TEXELSE COURANT SI Geld voor zanddijk PH-polder komt los Bosma Cjroen 7wartsJ~exels in het harL> Schrappen Frans HAVO één van de bezuinigingen OSG °?Pelikaan\ f Catering Scouting Texel biedt veel uitda gingen. Van daag presente ren ze zich op de pagina van Jouw club in de krant. Lilian Malschaert gaat de wereld rond voor de wereldkampi oenschappen kitesurfen. Bin nenkort gaat ze naar Hawaï. De muzikanten van Goodbye Mosquito zijn nog maar 12 a 13 jaar oud. Toch presente ren ze zondag een eigen CD. Jan Rienstra en Huib de Ridder zitten in het projectteam van Rijkswater staat voor de nieuwe Westrandweg. Vader Henk Pennings en dochtertje Olga bekijken de baby in de buik van moeder Corine Rikkenberg op het nieuwe echoapparaat in Verloskundigen Praktijk Texel. Links ver loskundige Petra Kolkman, rechts Theda Niehoff. Dankzij een lening van Stichting Samen één Texel heeft de praktijk een nieuw 3d/4d echoapparaat in gebruik kunnen nemen. Het oude echoapparaat dat bij de start van de praktijk in 1997 werd aangeschaft voldeed niet meer. Niehoff: 'Wij zijn erg blij met de komst van het nieuwe echoapparaat. Hier door is de continuïteit van de praktijk vrijwel zeker gewaar borgd.' (Foto Gasrd Timmormo, Leerlingen van 4 en 5 HAVO van OSG De Hogeberg wordt vanaf volgend jaar geen Frans meer aangeboden. Voor het VWO blijft het verplicht. De animo voor Frans op de bovenbouw van de HAVO is dermate laag dat deze lessen wegens noodzakelijk bezuiniging niet meer kunnen worden gegeven. OSG De Hogeberg kampt de komende jaren met een tekort, maar verwacht daarna met zwarte cijfers naar buiten te kunnen komen. Om kosten te besparen zal niet op andere vakken worden bezuinigd. 'Het lespakket dat we bieden is al minimaal, daar kunnen we niet nog meer in snijden.' De school gaat wel bezuinigen op inkoop. De Vries sluit niet uit dat Frans in de toekomst wél weer op de HAVO zal worden gegeven. 'Leren op afstand', een digitaal project waarmee momenteel op Ameland ervaring wordt opgedaan, wordt op Texel nauwlettend gevolgd. Wellicht biedt dat ook perspectief voor andere vakken, zelfs die nu nog niet op Texel wor den gedoceerd. Maar voor de korte termijn is dat nog geen oplossing. De voorgenomen verzelfstandiging van OSG De Hogeberg heeft geen gevolgen voor het aantal arbeids plaatsen. Wel is het zo dat als er in de toekomst minder leerlingen zijn, er ook minder groepen zijn en min der docenten. Dat bleek dinsdag avond bij de bespreking van de intentieverklaring voor de over dracht van de school van de gemeente naar een op te richten stichting openbaar onderwijs in 2014. Doel is volgens De Vries een school te zijn en te blijven met een breed onderwijsaanbod. Een toe komstige fusie met één of meer onderwijsinstellingen aan de over kant is wat hem betreft niet aan de orde. 'Ik denk dat het goed is een zelfstandige stichting te blijven.' Als zodanig zal wel samenwerking worden gezocht. Als het aan de rector ligt zal hij na de verzelfstan diging aanblijven. Visman wekte niet de indruk dat de positie van De Vries ter discussie staat. In het pro jectteam dat de verzelfstandiging gaat voorbereiden komt ook een externe deskundige. De OSG heeft recent om de tafel gezeten met vertegenwoordigers van Texelse basisscholen over de toekomst. Een fusie met Schooltij lijkt geen optie. De Vries: 'We blijven wel met elkaar in gesprek.' De gemeente blijft eigenaar van het schoolge bouw. De financiering van de 'zandige variant' van de Prins Hendrikdijk lijkt rond te gaan komen. Het Waddenfonds heeft dinsdag €12,2 miljoen toegezegd, Gede puteerde Staten van Noord-Hol land zijn bereid €1,5 miljoen euro uit te trekken en bij hoogheem raadschap Hollands Noorder kwartier is een bedrag van €500.000,- onderweg. Dat betekent dat de versterking van de Prins Hendrikdijk met een zand dijk in plaats van een binnendijkse kleilaag grote kans maakt het te gaan halen. Bestuurder Kees Stam van het hoogheemraadschap liet na de toekenning van het Wadden fonds weten dat het 'bijna niet anders meer kan' dat de zandige variant er komt. Burgemeester Francine Giskes ging er vanuit dat zandige variant nu echt doorgaat. Met name met de subsidie uit het Waddenfonds wordt een financieel gat dichtgelopen. Hollands Noor derkwartier heeft €44 miljoen nodig voor de realisatie en het aanvullen van zand in de komende vijftig jaar. Het rijk financiert op basis van het hoogwaterbeschermingsprogram ma €30 miljoen. Eerder dit jaar werd afgesproken dat het ontbrekende bedrag door betrokken partijen op tafel gelegd zou moeten worden. De gemeente stelde eerder dit jaar als een van de eerste geld beschik baar. Dat was €375.000,-. waarmee een garantstelling van €750.000,- voor het onderhoud werd afge kocht. Provinciale Staten neemt binnenkort een besluit over de anderhalf miljoen van de provincie en het college van hoofdingelanden van Hollands Noorderkwartier (het algemeen bestuur) besluit woens dag over de €0,5 miljoen. De toegekende subsidie uit het Waddenfonds is mede te danken aan de nieuwe natuur die bij de zandige variant moet ontstaan. Bedoeling is dat er een pionierzone met kweldervegetatie ontstaat, een zoet/zout overgang, een vogel- broedeiland en een zandhaak. Er komen tevens mosselkorven in het gebied te staan om een bijdrage te leveren aan het herstel van natuur lijke mosselbanken in de Wadden- Zand PH-dijk ten koste van fietspad De commissie Wegen en Water van hoogheemraadschap Hol lands Noorderkwartier heeft woensdagavond positief geadvi seerd over een investeringsvoor- stel van €0,5 miljoen voor de zandige variant voor de dijkver sterking van de PH-polder. een zanddijk ten opzichte van een groende dijk met asfaltbekleding. Deze zandige variant heeft wel tot gevolg dat het buitendijkse fiets pad tussen 't Horntje en Ceres (officieel een werkweg) wordt afge sloten. Als Texel wil dat dit pad open blijft, dan moet de gemeente daar zorg voor dragen, is het stand punt van Hollands Kroon. Arie Lap, lid van het algemeen bestuur, zei donderdagavond verheugd te zijn over de keus voor de zandige vari ant, maar zei het ook te betreuren als dit fietspad verdwijnt, ook van wege de toeristische waarde. Komende woensdag tijdens de algemene vergadering heeft hij spreektijd gevraagd. Wereldkampioen Het Gronings studententeam dat de Food Warden ontwikkelde, een bacterie die verkleurt als eten niet goed meer is, heeft op de iGem- wedstrijd in Boston het wereld kampioenschap veroverd. Eén van de studenten, de oud-Texelse Renske van Raaphorst, hield tij dens de wedstrijd een weblog bij. Een bloemlezing daaruit is elders in deze krant te lezen, de complete tekst via www.texelsecourant.nl. zee. Volgens het hoogheemraad schap valt in januari het definitieve besluit over de zandige variant. Het is de eerste keer dat het Wad denfonds nieuwe stijl subsidies beschikbaar stelt. Het geld voor de zandige PH-dijk is het leeuwendeel. Daarnaast heeft het fonds geld beschikbaar gesteld voor een nieuw aanlegsysteem voor TESO op de veerhaven in Den Helder en voor een project op de Friese Waddenei landen om vier bunkercomplexen voor publiek toegankelijk te maken. Zicht op legalisatie B&B Isola Bella Het lijkt er op dat Piet Prins en Anne Hottentot hun bed break fast Isola Bella niet hoeven te slopen. Ze krijgen van de gemeente de gelegenheid een plan in te dienen om de boerderij te splitsen in twee woningen met een maximum aantal slaapplaat sen, mogelijk aangevuld met zorgbedden. Prins en Hottentot hadden hierover dinsdag een gesprek met burge meester Giskes, waarin is afge sproken dat ze met een nieuw en 'redelijk' plan komen. Als dat niet helemaal (lukt) vóór 26 november lukt, de termijn waarop ze de ver bouwing ongedaan moeten maken, dan is het college genegen die ter mijn wat op te rekken. Hiermee kan een faillissement van de eigenaars worden voorkomen. Deze mede deling van de burgemeester was reden voor een meerderheid van de raad niet in te stemmen met een motie van Texel2010 om te onder zoeken of legalisatie haalbaar is. Bouwval wordt spoedig gesloopt Het zeer bouwvallige pand Post weg 158 zal binnenkort worden gesloopt. Het college heeft besloten in plaats daarvan een nieuwe woning toe te staan op een plek tussen Postweg 216 en 220, ongeveer tegenover de verfwinkel van Graaf vlakbij De Cocksdorp. Voor deze verplaatsing is wel een ruimtelijke procedure Financieel advies Komaan, W-etoar, iai Leg je lat voor Je toekomst niet lager Laat Samsom en "Ratte maar doorgaan met (ratten. JOS KAGER 1791 XD Den Burg, SNELCODE: 589 nodig, die onder meer voorziet in een agrarische bestemming van de oude en een woonbestemming voorde nieuwe locatie. De gemeen teraad krijgt het voorstel om het daarvoor benodigde voorberei- dingsbesluit te nemen. Wethouder Kooiman: 'Dit is de oplossing voor een langdurige ruimtelijk onge wenste situatie'. www.depelikaancatering.nl www.depelikaan.nl .txl Bekendmakingen op pagina 12 Garage Dros www.texelseautopagina.nl TEXELSEÖCOURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): expert schoorl Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op HOI OMA, TJA, DOOR DE BEZUINIGINGEN HEBBEN WE HELAAS GEEN LAMPIO^ MAAR EEN UITGEHOLDE SUIKERBIET VOOR SINTEMAARTEN DIT JAAR

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1