□po 1 LIVE! Zilveren branding en verrassend publiek bij nachtelijke marathon r PJm» Sr m p Italiaans live-cooking op De Krim T0RN DE HOLLEBOL TEXELSE 7 COURANT - 1 ZAT 3 NOV 2012 ÜberKicK Kansloos fl TAXI te^el DINSDAG 30 OKTOBER 2012 vfMf m üfi i ,1 m Een groep lopers gaat in de nacht van zaterdag op zondag bij hotel De Lindeboom in Den Burg van start voor de halve marathon. In het midden, met blauw trainingsjack, verslaggever Joop Rommets. (Foto Job schepers) En zo meld ik me na lang wikken in hotel De Lindeboom, om vier weken na dato nogmaals de Texel Halve Marathon te lopen, maar nu in het holst van de nacht en in tegengestelde richting. Een mooi avontuur, al was het maar omdat het inschrijfgeld naar een goed doel - de Wintertime Chal lenge van Spieren voor Spieren - gaat. Maar niet van alle gevaar ontbloot, want mijn enkelbanden zijn na al die jaren voetbal zodanig opgerekt dat ze er vast niet tegen bestand zijn als ik in het donker op een den nenappel of een in verraderlijke kuil stap. Hoe zorg je ervoor dat je vol doende vocht binnenkrijgt als er geen verversingsposten langs de route staan? En hoe red je jezelf als je middenin de hobbelige Blekers- vallei geblesseerd raakt en er in geen velden of wegen hulp te bekennen is? Maar uiteindelijk laat ik me zonder veel aandringen overhalen. Van buurvrouw Sietske Bakker kan ik een lampje voor op mijn hoofd lenen, mijn oude voetbal- en loop vriend Ronald Biesboer heeft een heupgordel met handige flesjes voor me en hoewel ze in staat moe ten worden geacht vijf tot tien minuten sneller te zijn dan ik, ver zekeren Simon Lap en Toon Schoenmaker me dat ze geen haast hebben en me onderweg zoveel mogelijk zullen ondersteu- Italiaanse gerechten vermengd met Texelse gastvrijheid. U kunt er volop van genieten in Restaurant De Wad denhoeve op Vakantiepark De Krim. In samenwerking met kok Giovanni Grillo van Catering Di Gio is er elke zaterdagavond een Italiaanse avond met live-cooking van de heerlijkste gerechten. Giovanni Grillo heeft veel ervaring in de Italiaanse keuken. De liefde voor het koken is hem met de paplepel ingegoten, van jongs af aan leerde het vak van zijn moeder. Giovanni is kri tisch en werkt met de beste produc ten. Mediterrane ingrediënten uit zijn vaderland in combinatie met Texelse puurheid. Zo bereidt hij bijvoorbeeld op ambachtelijke wijze truffelkaas van echte Texelse schapen- en koeien melk. Deze en andere van zijn zelf gemaakte kazen kunt u proeven op de Italiaanse avonden op De Krim, waar Giovanni samenwerkt met Peter Peijnappel, chefkok van Restaurant De Waddenhoeve. Ze laten de bezoekers kennismaken met de geneugten van de Italiaanse keuken in al zijn facetten. Al bij het voorgerecht is er volop keus uit de meest verfijnde vleeswaren, zoals Mortadella, Spinata Romana en Sala mi Napoli. Maar ook verschillende soorten olijven, uit Calibria en Sici lië, heerlijke salades van bijvoorbeeld rucula en typisch Italiaanse kruiden zoals basilicum. Het is slechts een greep uit het uitgebreide buffet. Tij dens het hoofdgerecht kunt u zelf nen. In De Lindeboom blijken we niet de enige waaghalzen. De ene na de andere loper meldt zich bij Marja Goslinga, die aan een tafeltje achter een laptop zit en de inschrij vingen registreert. Marja is de zus en schoonzus van Cees Goslinga en Rose van Beek, twee drijvende krachten achter de officiële Texel Halve Marathon. Officieel hebben ze er dit keer geen bemoeienis mee, maar het is een publiek geheim dat zij deze ludieke variant hebben bedacht. En zonder er ver der ruchtbaarheid aan te geven, hebben ze toch nog het één en ander geregeld. Geen vergunnin gen, want die heb je niet nodig voor een trainingsloop als deze, waarin iedereen voor eigen risico loopt. Maar ze hebben bijvoorbeeld wél contact gezocht met Texel Tours, dat een bus beschikbaar stelt om de lopers na afloop van de boot naar Den Burg terug te bren gen. Carla Hoogenbosch hangt ons alvast een medaille om. 'Vóór je van start gaat, moet je die weer inleveren', zegt ze erbij. En na mijn- niet begrijpende blik: 'We doen alles net als bij de echte halve marathon, maar dan in omgekeer de volgorde.' Om tien voor één gaan de eerste lopers van start. Het is de bedoe ling dat het hele gezelschap geza menlijk om vijf over drie over de finish gaat. Het is dus zaak nauw keurig in te schatten hoeveel tijd je nodig denkt te hebben. Ik was het advertorial zien, ruiken en ervaren hoe de twee koks ter plekke verschillende soorten pasta en andere gerechten bereiden. U kunt ook proeven van overheerlijke gamba's en allerlei andere typisch Ita liaanse heerlijkheden. Om de avond te beëindigen met een smakelijk en verfrissend dessert. Bij Italiaans eten hoort een Italiaans drankje. De medewerkers van de Waddenhoeve ontvangen u met een glas overheerlijke Prosecco en schen ken bij de verschillende gerechten een bijpassend glaasje wijn of ander drankje. 'Koken is plezier', zegt Giovanni met een stralend gezicht. 'Nog leu ker is het als je kunt samenwerken met mensen die ook enthousiast zijn, zoals hier op De Krim.' Het vakan- liefst meteen maar begonnen. Vori ge maand finishte ik nog in 1.55.40 minuten, een persoonlijk record, maar ik vrees dit keer wel twee uur en een kwartier nodig te hebben. Volgens Toon en Simon moet het echter in twee uur te doen zijn. En omdat ik mijn lot nu eenmaal aan dat van hen heb verbonden, wacht ik totdat zij van start gaan. Ik word uitgezwaaid door mijn vader en moeder, die ondanks het nachtelijk uur naar Den Burg zijn gereden. Mijn moeder geeft me nog een persoonlijke boodschap mee. Vijftig jaar geleden heeft ze in ziekenhuis Parkzicht een jongetje met spierdystrofie verpleegd. Het ventje, anderhalfjaar oud, moest bij elke ademhaling een enorme strijd leveren om genoeg zuurstof binnen te krijgen. 'Daarbij zag je de aderen op zijn kleine hoofdje opzwellen en werd hij helemaal rood. Dat beeld ben ik nooit kwijt geraakt', vertelt ze. Terwijl mijn moeder het vertelt, moet ze bijna huilen. Het jochie heeft het niet gered. Toch vindt ze het een mooie gedachte dat ik na al die jaren ook een beetje voor hem loop. We starten in een groepje dat ver der bestaat uit Natascha van der Vis, Thomas Richter, Sido Overdijk en Ger Vlaming, oud-voetballer van SVO, tegen wie ik als ZDH'er sinds onze jeugd tientallen malen heb ben gespeeld. Op het veld waren we aan elkaar gewaagd, maar als loper is hij duidelijk sneller. Al bin- tiepark bij De Cocksdorp is altijd op hun gasten kunnen verrassen. Zoals deze Italiaanse avonden. 'Texelaars zijn natuurlijk van harte welkom', ver telt horecamanager Jan van Dee van vakantiepark De Krim. U bent elke zaterdagavond welkom vanaf 17.00 uur. Ter kennismaking biedt Restaurant De Waddenhoeve een aantrekkelijke korting. In de hele maand oktober betaalt u €19,50 in plaats van €24,50. Kinderen krijgen vijftig procent korting. Trek gekregen? Reserveren is gewenst. Dit kan via tel. 0222-390115 of mailen naar Sales@krim.nl. nen een kilometer wordt duidelijk dat hij en de anderen er veel zin in hebben. 'We gaan wel erg hard. Laten we ons eigen tempo maar aanhouden', zegt Toon. Deson danks blijft het gat klein en blijven we het rode lampje op Gers rug nog lang en duidelijk zien. Onbe wust laten we ons kennelijk toch opjagen. Volgens Simon, die de tijd en het aantal gelopen kilometers nauwgezet bijhoudt, koersen we aan op een tijd die ver onder de twee uur ligt. Pas in de Dennen gaat ons tempo wat omlaag. De paden zijn redelijk zichtbaar, zeker wanneer de bijna volle maan van achter de wolken tevoorschijn komt, en op sommige plekken heb ben Simon en Natascha breeklicht- jes in de bomen gehangen om de lopers bij te schijnen. Toch is het zaak geconcentreerd te blijven. We helpen elkaar zo veel mogelijk en wijzen elkaar op verraderlijke plas sen en gaten. Het traject over het strand, tussen Pagga's Paadje en Westerslag, is fantastisch. Er staat een woeste branding, die er in het uitbundig schijnende maanlicht zilverkleurig uitziet. 'Ik kom niet zo vaak om twee uur 's nachts op het strand', zegt Simon. 'Maar dit is toch wel heel bijzonder.' Terug in het bos worden we inge haald. Een loper in wie we Robert Bakker herkennen, vorige maand in 1.20 uur de snelste Texelaar. Hij verdwijnt binnen de kortste keren uit het zicht. Die is wel heel voor zichtig geweest bij het inschatten van zijn eigen prestatie. Als hij dit tempo volhoudt, is hij zeker een kwartier eerder bij de finish dan wij. Even later zijn we bij Simons huis, aan de Rozendijk. We pauzeren twee minuten om te plassen en iets te drinken. Wanneer we weer op weg gaan, beginnen de eerste spieren te protesteren. We hebben nog iets meer dan negen kilometer te gaan. Bij het naderen van mijn woon plaats vertel ik mijn kompanen benieuwd te zijn naar de ontvangst. Bij de 'echte' halve marathon ziet het zwart van het publiek in Den Hoorn, maar wat mag je om half drie 's nachts verwachten? Een paar uur eerder was ik nog het dorpshuis, waar Hoornders een gezellige avond hadden en waar de één na de ander beloofde me te komen aanmoedigen. Maar ja, wat is die belofte waard na een avond bier drinken? 'Volgens mij staat er helemaal niemand', zegt Toon, ter wijl we langs het inmiddels pikdon kere dorpshuis lopen. Maar we worden niet teleurgesteld. Op het pleintje bij Goënga staat een groep van misschien wel twintig juichen de en klappende dorpsgenoten. Veel tijd gunnen we ons niet, maar ik kan nog net even 'mijn' Gitta een zoen geven. Simon raakt zijn pet kwijt, als hij in de slingers loopt die over de weg gespannen zijn. Zoals gebruikelijk is het laatste stuk het zwaarst. Steeds vaker schieten pijnscheuten door mijn linkerkuit. Bij de oude vuilnisbelt ga ik op de ANWB-paddenstoel zitten, waarna Toon probeert de kramp er uit te drukken. Het helpt, al is het maar voor even. Desondanks lukt het om stevig door te blijven lopen en halen we steeds meer strompelen de lopers in, die kennelijk de halve afstand lopen. Op de veerhaven wacht ons de laatste verrassing. Het is er gezellig druk, alsof het midden op de dag is. De menigte bestaat niet alleen uit lopers die al zijn gefinisht, maar ook familieleden en andere suppor ters, die ons welkom heten wan neer we de toch nog heel officieel uitziende finish passeren. Dat gebeurt na 1.59.06 minuten. Netjes ingeschat, vinden we zelf. Ondanks de vermoeidheid is ieder een even geestdriftig. 'Een prachtig initiatief' en 'dit is echt uniek', zijn maar enkele van de reacties. Het enthousiasme wordt alleen maar groter wanneer blijkt dat de in totaal 94 deelnemers (70 liepen 10 kilo meter, 24 de halve marathon) samen met een handvol gulle toe schouwers en passanten maar liefst €1.660,- hebben opgehaald, een bedrag dat in zijn geheel op de bankrekening van Spieren voor Spieren wordt gestort. Joop Rommets MYLOU FRENCKEN VRIJDAGAVOND 2 NOVEMBER AANVANG 18.30 PAUL1EN CORNELISSE ZATERDAGAVOND 3 NOVEMBER AANVANG 18.30 DOMINIQUE ENGERS ZAIERDADAVOND 3 NOVEMBER Nieuw in Cinema Texel: Seniorenmiddag! Op dinsdag toog zodat u makkelijk Skyfall Skyfall wordt Bonds byalltelt achtervdgen ligt, moet 007 de dreiging opspoten en vernietigen persoonlijk De Marathon garage, waar de Hope Springs fflw Mystery Movie Club Van Sin t de speelgoeddokter Vleugels SKYFALL 007r PARKSTRAAT 32-36 DEN BURG AANVANG 21:00 ENTREE GRATIS WMO/ziekenvervoer I Rolstoelvervoer Korting met onze voordeelpas 315555 www.taxitexel.nl 0222

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7