TEXELSE COURANT Cjroen 7wartsJ~exels in het harL> htv 9 9 Vrouwen ondernemen wel 'Hutjes moet stoppen met rondvaarten' maar besturen te weinig Finalisten van tv-programma De Beste Singer Songwriter tre den op in Het Schoutenhuys en Question Plaza. Jan Huisman, het oudste lid van TOG, werd vrijdag in de bloemen gezet door de jubile rende biljart club. H Het Fanfarefes- tival had niveau. De verschillende orkesten i den zich duide- BK. H lijk goed voor- bereid. Op vakantie park Slufterval- lei is een begin gemaakt met de bouw van 65 nieuwe vakan tievilla's. TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op www.texelseautopagina.nl Johan Hutjes moet stoppen met het rondvaren van toeristen op zijn eigen boot. Om dat te berei ken hebben de eigenaren van Zeester BV, het voormalige bedrijf van Hutjes, een kort geding tegen hun collega aan gespannen. Maandag stonden de partijen voor de rechter in Alkmaar. Hutjes voer vanaf 1977 op de TX35 Zeester. Hij nam toeristen mee om te gaan garnalenvissen en voer met ze langs de zeehon den. In 2010 verkocht hij de boot inclusief vergunningen en overig toebehoren aan Herman Blom en Frido Boom, die al rondvaarten verzorgden met de TX10 Emmie en TX20 Orion. Het drietal kwam overeen dat Hutjes een bepaald aantal uren in de week op de Zee- ster zou blijven varen. Het aantal dagen dat Hutjes wer kelijk voor de nieuwe eigenaren actief was, daalde al snel, maar tijdens de zitting bleef onduidelijk bij wie de schuld hiervoor ligt. Blom en Boom beweren dat Hutjes minder beschikbaar was omdat hij bospaviljoen HetTurfveld in de Dennen had aangekocht en daar naast aan de slag ging met een ijskar. Hutjes claimt dat hij dol graag wilde blijven varen, maar niet meer werd ingezet en daarom andere activiteiten startte. Blom en Boom bestrijden dat en zeggen dat ze zelfs hebben aangeboden een boot voor Hutjes te kopen. Toen Hutjes in 2012 zelf een boot kocht om toeristen rond te varen, naar eigen zeggen puur om zijn grote hobby (varen) te kunnen blij ven uitvoeren, was de maat voor Broers beroofd op Lanzerote Twee Texelaars van rond de der tig zijn dit weekend tijdens hun vakantie op Lanzerote bij een beroving gewond geraakt. Het betreft twee broers. Eén kreeg een harde klap op zijn achter hoofd, bij de ander werd zijn gezicht bewerkt met een kapot te fles. De twee waren met hun familie op vakantie toen ze werden beroofd. Via sociale media kwam het nieuws naar Texel. Eén broer meldt viereneenhalf uur Blom en Boom vol. In kort geding eiste het duo maan dag dat Hutjes vijfjaar lang geen concurrerende toeristenvaarten uitvoert, op straffe van een dwang som van €50.000,- voor elke dag dat hij zich er niet aan houdt. Daarop legde Hutjes een claim neer van ruim €82.000,- voor alle uren die hij in 2010 en 2011 niet is ingehuurd. Daarnaast bestrijdt Hutjes dat hij concurrerende acti viteiten uitvoert, omdat zijn boot geen garnalenkotter is en hij slechts een paar maal per dag maximaal twaalf personen mee voert. De TX35 neemt er meerma len per dag ruim honderd mee. De rechter stuurde de partijen nog naar de gang om te kijken of ze er samen konden uitkomen. Dat mis lukte. De rechter doet donderdag 12 november uitspraak. bewusteloos in een steeg te heb ben gelegen en te zijn beroofd van zijn broek met portemonnee en telefoon, waarna hij in onderbroek en T-shirt terug is gelopen. Hij heeft een paar dagen op de intensive care in het ziekenhuis gelegen met een hersenschud ding en een bloedprop in zijn her senen. De eerste tien dagen mag hij niet met het vliegtuig. Op foto's die de politie hem voorlegde her kende hij niemand. 'De politie schrok wel van de röntgenfoto, dat weer wel...' Het gezicht van zijn broer werd bij 'hetzelfde akkefietje' bewerkt met een drankfles. Hij heeft volgens de berichten twintig hechtingen in zijn hoofd. Piepers schieten bij Het Legaat, hutspot maken in de schuur van Hans Stark, dobberen in een zelfgemaakte kano bij het gemaal, Boer zoekt vrouw spelen op Labora en ijzer smeden in Cultuurhistorisch Museum Texel. Het is maar een greep uit de talrijke opdrachten voor deelnemers aan de Waanzin die vrijdag en zaterdag werd gehouden. Wind, regen, hagel, onweer en weinig slaap maakten de tweede editie waarbij veel werd gefietst tot een zware beproeving. Eén diskwalifi catie van een team wat gebruik had gemaakt van mobiele telecommunicatie. Winnaars werden de Deurtrappers, het team van Otto Goënga, Carlo Witte, Niels Jimmink en Jeroen Hemelrijk. Het jongerenklassement werd gewonnen door VSSB, de groep van Vos Dros, Sebas van Lieren, Sijb Dros en Bart Eelman. Dit keer rapporteerden de deelnemers hun belevenissen aan mobiele reporters Tweet en Retweet, hun verslagen staan elders in deze krant. (Fotot,mme,mam Grote schoonmaak op Stuifweg Loonwerker Bram Boon uit Het Noorden schraapt, borstelt en spuit met zijn zelfgebouwde wegenreini ger de Stuifweg schoon. Door aan houdende regen zijn bermen en uitritten drassiger als nooit tevoren en door landbouw- en ander ver keer belandt er op veel plekken modder op de wegen. Landelijk is het aantal vrouwen aan de top laag. 'Texel volgt helaas deze trend', zegt de orga nisatie van Vrouwen van een Eiland. Is dat werkelijk zo? Onze burgemeester is vrouw, net als één van de vier wethouders, we hebben twee vrouwelijke notaris sen en de Texelse Ondernemers prijs werd gewonnen door een vrouw. Ook onze enige vertegen woordiger in Provinciale Staten is een vrouw. Zijn zij de welbekende uitzondering op de regel? Texel kent behoorlijk wat vrouwelijke ondernemers, maar in besturen zijn ze ondervertegen woordigd. Of zelfs afwezig, zoals in het Texels Ondernemers Platform (TOP). Bij een recente vergadering zaten daar bijvoorbeeld tien man nen aan tafel en één vrouw, de secretaresse. Het is niet bepaald uitnodigend voor een vrouw om in zo'n mannenbolwerk plaats te nemen, constateerde bestuurslid Robin Konijn, één van de panelle den tijdens de forumdiscussie in Klif 12 onder leiding van TV-persoonlijk- heid Inge Diepman. Een evenwichti ger verdeling tussen mannen en vrouwen zorgt in ieder geval voor een andere sfeer. Het zou niet meer zozeer over voetbal gaan. 'Maar als bestuurders moet je wel wat met elkaar hebben.' Diepman: 'Mannen hebben meer de neiging elkaar bij de kladden te pakken en tegen elkaar te zeggen: Samen lossen we het op.' Ze hoorde wethouder Eric Hercules vertellen dat Texel geen specifiek beleid heeft om meer vrou wen in topfuncties te krijgen. Hercu les: 'Vrouwen moeten zelf hun ver antwoordelijkheid nemen. Ik vraag ze regelmatig in besturen.' Burge meester Giskes signaleerde hier geen man-vrouw-probleem. 'Het heeft bij ons geen extra aandacht.' Ze stelde de vraag of de aanwezig heid van meer vrouwen in het bestuur, bijvoorbeeld bij TOP, een ander resultaat zou hebben opgele verd, want daar gaat het om. Meer diversiteit binnen besturen zou vol gens Diepman wel meer kwaliteit opleveren. Vrouwen stellen andere is bestemd voor het vernieuwen van de open haard in het scouting- gebouw. De actie duurt van 10.00 tot 16.00 uur. onderwerpen aan de orde, zijn vol gens haar doortastender, hebben meer doorzettingsvermogen (heb ben) en dat (ze lastiger) leidt tot beter besluiten. Wat vinden de vrouwen er zelf van dat ze ondervertegenwoordigd zijn in besturen? Onder de aanwezigen in Klif 12 waren de meningen ver deeld. Maar dat het er tijdens het forum niet uitpuilde, was wellicht veelzeggend. Met name de detail handel, horeca en toeristische sec tor, waar veel vrouwelijke onderne mers actief zijn, schitterden door afwezigheid. Vinden zij het wel best zo of hebben ze andere dingen aan hun hoofd. En hoe zit het met de besturen zelf? Doen zij wel voldoen de hun best om vrouwen binnen te halen? Het antwoord kwam er niet uit. Tessa van Daalen van Vrouwen van een Eiland deed een algemene oproep: 'Kom van de bank af.' De suggestie dat vrouwen bankzitters zijn, ging Annette van Ruitenburg te ver. 'Texel heeft veel vrouwelijke ondernemers.' Ze zou er wel graag meer zien. 'Als je ergens goed in bent: neem ontslag en begin voor jezelf. Voorbeelden van succesvolle vrouwelijke ondernemers zijn een inspiratiebron voor anderen.' NET5 op zoek naar vrijgezel De makers van de nieuwe tv-serie Eilanders op Net5 willen een Texel se vrijgezel koppelen aan een over- kantse partner. Texel moet de grote liefde zijn van deze man, die tus sen de 24 en 45 jaar moet zijn. Hij moet wel open staan voor de lief de, zijn toekomstige bruid heeft de zekerheid dat deze Texelaar het eiland nooit zal verlaten. Gegadig den kunnen zich opgeven via email gaby.bekink@gmail.com. Er is haast geboden, mogelijk beginnen de opnamen al dit weekend. Speculaasactie Scouting Texel houdt zaterdag 10 november de jaarlijkse spe culaasactie. Zo'n honderd scouts verkopen huis-aan-huis speculaas. Ook staat er de hele dag een kraam op de Stenenplaats in Den Burg. Nieuw dit jaar is de bezorgservice. Wie minimaal zes speculazen bestelt, krijgt deze zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur thuis bezorgd. Bestel lingen dienen voor vrijdag 20.00 uur te worden doorgegeven via www.scoutingtexel.nl of tel. 310135. De opbrengst van de actie

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1