Texelaars crossen in landelijke top TEXELSE 7 COURANT Topscore bij klaverjassen Schaker Al-Rawy neemt kop Derde plaats voor Kees Dijkema Politiek wil starters met lening te hulp schieten Rock en punk in De Hollebol om 13.00 uur van start. Hierin strij den teams van drie coureurs op motoren van 125 cc en zwaarder. De race duurt maar liefst vier uur. Katja Dooijeweerd hoort zeker bij de Texelse favorieten, maar zal een harde dobber krijgen aan de con currenten. Op het moment van schrijven was nog niet zeker of zij een team van drie personen bij elkaar weet te krijgen. Bij de jeugd gaan in ieder geval twaalf teams van start, bij de 65 en 85 cc twintig, in totaal dus 64 coureurs. Bij de grotere klassen verschijnen 55 teams - van drie personen - aan de start. Met de prijsuitreiking om 17.30 uur houdt de organisatie rekening met de vele deelnemers van de over kant die, net als de familie Dooije weerd het hele afgelopen seizoen, nog een hele rit naar huis voor boeg hebben. Co Koomen en Lieuwe van der Veen wisten met de zeldzaam hoge score van 8540 punten de vijfde speelronde van Klaver- jasclub Den Burg te winnen. Dankzij deze uitschieter nemen zij meteen de leiding in het algemeen klassement. Scores boven de 8000 punten zijn zeldzaam in de competitie, maar komen ieder seizoen toch wel een of twee keer voor. Scores boven de 8500 zijn een stuk zeldzamer en vermoedelijk hebben Koomen en Van der Veen deze week de hoogste score van het seizoen gehaald in de toch nog prille com petitie. De heren zetten in het eerste spel al de toon met een pot van boven de 2600 punten. In de twee spellen die volgden, waren de scores wat normaler, maar nog steeds boven gemiddeld. De avond werd afgesloten met een slotakkoord van ruim 2200 punten. Koomen en Van der Veen stijgen hiermee direct naar de eer ste plaats. Omdat ze ook nog acht marsen wisten te halen, gaan zij ook in dat klassement fier aan de leiding. Op eerbiedige achterstand eindigden Theo en Gerard Witte op de tweede plaats. Zij kwamen met een 'zitbeurt' (het aantal kop pels is oneven, waardoor iedereen soms een beurt moet wachten, dat levert slechts een gemiddelde score op van 1551 punten) 7244 punten. Dat levert vijf plaatsen winst op in het klassement en zij staan nu tiende. Bart Weijdt en Willem Koomen behaalden 6889 punten en blijven - door de hoge score van de avondwinnaars - tweede in het klassement. Tiny Zwaneveld en Piet Moree maak ten een eind aan een dramatische reeks. Zij pakten met 6643 punten de vierde plaats en konden daar door eindelijk de rode lantaarn uit handen geven. Jan Zaal en Hans Westdorp werden vijfde met 6628 punten en blijven zesde in het klassement. Opvallend is het goe de presteren van Fenny van Exel en Tiny Kok. Normaal bivakkeren zij onderin, maar mede dankzij de 6611 punten van deze week staan ze nu negende. Het gemiddelde was met 6285 punten redelijk goed. Er werden 44 marsen gespeeld, een sei zoensrecord. In het klassement gaan Lieuwe van der Veen en Co Koomen aan de leiding, maar de voorsprong op Weijdt en Koomen en de onttroonde leiders Vlaming en Geus is minder dan 700 pun- Nederlaag voor wisselvallig Tevoko Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko heeft aan de reis naar Oostzaan en de wedstrijd tegen Compaen weinig goede herinneringen over gehouden. In sporthal Oostzaan moest Tevoko een nederlaag van 3-1 incasseren. Tevoko was niet in allerbeste doen en speelde wisselvallig. Aanvanke lijk zag het er echter nog wel hoop vol uit, toen met een gevarieerde aanval een vlotte 8-15 voorsprong werd genomen. Tegen het eind van de set kwam Compaen nog wel terug, maar met 22-25 streek Tevo ko de winst op. In de tweede set werd aan het goede spel echter geen vervolg gegeven. Tevoko werd slordiger, met name in de passing, waardoor de aanval stokte. Compaen, een team met enkele routiniers en snelle midden aanvallers, kwam beter in het spel en de snelle middenaanval bezorg de blok en verdediging van Tevoko veel problemen. Met 25-16 werd het verschil duidelijk in cijfers uit- Door zelf Thomas Richter op remise te houden en de miracu leuze nederlaag van Jaap Dros tegen Jaap de Wijk nam Moha- med Al-Rawy deze week de kop positie over in de B&B Van der Vis en Den Boer-competitie van schaakclub En Passant. Al het hele seizoen zijn Al-Rawy en Dros om beurten koploper. Maan dag was het aan Dros om deze positie te verdedigen. Er leek aan vankelijk geen vuiltje aan de lucht, want tegen De Wijk bouwde hij een prachtige stelling op. Maar toen hij voor een verkeerde voortzetting koos, was De Wijk er als de kippen bij om het initiatief over te nemen en ten slotte de overwinning binnen te slepen. Piet Bakelaar won van Nanning Kik kert. Bakelaar is goed in vorm en heeft opvallend genoeg nog geen remise gespeeld. Zijn degelijke spel bracht hem in het verleden met regelmaat tot deling van de punten, maar dit jaar lijkt het erop dat Bake laar iedere partij voor het hele punt gaat. Nico Drenth, nieuw bij de club, boekte zijn eerste overwinning. Slachtoffer was de jeugdige Dim Dros. Co van Heerwaarden, een andere nieuweling, is een verster king voor de club. Deze week won hij zelfs van Taeke van Lingen, een gerespecteerde tegenstander, die niet gemakkelijk te verslaan is. Zijn goede spel heeft Van Heerwaar den inmiddels een plaatsje bezorgd in het achttal van En Passant, dat in de tweede klasse van de Noord-Hol landse Schaakbond actief is. Zater dag spelen de Texelaars tegen De Waagtoren uit Alkmaar. De wedstrijd vindt plaats in Hotel Den Burg en begint rond 13.15 uur. Belangstel lenden zijn welkom. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Veld A 19.00 Tevoko J-Otto"s Vlinderwinkel 19.45 Warmmop-Vlinderwinkel Otto's 20.30 NIOZ 1-Jumbo Warmmop 21.15 Paal 28/Krim-Pepermolen Jumbo 22.00 Cocky's-Kobeko Pepermolen Veld B 19.00 PFB-lmares SIBO 19.45 SIBO-IBS Imares 20.30 Ecotiem-Rabo IBS 21.15 RAB-Ontwerp Rabo 22.00 Alektraon-AH RAB Veld C 19.00 Tevoko O-Salique Krim 19.45 Kapper-Krim Rog 20.30 Klif 23-De Rog Kapper 21.15 Moorman-Expotise Klif 23 22.00 Timmer's-Kobeko 2 Expotise Wedstrijdleiding: Rabobank en Gertha (tel. 322434) In verband met de herfstvakantie werd vorige week niet gespeeld, daarom geen uitslagen. gedrukt. In de derde set kwam er wat verbetenheid in het team van Tevoko en met veel vechtlust leek een tweede setwinst mogelijk, maar eerst gaf de, overig verder goed fluitende scheidsrechter, een duidelijke inbal uit, en op setpoint voor Tevoko had hij moeten fluiten toen een Oostzaanse verdediger na een killbok van Ron Broersma de bal duidelijk twee keer speelde. De set ging mede door deze twee scheidsrechterlijke dwalingen als nog met 27-25 naar Compaen. Hierna leek het geloof bij Tevoko in een goed resultaat weg. In de vierde set kon het team niet meer de inspiratie opbrengen om voluit te gaan. Compaen daarentegen kreeg steeds meer zelfvertrouwen en zag de set- en wedstrijd winst geen ogenblik meer in gevaar komen: 25-16. Uitslagen overige Tevoko-teams: Relay MC1-Tevoko MC1 3-1; VCJ 94 D3- Tevoko D4 3-2; VCJ 94 D2-Tevoko D3 0-4; VCJ 94 D1-Tevoko D2 1-3. Starters op de woningmarkt heb ben het moeilijk. PvdA, D66, GL en het CDA willen onderzoeken of een speciale starterslening op Texel haalbaar is. Ze dienen hier voor tijdens de begrotingsraad op maandag 12 november een motie Bij Woontij stonden in maart 2012 833 woningzoekenden ingeschre ven. Vooral het aantal woningzoe kenden tot 23 jaar is flink toegeno men. Nieuwbouw en bestaande koopwoningen zijn voor veel starters onbetaalbaar en bestaande stimule ringsregelingen blijken niet voldoen de. Bij de beoogde starterslening kan maximaal 20 procent van de wervingskosten worden geleend tegen lage rente. Daarbij moeten de eerste hypotheek en de startersle ning onder nationale hypotheekga rantie vallen. De starterslening is Op het kampioensfeest van de Historische Motorsport Vereni ging stond Kees Dijkema van Oost zaterdag op het podium vanwege zijn derde plaats in het jaarklassement van de klasse Pre 50. Maarten Hoogenbosch van Elisabethhoeve werd zeven de in de klasse 350 cc. Beide coureurs racen op Velocette, een klein merk met een grote race historie, dat tot 1971 in Engeland werd gebouwd. Dijkema kijkt terug op een prachtig seizoen, met als bijzonderheid drie demonstratiera ces buiten clubverband. Als het stratencircuit en de rijder elkaar een beetje lagen, reden beide Texelaars voorin het veld van hun klasse. Dij kema dankt zijn beker aan vijf podi umplaatsen op basis van regelmati ge rondetijden. Zijn 75 jaar oude Velocette liep als nooit tevoren door een zelf opgebouwde cilinderkop, afkomstig van een klassieke Engel se sprintmotor. Een nieuw project is zijn Excelsior Manxman uit 1937, een zeldzame en mooi gebouwde racemotor met bovenliggende nok- kenas, gekocht van een 90-jarige Noordhollandse racer. De Manx man, vroeger goed voor het wereld kampioenschap, wordt piekfijn in orde gemaakt door een oud-Texelse motorvriend uit Bergen. De Engelse oomzegger van de racemonteur van het fabrieksteam van Excelsior geeft advies en stuurde zelfs een karton nen vorm van de speciale olietank voor de racer. Het spuitwerk wordt gedaan door Rob Smidt Special Painting. Eind dit jaar verzorgt een groep enthousiaste motorliefheb bers een show in de Burgemeester De Koninghal, waar de genoemde racers en andere bijzondere klas siekers te zien zullen zijn. Selectie dames Tevoko voltallig Het eerste damesteam van volley balvereniging Tevoko speelt zater dag een thuiswedstrijd tegen Move uit Volendam/Edam. De tegenstan der heeft een jong en enthousiast team, dat op de negende plaats van de promotieklasse staat, één plaats hoger dan de Texelse dames. De selectie van Tevoko is weer compleet en gaat de strijd met Move aan met negen speelsters: Joannie van Elk, Marianne Boekei, Ivet Former, Celine de Graaf, Daniel- ly Krab, Nynke Bolt, Tamar Lok, Meline Boekei en Connie Joling. De wedstrijd wordt gespeeld in sport hal Ons Genoegen en begint om 13.30 uur. Publiek is welkom. Überkick en Kansloos, twee bands tie. Het in 2005 opgerichte Kans verkrijgbaar bij de stichting Stimule ringsfonds Volkshuisvesting Neder landse gemeenten (SVn). SVn is een financiële partner van gemeenten, die hiermee een impuls kunnen geven aan de lokale koopwoning markt en de doorstroming bevorde ren. De gemeente toetst of de aan vrager in aanmerking komt voor een starterslening. In de Woonvisie 2008-2015 staat de intentie dat de gemeente een bij drage levert aan de betaalbaarheid van woningen, bijvoorbeeld door introductie van de starterslening. 'Wij vinden dat het nu tijd is om dit voornemen uit te voeren', aldus de vier partijen, die het college vragen te onderzoeken of deelname aan de starterslening woningzoekenden een kans geeft. Het resultaat hiervan moet in het tweede kwartaal van 2013 worden gepresenteerd. uit Zaandam, geven zaterdag 3 november een optreden in grand café De Hollebol in Den Burg. Beide genieten een stevige reputa- loos heeft vooral rock, garagerock en metal op het repertoire. Über kick, dat sinds 2009 actief is, heeft een voorliefde voor rock, poppunk en punkrock. Als zondag op de crossbaan in Eierland de strijd om de Gerrit Zijmbokaal losbarst, verschij nen daarbij twee talenten op het gebied van de motorsport aan de start, die weliswaar op het eiland wonen, maar die hun wedstrijden vooral aan de over kant rijden. Voor Katja en Tim Dooijeweerd uit Oudeschild is de wedstrijd om de Gerrit Zijmbokaal de afsluiting van een druk seizoen, waarin ze vrijwel elk weekend op een landelijke wedstrijd reden. En met succes, de tienjarige Tim is geëindigd als negende in zijn klasse, de 65 cc met kleine wielen. Dat betekent dat hij tot de toptien van Nederland hoort, wat hem zelfs een uitnodi ging voor het Europees kampioen schap opleverde. Daarin heeft hij niet meer dan twee wedstrijden meegereden, maar hij ziet het wel als een waardevolle ervaring. Met meer dan 150 bekers die hij inmid dels met motorcross heeft gewon nen, kan geen sprake meer zijn van een prijzenkast. De bekers hebben een onderkomen gevonden in een van de kamers van het huis aan de Commandeursingel, waar ze min of meer op grootte gesorteerd staan opgesteld. Op de oprit staat de reusachtige camper, waarmee het complete gezin op vrijdag avond op pad gaat naar een wed strijd ergens in het land. 'Tim rijdt doorgaans op zaterdag', vertelt vader Ron, 'en Katja op zondag. Dus dan gaan we van de ene wed strijd naar de andere.' Zondag avond komt het gezin weer thuis, waarna de camper moet uitge ruimd en schoongemaakt, de motoren moeten worden nageke ken en de sportkleding moet gewassen. 'Voor je het weet, is het weer donderdag en dan moet de camper weer ingepakt', zegt moe der Jolanda. 'Zo ben je er de hele week mee bezig.' Niet dat dat als probleem wordt gezien, want het hele gezin gaat mee, inclusief de 14-jarige Lisa, de enige van de vijf die niets met motorsport heeft. 'Al ken ik natuurlijk wel veel mensen.' Want hoewel er vaak enkele hon derden inschrijvingen zijn, is de motorcross maar een relatief kleine wereld en kom je veelal dezelfde mensen tegen. 'Daar hebben we wel eens gemak van gehad toen we problemen met de camper had den', wordt een verhaal verteld over een zoektocht naar onderdak dat uiteindelijk bij bevriende cros sers werd gevonden. Alle beleve nissen zijn terug te vinden in kran- tenknipselsenfoto's, gestructureerd verzameld en ingeplakt door moe der Jolanda, die zelf ook motor reed. 'Maar alleen op de weg.' Vader Ton heeft 23 jaar cross gere den, onder meer bij de Veronica strandcross, waar tienduizenden bezoekers op af kwamen. Hij is al een tijd geleden gestopt, maar niet voordat hij zijn kinderen besmet had met het crossvirus. Het reizen is wel eens een opgave, maar noodzakelijk. 'Hier in de buurt is er gewoon weinig te doen', zegt Ton. 'Je had een grote motorclub in Amsterdam en een in Den Hel der, maar die zijn allebei gestopt. Daarom zitten we heel veel in Bra bant en het oosten. Daar leeft de cross veel meer, hoewel het daar ook moeilijker wordt. We hebben nu eenmaal de naam een lawaaie rige sport te zijn, hoewel dat in de praktijk wel meevalt. Je hebt alleen bij de start een geluidspiek.' Of dat ook echt zo is, kan het publiek zelf ervaren tijdens de vier- uurscross die zondag wordt gere den. De wedstrijd om de Gerrit Zijmbokaal valt dit jaar eigenlijk in drie wedstrijden uiteen, elk met verschillende categorieën. De jeugd, op 65 en 85 cc start om 11.00 uur en rijdt - in teams van twee rijders - anderhalf uur. Tim Dooijeweerd rijdt samen met een coureur die hij kent uit het natio naal circuit. Deze eindigde in de landelijke competitie op de derde plaats. Ook om 11.00 uur gaat de jongste jeugd van start, op een speciale jeugdbaan. Hier wordt met brommers en motoren van 50 cc gereden, ook hier in teams van twee personen en ook hier ander half uur. De 'grote' wedstrijd gaat

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7