'Texelvignet verlengen naar veertien maanden' TEXELSE 3 COURANT Statenleden CDA willen impuls geven aan CPO Moerasachtig landschap in De Hemmer Archeologisch onderzoek op bouwperceel Doolhof K N RM DINSDAG 6 NOVEMBER 2012 Het nieuwe Texelvignet voor 2013 wordt mogelijk veertien in plaats van twaalf maanden gel dig. Het college wil het vignet op 1 december 2012 van kracht laten worden, waarna het moet doorlopen tot en met 31 januari 2014. Het college zegt daarmee toeristen die rond de jaarwisseling op Texel verblijven tegemoet te willen komen. Anders zouden zij volgens burgemeester en wethouders 'in een kort tijdsbestek twee vignetten moeten aanschaffen'. Bedoeling is dat het huidige Texelvignet om dezelfde reden geldig blijft tot februari 2013. Het gaat vooralsnog om een voorstel, de gemeenteraad neemt over een paar weken een besluit. De vignetten van 2013 krijgen een andere kleur. De sticker voor Texe laars wordt geel (nu nog oranje) en de sticker voor toeristen blauw (nu nog groen). De gemeente heeft voor het ontwerp opnieuw samen gewerkt met Texels Ontwerp van Gertha Wessels, Carst Komdeur en Frans Hopman in Oudeschild. Het vignet wordt gedrukt bij Etitex in Zwitserland dat ervaring heeft met Autobahnvignetten. Het blijft net zoals nu een sticker die achter de voorruit geplakt moet worden. Hoesjes en plakband blijven verbo den. Mensen die daarop betrapt worden, riskeren volgens de gemeente een boete. Texelaars kunnen vanaf begin december bij de publieksbalie van de gemeente terecht voor de gele vignetten. De vignetten voor de toeristen zijn ook verkrijgbaar via de WV en de verschillende ver kooppunten op het eiland. De prijs blijft in 2013 €15,- en er kunnen ook volgend jaar nog losse kaart jes bij de parkeerautomaten wor den gekocht. De uurtarieven en parkeertijden blijven ongewijzigd ten opzichte van dit jaar. goed is en waar hij ook in de toe komst fijn kan wonen. Op dit moment werkt hij samen met CPO- NH aan een woning die hij zelf wil afbouwen. Dit betekent dat het casco en de gevels/dak volledig door een deskundige aannemer worden gebouwd, maar dat de afbouw in de woning door Bakker samen met 'maten' en andere bewoners gaat worden gedaan. Op deze wijze realiseert hij een kostenbesparing. De Statenleden gaan de opgedane informatie verwerken in een initia tiefvoorstel om een extra impuls vanuit de provincie te geven aan CPO initiatieven. Hierbij wordt gedacht aan het versnellen van procedures, het bieden van aan vullende informatie en kennisover dracht vanuit provincie naar gemeenten, locaties die buiten de 'rode contouren' liggen in herover weging nemen en bestaande sub sidieregelingen herijken. Het extreem natte weer van de stuk te weiden of die met geen rijen ook fraaie plaatjes op. Bij afgelopen weken zorgt voor veel mogelijkheid hun maïs kunnen gaande foto van een moerasachti- overlast bij de boeren, die moeite oogsten. Maar voor wie er oog ge landschap werd in De Hemmer hebben hun schapen op een droog voor heeft, leveren de natte lande- gemaakt door Sytske Dijksen. Dames Tevoko winnen van MOVE Nieuwsquiz Provinciale Statenleden Ciel Ste vens en Nel Eelman (CDA) heb ben zich op Texel laten informe ren voor een initiatiefvoorstel om vanuit de provincie een extra impuls te geven aan Collectief Particulier Opdrachtgeverschap (CPO). De twee politici namen woensdag een kijkje op de beoogde locaties. Onder begeleiding van Jan van Andel (Woontij), Dennis Eelman (Makelaardij Eelman), Fred San ders en Bas Gietemans (stichting CPO-NH) werden locaties aan de Verzetstraat, Den Burg en De Boodtlaan, De Koog bezocht. Nadat iedereen lekker was 'uitge waaid', is op kantoor van Woontij over het project Oudeschild gesproken. De Statenleden spra ken met CPO-deelnemers Guus Bakker en Aad van der Knaap. Bakker wil graag een betaalbare woning bouwen, die kwalitatief Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko heeft de thuiswedstrijd tegen het iets hoger geklasseerde MOVE uit Volendam met 3-2 gewonnen. Tevoko begon niet sterk en in een mum van tijd keek het tegen een achterstand van 0-5 aan. Met goede aanvallen kon de stand weer gelijk getrokken worden, waarna de strijd - met aan beide zijden ups en downs - gelijk op ging. Tevoko kwam aan het eind van de eerste set nog op een voorsprong van 19-17, maar door fouten in de service en een slechte netverdedi- ging won MOVE de set met 22-25. Ook in de tweede set ging het lang gelijk op. Tevoko speelde afwisselend goed en slecht, maar halverwege de set ging de knop om. Er werd agressiever gespeeld, ballen werden van de grond ver dedigd en afgemaakt door onder andere Marianne Boekei en Ivet Former. Tevoko won de tweede set met 25-20. De derde ging ech ter naar MOVE, dat tegen het ein de net iets slimmer speelde. Des ondanks startte Tevoko vol overtuiging aan de vierde set. Zowel Tamar Lok als Céline de Graaf kregen steeds meer grip op de sterke middenaanval van MOVE en blokkeerden vele ballen waar door MOVE moeite kreeg met scoren. Ook de betere service leverde punten op. Tevoko groeide en speelde enthousiast en fana tiek de set uit (25-19). In de vijfde set bleeg Tevoko geconcentreerd en nam met inzet en enthousias me een kleine voorsprong. Deze werd niet meer uit handen gege ven en Tevoko won de set met 15-12. Door deze overwinning stijgt Tevo ko naar de achtste plaats op de ranglijst. Op het erf van Doolhof 9 op de Hogeberg is archeologisch onderzoek uitgevoerd. Dit houdt verband met de nieuwbouw- plannen voor dit perceel. Het veldonderzoek volgde nadat archeologisch bureauonderzoek aanwijzingen had opgeleverd over mogelijke aanwezigheid van archeologische resten die behoudenswaardig zijn. Voor het plan wordt het bebou- wingsvlak van één hectare in het nieuwe bestemmingsplan aange past en kleiner gemaakt. Het onderzoek naar de archeolo gische waarde maakt deel uit van de vergunningenprocedure en is dus verplicht. Sloop (is al gebeurd) en nieuwbouw (is deels al gereali seerd) op deze plek kunnen even tueel aanwezige archeologische waarden (kunnen) aantasten. Er worden grondboringen uitgevoerd, zodat de veronderstelde archeolo gische waarde kan worden getoetst, de bodemopbouw bepaald en de gaafheid van het terrein vastgesteld. Tevens wordt nagegaan of planaanpassing mogelijk is en of er nader archeo logisch vervolgonderzoek uitge voerd dient te worden. De fundamenten voor de huidige woning reiken tot 60 cm onder het maaiveld, de schuur heeft funda menten tot 55 cm onder het maai veld. Er zijn onlangs natuurvrien delijke oevers aangelegd. Daarbij kunnen archeologische waarden zijn aangetast. De mogelijk aan wezige archeologische lagen zijn afgedekt door een esdek. Dit heeft vaak een beschermende uitwer king tegen aantasting door grond bewerkingen. Er zijn op het hoog tebestand van Nederland geen aanwijzingen voor afgravingen te zien. Als blijkt dat de bodem zodanig verstoord is dat er geen archeologische resten meer aan wezig zijn, kan worden besloten dat vervolgonderzoek niet nodig Indien er wel archeologische res ten aanwezig zijn, is het uitgangs punt dat deze zoveel mogelijk behouden moeten blijven. Uit bureauonderzoek is gebleken dat er 'gerede kans bestaat' op de aanwezigheid van archeologische resten die behoudenswaardig zijn. Vooral voor de periode ijzertijd middeleeuwen is de verwachting hoog. In dat geval moeten de oorspronkelijke plannen zodanig worden aangepast, dat de archeo logische resten tijdens de uitvoe ring van de bouwwerkzaamheden ongemoeid worden gelaten wor den. Als dat niet mogelijk is die nen de archeologische waarden veilig te worden gesteld door mid del van een nader archeologisch onderzoek. IJsclub In boekhandel Het Open Boek kun nen in november ledenkaarten voor IJsclub Den Burg worden afge haald voor het seizoen 2012-2013. Deze kosten €10,-. Kinderen tot en met 15 jaar betalen €5,-, kinderen tot 6 jaar hebben gratis toegang. in De Koog In dorpshuis De Hof in De Koog wordt zondagmiddag 13 januari de vierde Texelse Nieuws- en Kennisquiz gehouden. Teams uit de dorpen testen hun kennis over het eiland en het Texelse nieuws van het afgelopen jaar. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij de voorzitters van de dorpscommissies. De zeven dor pen vaardigen teams met elk vier personen af die strijden om de eer van het dorp. Er worden vragen gesteld over algemene Texelse zaken en het nieuws van het afgelo pen jaar. Het winnende team krijgt een wisselbokaal mee die een jaar lang in het eigen dorp mag blijven staan. Toeschouwers kunnen hun kennis testen aan de hand van publieksvragen voor de zaal. Een deskundige jury beoordeelt de ant woorden. De Texelse Nieuws- en Kennisquiz wordt georganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen Texel, de gemeente, KopGroep Bibliotheken en de Texelse Courant. De presentatie is in handen van Hans Eshuys. Radio Texel doet die dag rechtstreeks verslag van de nieuws- en kennisquiz. Vrijgesproken van mishandeling De politierechter in Alkmaar heeft donderdagmiddag een 75- jarige man uit Oosterend vrijge sproken van mishandeling. Zijn schoondochter had aangifte tegen hem gedaan en het OM eiste een geldboete van €370. De Oosterender moest voorkomen voor een conflict op 29 oktober vorig jaar. De zoon van de 75-jarige man had die dag ruzie met zijn vrouw en schakelde zijn ouders in. De bejaarde Texelaar wilde zijn kleinkind aan het conflict onttrek ken en met zich meenemen. De moeder was het daar niet mee eens en moest dat naar eigen zeg gen bekopen met enkele klappen en trappen van haar schoonvader. De rechtbank vond dat de mishan deling niet kon worden bewezen en had onder meer twijfels over het ontstane letsel. De verdachte werd daarom vrijgesproken en ontliep de geëiste boete. Logischerwijs hoefde hij ook geen schadever goeding te betalen. HapHum in Den Burg gesloten De specialiteitenwinkel HapHum van de familie Van Etten aan de Kogerstraat in Den Burg is geslo ten. Eric van Etten heeft een andere baan aanvaard bij groot handel Kweker Kossen. De winkel was decennialang een begrip. Cor van Etten, die in 1956 begon met de verkoop van groente op Texel, startte met de zaak aan de Kogerstraat. In 1996 nam Eric van Etten de winkel van zijn vader over. Volgens Van Etten (47) stond hij voor de afweging hoe hij de komen de jaren verder wilde met werken. 'Ik was 80 tot 100 uur in de week met de zaak bezig en je kunt je afvragen of je daar op een leuke manier 65 jaar mee wordt. Ik heb het vanaf mijn zestiende altijd met veel plezier gedaan, maar je moet afwegingen maken en er kwam een andere baan op mijn pad. Maar het is jammer van de familie traditie.' Haphum was groentewinkel, maar verzorgde ook maaltijden en deed catering. Volgens Van Etten ging het 'best leuk' met de klandizie. De winkel is op het moment dicht, maar er is iemand aan het bekijken of het mogelijk is de zaak voor te zetten. Eerste grijze zeehond opvangen In de zeehondenopvang van Ecomare is een vier weken oude grijze zeehond uit Engeland opgenomen, die zaterdag op het strand werd gevonden. De zeehond, die Loes is genoemd, had een rode verfstreep op haar vacht. Omdat dit de manier is waarop onderzoekers in Engeland de pasgeboren dieren tellen, was te achterhalen dat het dier afkom stig is van de Fame Island, waar het op 10 oktober werd gemerkt. De zeehond was na de 500 km lange tocht erg verzwakt en licht. Het is ook wel erg vroeg in het sei zoen. Normaal gesproken spoelen de eerste grijze zeehonden in december aan. Dit zijn dan bijna altijd dieren die in Engeland zijn geboren, omdat ze daar veel eer der werpen dan in de Waddenzee. Tafelvoetbal In het artikel over het Krim-tafel- voetbaltoernooi voor bedrijven op maandag 19 november is de ver keerde aanvangstijd vermeld. Het begint om 20.00 uur. Opgave via email frank.delaat@krim.nl. Familieberichten Voor uw blijken van belangstelling en medeleven die wij van u mochten ontvangen na het overlijden van MARTHA VAN LOOIJ-DE PORTO zeggen wij u hartelijk dank. De familie Texel, november 2012 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur e woensdag vóór 17.00 ui KOSTEN €7,60 tot en met 3 regel: Per regel meer €2,53 (incl. btw). Jaarvergadering Texel- fonds bijwonen? U bent zaterdag om 10.30 uur welkom in de Waagzaal van De Lindeboom. Bomen vellen en snoeien. Bel Dennis Witvliet boom- en groenonderhoud. Tel. 319721, na 16.00 uur. Wij repareren alle merken TV, Radio,Video, Witgoed en Satelliet met 3 maan den garantie - Stiehl De Waal - 311 777 Verloren rood uit klapbaar mobieltje. Tel.0222313856 10 t/m 25% korting op alle led televisies t/m 11 november bij EP:Voor- deelland De grootste en goedkoop ste collectie winterjas sen vindt u bij De Concur rent in De Cocksdorp. Sponsor de Sinterklaas intocht. rek. 14.50.51.781. tel. 06-13134183 Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Voor energiezuinige vrie zers, koelkasten, wasauto maten en drogers - Stiehl De Waal - 311 777 Energiezuinige A+++ was droger vanaf 649.00 bij Stiehl De Waal - 311 777 Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Nieuw! Elke zondag 'Fly Tea' v.a. 11.00 uur. Zoet, hartig en gezellig. 16.50 p.p.; met kans op een gratis rondvlucht! Restaurant De Horizon (vliegveld). Graag res.: tel. 311313. Info: www. restaurantdehorizon- texel.nl. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Gazelle Elektrische fiet sen uit de verhuur vanaf €1250 met gouden accu. Vermeulenbikes.nl Tel:319213 06-12072058 Tapijt, vinyl, laminaat, marmoleum, PVC. Als u wilt weten wat het Texelfonds is en doet, bent u zaterdag om 10.30 uur welkom op de jaarver gadering in de Waagzaal van De Lindeboom Ooievaar huren? Huur onze ooievaar voor in de tuin of de 3 D ooievaar voorop het aam voo r €1,25 per dag bij Mediabu reau Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Sponsor de Sinterklaas intocht. rek. 14.50.51.781. tel. 06-13134183 Kapsalon Salique is v.a. 11 t/m 20 nov. wegens va kantie gesloten. Deze maand een Micro der mabrasie behande ling voor 69,= ipv 79,=. Schoonheidssalon Els van der Slikke. Noord wester 50, tel.314287 Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Sponsor de Sinterklaas intocht. rek. 14.50.51.781. tel. 06-13134183 10 t/m 25% korting op alle led televisies t/m 11 november bij EP:Voor- deelland Voor energiezuinige LED TV-Stiehl De Waal - 311 777 Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. www.effekie- ke-texel.com. Tel. 321113 of 06-53898264. Voor verrukkelijke Poolse wijn. Wit-Rood-Rose en mousserend: Hoogen- bosch Wijnen tel. 0222 318270. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. 10 t/m 25% korting op alle led televisies t/m 11 november bij EP:Voor- deelland Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Wimpers wenkbr. ver ven. Schoonheidssalon Els van der Slikke, Noord wester 50, tel.314287. De Margriet Winterfair op 18 nov. Texeltours, €33,50 p.p. TEI. 315555. w ww.texelsea utopa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! 10 t/m 25% korting op alle led televisies t/m 11 november bij EP:Voor- deelland

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3