TEXELSE 3 COURANT Na paar maanden vakantie Gastles knrm Guiness-record Buiten spei bij gemeente uitgeschreven Gevolgen van huurverhoging Nicolien VRIJDAG 16 NOVEMBER 2012 Een Texelaar die een paar maan - den op vakantie was geweest in het buitenland ontdekte bij thuis - komst dat de gemeente hem had 'uitgeschreven'. Dit zou grote gevolgen hebben bij het indienen van een naturalisatieverzoek. Nadat de man bezwaar had aan - getekend, is hij weer ingeschre - De betrokkene woont sinds 2008 in Nederland. Hij kwam in een lastige situatie doordat zich tijdens zijn afwe zigheid problemen voordeden met het betreffende adres en hij niet kon terugkeren naar de woning. De gemeente deed onderzoek naar zijn verblijfplaats, maar kon hem niet vin - den. Hierop werd hij uit de Gemeen - telijke Basisadministratie (GBA) ver - wijderd, met de aantekening 'vertrokken naar onbekend adres'. Toen de man terugkeerde verzocht hij de gemeente deze aantekening uit zijn persoonslijst te verwijderen. Het college weigerde dit. Daarop tekende hij bezwaar aan. Ten overstaan van de bezwaarschriftencommissie stel - de hij dat hij altijd op zijn adres was blijven wonen, maar slechts enkele maanden in het buitenland was. De commissie kwalificeerde het onder - zoek door de gemeente als onvolle - dig en onzorgvuldig dus dat de gemeente op basis daarvan niet had mogen concluderen dat hij naar onbekend adres was vertrokken. Het advies aan b en w luidde dat het bezwaar gegrond te verklaren en de zaak te heroverwegen. Het college laat weten het besluit niet onvolledig en onzorgvuldig te vinden. Deson - danks vinden b en w dat de duur van zijn verblijf in het buitenland en zijn intentie om terug te komen, het niet noodzakelijk maakten dat hij dit aan de GBA had moeten melden. Ook had hij niet kunnen weten dat zijn woning na zijn vakantie niet meer beschikbaar zou zijn. Hij wordt daar - om alsnog weer ingeschreven. De KNRM Texel heeft meege daan aan de recordpoging Mari tieme Gastlessen voor het 'Gui- ness Book of Records'. Daarvoor werden in één week door het hele land minimaal 250 maritie me gastlessen en voordrachten georganiseerd. De actie vond plaats in het kader van de twee de Maritieme Week. KNRM Texel gaf de gastles Veilig heid op zee aan cursisten voor Klein Vaarbewijs l&ll. Daarbij werd extra aandacht gegeven aan het belang van goede veiligheidsmid delen aan boord van pleziervaartui gen. Dit gebeurde met een aan sprekende presentatie en praktijkvoorbeelden om het veilig heidsbewustzijn te verhogen. Doel van de recordpoging is te laten zien wat er in de maritieme sector aan dynamische activiteiten plaats vinden. De cursus werd gegeven door Arnold Boon, nautisch vakdo cent aan het Nautisch College (onderdeel ROC Kop van Noord- Holland) in Den Helder. Boon is tevens vrijwillig bemanningslid van de KNRM reddingboot Beursplein 5 van station De Cocksdorp. De gastles werd gegeven in Hotel Beatrix in De Koog. Mede eigenaar en vrijwillig KNRM opstapper And rew van der Slikke stelde de ruimte kosteloos ter beschikking en zorg de voor de inwendige mens. Woontij wil graag weten wat de door de regering voorgestelde maatregelen voor Texelse huis houdens gaan betekenen. Met een bundel persoonlijke verha len wil de woningcorporatie aan de landelijke politici duidelijk maken wat de gevolgen van het ingezette beleid zijn. Volgens de huidige voorstellen gaan huurders per jaar ten minste 1,5 procent extra huurverhoging betalen, boven op de inflatie. Voor hogere inkomens wordt deze jaar lijkse opslag zelfs 6,5 procent. Bij een gemiddelde inflatie van twee procent betaalt iemand die in 2012 €500,- per maand betaalt, in 2020 €658,-. Tenminste, bij een inkomen tot €25.000.- Mensen met een inkomen tot €35.000,- betalen in 2020 €711,-, mensen met een inkomen tot €45.000,- €960.-. Dat betekent dat mensen met een inkomen tot tweemaal modaal geen huis kunnen kopen, terwijl hun inkomen te hoog is om voor een andere huurwoning in aanmer king te komen. Mensen die met Woontij willen delen wat de gevol gen van deze maatregelen voor hen persoonlijk zijn, kunnen con tact opnemen met Jan van Andel, viae-mailadresj.vanandel@woontij. nl of tel. 06-20402363. Walvisvaarders bij Vrouwen van Nu De afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu houdt donderdag 22 november een bijeenkomst in De Gasterij van De Gollards in Den Burg. Daar spreken Wilma Eelman en Ineke Vonk-Uitgeest over het Walvisvaardershuisje in Den Hoorn. Eelman vertelt over de bewonings- geschiedenis en de stijlkenmerken van het huisje. Vonk gaat daarna in op de geschiedenis van de walvis vaart en van de twee comman deurs die in dit huisje aan de Herenstraat hebben gewoond. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. 'Flitsvergunning' voor dakkapel Vandaag een vergunning aange vraagd, morgen verleend. Zo ver liep het deze week bij het verzoek voor een dakkapel op een recrea tiewoning, die de gemeente woens dag honoreerde. In de volksmond heet het een flitsvergunning. In dit Succes bowler Rick Plaatsman Bowler Rick Plaatsman heeft dins dagavond in Bowlinghotel Den Helder een dikke 235-game gelan ceerd. Met de een na de andere strike bewees Plaatsman een goed bowler te zijn. Hij liet zijn tegenstanders meedogenloos achter zich. Ook Henk en Erna van der Star hadden een goede kijk op de baan en gooi - den trefzeker. Door 191 en 194 pinfall te gooien liet ook Martien Roeper zich van zijn beste kant zien. Op z'n tijd gooide hij mooie strikes. Door vertraging van de computers zijn er deze week geen puntenscores. geval betrof het een test of zo'n snelle procedure bij bouwaanvra- gen die niet ter discussie staan op Texel wel uitvoerbaar is. Blijkbaar is dat het geval, maar het college verzekert dat het nog te vroeg is om zo'n flitsvergunning al officieel aan te bieden. Een bijzondere gewaarwording. Een collegepartij die de andere college - partijen min of meer de mantel uit - veegt en er wordt schouderophalend gereageerd. Het was maandag onge twijfeld een lange avond geworden als PvdA, WD of D66 in de raadsver gadering hadden gezegd dat ze 'geen enkele steun van de andere coalitiepartijen krijgen' en dat ze 'nooit meer deel willen uitmaken van een coalitie van vier partijen'. Dan hadden de raadsleden op het puntje van de stoel gezeten en was er heel wat te bespreken geweest. Maar als Gerbrand Poster van Texel 2010 zoiets zegt, is het wel best en wordt het niet echt serieus genomen. Posters partij zit sinds 2010 in de coalitie, maar gedraagt zich daar allerminst naar. Net als in de vorige raadsperiode vaart Texel 2010 het liefst een eigen koers. Voorman Pos ter floreert in zijn rol als volksverte - genwoordiger die op straat hoort wat er loos is en dat aankaart in de gemeenteraad. Hij benoemt ook graag als eerste een probleem. Het liefst problemen met publiciteits waarde en een hoge verontwaardi - gingsfactor. Het effect: het lijkt of Texel 2010 de partij is die wat doet aan het gesignaleerde probleem. Werken aan structurele oplossingen is er echter nauwelijks bij. Poster noemt vaak oplossingen die politiek dan wel praktisch niet haalbaar zijn, gevolgd door een voorspelbare afwij zing van de rest. Texel 2010 is vervol gens conform verwachting veront - waardigd, waarna Poster hard van de toren kan roepen dat er naar hem niet wordt geluisterd. In dat opzicht REDACTIONEEL COMMENTAAR maakt het voor Texel 2010 niet uit of de partij in de coalitie op oppositie zit. Het gedrag is hetzelfde gebleven en de wisselwerking met de andere partijen ook. Texel 2010 zou beter af zijn met een rol in de oppositie, ware het niet dat er dan een coalitie valt. Op de poli - tieke rompslomp die daaruit voor - komt, zit niemand te wachten. De kans is dus groot dat PvdA, Texel 2010, WD en D66 de rit uitzitten tot de volgende verkiezingen in 2014, al zal het vaak met lange tanden zijn. De coalitie heeft het geluk dat oppo - sitiepartijen Texels Belang, CDA en GroenLinks zich over het algemeen constructief opstellen, maar zij hoe - ven dan ook geen oppositie te voe - ren; dat doet Texel 2010 wel. De vraag is hoe lang PvdA, WD en D66 hun coalitiegenoot blijven tolere ren. Tot nu toe zijn ze redelijk aardig geweest voor Texel 2010, maar het kentert. De irritatie klinkt soms hard - op tijdens vergaderingen en de partij kreeg recent zelfs onderuit de zak toen Poster een openbare discussie over een ereburgerschap voor Olym pisch kampioen Dorian van Rijssel - berghe aanzwengelde. Dat was dui - delijk een brug te ver. Poster gaf maandagavond aan dat hij zich niet wil terugtrekken uit de coalitie, maar slechts een waarschu wing gaf. In dat geval zou het Texel 2010 niet misstaan de eigen rol in de coalitie serieuzer te nemen. Anders staat de op één na grootste partij van Texel op een gegeven moment echt buiten spel. Cursus stress voor jongeren De gemeente houdt woensdag avond 21 november in jongeren- Hef laatste beetje is nu op, veel was er te verduren. Het kaarsje is thans opgebrand, gedoofd zijn alle vuren. Na een langzaam verval van krachten is van ons heengegaan onze tante Anneke Clasiena de Haan-Langeveld Sinds 16 juni 1985 weduwe van Gerrit Jan de Haan 2 augustus 1920 113 november 2012 Jan en Ria Zoetelief André en Joke Zoetelief Hans en Hennie Zoetelief Trudie t Lia en Klaas de Ridder Piet Langeveld en Els Geel neefjes en nichtjes Buytengors 2 1791 WP Den Burg Onze tante is overgebracht naar de Strand- kamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhard- laan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op zaterdag 17 november van 19.30 tot 20.30 uur in het uit vaartcentrum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op maandag 19 november om 13.30 uur in het uit vaartcentrum. Aansluitend zullen wij onze tante begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is om ons te condoleren. Correspondentiead res: L. de Ridder-Langeveld Herenstraat 45, 1797 AG Den Hoorn Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Onze zeehondenredster van het eerste uur Annie de Haan - Langeveld (1920-2012) echtgenote van Gerrit de Haan Samen met haar echtgenoot Gerrit was zij de pionier van de opvang en de bescherming van de zeehonden in de Waddenzee. Zonder haar werk zou Ecomare niet hebben bestaan. In haar geest zijn wij zorgzaam voor de natuur en de cultuur van het unieke waddengebied. Zij blijft voor ons een voorbeeld. Directie, medewerkers en oud-medewerkers van Natuur Recreatie Centrum Texel, Ecomare, Stichting Texels Museum Tante Annie Bedankt voor alle mooie herinneringen. We zullen u missen. Ron en Linda Bram, Jet en Job Voorbij onrust, angst en pijn eindelijk rust. An de Haan is overleden, 92 jaar oud. Ondanks alles zal ik haar missen. Gré Dros Heden ontvingen wij het bericht dat Mevrouw A.C. de Haan-Langeveld is overleden. Mevrouw De Haan was samen met haar man grondlegger van Ecomare, de eerste zeehon denopvang van Europa. Zij is van grote beteke nis geweest voor Texel en de bescherming van de Waddenzee. Het gemeentebestuur van Texel Lezing Blok bij Vrouwen van Nu vangen woensdag 21 november Herman Bakker van Galerie Klif ART. Hij vertelt over kunstschilder Ad Blok van der Velden, die volgend jaar honderd jaar zou zijn geworden. Aan de hand van foto's vertelt Bakker over Bloks ontwikkeling en schil dersloopbaan. Tijdens de bijeen - komst, die om 19.30 uur begint, wordt niet alleen divers handwerk verkocht, maar ook materiaal om zelf iets te maken. De opbrengst komt ten goede van KiKa. De lezing begint om 20.00 uur. Samen, omringd door velen, hebben wij afscheid genomen van mijn lieve vrouw, onze moeder, schoonmoeder en oma MINA RIJKERS-RUTTEN Wij voelden ons gesteund door de vele blijken van medeleven. Elk woord, gesprek of gebaar gaf troost. De bloemen en kaarten waren hartverwarmend! Wij willen u hiervoor hartelijk bedanken. W.H. Rijkers kinderen en kleinkinderen. Den Burg, november 2012 Wij willen iedereen bedanken voor de geweldige steun die wij hebben ontvangen na de brand en het overlijden van mamma. Dit sterkt ons in het doorgaan, ook met de winkel, haar trots. Yvette, Marco en Morgan 'de toverfee' Den Burg, november 2012 Welkom in ons leven, kleine, lieve jongen! Silvan Yvar Ruud Witte Yvonne van Beek Lucas, Donna en Jasper Sluyscoogh 11 1791 WV Den Burg Voor een bezoekje graag even bellen: 0222-310039. centrum Time Out een bijeen komst over omgaan met stress. De bijeenkomst is bedoeld voor jongeren van 12 tot 18 jaar. Er wordt verteld hoe stress positief en gemakkelijk te beïnvloeden is. 'Stress heeft veel te maken met hoe het lichaam automatisch din gen regelt. Dat heb je voor een deel zelf in de hand als je weet hoe.' Belangstellenden kunnen zich voor 20 november opgegeven bij IngeStevenson, tel.06-29028573 of deverbinding@texel.com. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 20 m Veld A 19.00 Tevoko (J)-Salique Warmmop 19.45 Warmmop-NIOZ 1 Salique 20.30 Vlinderwinkel-Paal 28/K NIOZ1 21.15 Autocentrale-Randstad Cocky's 22.00 Cocky's-Pepermolen Randstad Veld B 19.00 Imares-Ecotiem 19.45 Ecotiem-SIBO Falcon 20.30 RAB-Landgoed SIBO 21.15 Alektraon-NIOZ 2 Landgoed 22.00 Albert Heijn-NIOZ 3 A Veld C 19.00 Kapper-Tevoko (O) Otto's 19.45 Bar S-Otto's Tevoko (O) 20.30 Moorman-De Waal Bar S 21.15 Klif 23 Timmer s-Moorman 22.00 De Rog-Expotise Klif 23 Uitslagen: IBS/Oele/Schoo-PFB 0-3; De Pepermo- len-Kobeko 2-1Jumbo-Cocky's Kapsalon 1-2; NIOZ 1-Vlinderwinkel 0-3; Randstad- Warmmop 1-2; Landgoed de Bonte bele- venis-Falcon 3-0; NIOZ 2-Ecotiem 0-3; NIOZ 3-Bouwcenter RAB 1-2; Texels ont- werp-Albert Heijn 3-0; Rabobank-Alektra- on Bliksemwerken 3-0; Kees de Waal, huis en tuin-Timmer's Bakkerij 2-1Bar Spor- tief-De Krim 3-0; Expotise-Klif 23 3-0; Eetcafé De Rog-Vakantieburo Kobeko 2 1-2. geboren, op J- november 2012 ife weeg 3590 gram en, bew also om Lang. WÜje mij komen bewonderen, neem dan even oontaot op met mijn trotse ouders.. evert nikkenberg en Monique "Barhorst Séborrenweq 39 179+ He oosterend evert: oe> - 53.200053, Monique-. oe> -1237512+ Geboren op 14 november 2012 onze mooie dochter Hailey Leah Caithlyn Ze weegt 3530 gram Wesley Vliek en Joyce Zijm Nikadel 52 1796 BR De Koog Moeder en kind van 13.00 tot 15. .00 u Gedurende de kraamtijd verblijven wij op Beatrixlaan 50 1791 GD Den Burg 0222 -319 320

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3