TEXELSE 6 COURANT iuw club in de krant •ffcisar aeoantsaV* sfNioeok DINSDAG 6 NOVEMBER 2012 Wijzen uit het oosten: Ellen, Martine, Jan Willem en Jabic "Warm bad, zin in" Waanzin Texel 2012 gaat de boeken in als een zware editie. Nieuw dit jaar waren "Tweet en Retweet" die de deelnemers vroegen om een cartoon, tweet en kort verslag van de op drachten te verzorgen. Hoe zwaar het was is te lezen in de onderstaande verslagen van de groepen die mee hebben gedaan. Deze pagina is dus samengesteld door de deelne mers zelf. Slufter kwamen we bekaf aan bij de bunker waar we een opdracht kregen om sokken te breien met stokken van 3 meter lang. We heb ben de eindjes aardig aan elkaar kunnen breien en kwam deze post tegen waar we ons waanzinnige verhaal kwijt konden. We gaan er weer vol tegenaan voor de volgen de opdrachten! NOP: Petra, Birgit, Sandra en Martine "Tweeten Retweet zijn waanzinnig!" (Piepers schieten) "Eindelijk binnen De traditie is op een geweldig mani- die erfenis", dachten we. Fietsend er overgenomen door een waanzin- als gekken in de donkere nacht nige organisatie! Het 1e weekend naar ons legaat. Maar wat schertst van november storten 140 waanzin- onze verbazing, zien wij een kar nige Texelaars zich in het avontuur, piepers staan. Daar schoten wij georganiseerd door een onmeteli- onze droom van Waanzinnige rijk- jke groep vrijwilligers. Fysieke en dom de lucht in. P.S.: wel 20 punten mentale uitdagingen volgen zich in gehaald, hoog tempo op en de vermoeidheid Regelneven: Daan, Sebastiaan, wordt op steeds meer gezichten Roy en Roland zichtbaar. Desondanks zal iedere Voor de Waanzin in de schuur van deelnemer ook volgend jaar weer Hans Stark een fantastische tradi- waanzinnig genoeg zijn voor de tionele Leidse hutspot gemaakt. De nieuwe editie. ingrediënten daarvan zijn wortels, pastinaak, uien en witte bonen. Met een traditioneel voorgerecht van chioggia biet met walnoten, honing en een dressing van azijn, olie, zout en peper. Dit alles geserveerd door groep 28: "de regelneven". Texel Outdoor: Sandra, Ruud, Daar ben ik dan, "ik van de over- Edo en Jeroen kant" doe mee met iets wat Waan- (Breien) Met frisse moed gingen we zin moet heten. Van te voren het dwars door de Slufter op zoek naar een en ander verzameld waaronder de restanten uit de 2e wereldoorlog, een of andere rare biet. En nu fiets Een slijtageslag door de natte klei ik met ruim 100 Tesselaren voor en dwars door de duinen bereiken m'n gevoel het hele eiland over. we uiteindelijk de winderige post Een groot avontuur, ik ben benieu- van Laurien, Karin en Aaldert. Je- wdü roen, niet voor een kleintje ver- 50 - Fifty: Xander, Dennis, Bern- vaard, herinnerde zich de instructie hard en Robert-Jan aangehoord in vroegere tijden: in- "De lucht uit de wc ven/voord ons steken, omslaan, doorhalen en af gevoel van dit blok (lucht na toilet- laten glijden. De ingrediënten die bezoek)" we ook voor waanzin nodig heb- Het was weer zo'n avond die je bijna ben. Resultaat: een knap zittende niet meer meemaakt. Een maan die wollen sok! schijnt en de wind die giert. Voor de wind en tegen wind, alles al weer meegemaakt en dat binnen 4 uur na de start. Tot op heden is het waanzinnig top. Gop enzo: John, Robbert-Jan, Roel en Gerbrand "24 uur waanzinnig veel geklier, wel 10 keer! Drank is de duivel, dat weet onze Thomas maar al te goed. Maar hij doet super goed mee en had alle standjes goed. In drie mi nuten 10 standjes! Wie doet ons dit na? Wij zijn groep nummer 33 en wie weet..horen jullie na vanavond nog wel vaker van ons! Bute Weste 2: Wouter, Willem, Cor en Karlijn "Verkeerd fietsen hoort erbij, on danks dat zijn wij nog steeds blij" Tijdens het laatste blok was alles nat, maar de opdrachten waren erg leuk. Lekker in de kano water grappig was. We hebben een leuke tijd gehad ondanks de weinige op drachten die wij gedaan hebben. 'Met -pap ut, de htvotw het Ijzer swuedeit als het heet Is* Wie z'n wrakkenkaart ziet; denk het klopt niet., wij gaan met vol enthousiasme verder om toch nog 1 plaatsje te stijgen in het klasse ment. Oh Oh Texel: Pieter, Wesley, Gerco en Martijn Jawel, jawel, dit is al onze tweede kano-spel. Dit keer bij Bruijn en Weijers. Wij hopen net als de vorige keer, de overkant te kunnen bereik en. Alhoewel ikzelf er niet in hoef, gun ik mijn collega een droge broek! Bute Weste 3: Kevin, Simon, Anne jet en Pip Na een ingewikkeld raadsel zijn we uiteindelijk bij De Peel aan de Post- *t>rie i/mtte kowtew, vwaar wij gevett. m.et rob.' 1>oorpeddeleiA< kwetje sopsGhoett-eit!* Waarland: Eline, Marise, Melissa en Sara Ouwe taarten: Rose, Rina, Didy en Selma "Ouwe taarten, waanzinnig goed toch?!" Na 50 km gefietst te hebben, kwa men we doorregent en vermoeid aan. We waren natuurlijk zo te leurgesteld want voor de opdracht waslijn Waal, hebben wij met ter gende tegenzin de noodbrief open moeten rukken. Maar zoals Waanzin waanzinnig kan zijn, was daar het kip gooien. Hoe hilarisch! Organisa tie bedankt! 'Wie te scvel fietst, fietst zy kv, doel voorby Voor de Wind: Jeroen, Patrick, Robert en Ron "Aan voor de wind heb je geen maar aan het eind wel altijd lekker kind!" veel bier" Zojuist een overheerlijk chiaggio carpatcio geserveerd met heerlij ke olijfolie. Daarna Oudhollandse hutspot met de vergeten groenten uit de moestuin van buurman Jan. Dit alles vond plaats in de rustieke Na een vurige fietstocht, werd van ons verwacht dat we een vuurtje maakten! Vuurstenen en stro en branden maar! Martha en Dick weer lekker warm. Ze stonden weer in vuur en vlam! Lijn 5: Robin, Marc, Dennis en schapenboet met rustieke oudhol - Marleen landse accordeonmuziek van Jan Paracentrum Pur Sang. Door team Bakker. 5 maar liefst 10 figuren gemaakt tij- Bute Weste: Jelle, Hidde, Wouter dens de vrije val. En gelukkig...de en Mike sjuutjes gingen op tijd open! Top! "Ondanks het slechte weer, gaan Drank is de duivel: Joost, Thomas, we als een speer!" Floor en Man'anne Na een nat pak bij het soppen van (Paracentrum) Een skateboard met een van de groepsgenoten en een bikini. Dat vonden de mannen wel gigantische wandeling door de leuk. Beetje rare standjes en dat Cartoon 5oor: Geef(t) niet Rob!: Samantha, Rob, Eva en Melinda Bakkers enzo: Miriam, Jeroen, Liesbeth en Pasquale "Wat een waanzinnig weer, waanzin weer!" Waanzin drijft zelfs spelers elkaar tot waanzin, zo belandde wij na veel bezorgde blikken in het veen (De Waal). Gelukkig vonden wij toch nog de weg naar de Annemoone. Na veel regel, regen, regen en nog meer regen, vonden wij onze weg door de plassen richting de posten. Dit ging gepaard met heel veel lol en plezier. Herfstwitte: Peter, Jelte, Lennart en Ricardo Vrijdagavond 19.00 uur een sirene, op de fiets er achteraan. In het donker rijden, zoeken, scheuren, genieten. Dan het bos; bramen, takken en lichtjes. Een nachtje doorhalen, soms wat balen. Vroeg uit de veren, broodje smeren. Dan weer op pad, in de vuurtoren trap pen zat! Biertje in manege. Teso: Marco, Richard, Erwin en Arjen "Het was een waanzinnig spektakel met waanzin. Vrijwillig door weer en wind ploeteren, nat en koud" De meest dramatische opdracht was wel het spons zitten. Helemaal blij dat we een regenbroek kre gen, zaten er gigantische gaten in! 1e opdracht van het blok, dus de hele nacht doorweekt rondgefietst. Rs.: wij zijn al heel lang facebook en twitter vriendjes, extra punten graag!!! MECR: Marco, Edwin, Chris en Remon (Wagenmuseum) Leuk om een ambachtelijk beroep te mogen uitoefenen. Het ijzersmeden en het vormen van staal is toch moeilijker dan gedacht. Beauty and the beasts: Iris, De n/se, Charlie en Serai "Eens maar nooit meer" Aantal treden is 153. Uitkomst opdracht: 151. Dus 2 treden van boven (in de vuurtoren). Toch maar 2 punten gekregen!! Helaas nu van vuurtoren naar wrak 't Horntje. weg terecht gekomen. De opdracht was 4x een voetbal in 15 beurten in de emmer te krijgen, om 10 punt en te verdienen. En ja hoor, wij als voetbaltalenten (ahum) lukte het in precies 15 beurten! Zo waren we dus lekker op dreef. Snel op naar de volgende post... Schut-Eelman BV: Marleen, Jet, Maaike en Kim "Schiet mij maar in de kerstboom" Waar moesten we wezen? Aan de Vuurtorenweg 130 m verderop aan je rechterhand naar de plas. Zin om een tochtje te maken op de plas in je kano lekker peddelen. Naar was het wel, dat je billen nat werden! De Deurtrappers: Jeroen, Otto, Carlo en Niels "De Deurtrappers trappen lekker deur" Deurtrappers hadden een suc cesvolle tewaterlating. De zelf ge maakte boot voer subliem en werd op charmante wijze rond de palen voort getrokken. Op de valreep: Mariët, Richard, Lucie en Robert Pendelend of trekkend, genieten wij van de wateropdrachten in blok 3. Voor ons waterratten maakt dit niets uit. Brandweer Texel: Richard, Mariska, Glenn en Pepijn "We vlammen de pan uit voor Waanzin Texel" Wij hebben zojuist bij klimpark een ban verwisseld. Coureurs in de dop! Koos en z'n meiden: Koos, Laura, Thera en Merel "Koos met 3 meiden, klinkt niet best. De waanzin was een waanzin nige test! En Pauline...die doet de restl" Bij de Oude Arend startte een wan deltocht waarbij we al onze helden tegen kwamen! De meiden deden natuurlijk hun voordeel met super held Mega Mindy en Koos herk ende natuurlijk meteen zijn gelijke nis: Popeye! Binnen een spel met borden, daarop kleuren in andere kleuren, lijkt ingewikkeld...en dat is het ook! Onze hersenen zijn weer flink door elkaar geschud! Witte polderboeren: Cor, Karen, Mariska en Ingrid "Je komt op waanzinnige plekken en we hebben het licht gezien" (Vuurtoren) We zijn tot grote hoogte gestegen en bleven steken op het getal 7. Stappen tellen werd treden tellen en nu op naar een sir... Vrijdag: Mark, Stef, Joris en Jelmer "We breien ons een weg naar de oplossing" Wij, groep 1vrijdag bij de waanzin 2012, zijn 3 november gestart met een opdracht nabij Paal 29, de li- moensberg. Ondanks het openen van de noodbrief, bleek deze post zeer lastig te vinden. Daarna ast waren de vogels die benoemt moesten worden, door omstan digheden wazig... VSSB: Vos, Sebas, Sijb en Bart "De Muy in het donker valt nog niet mee, pittig ritje zo langs de zee" Wij zijn team 21 en we zitten er goed in. Twee opdrachten zonder noodbrief, elkaar lekker geschminkt en treden geteld. Nu gaan we verder, waanzinnig zadelpijn! Geef(t) niet Rob!: Samantha, Rob, Eva en Melinda Na een nacht lang ellende doorge maakt te moeten hebben, was het tijd voor een rustige puzzeltocht, dachten we... Niets bleek minder waar. Na een belabberde puzzel- tocht gehad te hebben, wilden we een mooie afsnijweg maken. Het plan was geweldig geweest als er geen enorme sloot in onze route lag. Dus moesten we terug wat ons: poep aan onze schoenen, natte sokken en half zwemmen in slo ten bezorgde... Maar beslist geen 'Als je echt geeiA, vale geleerd hebt, leairuje alt yd ku>g vwtedotw vwefc waanzin/ stoelen gestapeld. Met wiebelen en beven zijn we tot 7 stoelen hoog gekomen. Nu snel opschieten voor onze laatste opdracht. Denk ik... Oh oh Texel: Pieter, Wesley, Gerco en Martijn Er was eens een lieve, vrijgezelle boer, genaamd: Gerco. Gerco heeft zichzelf aangemeld voor het pro gramma: Boer zoekt vrouw. Twee leuke vrouwen hadden zich aange meld. Wat bleek: na een aantal weken dates enz. klikte het met beiden. Wat bleek, ze waren allen voor een trio. Het werd een groot succes. Wilde Buffels: Dave, Arjen, Joost en Ruud Arjen van Maldegem, beter bek end als kapitein Haak, zette koers in de Roggesloot met zelfgemaakte sloep. Dave Pastoor welke super visie had over de bouw van deze sloep, verzekerde hen nogmaals slecht humeur en gewoon weer enthousiast verder in de regen. Top! Grandi Lavoratori: Nico, Jan Nico, Ben en Peter "D'r is een zeehondje geboren uit de klei, buutendijks op de tafel van Bart Boon" Op het moment dat we dit schri jven; pist het van de regen, waait het hard en zijn we op weg van Padang naar Oosterend waar wij dachten dat ze werkten en bidden. Helaas ons verhaal klopte niet. We opende de noodbrief en moesten naar Ora et Labora, alwaar ze ons probeerden met boot en al onder water te krijgen. We lachen ons te barsten! Posten Ted en Robert (woonachtig "aan de overkant) "Iets wat je niet wilt missen en een uni eke kans om veel mee te maken. En zo houden we binding met het eiland". Met veel -plezier hebben we deze waawzlw geor- gam.seerd. Het weer beeft ovls ttw beetje geholpen* tot volgen-d jaar Waanzin Texel: Cock, Wouter, Walter, Willem, Morten en Ruud dat het een super zeewaardig sloepje uitslag: was. Maar niets bleek minder waar. Binnen 20 seconden zat Arjen aan de bodem van het kanaal! Goeie zaak: Suzanne, Jeske, Tim en Michiel Hier bij de altijd gezellige familie Koorn, hebben wij vliegensvlug ge- 2: Vrijdag autocrossed en ook nog in top tijd 3: Oh Oh Texel 1: De Deurtrappers 654 punten 2: Gop Enzo 647 punten 3: Lijn 5 610 punten Onder de parasol op het Lange Stuk tijdens het loopspel van blok verschillende deelnemers een nat pak op SS? Stoelen stapelen op het Klimpark Wipkip op de Waswaal. de 2e Waanzin Texel. Jongerenklassement: 1: VSSB 506 punten 495 punten 443 punten Kijk voor alle uitslagen op www.waanzintexel.nl

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 6