l! I AGENDA TEXELSE 9 COURANT Seniorenorkest schittert in Fanfarefestival Sluftervallei bouwt 65 nieuwe vakantievilla s Cinpmca Te^xe»! XV TAXI DINSDAG 6 NOVEMBER 2012 Concentratie bij dirigent Wendy Prins van het Koninklijk Texels Fanfarecorps. Passie en liefde voor muziek zijn niet aan leeftijd gebonden. Dat bewezen de leden van Senioren orkest Texel. Ze betraden zater dagavond tijdens het jaarlijkse Fanfarefestival maar liefst drie maal het podium in de Burge er de Koninghal. Ze deden dat met hun eigen vereni ging (Excelsior, KTF of DEK), met het Seniorenorkest (volledig bestaand uit 55-plussers) en ten slotte met alle muzikanten samen, zo'n honderd in getal, om onder leiding van dirigent Michiel Drijver nog twee toegiften te verzorgen. Het was een festival van niveau, waarop de orkesten zich duidelijk goed hadden voorbereid. De stuk ken werden overtuigend en met plezier gebracht. Maar zonder iemand tekort te doen, konden de toeschouwers in de aanvankelijk nogal koud maar goedgevulde zaal constateren dat de meeste kwaliteit werd geleverd door het Seniorenor kest, geleid door dirigent Johan Ran. De leden hadden gekozen voor een prettig in het gehoor lig gend programma, met niet alleen een traditionele mars Skymaster Marsch) maar onder meer ook een medley van Franse melodieën, waarin zelfs de lastigste tempowis selingen foutloos werden uitge voerd. 'We zijn allemaal erg enthou siast en dan gaat het repeteren vanzelf. En dat hoor je misschien', incasseerde orkestlid Lody van der Wulp de complimenten. Aan variatie geen gebrek, ook niet bij de andere orkesten. Zo speelde het al 25 jaar door Betty Bakker geleide Excelsior het westernachti ge stuk Dakota van de bekende fanfarecomponist Jacob de Haan, naast het geestelijke You raise me up van Graham en Lovland en een medley Ierse volksmuziek. Het Koninklijk Texels Fanfarecorps, gedirigeerd door Wendy Prins, maakte indruk met het dramatische Miss Saigon over de amoureuze verwikkelingen tussen een Vietna mees meisje en een Amerikaanse soldaat. Michiel Drijver en DEK had den in korte tijd het ingewikkelde Rainbow Warrior van Kees Vlak ingestudeerd, maar speelden ook klezmer van Philip Sparke en het swingende Crazy little thing van Queen, beide stukken die al wat langer op het repertoire staan. Tussendoor waren er twee spette rende optredens van de drum- en percussieband van Excelsior. Dank zij steeds meer melodische instru menten en minder 'gewone' trom mels is dit door Bert Kemper geleide gezelschap steeds beter in staat ook de interesse vast te houden van luisteraars die wat minder op n geestelijke muziek tot Ierse melodieën. hebben met de traditionele drum- muziek. Het Fanfarefestival werd volgens traditie georganiseerd door het zaterdag 9 maart het spits af in De Bijenkorf in Oosterend, KTF treedt 13 april in de Burgemeester de Koninghal in Den Burg op en DEK Contactorgaan voor Zang en Muziek geeft zelfs twee concerten: vrijdag en gold als opwarmertje voor de winter- en voorjaarsconcerten die de orkesten de komende maanden geven. Excelsior bijt daarmee op 12 en zaterdag 13 april, beide ii Waldhoorn in Den Hoorn. De Zaterdag 10 november Diner Cabaret 19.00 uur Uitgebmid 4 -gangendiner, incL de show €49,50, De leden van het Seniorenorkest betraden driemaal het podium Kerst Revue Menu Kerstmis 2012 een nieuw programma met een nostalgisch tintje. Terug naar toen maar we! anno 2013! Zaterdag 22 en zondag 23 december, try-outs inclusief het 4 gangen kerstdiner f35,00 pp Eerste en tweede kerstdag 55,00 pp. Zoterdag 29 december, €49,50 pp Dinsdag ïjanuan Nieuwjaars Revue Menu! <49,50. Ook voor lunch ena-la<arte! Artistieke impressie vakantiewoning Dick Jansen verricht met Bollo, de mascotte van Landal GreenParks, van aannemer Tatenhove de symbolische start voor de nieuwbouw op Sluftervallei. Bioscoop Eetcafé Terras Op vakantiepark Landal Slufter vallei is een begin gemaakt met het bouwrijp maken van het ter rein voor de bouw van 65 nieuwe vakantiewoningen. Ze komen op de plek van het huidige kam peerterrein, dat opnieuw wordt ingericht. De duincamping blijft bestaan. Het betreft villa's voor 4, 6, 8,10, 12 en 24 personen. Ze zijn speci aal voor Texel ontworpen, in de vorm van een stolp- of duinboer derij. De woningen zijn groter en met meer luxe uitgerust dan de bestaande 251 vakantiehuizen op Sluftervallei en de 16 chalets. De keus om 'in de top van het ver- huursegment' te gaan zitten is volgens general manager Dick Jansen gemaakt om onderscheid te bieden en omdat er veel vraag is naar deze luxe woningen. Extreem veel vraag is er naar de twee familiehuizen voor 24 perso nen, waarvoor binnen Landal GreenParks al reserveringen voor over anderhalf jaar zijn gemaakt. Sluftervallei haalt ondanks de recessie dit jaar een gemiddelde bezetting van ruim 80 procent, wat bijna gelijk is aan 2011 Jansen is goed te spreken over de medewerking van de gemeente bij de omzetting van kampeerplaat sen naar vakantiewoningen. 'Tot dusver hadden we in juli en augus tus een piek, dan zijn meer dan 50.000 gasten per maand. Dat zal in de zomer afnemen naar 47.000, maar jaarrond gaat de bezetting straks een stuk omhoog. Daar door halen we ook meer rende ment uit de horeca en de winkel en worden de sport- en recreatie voorzieningen vaker gebruikt. Een hogere gemiddelde bezetting komt ten goede aan de werkgele genheid. Er werken hier op jaarba sis 62 mensen, goed voor 45 FTE. Housekeeping is daarbij niet inbe grepen. Als het druk is huren we op vrijdag 80 mensen in om schoon te maken, als het erg rus tig is 25 tot 30. Van koperszijde is er veel belang stelling voor de huizen. Binnen drie weken nadat de huizen op de markt kwamen, waren er al dertig verkocht. Aan kopers die al een huisje hebben op Sluftervallei, onder wie een aantal Texelaars. De kooplust houdt wellicht ver band met het gegarandeerde ren dement van, afhankelijk van het soort huis, van vijf en zes procent. Na vijftien jaar komt daar nog een procent bij. Dit is (exclusief finan cieringskosten) netto, beheers- en onderhouds- en andere kosten zijn er al vanaf. De huizen worden gebouwd door aannemer Van Wijnen, die bouwt voor eigen risico. Er wordt gewerkt met systeembouw, de segmenten van de prefab woningen worden kant en klaar gebracht en ter plek ke in elkaar gezet. Als de grond bouwrijp is gemaakt, is de ver wachting dat de bouw in decem ber kan worden gestart. Bedoeling is om de villa's voor het hoogsei zoen in gebruik te nemen. Het grondwerk, bouwrijp maken en de aanleg van de infrastructuur gebeurt door aannemer Tatenhove BV, die met het installeren wordt geholpen door IBS/Oele/Schoo. De huidige chalets verhuizen in noordelijke richting, naar de rand van de duincamping, die in gebruik blijft voor het kamperen. Bedoe ling is ook dat de 251 vakantiehui zen die van 1992 tot 1996 zijn gebouwd op korte termijn worden gerenoveerd. Artistieke impressie van een vakantiewoning De plattegrond van de uitbreiding van het vakantiepark Nieuw in Cinema Texel: Dinsdagmiddag seniorenmiddag! Koffie/thee, iets lekkers en film voor maar €7,- p.p oyalltelt achtervolgen opsporen en vernietigen, FilmArt: Jagten Uagten Is Vlnteibergs overtreffen (De 5 sterren) Vinteiberg The Twilight ïreakina D oeelgoeddoktei vleugels q 2 2 2 or*,n9 met onze voordeelpas 315555 www.taxitexel.nl

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9