TEXELSE COURANT Cjroen 7wartsJ~exels in het harL> Inning hele vordering Landsbanki onzeker Finale Nationale Sportweek wordt op Texel gehouden .txl BOsma_ Graafwerk Nesland van start Motorcrossers Katja en Tim Dooijeweerd sluiten een druk seizoen zondag af met de strijd om de Gerrit Zijmbokaal Expert Texel en TexelEnergie hebben de han den ineen gesla gen om gebruik van duurzame apparaten te sti muleren. Oorlogsparadijs is de titel van de roman van Nico Dros over een gevoelige epi sode uit de Texelse geschie denis. 'Ik heb geleerd dat je als man- telzorger ook van dingen kunt genieten', zegt ervaringsdes kundige Belinda Laan. Een nieuw onderwijsgebouw op een centrale plaats in Den Burg waarin alle basisscholen een plek krijgen. Dit gebouw staat op een campus, samen met organisaties voor kinderopvang, peuterspeelzalen, buitenschool se opvang, jeugdzorg, CJG en alle andere op kinderen gerichte zorg. Daar waar mogelijk zal in I Woelmuis Duister Die nacht was het op Texel donker maar niet stil. Door vogelaars en hardlopers bleef het nog lang onrustig op het eiland. Die voge laars begrijp ik wel, die wilden eens zien wat hun gevederde vriendjes in het donker zoal uitspoken. Maar de motieven van die hardlopers, daarover tast ik in het duister. Bij nacht en ontij sloegen ze op eigen risico zonder bezemwagen en rich tingpijltjes aan het hollen om alle maal tegelijk, om drie uur of twee uur, bij de boot aan te komen, die niet eens in de vaart was. Dat was nog eens een challenge. Hun eigen spieren werden er sterker door, maar dat was niet de bedoeling. Kinderen met een spierziekte wor den steeds zwakker, en om die te helpen holden deze hardlopers dus de are kant op. Dat hielp enorm. Eenmaal op 't Horntje waren ze zo uitgeput, dat Jos of Marcel van Texeltours ze gratis moest komen ophalen. Anders konden ze die 15 euro nooit opbrengen natuurlijk. Lieve renners, waarvoor dit gedoe? Jullie hadden toch ook thuis op je krent zittend dat geld kunnen over maken? Woelmuis Het leek zeker dat Texel vrijwel de volledige vordering aan Landsbanki terug zou krijgen. Maar nu blijkt er een kink in de kabel te zijn gekomen. Door een koersverschil loopt de gemeente mogelijk 25 procent van het tegoed mis. De gemeente heeft nog €4,1 mil joen te vorderen van Landsbanki. De signalen waren zodanig dat het overgrote deel van dat geld terug zou komen. Wethouder Visman temperde dinsdagavond het opti misme. Concurrent schuldeisers nemen er geen genoegen mee dat de gemeente en andere preferente schuldeisers worden afgerekend tegen de koers van de IJslandse kroon van 2009, maar tegen de huidige koers. 'Daar zit 25 procent verschil in', rekende Visman voor. De preferente aandeelhouders zijn niet van plan daar genoegen mee te nemen. 'Er komt een juridische procedure. Ik ben niet pessimistisch. Onze advocaten denken niet dat de argumenten van de concurrent schuldeisers zoveel hout snijden, maar we moeten wel naar de recht bank. En daarna volgt de hoger beroepszaak.' Visman verwacht niet eerder dan februari uitsluitsel te hebben.' Gerbrand Poster (TX2010) trakteert op taart als het hele bedrag binnen is. De finale van de Nationale Sport week 2013 wordt op Texel gehou den. Wethouder Hennie Huisman van Sport is verheugd dat het NOC*NSF voor de afsluiting van de sportweek van 20 tot 27 april voor Texel heeft gekozen. Het belooft op 27 april een grootse manifestatie te worden. De spor tieve week wordt feestelijke afge sloten met een gevarieerd aanbod aan sport en bewegen en een 'spectaculair programma' met bekende topsporters. Ambassa deurs van de Nationale Sportweek Veel debutanten bij Waanzin De Waanzin, de opvolger van de succesvolle Wampex, gaat van daag (vrijdag) om 19.00 uur van start. 35 Teams zwerven uit over Texel en strijden vrijdagavond en nacht en zaterdag om de fel begeerde beker. Er doen een hoop debutanten mee en de gemiddelde leeftijd van de deelnemers historisch laag. De jongste groep is opgeteld slechts 71 jaar, de oudste groep is 193. Nieuw is het jongerenklasse- ment. Hiervoor heeft de organisatie een nieuwe wisseltrofee aange schaft. Groepen waarvan de geza menlijke leeftijd niet hoger is dan 85 jaar strijden om de titel Aanstor mend Talent. In deze categorie strijden tien teams om de eer. De startlocatie is vooraf niet bekend gemaakt. Op Facebook, Twitter, Koopplein en Radio Texel zijn hints en losse letters gegeven. Door ze bij elkaar te brengen, komt de naam van de startplek tevoorschijn. Teams die niet goed zijn in puzze len kunnen ook kijken op www. waanzintexel.nl. De eindtijd is nog niet bekend, evenmin als de eind- locatie. Het evenement is te volgen via Radio Texel. Bekendmakingen zoals Marco Borsato, Ralf Mac- kenbach, Brainpower, Jochem van Gelder en Bart Meijer, komen hier bij in actie. Volgens Huisman is de sportweek bij uitstek geschikt om Texel als sportief eiland op de kaart te zet ten. 'Behalve een positief effect op de sportverenigingen, geeft dit de toeristische sector en bedrijfsleven een impuls. De Sportraad, Sport service Texel en de sportverenigin gen zijn enthousiast en werken mee.' De sportweek wordt gestart met een fakkelloop, waarbij het Olympisch vuur wordt aangesto ken, dat een week brandt. De orga nisatie van het slotfestijn is een samenwerking tussen NOC'NSF, de provincie Noord-Holland en de gemeente Texel. Er waren drie gemeenten in de race voor de slot manifestatie. De raad heeft er €65.000,- voor uitgetrokken, het college heeft het merendeel al via fondswerving binnen. Op vrijdag 9 november wordt van 16.30 tot 18.30 uur in de raadszaal een openbare informatiebijeen komst gehouden. Q333ïfcID\ZID (33(20 SNELCODE: 505») 1 www.texelseautopagina.nl texelse9courant Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Meester Eelco Eijkhout speelt een balspel met kinderen van de Plusklas. Deze klas voor hoogbegaafde leerlingen is deze week van start gegaan. Eén ochtend komen ze bij elkaar in een nieuw lokaal aan de Thijsseschool, waar ze een speciaal lesprogramma volgen. De rest van de week zitten ze op hun eigen school. Een initiatief van een samen werkingsverband van Schooltij en vier andere schoolbestu ren uit de Kop van Noord-Holland. Meer over de Plusklas op pagina 5. de buitendorpen een school blij ven bestaan. Dat staat in een beknopte toe komstvisie van de besturen van de Texelse basisscholen. Die kie zen ervoor 'samen sterker uit de krimp te komen. 'We gaan inves teren in de kwaliteit van het onder wijs op Texel. In passend onder wijs, dicht bij de kinderen, zodat elk kind op het eiland vindt wat het nodig heeft.' Verwachting is dat over vijf jaar 900 kinderen de tien reguliere basisscholen, de Kompasschool, de Thimoteus- school bezoeken of speciaal onderwijs aan de overkant volgen. 'Wanneer we niet ingrijpen, zullen alle scholen op Texel krimpen. Dat levert de grootste onzekerheid op in de buitendorpen.' Schooltij heeft vijf van de zes scholen in de buitendorpen, waar krimp al de orde van de dag is. In Oosterend werken Kopwerk en Schooltij daarom samen aan een nieuwe school en de school in Den Hoorn staat op de nominatie om te wor den gesloten. Ook in Den Burg zal het aantal leerlingen afnemen. De campus in Den Burg waarover in de visie wordt gesproken, moet een 'inspirerend centrum worden waar kinderen van twee tot twaalf alles vinden wat voor hun ontwik keling van belang is'. De scholen werken intensief samen. In gebouw, faciliteiten, zorg en ondersteuning. Dit biedt een ver sterking van het aanbod voor leer lingen die extra ondersteuning nodig hebben, aan de 'onderkant', maar ook 'meerkunners'. De keus om scholen in de buiten dorpen open te houden zal wor den gebaseerd op aantallen leer lingen (en het perspectief), reisafstand en de mogelijkheid de kwaliteit vanuit pedagogisch (soci aal-emotioneel) standpunt te handhaven. 'Elke dorpsschool heeft een eigen basis. Om de zorg voor kinderen optimaal te houden, wordt in Den Burg ontwikkelde kennis en ervaring door deze samenwerkende scholen ingezet op de scholen in de buitendor pen. De schoolbesturen stellen voor een ontwikkelingsteam op te rich ten waarin de schoolbesturen samenwerken met de gemeente, om zo de facilitaire kant (school gebouw, etc.) uit te werken. De inhoudelijke kant willen de bestu ren met de schooldirecties en de teams uitwerken. De schoolbesturen werken momenteel aan een concept onderwijsvisie, die dit najaar zal worden besproken met de raads leden en dorpscommissies. In 2013 kan de raad een besluit nemen over de definitieve visie. Sint Maarten op 10 november 10 november is de dag... Sint Maarten wordt dit jaar gehouden op zaterdag 10 november. Het college heeft hiertoe in overleg met de scholen besloten. 'Elke keer als Sint Maarten op zondag valt, is het onduidelijk of dit op zaterdag of zondag wordt gevierd', aldus b en w in een toelichting op het besluit. Op de hoek van de Pontweg en de Keesomlaan zijn werkzaamheden gestart voor de bouw van Woon stede Nesland door Duin Bouw. Met graaf- en andere machines wordt gewerkt aan het bouwrijp maken van de grond. (Foto Ronald Timmer)

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1