TEXELSE 2 COURANT Georgisch ensemble in RK-kerk -n-vi-i AfTTJ"\A Ml @txl James Bonds loyaliteit getest VRIJDAG 2 NOVEMBER 2012 Filmhuis In het filmhuis van De Kroon prins in Oosterend is donderdag 8 november Weekend te zien, een romantisch liefdesverhaal over een onenightstand van twee mannen, die uitgroeit tot een intens en meeslepend weekend. De voorstelling begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt €7,50. Reserveren is noodzakelijk. Klaverjassen In De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg wordt dinsdag 6 november vanaf 20.00 uur geklaverjast voor het goede doel. Er wordt gespeeld met vaste maat, het inschrijfgeld bedraagt €3,50 per koppel. Na het kaarten wordt een verloting gehouden, waarvoor leuke prijs jes beschikbaar zijn. Activiteiten Bovenbar Omdat in augustus disco theek J'elleboog in Den Burg door brand werd verwoest, moest voor de op stapel staande activiteiten een nieuw onderkomen worden gezocht. Dat is inmiddels gelukt. Het hardrockfestival Hard, harder, hardst vindt op 22 december plaats in De Zwaan, de nieuw jaarsparty op 5 januari in De Hollebol. Op 4 mei wordt een Bob Dylan Tribute gehouden in de Texelhoeve en op 11 mei wordt Moederdag gevierd in De Zwaan. De jazzclub heeft op 22 en 23 juni onderdak gevonden bij Festival Midzomerschans en het seizoen wordt op 10 augus tus afgesloten met Dansen bij P met DJ MoCo. I. 4^*- ridze en tenoren Kosta Goqolash- 1 Het ensemble Khareba S Gogia. Op tournee door Nederland, doet het Georgisch ensemble Khare ba Gogia dinsdag 20 november Texel aan. Het optreden in de RK-kerk aan de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur. ridze en tenoren Kosta Gogolash- vili en Soso Zurabauli. Als solisten hebben zij hun muzikale sporen ruimschoots verdiend, bij onder meer het staatsensemble Erisoni, het Georgisch Radio- en Televisie- Octet en het ensemble Kereoni. Het meerstemmige kwartet wordt begeleid door accordeonist Gogi (Zaza) Simonishvili. Hun repertoire varieert van vrolijke volksmuziek, religieuze liederen en romantische liedjes tot oude tradi tionele volksmuziek en dansmuziek uit verschillende delen van Geor gië. De tot in de perfectie beheers te meerstemmige liederen worden naast de accordeon, gitaar en pia no eveneens begeleid door een aantal specifiek Georgische instru menten, zoals de panduri, baspan- duri, tsjonguri (soort luiten), Geor gische harmonica en doli (trommel). De luisteraar wordt op de mystieke klanken meegevoerd naar een wereld van bergen, eeuwige sneeuw, groene wouden, lieflijke beekjes en riviertjes, wijn, liefde en vriendschap. Een wereld waar eeu wenoude tradities nog altijd in ere worden gehouden. De toegang is gratis; na afloop Khareba Gogia bestaat uit vier professionele zangers: bas-bariton wordt gecollecteerd voor een bij- Levan Goliadze, bas Jemail Muse- drage in de kosten. Café Doodgewoon over herstelproces Frisfeest 'Ondersteuning bij herstel na kanker'. Dat is het thema van het dinsdag 6 november te houden Café Doodgewoon. Stéphania van Velzen, trainer en coach bij het Texelse bedrijf Tran- ceVere, gaat met de gasten in gesprek over de ondersteunende mogelijkheden van training, coa ching en hypnose- en regressie therapie tijdens een herstelproces na kanker. Café Doodgewoon, een ontmoe tingsplaats voor mensen met kan ker, hun familie en andere naasten, vindt plaats in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Gasten zijn vanaf 19.15 uur welkom voor een kopje koffie of thee. Het offici ële programma begint om 19.30 uur en duurt tot circa 20.30 uur. Daarna is er gelegenheid onder het genot van een hapje en een drank je na te praten. De toegang is gratis; aanmelden niet nodig. Meer informatie kan worden ingewonnen bij de Stich ting Welzijn Ouderen Texel, tel. 312696 of e-mail swot@texel.com. Bijbelquiz De Texelse Raad van Kerken houdt in november vier Najaars- studieavonden, de eerste - een bijbelquiz - op woensdag 7 november. De bijbelquiz wordt gehouden in De Poort aan de Elemert. Er worden filmpjes vertoond en geluidsfrag menten ten gehore gebracht, aan de hand waarvan vragen worden gesteld. Quizmaster is dominee Den Braanker. Op de tweede stu dieavond vertelt dominee Marseille over Willem Wilmink. Deze avond is niet alleen interessant voor mensen die de eerste lezingen hebben mee gemaakt, maar ook voor nieuwe mensen. Deze avond wordt gehou den op woensdag 21 november in De Schakel. De derde avond staat in het teken van het nieuwe lied boek, dat op 25 mei, precies veertig jaar na het vorige liedboek, wordt gepresenteerd. Op donderdag 22 november vertelt Geertien Morsink van de liedboekcommissie in de Maartenskerk in Oosterend over het nieuwe liedboek. De serie wordt afgesloten op woensdag 298 november. Dan vertelt dominee Den Braanker een muzikale avond in De Poort. Alle bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur, de toegang is gratis. Ergernissen Elke dag komen we ze weer tegen, ergernissen. Bijvoorbeeld dat je je drinken naast je glas schenkt, dat je je pen al drie keer op de grond heb laten vallen bin nen vier minuten, je al uren zit te wachten bij de tandarts, die vrouw in de stiltecoupé die té hard praat als jij met school bezig bent, mensen die afwezig ant woorden als je ze iets vraagt of mensen die voordringen in de lange rij voor de kas sa. Allemaal héél her kenbaar. Maar wat als we nou alle erger nissen wat lichter zouden opvatten. Als die ene vrouw voor dringt bij de kassa, zou je ook kunnen denken, ach, die moet thuis vast nog stofzuigen, de was doen, eten koken en haar kinderen naar bed brengen, terwijl ik straks heerlijk op de bank neer kan ploffen met een kopje thee, dus alle tijd. En als je je pen al drie keer op de grond heb laten vallen zou je ook kunnen denken, goed voor de spieren en gewrich ten om een paar keer extra te bukken. En als de vrouw in de trein te hard praat, heb je een goed excuus om je huiswerk niet te maken; sorry meneer, maar die vrouw praatte zo hard, mijn con centratie was totaal verdwenen, volgende week heb ik het echt af. Extra weekje uitstel kan nooit kwaad. Als we ergernissen lichter zouden opvatten, zouden we vast een stuk vrolijker zijn, minder last krijgen van ons hart (want zeg nou zelf, die ergernissen de hele dag door laten onze bloeddruk flink stijgen), en de mensen in hun waarde laten. Maar lichter opvatten is makkelijker gezegd dan gedaan. Want tsja, de persoon die de ergernis heeft veroorzaakt, wens je stiekem allerlei ver- wensingen toe, en als je het zelf bent, doe je vaak nog net niet jezelf iets aan. Ergeren is natuurlijk, en ik ben van mening dat we het vooral ook moeten blijven doen. Het houdt ons scherp en kritisch. Maar, blijf vooral de ergernissen in jezelf uitspreken, en laat het daarna met de wind weer weg waaien (dat moet lukken, want er waait genoeg wind in Nederland). Hopelijk zal ik aan mijn wijze raad aan jullie zelf wat ook hebben, ik ben zelf namelijk kampioen erge ren. Waaraan mensen zich dan weer aan mij ergeren, dat ik me loop te ergeren. Ach ja, de erger nissen zijn voorlopig nog lang de wereld niet uit... Emily Westdorp De toekomst van de ouderenzorg De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) verzorgt vrijdag 9 november een voorlichtingsbij eenkomst over de toekomst van de ouderenzorg. Deze wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 10.00 uur. Tamara Kuijper, manager Zorg en Welzijn bij Omring, gaat uitgebreid in op de nieuwe ontwikkelingen en veranderingen binnen de ouderen zorg en de gevolgen voor de dage lijkse praktijk. Ook concrete vragen komen aan de orde, zoals hoe en wanneer gegadigden anno 2013 in De Gollards kunnen wonen. Daar naast is er ruimte voor deelnemers om zelf vragen te stellen. Deelname is gratis, maar aanmel ding vooraf is noodzakelijk: tel. 31696 of e-mail swot@texel.com. De bijeenkomst is er één in een serie van zes, waarin gezondheid en preventie het thema vormen. Suggesties voor te bespreken onderwerpen zijn welkom en kun nen worden ingebracht bij de SWOT. in Question In Question Plaza in Den Burg wordt zaterdag 17 november een frisfeest gehouden voor jongeren van 12 tot en met 15 jaar. De deuren van de discotheek zijn open van 20.00 tot 21.30 uur, daar na kan er niemand meer naar bin nen. Ook buiten roken kan dan niet meer. Uiteraard mag binnen niet gerookt worden. De muziek wordt verzorgd door DJ B-LINQ. Legiti matie is verplicht, de toegang bedraagt €3,-. Hiervoor krijgen bezoekers twee consumptiebonnen. De garderobe is gratis, het feest duurt tot 0.00 uur. De versiering wordt verzorgd door Sanne, Lotte en Marloes, drie leerlingen van de OSG, die 'fris feesten' als thema hadden voor hun profielwerkstuk. Op het feest zijn jongerenwerkers Justin Sege- rink en Maaike Schoo aanwezig om vragen van jongeren te beant woorden. Zij hebben bovendien toegezegd vanaf 1 januari de orga nisatie van de frisfeesten over te nemen. Cantatedienst Onder leiding van diligente Ellen Verburgt wordt zondag 13 janu ari in de Hippolytuskerk op Wie- ringen cantate 190 van Bach uit gevoerd. De uitvoering vindt plaats onder auspiciën van de stichting Geeste lijke Muziek Hippolytuskerk, die zich inzet om cantatediensten als kerkelijk initiatief te presenteren. De dienst begint om 16.30 uur, er worden geen kaartjes verkocht en reserveren is niet mogelijk. Na afloop wordt een inzameling gehouden. Cinema Texel heeft vrijwel het vol ledige programma nog een weekje geprolongeerd. Dat geldt ook voor Skyfall, de drieëntwintigste film rond James Bond, alias geheim agent 007. Daarin wordt Bonds loyaliteit aan M getest als haar ver leden haar komt achtervolgen. Als MI6 onder vuur ligt, moet 007, ver tolkt door Daniel Craig, de dreiging opsporen en vernietigen, hoe per soonlijk het ook wordt. Ook dinsdag 6 november is er een seniorenmiddag, waarop speciaal geselecteerde films voor 'de iets oudere onder ons' worden ver toond. Het licht staat bij binnen komst hoog en het geluid van de film zachter. Bezoekers worden in de pauze getrakteerd op koffie en koek. Dit keer draaien dit kader het komische drama Intouchables en de romantische komedie Hope Springs. De term senioren moet overigens niet al te letterlijk worden genomen. De bioscoop wil op deze middag voor 'een rustige ambian ce'. Ook de Nederlandse komedie De Marathon wordt de komende dag geregeld vertoond. De hoofdrollen daarin worden gespeeld door onder anderen Martin van Waar- denberg, Frank Lammers, Stefan de Walle en Georgina Verbaan. Het verhaal gaat over de Rotterdamse vrienden Gerard, Leo, Kees en Nico. Zij werken gebroederlijk samen in de garage van Gerard, maar de zaken gaan niet al te best. Het viertal komt op het lumineuze idee zich te laten sponsoren en mee te doen aan de marathon van Rotterdam, om op die manier de garage van de ondergang te red den. Het volledige programma is te lezen in de agenda elders in deze krant en via www.cinematexel.nl. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrij gen is, via www.texelagenda.nl en (mobiel) http://rn.texelagenda.nl/ nl. Vrijdag 2 november: 10.00 uur. In kerkgebouw De Burght in Den Burg wordt van 10.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse bazaar gehou den. Met spelletjes, een verloting en 's avonds bingo. 18.00 uur. In hotel De Pelikaan nabij De Koog houdt de vereniging Texel- tango voor de negende keer een weekend met salons, workshops en lessen voor beginners, verzorgd door Argentijnse docenten. 18.00 uur. Ter gelegenheid van de manifestatie Vrouwen voor een Eiland begint in theater Klif 12 in Den Hoorn om 18.00 uur een diner. Aansluitend geeft cabaretière Mylou Frencken een voorstelling. Voorstelling en diner (een Afrikaans buffet) kosten samen €45,-. 19.00 uur. Om 19.00 uur gaat de Waanzin van start. De locatie is te vinden op www.waanzintexel.nl. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 James Bond - Skyfall; 19.15 De Marathon; 21.45 James Bond - Sky fall; 22.00 Ted. Zaterdag 3 november: 9.00 uur. In de Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg wordt van 9.00 tot 13.00 uur een rommelmarkt gehouden. 9.30 uur. In het kader van de Natuur werkdag verwijdert de jeugdafdeling van de IVN van 9.30 tot 15.30 uur opschot op de hoek van de Ploege- landerweg en de Tureluursweg in de Dennen. 10.15 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn wordt om 10.15 uur de mani festatie Vrouwen van een Eiland geopend. Thema is 'vrouwen en humor'. Met workshops, lezingen en informatie. 13.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog wordt van 13.30 tot 16.00 uur een kledingruilbeurs gehouden. Kle ding en schoenen worden met geslo ten beurs geruild. 14.00 uur. Nico Dros signeert bij boekhandel Het Open Boek in Den Burg van 14.00 tot 17.00 uur zijn nieuwe boek 'Oorlogsparadijs'. 15.30 uur. Theatermaker, columnist en auteur Paulien Cornelisse signeert van 15.30 tot 16.00 uur bij boekhan del Nauta Boek in Den Burg. 18.00 uur. In het kader van de mani festatie Vrouwen van een Eiland begint in theater Klif 12 in Den Hoorn om 18.00 een interactieve lezing, verzorgd door Paulien Cornelisse. Daarna is er een buffet met verras send eten ('het is niet wat het lijkt') en een afsluitende act door Domini que Engers. Entree €45,-. 19.00 uur. Café De Zwaan in Den Burg houdt van 19.00 tot 21.00 uur officiële opening. Met live muziek, ledereen is welkom. 19.30 uur. In de Burgemeester de Koninghal in Den Burg begint om 19.30 uur het jaarlijkse Fanfarefesti val. Entree gratis; na afloop wordt gecollecteerd. 20.15 uur. In De Poort aan de Ele mert in Den Burg begint om 20.15 uur een concert, verzorgd door gemengd koor The Singers of the 22.00 uur. De bands Überkick en Kansloos uit Zaandam treden op in grand café De Hollebol in Den Burg. Op het repertoire rock en punk. Aan vang 22.00 uur. Entree gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 Mees Kees; 13.30 Tinker Bell 3D NL; 15.30 James Bond - Skyfall; 16.00 De Club van Sinterklaas;18.30 James Bond - Skyfall; 19.15 De Marathon; 21.45 James Bond - Skyfall; 22.00 Ted. Zondag 4 november: 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 13.00 uur. Bij restaurant Topido in De Cocksdorp gaat om 13.00 uur de Najaarswandeltocht van wandel sportvereniging Het Gouden Boltje van start. 14.00 uur. In verband met het 300- jarig jubileum wordt in de RK-kerk van Oudeschild van 14.00 tot 17.00 uur een expositie gehouden van kerkattributen. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 Mees Kees; 13.30 Tinker Bell 3D NL; 15.30 James Bond - Skyfall; 16.00 De Club van Sinterklaas; 18.30 James Bond - Skyfall; 19.15 De Marathon; 21.45 James Bond - Sky fall; 22.00 Ted. Maandag 5 november: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Voostellingen Cinema Texel: 20.00 James Bond - Skyfall; 20.30 'mys tery movie'. Dinsdag 6 november: 20.00 uur. In De Witte Burcht aan de Molenstraat wordt vanaf 20.00 uur geklaverjast voor het goede doel. Er wordt gespeeld met vaste maat, deelname kost €3,50. 19.15 uur. 'Ondersteuning bij herstel na kanker'. Dat is het thema van Café Doodgewoon, dat wordt gehou den in De Buureton in Den Burg en om 19.15 uur begint. 19.30 uur. In het raadhuis in Den Burg begint om 19.30 uur een com missievergadering van de gemeente raad. 20.00 uur. Coby Dogger vertelt bij de FNV Vrouwenbond over haar werk als bontcouturier. De bijeenkomst vindt plaats in De Poort aan de Ele mert in Den Burg, aanvang 20.00 Voostellingen Cinema Texel: 14.00 Intouchables; 14.30 Hope Springs; 20.00 James Bond - Skyfall; 20.30 De Marathon. TESO Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO vrijdag (vandaag) van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in. Er is dan ieder een half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Automobilisten moeten rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen vrijdag in beide richtingen ontstaan en zon dag en maandag op Texel. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 369600 of www.teso.nl. Klarinetles Bij Artex-Kunstenschool Texel kan vanaf november weer klari netles worden gevolgd. Met de terugkeer van oud-docent en Kamerkoor, dirigent Ellen Verburgt is het aanbod muzieklessen weer uit gebreid. ling op niveau gemaakt, vooraf aanmelden is dus zeer gewenst. Verburgt, die piano en klarinet stu deerde en een applicatiecursus koordirectie volgde, neemt ook de leiding op zich van het Artex Vrouwenbond De FNV Vrouwenbond houdt dins dag 6 november een bijeenkomst in De Poort aan de Elemert in Den Burg. Spreker is Coby Dogger, die 7 november tussen 17.15 en 18.15 vertelt over het werken met bont. uur een open les gegeven. Bij vol- De bijeenkomst begint om 20.00 doende interesse wordt een inde- uur. Verburgt geeft les op woensdag; speciaal voor oud-leerlingen en voor mensen die geïnteresseerd de klarinet wordt woensdag

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2