Texel Top 500 van Lekker TEXELSE 4 COURANT Crisis stress? Kom ontspannen! Campagne voor Burgernet gestart Afgeschreven boeken te koop '-j Pakhui SS flip'UW in Boek over RK historie VRIJDAG 09 NOVEMBER 2012 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN €7,60 tot en met 3 regels. Per regel meer €2,53 (incl. btw). Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Per direct 106 vierkan te meter opslag/be- drijfsuimte te huur. Ge legen in de nabijheid van Den Burg. Ruimte voorzien van grote openslaande wagendeuren en loopdeur. Bel. 06-19043746. Tegelshowroom De Tegelmeester, ge opend op afspraak, 06- 22288683/06-51633806. Krukas 3, Oudeschild. Jef frey Kooger en Erik Wuis De nieuwe TexelFM fotospel opgave staat online! Bekijk en speel de raadplaat op www.texelfm.nl Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Verbouwen, renoveren of opknappen? Dat wilt u goed gedaan hebben. www.rhtbouw-texel.nl 06- 38935253 Echtscheiding? Hoe laat je elkaar los? Wat dacht je van een ritueel? Liesbeth Roeper, 06-22864560 www.zilt-tij.nl keeshinbanden.nl Gebruikte fietsen in alle soorten en maten. Fiet- sinn De Koog (Nikadel 75). Tel. 317841 www. fietsenoptexel.nl Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. T.o.a.: goed florerend bloemenbedrijf op Texel incl. 10 ventkarren (alumi nium), Dodge bestelauto, grote bloemenaanhang- wagen. Inl.: De Rijden de Bloemenkiosk, tel. 783190. Elke woensdag tussen 17.00 en 18.00 uur alle hoofdgerechten voor €10 ook afhaal). Restaurant De Horizon (vliegveld). Graag res.! Tel: 311313 - wwww.restaurantdeho- rizontexel.nl huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 7 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. Banken Advies Admi nistratie Belastingen. Voorkom problemen met de belastingdienst en besteed uw administra tie uit aan www.banc- kenadvies.nl of bel 06- 52777886. Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Te koop Teso-aandeel van f. 25,00. Reacties o.v.v. br.nr. 2012 sturen naar: Texelse Courant, Spinbaan 6, 1791 MC Den Burg. Als u wilt weten wat het Texelfonds is en doet, bent u zaterdag om 10.30 uur welkom op de jaarver gadering in de Waagzaal van De Lindeboom Oorlogsparadijs sterke nieuwe roman van Nico Dros. Gebonden uitgave, 360 pag., €19,90 te koop en gesigneerd in Het Open Boek (313657). Zwarte Markt?Texeltours gaat 9 december, €17,50 p.p. Tel. 315555. Taxcare Administatie- kantoor. Maak een vij- blijvende afspraak! Remco Geel, (0222)365790. AGU regenpakken, fiets- kleding natuurlijk bij Bets Fietsen, tel. 312184. Ooievaar huren? Huur onze ooievaar voor in de tuin of de 3 D ooievaar voorop het aam voo r €1,25 per dag bij Mediabu reau Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Laatste atb/raceschoenen vanaf 50 en 60 Euro. Bets Fietsen, tel. 312184. De grootste en goedkoop ste collectie winterjas sen vindt u bij De Concur rent in De Cocksdorp. De Margriet Winterfair op 18 nov. Texeltours, €33,50 p.p. TEI. 315555. w ww.texel sea uto pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Standhouders Zwarte Markt kunnen zich nog aanmelden op www.ma- negeakenburg.nl of bel met 0222-769001. Kapsalon Salique is v.a. 11 t/m 20 nov. wegens va kantie gesloten. Zwarte Markt 18-11-2012 tussen 10.00 en 15.00 uur in Manege Akenburg. Fietsen en E-bikes 2012 in de opruiming. Bets fiet sen, tel. 312184. Bijzondere verjaardag? Rituelen Liesbeth Roeper 06-22864560 www.zilt- tij.nl Vraag niet wat ik maak, ik maak wat u vraagt! www. steigerhouttexel.nl Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Hypotheek Atijd de bes te deals. Waaijer Advies 315207 Sterretje gezocht! GlasCarage Texel Tel: 0222 - 32 1 5 1 5 Tijdelijk ruimtegebrek? Opslagruimtes op maat. www.finishboxtexel.nl Restaurant De Horizon (Vliegveld Texel) organi seert op zondag 11 no vember een ruil- en/of verkoop boekenbeurs van 10 tot 16 uur. Grats entree/ gratis plaats!!! Graag aanmelden via tel. 0222-311313. www.restau- rantdehorizontexel.nl Jaarvergadering Texel fonds bijwonen? U bent zaterdag om 10.30 uur welkom in de Waagzaal van De Lindeboom. Voor verrukkelijke Poolse wijn. Wit-Rood-Rose en mousserend: Hoogen- bosch Wijnen tel. 0222 318270. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Bancken Advies Admi nistratie Belastingen. Vraag vrijblijvend offerte aan! www.banckenad- vies.nl of 06-52777886. Stichting WV Texelpromotie zoekt Voorzitter Raad van Toezicht en Leden Raad van Advies WV Texel verzorgt decennia lang de gemeenschappelijke marketing voor het eiland Texel. Bovendien verschaft zij toeristen op het eiland van de benodigde toeristische informatie. WV Texel streeft naar de meest vooruitstrevende manier van destinatiemarketing en wil voorop lopen in haar sector. Recentelijk heeft WV Texel een structuurwij ziging ondergaan, waarbij een Raad van Toezicht en een Raad van Advies zijn ingevoerd. vier het leven VACATURE VOORZITTER RAAD VAN TOEZICHT m/v De Raad van Toezicht wordt gevormd door Het Texels Ondernemers Platform (TOP), TESO en de Gemeente Texel. Kerntaak van dit orgaan is het houden van toezicht op de wijze waarop de doelstellingen van de Stichting worden gerea liseerd en op de maatschappelijke effecten van haar werk. Profiel/functie eisen Geïnteresseerde kandidaten voor deze positie brengen specifieke kennis en ervaring met zich mee op één of meer van de volgende aandachts velden: Sociaal maatschappelijk gebied; Financiën; Organisatieontwikkeling en governance; Toerisme en Recreatie. Naast kennis en ervaring op één of meer van bovengenoemde vlakken hebben kandidaten: Kennis van Texelse sociaal-maatschap pelijke ontwikkelingen; Visie op en ervaring met het realiseren van maatschappelijke doelen en fond senwerving; Ruime kennis van en ervaring met be stuurlijke- en besluitvormingsprocessen. VACATURE LEDEN RAAD VAN ADVIES m/v Raad van Advies is een nieuw orgaan en moet nog voor een belangrijk deel worden vormgegeven. De belangrijkste doelstelling van de Raad van Advies is om de directeur-bestuurder, gevraagd en ongevraagd te adviseren. Ze denkt mee over de strategische koers van de organisatie,vormt een belangrijke verbinding met de toeristische economie van Texel en heeft aandacht voor de en inzichten van de gebruikers. Profiel/functie eisen: Geïnteresseerde kandidaten voor deze posities brengen specifieke kennis en ervaring met zich mee op één of meer van de volgende aandachts gebieden: Marketing en Communicatie; Product- en dienstontwikkeling; Toerisme en Recreatie; Financiën; Ondernemerschap. Naast kennis en ervaring op één of meer van bovengenoemde vlakken hebben kandidaten: Een relevant kennis- en ervaringsnet werk; Relevante ervaring in onder meer de leisure- industrie; Ervaring met marktontwikkeling, veran derende marktstructuren en consumen tengedrag; Kennis van Texelse sociaal-maatschap pelijke en economische ontwikkelingen; Visie op en ervaring met het realiseren van economische en maatschappelijke doelen. e volledige profielomschrijvingen en adresgegevens zijn te vinden op www.texel.net/nl/over-de-vw Politie en gemeente zijn begonnen met het werven van vrijwilligers voor Burger- net. Dat is het telefonisch netwerk waarmee de politie mensen via een sms-je of ingesproken bericht op de telefoon hulp kan vragen om zaken op te lossen. De boekenkasten in de biblio theek aan de Drijverstraat in Den Burg zijn anders ingericht. Daarbij zijn veel boeken, die gedurende de hele maand november te koop worden aan geboden. Stonden de boeken voorheen op alfabetische volgorde, nu staan ze ingedeeld per genre. Ook worden ze anders gepresenteerd, met het omslag naar voren, dus niet meer met de rug naar de lezer toe. Deze nieuwe opstelling is ingevoerd om het de lezer makkelijker te maken. In andere bibliotheken wordt al langer met deze opstelling gewerkt en over het algemeen zijn de klan ten enthousiast, met hogere uit leencijfers als bewijs. Het kan zijn dat boeken van één auteur niet meer bij elkaar staan, maar als iemand een bepaalde titel zoekt, zijn de medewerkers altijd bereid om te assisteren. Tijdens het opnieuw indelen van de kasten is een flinke hoeveelheid boeken opgeruimd. Boeken worden afge schreven als de informatie verou derd is, als ze te weinig uitgeleend worden, of juist zo vaak zijn geleend dat ze bijna stukgelezen zijn. Ook worden ze verkocht als er een nieuwe druk van is verschenen of als ze beschadigd zijn. Van tijd schriften worden de oudere num mers verkocht. In de verkoop zijn allerlei soorten boeken voor vol wassenen en kinderen. Thrillers, literaire en liefdesverhalen, streek romans en informatieve boeken. Prentenboeken, kinderboeken en Young Adult boeken, voor alle leef tijden is er wel iets te vinden. Ook zijn er speelfilms op dvd koop. Boeken over Texel worden niet verkocht. Volwassen boeken kos ten €1,50 per stuk, jeugdboeken €1,-. Een bundel tijdschriften kost €1,50, DVD's €3.50. De boekenver koop is de hele maand november. Kijk voor de openingstijden op www.kopgroepbibliotheken.nl Ter gelegenheid van het 150- jarig bestaan van de RK-kerk in Den Burg verschijnt binnenkort 'Geschiedenis van de rooms- katholieken op Texel' van ama teurhistoricus Sjaak Schraag. Schraag deed voor het boek diep gaand onderzoek naar de lotgeval len van de katholieke gemeen schap in de diverse Texelse dorpen gedurende honderden jaren. Het 220 pagina's tellende boek wordt zaterdag 12 januari officieel ten doop gehouden en is vanaf dat moment te koop voor €19,95. De gemeente Texel steunde het initia tief met een subsidie van €1000,-. Restaurant 't Pakhuus in Oude schild staat voor het eerst in de Top 500 van de restaurantgids Lekker. Culinaire verwennerij Bij Jef in Den Hoorn is gestegen van de 81ste naar de 69ste plaats. Ook Rebecca in De Waal staat opnieuw in de gids die de beste vijfhonderd restaurants in Neder land beschrijft. 't Pakhuus krijgt lovende kritieken. De rapporteurs beschrijven hoe ze in vervoering raken van de gerech ten die de 'jonge en enthousiaste keukenbrigade onder leiding van chef-kok Arjan Dorst kookt'. De jonge bediening wordt attent, vriendelijk en positief ingesteld genoemd. De rapporteurs hebben een paar kritiekpunten als het ontbreken van een vingerbowl bij het aan tafel pellen van garnalen en een stukje achtergebleven schaal aan een garnaal, maar dat valt weg bij de smaak van de gerechten die op tafel worden gezet. 'Conclusie? Een lekker adres verrijkt de kolom men van de Lekker.' Bij Jef, vorig jaar nieuw in de Top 100, stijgt twaalf plaatsen. Beschre ven wordt hoe de combinaties van de gerechten van Jef Schuur en zijn brigade en de wijnen van Nadi- ne Mögling kloppen. 'Wat een smaken!' Het bedienend personeel wordt als 'formeel gekleed en pro fessioneel' omschreven. Het interi eur, vorig jaar mei opgeleverd na een grondige verbouwing, wordt omschreven als 'strak met veel originele details' en ook het terras kan de goedkeuring van de restau rantgids wegdragen. De gerechten uit de keuken van Rebecca in De Waal worden omschreven als een 'lust voor het oog met mooie smaken'. 'Michel Arends zwaait al weer heel wat jaren de culinaire scepter in dit kleine en intieme restaurant en dat doet hij goed.' Sommelier Tamara Oudendag adviseert volgens de gids fantasti sche wijnen bij de gerechten. De rapporteurs concluderen na afloop van de avond dat 'Rebecca het begrijpt'. Lekker merkt bij alle drie op dat zij goed gebruik maken van producten van het eiland. De restaurantgids, die 35 jaar bestaat, heeft zeventig professio nele rapporteurs die de restaurants bezoeken en op basis van zestig aandachtspunten beoordelen. De restaurants worden minstens één keer per jaar bezocht. De restau rants in de Top 100 kunnen op zeker twee bezoeken per jaar rekenen. Hoewel het economisch minder gaat, zegt de redactie van de gids kritisch te blijven op de kwaliteit. 'We vinden het belangrijk dat bezoekers niet teleurgesteld wor den tijdens een diner buiten de deur.' Zwarte markt in Akenburg Manege Akenburg nabij Den Burg biedt zondag 18 november van 10.00 tot 15.00 uur onderdak aan de jaarlijkse zwarte markt. Wie er tweedehands spullen wil verkopen, kan een standplaats reserveren via www.manegeakenburg.nl of tel. 769001. Plaatsen meten ongeveer 3 bij 4 meter en kosten €7,50. Burgemeester Francine Giskes meldde zich woensdag als eerste vrijwilliger aan op de website van Burgernet. Politie en gemeente streven de komende tijd naar een deelname van minstens zeven honderd mensen (een dekking van 5 procent van de bewoners van het eiland) om voldoende dekking op Texel te hebben. Volgende week worden huis-aan-huis aan meldformulieren en folders over Burgernet verspreid. Giskes deed een algemene oproep aan ieder een om zich voor het netwerk aan te melden. Volgens Giskes en Jan Kamper man en Marco van Duivenbooden van de politie op Texel moet Bur gernet de politie meer ogen op straat geven om mee uit te kijken naar verdachten van misdrijven of vermiste personen. Dat moet ertoe leiden dat de politie verdachten snel in de kraag kan vatten of ver miste mensen weet op te sporen. Van Duivenbooden: 'In Hoorn was laatst een gewelddadige overval op een woning waarbij de dader op de fiets wegvluchtte. Dankzij een melding via Burgernet kon hij worden opgepakt. Maar je kunt het ook toepassen als je bijvoor beeld mensen met dementie die zijn weggelopen moet terugvin den.' Deelnemers aan Burgernet kun nen, als zij een bericht hebben gehad en vervolgens iets zien dat voor de politie van belang kan zijn, een alarmnummer bellen. Dan komen ze bij een vertegenwoordi ger van de meldkamer terecht. Die staat in contact met de politie ter plekke, zodat gegevens meteen gedeeld kunnen worden. Bedoe ling is dat via de sms-jes duidelijke signalementen van verdachten of vermisten worden verspreid. Daar na worden updates verstuurd. De politie laat het ook weten wanneer een alarmering ten einde is. Belangstellenden kunnen zich aanmelden met het formulier dat volgende week wordt verspreid, maar ook via de website www. burgernet.nl. Burgernet is een lan delijk project. Het is inmiddels in de meeste gemeenten in de Kop van Noord-Holland actief. Op Texel en in de gemeente Hollands Kroon is het nog in ontwikkeling. Zodra het dekkingspercentage de vijf procent bereikt, wordt het netwerk operationeel. Volgens de politie is een dekking van minstens 5 pro cent nodig om overal voldoende deelnemers te hebben. Nieuwe website voor Oosterend Het laatste nieuws, een agenda en informatie over het dorp, de scholen, de verenigingen, het dorpshuis en de verschillende ondernemingen. Dat is te lezen op de nieuwe website www.oos- terendtexel.nl, die de dorps commissie van Oosterend en reclamebureau 53 Graden Noord onlangs hebben gelanceerd. De website wordt gefinancierd door de ondernemers in Ooste rend, die een uigebreide vermel ding van hun bedrijf op de site krijgen. Deze vermelding kunnen zij zelf aanpassen. De verenigingen en de scholen hoeven niet te beta len voor gebruik. De redactie van dorpsblad Strender Nieuws zorgt er voor dat geregeld nieuwtjes en een actuele agenda worden geplaatst. Oosterend had al een website, maar deze werd als sterk verou derd ervaren en niet meer aanslui tend bij de huidige technische ont wikkelingen, designs en behoeften. Oosterend is ook te volgen op Facebook (Oosterend Texel) en Twitter (@oosterendtexel). Liesbeth Roeper is aan de Hoge school Geesteswetenschappen te Utrecht geslaagd voor het Post- HBO Certificaat Stervensbegelei ding.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 4