Malschaert zegt baan op en kiest voor avontuur Lilian ■KSE Advocate reist wereld rond voor WK kitesurfen Kennismaken met vijf sporten Sport Van der Slikke en Bos winnen TEXELSE 9 COURANTvnure,november20.2 Lilian Malschaert (hier op het strand van Sint Maarten): 'Ik kan me voorstellen dat mensen mijn leven nogal onconventioneel vinden.' ©John Bilderback Tijdens de wedstrijden bij Mauritius kreeg Lilian Malschaert te maken met golven van vijf meter. Ze is geboren en getogen op Texel, studeerde af in de rechts geleerdheid en werkte drie jaar in de advocatuur. Tegenwoordig reist de 30-jarige Lilian Mal schaert de wereld rond als deel nemer aan de wereldkampioen schappen kitesurfen. Eind van deze maand strijkt ze neer op Hawaï. Haar voor een interview strikken, is geen probleem. Ze leidt een avon tuurlijk leven en vindt het leuk daar over te vertellen. Daarvan getuigt ook haar Facebook-pagina, waar op ze geregeld foto's en verslagen De Jeugdsportpas biedt leerlin gen uit de groepen 7 en 8 van de basisschool ook dit jaar de kans kennis te maken met sporten waarmee ze anders niet zo snel in aanraking zouden komen. Van 19 november tot 22 november worden vijf kennismakingscur sus aangeboden, elk bestaand uit vier lessen. Doel van de kennismaking is kin deren een zo breed mogelijke spor- toriëntatie aan te bieden en de drempel naar de sport te verlagen. Deelname kost €5,- en is vrijblij vend. Deelnemers kunnen na afloop van de kennismaking lid worden van de betreffende club, maar dat is niet het doel op zich. De vijf sporten waaruit kan worden gekozen zijn basketbal (bij De Mareis), kickboksen (bij Budokai Martin Imhoff heeft zondag het Texelse biljartkampioenschap in de spelsoort 10-over-rood gewonnen. In de finale had hij achttien beurten nodig voor de benodigde tien caramboles. Tegenstander Hans Beverdam maakte er drie minder. Aan het kampioenschap, dat werd gespeeld in café De Zwaan in Den Burg, deden tien biljarters mee. Zij begonnen om half twee 's mid dags aan de eerste ronde. De win naars én de drie verliezers met het hoogste moyenne plaatsten zich voor de tweede ronde. Daarna trad het afvalsysteem in werking en gingen dus alleen de winnaars door. Frappant was dat de finalisten elkaar ook al in de eerste ronde troffen en dat toen Beverdam nipt de beste was 10-9. Imhoff had zich bijna niet eens geplaatst voor de tweede ronde, want zijn moy enne bedroeg slechts 0,30. Een stuk lager dan dat van Debby van der Slikke (0,50) en Dave Zwierin- ga (0,35), die als beste verliezers doorgingen. Uiteindelijk bleek zijn van haar jongste belevenissen zet. Een afspraak maken om elkaar ook daadwerkelijk te spreken, blijkt een stuk moeilijker. Afgelopen zomer verbleef ze een tijd in Marokko, na vorig jaar van Amsterdam naar Sint Maarten te zijn verhuisd. Momen teel is ze de meeste tijd bij haar vriend in Tarifa in Spanje. Als ze tenminste niet op weg is naar een wedstrijd. De wereldkampioen schappen kitesurfen voerden haar dit jaar al naar Mauritius en Ierland en eind deze maand vliegt ze naar Hawaï. Hoewel ze nog graag terug naar Texel komt om haar ouders, jongste broer en vriendinnen te Texel), ijsdansen (onder leiding van Sandra Verbeek op de ijsbaan in Den Helder; dit is onder voorbe houd) en twee activiteiten van Gymnastiekvereniging Texel: sprin gen op een tumblingbaan of tram poline en freerunning, een training waarbij de sporters rennend en springend over obstakels gaan. Freerunning wordt ook aangebo den op de woensdag 19 december en 9 januari. Ten slotte is er de (eenmalige) mogelijkheid om op woensdag 21 november van 15.00 tot 17.00 uur te klimmen op het nieuwe klimpark op vakantiepark De Krim. De Jeugdsportpas is verkrijgbaar via de briefjes die op de scholen zijn uitgereikt en bij Sportservice Texel, tel. 322815 of e-mail sportservicetexel@texel.com. moyenne 0,01 beter dan dat van Arjan Barhorst, zodat Imhoff ver der mocht. Tjarko Stolk maakte indruk in de eerste ronde, door Debby van der Slikke in slechts tien beurten te verslaan. Hij behaalde daarmee veruit het beste moyenne en leek één van de kanshebbers voor de titel. In de tweede ronde werd Stolk echter de voet dwars gezet door Beverdam. In de halve finale tussen Bever dam en Van der Slikke (10-9) was het erg spannend. Imhoff gaf tegen Piet Hof zijn visitekaartje af doorzijn tien caramboles in slechts negen beurten bij elkaar te spelen. Hij won met 10-6 en vervolgens in de finale met 10-7 van Beverdam. Hof eindigde op de derde plaats, door in de troostfinale in achttien beurten Van der Slikke te kloppen (10-8). Het evenement eindigde vlak voor etenstijd met de prijsuit reiking, waarbij diverse sponsors voor bekers en bloemen hadden gezorgd. Het inschrijfgeld werd overgemaakt op de bankrekening van de Nederlands Hartstichting. bezoeken, ziet het er niet naar uit dat ze daar op korte termijn tijd voor heeft. Vandaar het praktische besluit om het interview via Face- book te laten plaatsvinden. De 30-jarige Texelse maakte negen jaar geleden kennis met kitesurfen. 'In de Noordzee, nadat ik het bij mijn broer en bij vrienden had gezien', schrijft ze. 'Het begon met het freestylen met een twintip- board. Dit is de meest bekende tak van het kitesurfen. Bedoeling is onder meer hoge sprongen te maken. Een andere tak is het racen, wat Dorian op de Olympische Spe len gaat doen. Zelf ben ik een paar jaar geleden begonnen met golf- surfen. Tijdens een trip van vier maanden naar Indonesië vorig jaar ben ik dat echt intensief gaan doen. En nu doe ik golfsurfen met de kite. Dat is net als surfers doen, maar wij gebruiken een kite (grote vlie ger, red.) om ons in een golf te trekken. Bedoeling is zoveel moge lijk de kracht van de golf te gebrui ken en niet die van je kite. Een jury beoordeelt wie dat het beste doet. Het gaat dan om kracht, stijl, moei lijkheid, hoeveel moves je maakt en de grootte van de golf die je uit kiest. Zo hadden we bij Mauritius golven van vijf meter. Degene die de grootste golf uitkoos, krijgt meer punten dan iemand die de kleinste uitkoos.' Deed ze het kitesurfen aanvanke lijk alleen in haar vrije tijd, haar fanatisme groeide snel. 'Ik had nooit de behoefte om wedstrijden te varen. Maar toen ik het kitesur fen in de golven eenmaal had ont dekt, wilde ik dat heel graag op wedstrijdniveau doen en er echt goed in worden. Ik heb me begin dit jaar opgegeven voor de KSP Worldtour, de wereldkampioen schappen. Eerst leek het er op dat ik niet zou kunnen meedoen. Per land werd één iemand uitgekozen en voor Nederland was dat Jalou Het debuterend koppel Corry van der Slikke en Frans Bos heeft de hoogste score behaald in de zesde ronde van de com petitie van Klaverjasclub Den Burg. Aan de kop blijft het stui vertje wisselen, Bart Weijdt en Willem Koomen staan op het moment op de eerste plaats. De ene week zit alles tegen, de andere week loopt het als een trein. Daar kunnen Van der Slikke en Bos, beiden ervaren kaarters, over mee praten. Vorige week zaten ze in de hoek waar de klappen vielen, maar deze week ging het allemaal van een leien dakje. Vooral dankzij het eerste spel en het laatste spel van ruim boven de 2100. Dankzij deze forse scores behaalden zij een sco- NL-Alert gestart De alarmsirene die iedere eerste maandag van de maand klinkt, heeft er een mobiel zusje bij gekregen. NL-Alert is van start gegaan. Dat is een systeem waarbij men sen in een bepaald gebied via de mobiele telefoon een sms-je krij gen wanneer er een calamiteit is. Volgens de gemeente kan het systeem gebruikt worden bij bij voorbeeld duinbranden. Dan kan de overheid melden hoe het gebied te verlaten en laten weten waar opvangs is geregeld. NL-Alert maakt gebruik van cell broadcasteen techniek die stan daard in de meeste telefoons zit. Op www.nl-alert.nl is te zien hoe deze functie op de telefoon is aan te zetten. Berichten van NL-Alert worden verstuurd naar alle mobiel tjes die zich in een bepaald gebied bevinden. Volgens een gemeente lijk persbericht is het ontvangen van de berichten gratis en kan de overheid niet zien naar wie berich ten zijn verstuurd. Langeree, iemand met een hoop ervaring. Maar toen bleek dat er niet genoeg meiden naar Mauritius konden. Een paar waren gebles seerd, anderen konden het financi eel niet opbrengen. En toen werd ik alsnog uitgenodigd.' Haar wedstrijddebuut werd een enorme belevenis, 'ledereen die er iets van weet, weet hoe heftig de golven bij Mauritius zijn. Ze zijn niet alleen hoog, maar ze breken ook op een ondiep rif, waardoor ze nog meer kracht krijgen. Ik ben er een week eerder heen gegaan om in deze omstandigheden te trainen. Dat was maar goed ook, want op de eerste wedstrijddag hadden we vierenhalve meter swell en harde wind. De golven waren echt enorm. In Ierland was het heel anders. Het zou een mobiel evenement wor den. Daarbij verplaatsen de deel nemers zich elke dag naar een andere plek, op zoek naar wind en de beste golven. Maar we hadden pech. De condities waren heel slecht en er waren amper golven. Daardoor zijn er amper wedstrijden gehouden.' In Mauritius eindigde ze op de negende plaats. 'Van de twaalf, dus dat was niet heel goed. Maar voor de tijd dat ik heb getraind en gezien het feit dat ik totaal onerva ren was in deze golven, was ik heel blij.' Inmiddels houdt Malschaert zich min of meer fulltime met kitesurfen bezig. De advocatuur heeft ze voorlopig vaarwel gezegd. 'Ik was in loondienst, heb mijn stagever klaring gehaald - na drie jaar wer ken krijg je die - en heb toen ont slag genomen. Ik denk nog wel eens in de advocatuur terug te re van 7367 punten. Daarmee stij gen ze twee plaatsen in het klasse ment. Bart Weijdt en Willem Koomen spelen zeer stabiel. Ze behalen geen extreem hoge scores, maar wel steeds boven gemiddeld. Deze keer kwamen ze dankzij een sterk slot op 6982 punten, wat nét vol doende was om de leiding in het klassement over te nemen. John Vlaming en Eric Jan Geus werden derde met 6955 punten en bleven daarmee uitstekend in het spoor van de leiders. Zij stijgen naar de tweede plaats in het klassement en hebben slechts 98 punten achter stand. Marja en Martien Bakelaar werden uitstekend vervangen door Wil en Christa Kamminga. Zij behaalden de vierde plaats met 6705 punten en dat leverde - door de kleine verschillen in de midden moot - niet minder dan vijf plaatsen winst op. Dankzij die score komen de Bakelaars in de toptien en staan nu negende. Hans Westdorp moest vaste maat Jan Zaal missen, maar speelde met Roel de Zwart. Deze twee kaarters zijn goed op elkaar ingespeeld en behaalden 6483 pun ten. Het gemiddelde was met 6187 pun ten uitgesproken laag. Er werden 29 marsen gespeeld, een schril con trast met de 44 van vorige week. Co Koomen en Lieuwe van der Veen, die vorige week spectaculair de ronde wonnen, hadden deze week flink pech en zagen zich daardoor alweer onttroond als leiders. Zij staan, na Weijdt/Koomen en Vla ming/Geus nu op de derde plaats met een kleine 500 punten achter stand. Mindfulness In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg geven Mirjam Spijkeren Milena Hilstra woens dag 14 november een workshop 'mindfulness in het gezin - meer plezier met elkaar beleven'. keren, of wellicht een ander juri disch vak te kiezen, maar voorlopig doe ik dit.' Daarmee maakte ze geen keuze voor een luxe leven. Terwijl tennis sers, golfers en voetballers miljoe nen per jaar verdienen, is het voor Malschaert een kwestie van impro viseren. 'Financieel is het erg las tig. Tot nu toe heb ik de kosten voor de wedstrijden zelf betaald. Wel word ik met mijn materiaal gesponsord door Wainman Hawaii, een kitesurfmerk. De Quiksilver- winkel in De Koog heeft me in contact gebracht met Roxy/Quik- silver Europe en van hen heb ik een grote tas met kleren en bikini's gehad. En Mantje wil me nu spon soren met kleding van het merk Mystic. Maar ik ben nog heel hard op zoek naar sponsors die willen meehelpen in het betalen van de kosten voor de wedstrijden.' Ook in andere opzichten is ze vooral op zichzelf aangewezen. 'Kitesurfen is een nog vrij jonge Tevoko thuis tegen Jonas Het damesteam van Tevoko speelt zaterdag thuis tegen W Jonas uit Heemskerk. W Jonas, voorheen Odin, speelt al enkele jaren in de promotieklasse. Tevoko speelde in het verleden leuke wedstrijden tegen dit team, dat inmiddels vier wedstrijden heeft gespeeld, waarvan er drie werden gewonnen. Volgens de prognose van de Nevobo verliest Tevoko de komende wedstrijd met 1-3. Toch hoopt het team het thuispubliek een mooie wedstrijd voor te zetten en zal het proberen de punten op Texel te houden. De wedstrijd wordt gespeeld in de Burgemees ter De Koninghal en begint om 13.30 uur. Derde crossloop Aan de voet van de Fonteinsnol in De Dennen gaat zondag 11 november de derde crossloop van het seizoen van start. Atletiek Vereniging Texel heeft een rondje uitgezet van 2935 kilometer, dat één, twee of drie keer gelopen kan worden. De jeugd (D) van 12 en 13 jaar loopt een ronde van 1700 meter. Kinderen tot 12 jaar lopen 1000 meter. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur bij Appartemen tenhotel Bos en Duin aan de Bak- kenweg. De jeugd start om 11.00 uur, de senioren om ongeveer 11.20 uur. Het inschrijfgeld is €3,- voor volwassenen en €2,- voor kinderen. Leden van AVT genieten korting. Voor meer informatie: Rita Dogger, tel. 313387. In de workshop worden praktische tips gegeven over wat mindfulness kan betekenen in het dagelijks leven en welke rol humor daarin kan spelen. De workshop begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €5,-. Leden van de bibliotheek betalen €3,50. Voor meer informatie, tel. 312743 of www.kopgroepbibliotheken.nl. sport. Ik heb geen trainer en moet mijn zaken zelf regelen. Ik heb zelf een trainingsschema gemaakt. Zo zwem ik drie keer in de week onder leiding van een langeafstands- zwemmer. Ik doe vijf keer per week yoga en zo veel mogelijk aan kite surfen.' Op de vraag of ze zichzelf als vrij buiter zou willen typeren, antwoordt ze: 'Ik kan me wel voorstellen dat mensen mijn leven nogal onconventio neel vinden. Dat klopt misschien wel ja, ik volg niet de gebaande paden. Hoewel ik wel net jes ben gaan studeren na mijn mid delbare school. Reizen en kitesur fen heb ik altijd gedaan, tijdens mijn studie en banen door. Ik houd van reizen. Maar voor mij is ergens wonen ook een soort van intensief reizen. Je leert een plek echt ken nen, de mensen, de taal, de gebrui ken, de manier van denken. Leuk eraan is dat je dingen in perspec tief blijft zien, juist omdat je weet dat er altijd meer manieren zijn hoe dingen kunnen gaan of zijn te orga niseren.' Joop Rommets Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 13 november Veld A 19.00 IBS-PFB Pepermolen 19.45 Pepermolen-Kobeko PFB 20.30 Jumbo-Cocky's Kobeko 21.15 NIOZ1-Vlinderwinkel Randstad 22.00 Randstad-Warmmop NIOZ 1 Veld B 19.00 Bonte belevenis-Falcon NIOZ 2 19.45 NIOZ 2-Ecotiem Falcon 20.30 NIOZ 3-RAB Ecotiem 21.15 Ontwerp-AH NIOZ 3 22.00 Rabo-Alektraon AH Veld C 19.00 De Waal-Timmer's Bar S 19.45 Bar S-Krim Timmer's 20.30 Expotise-Klif 23 Krim 21.15 De Rog-Kobeko 2 Klif 23 Wedstrijdleiding: NIOZ 2 en Albert (tel. 310500) Let op: Veld C wijziging van speeltijden. Uitslagen: Tevoko Jeugd-Otto's Tweewielershop 0-3; Warmmop-Vlinderwinkel 1-2; NIOZ 1- Jumbo 2-1; Paal 28 de Krim-De Peper molen 3-0; Cooky's Kapsalon-Kobeko 2-1 PFB-lmares 0-3; SIBO-IBS/Oele/Schoo 1- 2; Ecotiem-Rabobank 2-1; Bouwcenter RAB-Texels ontwerp 1-2; Alektraon Blik- semwerken-Albert Heijn 3-0; Tevoko Ont- werpt-Kapsalon Salique 2-1; De Kapper- De Krim 1-2; Klif 23-Eet Café De Rog 1-2; Slagerij Moorman en de Boer-Expotise 2- 1; Timmer's Bakkerij-Vakantieburo Kobeko 2 afgebroken na blessure. Capoeira Op veler verzoek hervat Menno Siebinga zijn lessen capoeira. In capoeira, een Braziliaanse sport, komen dans, vechtsport, theater, acrobatiek, muziek en cultuur bij elkaar. Na het Body en Breinfesti val rees de vraag naar capoeirales op het eiland. Siebinga heeft al eerder op Texel les gegeven, maar ook in de rest van Nederland en in China, Thailand en Indonesië. De lessen worden vanaf 16 november elke vrijdag van 16.00 tot 17.00 uur gegeven in de garage van Fysio therapie Texel. Deelname staat open voor ieder een 'van 4 tot 80 jaar'. Voor infor matie en opgave, tel. 06-1440189 of e-mail mennosiebinga@gmail. com. Martin Imhoff wint 10-over-rood

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9