voor meer informatie, www.uwtrainingen.nl of tel. 0223- 764080. Rommelmarkt de Witte Burcht Boeken, speelgoed, kinderkleding, snuisterijen en andere tweede hands artikelen worden verhandeld bij de rommelmarkt die zaterdag 3 november in de Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg wordt gehouden. De markt duurt van 9.00 tot 13.00 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog wordt zaterdag 3 november van 13.30 tot 16.00 uur een kleding- ruilbeurs gehouden. Aan het werk op Natuurwerkdag Speciaal voor mensen die voor 1962 zijn geboren, verzorgt Uw Trainingen uit Den Hrl;der een workshop solliciteren. Deelnemers aan de cursus leren Volgens Yvon Bonne, één van de organisatoren, is de beurs de gele genheid om kleding die niet meer past of toch geen juiste aankoop was met gesloten portemonnee te ruilen. Mensen krijgen bij binnen komst een tegoedbon voor het aantal artikelen dat wordt inge bracht. 'Zoveel artikelen kun je dus ook weer uitzoeken en meene men.' Het is de tweede keer dat de kledingruilbeurs wordt gehouden. Voor de negende maal in ruim vijf jaar organiseert Texeltango op 2, 3 en 4 november een weekend vol Argentijnse tango, ditmaal in hotel De Pelikaan bij De Koog. Ook dit keer is er een indrukwekkende lijst van docen ten (onder andere uit Argentinië) en is er tijdens de salon van zaterdagavond een vrij toegan kelijke tangoshow (aanvang rond 23.00 uur). Fervente tangodansers kunnen tij dens het weekend hun hart opha len en workshops volgen op hun eigen niveau, maar ook kunnen mensen zich opgeven om hun eer ste tangostappen te zetten. De lessen worden niet door de eerste de beste gegeven. Vanuit Rome komen de Argentijn José Vazquez en zijn partner Anna Yarigo. Zij hebben hun eigen dansschool in Italië, maar reizen veel door Europa en keren uiteraard ook regelmatig terug naar Argentinië. De oud- Texelse Marieke Timmer komt met haar man Hugo Buiten uit Rotter dam, waar zij samen één van de grootste en beroemdste tango- scholen van Nederland hebben. Lizelot de Stigter en llja Bitterling zijn jonge dansers die een verfris sende kijk op de tango bieden en veel aandacht besteden aan hou ding en danscomfort. Klaas de Jong en Benita Ponsioen, die vaker op het eiland als docent te zien zijn, kenmerken zich door aan dacht voor een goede basishou ding en vrolijke en verrassende passen. De muziek wordt tijdens de salons verzorgd door DJ Nettie van tango- school El Fuego in Engelen bij Den Bosch, die de dansers weet te boeien met een goede mix van ouderwetse tangomuziek en een flinke dosis neo-tango. Er worden op vier niveaus workshops gege ven, van beginner tot vergevor derd. Ook is het mogelijk alleen de salons te bezoeken. Informatie over tijden, deelnamekosten, maal tijden en overnachtingen is te vin den op www.texeltango.nl. nectar en verzamelen stuifmeel van struikhei als voedsel voor hun lar ven. Daarmee zorgen zij voor de bestuiving van de plant. Heidebijen graven hun nest op kale plekken. Door bosvorming tegen te gaan, blijft deze hele levensgemeen schap bestaan. Ook houdt Staats bosbeheer op deze manier de her innering levend aan het uitgestrekte heidegebied dat hier lag voor de bossen werden aangeplant. De Natuurwerkdag is een landelijk evenement, waaraan tien natuuror ganisaties deelnemen. Op 350 plaatsen in het land gaan vrijwilli gers aan de slag in bos, heide, vennen, trilveen of duinen. Aan melden kan via www.natuurwerk- dag.nl of tel 0900-7770900. De werkdag duurt van 9.30 tot 15.30 uur. Reikicursus Ria Schuijt verzorgt zaterdag 10 november een reikicursus. Deelne mers leren energie aan te wenden, voor het genezen van anderen en zichzelf. De cursus wordt gegeven in de De Houtmanstraat in Oude- schild, aanmelden kan tot uiterlijk maandag 7 november via tel. 320004. Voor meer informatie, www.riatexel.nl. Solliciteren voor vijftig-plussers Mylou Frencken in theater Klif 12 In Klif 12 in Den Hoorn brengt cabaretière Mylou Frencken vrijdag 2 november het pro gramma Mylou geeft licht. Frencken is al jaren een trouwe gast in Den Hoorn, waar ze vooral tijdens Broadway altijd weer nadrukkelijk aanwezig is. Ze treedt dan niet alleen op in een van de huiskamers, maar is ook een van de leadzangeressen van de Broad way Nachtband. In haar wereld is het gewone bijzonder en het zware licht. Een avond met Mylou Frencken is een remedie tegen winterdepressie en voorjaarschagrijn. Tel daarbij weer veel nieuwe liedjes en je hebt een fonkelnieuw programma van een cabaretière die het licht niet schuwt. De liedjes worden afge wisseld met dans, sketches en In het kader van de Natuurwerk dag gaat zaterdag de jeugdaf deling van de Texelse IVN, de Natuurstruuners, onder leiding van Staatsbosbeheer opschot verwijderen op de heide op de hoek van de Ploegelanderweg en de Tureluursweg in De Den nen. Vrijwilligers zijn welkom om mee te helpen. Door jonge aanwas en opschot te verwijderen, wordt het heideveldje bij de Tureluur niet langzaam bos. Op het veldje groeit vooral struik- heide, die voedselplant is van het zeldzame heideblauwtje. Deze dagvlinder legt eieren tegen de voet van de stam van de heide struikjes, de rupsen eten in het voorjaar het verse blad. De vlinders leven van de nectar van de heide bloemen. Ook heizijdebijen eten de rake observaties, alles in een kleur rijke, Zuid-Europese sfeer.Het pro gramma begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt €16,00. Reserveren is gewenst. Een uitgebreid overzicht van activi teiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, via www.texelagenda.nl en (mobiel) http://rn.texelagenda.nl/nl. Dinsdag 30 oktober: 19.00 uur. In de RK-kerk in De Cock- sdorp wordt van 19.00 tot 20.00 uur een leesuur gehouden in het kader van de Bijbel-10-daagse. 19.30 uur. Het Alzheimer Café in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg staat in het teken van dementie en euthanasie. Aanvang 19.30 uur. Entree gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Verbouwing; 14.00 Hope Springs; 20.00 De Marathon; 20.30 Ted. Woensdag 31 oktober: 0.07 uur. In Cinema Texel gaat om 00.07 uur 'Skyfall' in première, de nieuwste film rond geheimagent 007 James Bond. 14.00 uur. Van 14.00 tot 15.30 uur is het zeelaboratorium van Ecomare geopend. Met proefjes, pen, levende dieren 19.00 uur. In De Poort aan de Ele mert in Den Burg wordt van 19.00 tot 20.00 uur een leesuur gehouden in het kader van de Bijbel-10-daagse. 20.00 uur. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijfblad aan de Weverstraat in Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. 08.25 s 08.50 t 09.20 t 09.56 e 20.50 u. 21.04 u. 21.46 u. 22.15 u. 22.35 u. 23.07 u. 23.37 u. Aan het strand is het ongeveer een eerder hoog water. Woensdag 31 o ber springtij. T E XELS E^COU RANT LANGEVELD DE R00Y Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Job Schepers Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 7E Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl €91,55 €89,15 Per jaar Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnem entsperi oi Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Voorstellingen Cinema Texel: 13.15 Tinker Bell 3D NL; 13.30 Mees Kees; 15.45 James Bond 007 - Skyfall; 16.00 Mees Kees; 18.30 James Bond 007 - Skyfall; 19.15 De Marathon; 21.45 James Bond 007 -Skyfall; 22.00 Ted. Donderdag 1 november: 9.00 uur. In Eben Haëzer aan de Juli- anastraat in Den Burg begint om 9.00 uur een vrouwenontbijt. Deel name is gratis, aanmelden kan via tel. 311272 en 318299. 10.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 10.30 uur een informatieochtend over de Bijzondere Bijstand. 13.00 uur. Belangstellenden kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubbanen bij zwem bad Molenkoog in Den Burg. Spel materiaal is aanwezig. 19.00 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager op het terrein van Ecomare kan bij goed weer vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Voor informatie en aanmelden: tel. 06-53340063. 19.00 uur. In de kerk in Den Hoorn wordt van 19.00 tot 20.00 uur een leesuur gehouden in het kader van de Bijbel-10-daagse. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een bridgedrive. Deelname kost €4,- per paar. Inlichtingen bij Veronica van Beek, tel. 06-28787820. 20.00 uur. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een klaverjasdrive. ledereen is wel kom, deelname kost €1,50. 21.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'Young@Heart', aanvang 21.00. Eventueel in combi natie met een diner. Vrijdag 2 november: 10.00 uur. In kerkgebouw De Burght in Den Burg wordt van 10.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse bazaar gehou den. Met spelletjes, een verloting en 's avonds bingo. 18.00 uur. In hotel De Pelikaan nabij De Koog houdt de vereniging Texel tango voor de negende keer een weekend met salons, workshops en lessen voor beginners, verzorgd door Argentijnse docenten. 18.00 uur. Ter gelegenheid van de manifestatie Vrouwen voor een Eiland begint in theater Klif 12 in Den Hoorn om 18.00 uur een diner. Aansluitend geeft cabaretière Mylou Frencken een voorstelling. Voorstelling en diner (een Afrikaans buffet) kosten samen €45,-. TESO Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in. Er is dan ieder een half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Automo bilisten moeten rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen vrijdag in beide richtingen ontstaan en zondag en maandag op Texel. Voor meer infor matie over de veerdienst, tel. 369600 .teso.nl. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Bernhardlaan, Beatrixlaan. Snertrit De snertrit van de MAB club, uitgezet door Jan Nico en Bea van der Ploeg, was een avondrit met De Pelikaan als eindpunt. Daar werden de prijzen uitge reikt. Later dat gewoonlijk, wat de moeilijkheidsgraad van de rit aangeeft. De rit ging door de Mars en via het Burgerdijkje naar De Koog. Veel rijders moesten een stukje terug omdat ze het spoor bijster waren. Dat was met name het geval op bedrijventerrein Nollekoog, waar gezocht moest worden naar een spiegel. Als deze dan vrij hoog en een beetje verscholen achter een schoorsteen hangt, betekent dat wel even zoeken. Er werden ditmaal dan ook veel strafpunten uitgedeeld voor het overschrijden van de tijd. Uitslagen: B-klasse: I.Jan de Wit, 5 strafpunten; 2.Aris en Jessica, 9; 3.Richard van der Vis, 18. C-klasse: 1 .Carla Betse- ma, 1 strafpunten; 2.Melissa en Marise, 30; 3.Cor Hin, 33.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2