I I topVoordeel i .txl m TEXELSE 7ÖCOURANT Texel Pe Slufter s RAB Onroerend Goed www.rabgroep.nl K N RM VRIJDAG 2 NOVEMBER 2012 Jip?! Jongeren Informatie Pi fleck i you# JJJjyJJJL» supermarkten i i tel. 322126 SPORTSHOP De Koog A.s. zondag De Koog 1 - Watervogels 14.00 uur De Koog 2 - ALC2 11.00 uur Café restaurant TE KOOP: KAVEL VOOR BEDRIJFSRUIMTE MET DETAILHANDELBESTEMMING Eén perceel bouwgrond, totaal circa 2.000 ma groot Gelegen aan het dorpsplein van Oudeschild, naast EP Voordeelland Volop gratis parkeergelegenheid Bebouwing met één of meerdere bedrijfsruimtes is mogelijk Met detailhandelsbestemming Het perceel kan eventueel in kleinere oppervlaktes verkocht worden, s Vraag naar de voorwaarden en condities Neem voor meer informatie contact op met Jan Jacob Rab of Paul Krugers op 0222 - 362400 CRAFT. i Gemeente Texel Bekendmakingen Bouwzaken Omgevingsvergunning, aangevraagd (1796 BS) Stappeland 109 DE Koog, bouw van een receptiegebouw (bouwaanvraag tweede fase, oude wetgeving), ingekomen 19 oktober 2012. (1796 ME) Pontweg 210 t/m 214 in De Koog, uitbreiden van 3 recreatiewoningen (ontvangen 26 oktober 2012). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de omgevingsvergunningen zijn verleend. Verleende omgevingsvergunningen worden Omgevingsvergunning, verleend Activiteit aanleg (uitvoeren werk of werkzaamheid) (1797) Mokweg nabij de Horsmeertjes in Den Hoorn, aanleggen en verharden van een pad en plaatsen van een vogelkijkhut (verzonden 2 november 2012). U kunt deze omgevingsvergunning raadplegen op www. texel.nl Actueel Bekendmakingen en inzien bij de publieksbalie. Een belanghebbende kan tegen dit besluit be het college van burgemeester en wethouders, moet binnen zes weken na de dag van verzending woi ingediend. In de brief moet tenminste staan: de naam van de indiener; een handtekening; een omschrijving besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt en de gron van het bezwaar. In spoedeisende gevallen is het mogi naast het bezwaar een voorlopige voorziening aan te bij de voorzieningenrechter. Het verzoek kunt u sturen Voorzieningenrechter van de Rechtba Postbus 251 te 1800 BG Alkmaar. De indiener krijgt ei voor griffierechten. Meer informatie kunt u vinden op rechtspraak.nl/procedures. bezwaarschrift Omgevi ngsvergu nning, ontwerpbesluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken overeenkomstig artikel 3.12 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) bekend dat er ontwerpbesluiten ter inzage liggen. Activiteit brandveilig gebruik (1792 AE) Haven 2 in Oudeschild, brandveilig gebruik van een hotel met restaurant (ontvangen 5 november 2010). Het ontwerpbesluit(en) en de bijbehorende stukken zijn te raadplegen op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen en kunt u vanaf maandag 5 november tot en met 17 december 2012 inzien bij de publieksbalie. Tijdens deze termijn kan iederei zienswijze kenbaar maken bij hi wethouders van de gemeente Tt Burg. n mondelinge of schriftelijke lege van burgemeester en Postbus 200, 1790 AE Den Activiteit bouwen en handelen in strijd met regels ruimtelijke ordening (1796) Boodtlaan nabij parkeerterrein Paal 21 in De Koog, maken van een klimbos en uitgiftepunt nabij parkeerterrein P21. De aanvraag op het perceel (kadastraal bekend gemeente Texel, sectie G, nummer 573) is in strijd met het bestemmingsplan Buitengebied Texel. Zowel het gebruik (dagrecreatie) als de plaatsing van het uitgiftepunt en constructies in de bestaande bomen is in strijd met de geldende bestemming Natuurgebied-B. Het ontwerpbesluit en de bijbehorende stukken zijn te raadplegen op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen en kunt u vanaf donderdag 8 november 2012 tot en met woensdag 19 december 2012 inzien bij de publieksbalie. e bovengenoemde termijn kan een ieder ten aanzien van deze ontwerp-omgevingsvergunning een mondelinge of schriftelijke zienswijze kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Voorbereidingsbesluit (1791 LP) Krimweg 44 in De Cocksdorp, bouwen van een bedrijfsloods met personeelsverblijven. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking op 6 november 2012 en kunt u vanaf deze datum inzien bij de publieksbalie. De stukken zijn ook digitaal raadpleegbaar www.texel.nl Actueel bekendmakingen en op www.ruimtelijkeplannen.nl. Het is niet mogelijk bezwaar te maken of beroep in te stellen tegen dit voorbereidingsbesluit. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat de gemeenteraad in haar vergadering van 17oktober 2012 een voorbereidingsbesluit heeft genomen. Het voorbereidingsbesluit wordt genomen met het doel de verlening van een vrijstelling mogelijk te maken voor de bouw van een bedrijfsloods met personeelsverblijven op het perceel. Aanpassing algemene 'Verklaring van geen beden kingen'en toepassing bestemmingsplan Buitenge bied Tijdens de raadsvergadering van 19 september jl. (besluitnummer 74) heeft de raad besloten het raadsbesluit van 13 juli 2011, nr. 43, aan te passen in die zin dat de Nota van Uitgangspunten bestemmingsplan Buitengebied geen deel meer uitmaakt van de lijst met de door de raad vastgestelde stukken waarvoor geen aparte verklaring van geen bedenkingen hoeft te worden aangevraagd. Een uitzondering hierop betreft de vergroting van zomerhuizen en recreatieve opstallen, één en ander conform de Nota van Uitgangspunten bestemmingsplan Buitengebied. Daarnaast heeft de raad besloten ii met het besluit van het college van 24 juli 2012 om het geldende bestemmingsplan strikt toe te passen en in principe geen medewerking te verlenen aan (bouw)plannen die in strijd zijn met bestemmingsplan Buitengebied. De raad heeft hierbij tevens ingestemd met het collegebesluit om in principe niet langer meer op basis van de Nota van Uitgangspunten bestemmingsplan Buitengebied vooruitte lopen op het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied. In uitzondering hierop wordt wel medewerking verleend aan het uitbreiden van zomerhuizen en recreatieve opstallen, één en ander conform de Nota van Uitgangspunten bestemmingsplan Buitengebied en het raadsbesluit van 11 januari 2012 over de gedoogmaatregelen, besluitnummer 29. Aan dit gewijzigde beleid zijn overgangsbepalingen verbonden. Dit besluit treedt in werking de dag na bekendmaking. Het raadsvoorstel en -besluit zijn te vinden op www.texel.nl De gemeente Politiek Agenda's verslagen Vergadering Gemeenteraad 19 september 2012 074 Raadsbesluit - Ontwikkelingen in het buitengebied. Vergaderingen Dinsdag 6 november 2012,vergade ring van de raadscommissie om 19.30 uur in de raadzaal Actuele vergaderstukken en de agenda's kunt u vinden op onze website www.texel.nl De gemeente Politiek Agenda's 8i verslagen. Wilt u meer weten dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier Marit de Porto (e-mail mdeporto texel.nl of telefoon 14 0222). De vergaderingen worden LIVE uitgezonden via www.texel.nl LIVE uitzending vergaderingen en kunnen ook achteraf worden teruggezien. Mededelingen Verstrekkingen uit de gemeentelijke basisadminis tratie persoonsgegevens In de gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens (de officiële benaming voor de Nederlandse bevolkingsadministratie) zijn persoonsgegevens opgenomen van iedereen die binnen de gemeente woonachtig is. Het gaat hierbij niet alleen om uw adresgegevens, maar bijvoorbeeld ook om gegevens over een eventueel huwelijk of geregistreerd partnerschap, uw nationaliteit, ouders en kinderen. Deze gegevens worden veelal automatisch verstrekt aan vele overheidsinstellingen en enkele bijzondere maatschappelijke instellingen, zoals pensioenfondsen, voor zover dat noodzakelijk is voor hun wettelijke taken. Deze instellingen, die automatisch alle relevante wijzigingen in uw persoonsgegevens krijgen aangeleverd, baseren hun beslissingen vaak direct op de uit de basisadministratie verkregen informatie. Welke informatie aan deze instanties wordt verstrekt, wordt bepaald door het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. De hiervoor bedoelde gegevensverstrekking voor publiekrechtelijke doeleinden kunt u niet voorkomen, omdat deze verplicht is voorgeschreven. In enkele gevallen kunnen echter ook anderen vragen om de over u beschikbare gegevens in de basisadministratie aan hen te verstrekken. Voor deze verstrekkingen kunt u geheimhouding van uw gegevens verzoeken. Het gaat dan om verstrekkingen aan zogenoemde verplichte derden (zoals een curator of advocaat die een dagvaarding aan uw adres wil uitbrengen), de stichting interkerkelijke ledenadministratie (die voor in beginsel alle kerkgenootschappen in Nederland zorg draagt voor de bijhouding van de ledenadministratie van die kerken) en aan zogenoemde vrije derden (niet commerciële instellingen, zoals sport- en muziekverenigingen of particulieren). Bij de gemeente kunt u schriftelijk (met een kopie van uw legitimatie) verzoeken om aan de voornoemde instellingen geen gegevens over u uit de basisadministratie te verstrekken. Nadat de gemeente uw verzoek heeft verwerkt ontvangt u daarvan een bevestiging. Wilt u overigens weten aan wie in het afgelopen jaar over u gegevens zijn verstrekt uit de basisadministratie, dan kunt u daarvan, schriftelijk met een kopie van uw legitimatie voor uzelf en uw minderjarige kind(eren), een overzicht opvragen bij de gemeente. Binnen enkele weken krijgt u dat overzicht dan (kosteloos) thuisgestuurd. Het is van groot belang dat de over u in de basisadministratie opgenomen gegevens juist en actueel zijn. Twijfelt u daaraan, neemt u dan contact op met de afdeling Publiekszaken van de gemeente. Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 -12.30 ui vrijdag* (alleen voor burgerzaken) 15.00 -19.00 ui gemeentearchief: dagelijks 10.30 -12.30 ui 'geboorteaangifte, huwelijksaangifte (ondertrouw) overlijdensaangifte en erkenning kan alleen op afspraak. Gemeente Texel Postadres Postbus 200,1790 AE Den Burg Bezoekadres Emmalaan 15,1791 AT Den Burg T 14 0222 F 0222-362287 E gemeente@texel.n www.texel.nl üw topSlijter, Glen Talloch Scotch Whisky IOPPE GLEN TALLOCI Jmnrmtifttr GLEN TALLOCH Jan de Wit Weverstraat 18 DEN BURG (TEXEL) Tel. 0222-312134 www.uwtopslijter.nl Geniet, maar drink met mate Geen 16? Geen druppel Bellingham Blend Coastal Regior Zuid-Afrika Alle soorten

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 10